Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [PDL] Ponta Delgada
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:22 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Przylot zaplanowany na 23.00. Czy o północy jeżdżą jakieś autobusy? Hotelu jeszcze nie wybrałem ale myślę, że będzie to centrum lub okolica portu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
A tu http://utcazores.com/793 trafiłeś? Oferują transport po przylocie konkretnego lotu do wybranych hoteli. Jeśli Twój lot (i hotel) jest wśród dostępnych to chyba mógłbyś próbować. Te rozważania są czysto teoretyczne - nie byłem a więc i nie korzystałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2015 13:36 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
http://www.smigueltransportes.com/ tu jest cała siatka komunikacji na Sao Miguel, tutaj http://www.virtualtourist.com/travel/Eu ... G-C-1.html podają, że dojazd z lotniska do Ponty za 0,35 euro ;)

Lecę tam za tydzień we wtorek to sprawdzę i dam znać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2015 14:15 

Shuttle bus UTC odjeżdża z lotniska 20 minut po każdym przylocie, bilet RT kosztuje 7,5 EUR
Góra
 PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2015 16:27 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
...a jak Ty złożyłeś loty, że startujesz we wtorek ? chyba nie z Polski albo z kilkoma przesiadkami?
Ja teraz kombinuję jak najtaniej dostać się tam w połowie czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2015 09:09 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ja lecę z Krakowa do Hamburga [U2], dalej do Porto [FR] i środa popołudniu na Azory (22-28.04).
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#7 PostWysłany: 15 Maj 2015 20:01 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy byłeś na kilku wyspach? na jakich? czy przemieszczałeś się promem czy samolotem? co dla Ciebie było najciekawsze a co było minusem ? może jakieś uwagi, ostrzeżenia itp. Ja będę na Azorach za 6 tygodni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#8 PostWysłany: 15 Maj 2015 20:42 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ja byłem tylko na Sao Miguel.
Spaliśmy 6 nocy w Rabo de Peixe w apartamentach Quinta Santana i mogę je polecić. Bardzo dużo miejsca jak na 2 osoby, osobna sypialnia. Bardzo przyjazna i pomocna obsługa, jedynie do codziennego sprzątania mógłbym się przyczepić i trzeba przygotować się na obcowanie z naturą, czyli koty i...mrówki wszędzie :D

Wypożyczyliśmy samochód na miejscu, Pani z recepcji zadzwoniła do wypożyczalni i po pół godziny zjawił się pan z Toyotą Aygo dla nas. Minimum formalności, płatność kartą (walutowa Visa z mBanku) i samochód nasz - żadnych depozytów, blokad na karcie. 27.5 euro za dzień ze wszystkim już. Ubezpieczenie podstawowe. Przejechaliśmy samochodem ok. 430 km. Samochód wypożyczyliśmy dosyć spontanicznie, mieliśmy plan poruszać się komunikacją miejską, ale już na początku nas zawiodła - najpierw z lotniska szliśmy na przystanek lokalnego autobusu, żeby nie płacić za Aerobus (5 euro RT) i zatrzymał się 400m od lotniska miły pan, który zaoferował nam darmową podwózkę do Ponta Delgada. Okazało się, że to jakiś szef z lotniska i po chwili wysadził nas przy przystanku właściwym - już do Ribeira Grande i Rabo de Peixe. Niestety, nasz autobus nie przyjeżdżał i po 25 minutach oczekiwania postanowiliśmy pójść w stronę taksówek. 15 euro i dojechaliśmy do Quinta Santana. Przystanki bardzo nowoczesne, ale rozkładu jazdy to tam nie uświadczysz - my bazowaliśmy na ulotce kolegi, który przyjechał dzień wcześniej. Także szkoda nam było nerwów na komunikację zbiorową i w 4 osoby wypożyczyliśmy auto - 1.35 euro za litr benzyny 95. Postaram się w weekend wrzucić małą relację to podeślę też zdjęcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#9 PostWysłany: 15 Maj 2015 20:59 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
My lecimy Wizzair do Lizbony z stamtąd Sata/TAP do Horta na Faial. Tam 5 nocek w pokoju z airbnb. W planie również Pico. Z Horta do PontaDelgada lot Sata. Tam 5 nocek, jeszcze nie wiadomo gdzie. Ponta Delgada-Lizbona-Modlin Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#10 PostWysłany: 17 Maj 2015 23:57 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
wulkan napisał(a):
Przylot zaplanowany na 23.00. Czy o północy jeżdżą jakieś autobusy? Hotelu jeszcze nie wybrałem ale myślę, że będzie to centrum lub okolica portu.


Potwierdzam, jak przedmówcy powyżej. Areobus z lotniska podwozi pod sam hotel za 5 € RT. Bilet spokojnie można kupić od razu po przylocie w hali odlotów.
testowałem wczoraj.

co do cen, to jest b tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#11 PostWysłany: 27 Maj 2015 19:35 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy warto dokupić miejsce przy oknie w samolocie z Lizbony do Ponta Delgada? jeżeli tak to z lewej czy prawej strony? chodzi mi o widoczki na wyspy i foto...

-- 27 Maj 2015 19:38 --

zapomniałem dodać, że zmieniłem decyzję i lecę innymi liniami niż planowałem, ląduję w Ponta Delgada po godz. 10ej rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#12 PostWysłany: 30 Maj 2015 18:03 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
Jak będziesz leciał na wyspę to warto siedzieć po prawej stronie,
Natomiast jak będziesz wracał to po lewej stronie, co widać na filmie.
Rano to mogą być chmury...

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 16 Paź 2016 22:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#13 PostWysłany: 30 Sie 2015 04:31 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Dla zainteresowanych, drogę z lotniska do centrum Ponta Delgada można spokojnie zrobić pieszo w jakieś 40-50 minut. Droga cały czas lekko w dół. Ewentualnie można spróbować stopem, nie powinno być problemów. Ludzie są bardzo sympatyczni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#14 PostWysłany: 22 Gru 2015 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
a no lot poranny o 6:15 do LIS da się dotrzeć jakoś ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#15 PostWysłany: 22 Gru 2015 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Wydaję mi się, że UTC dowozi o dowolnej porze. Jeśli więc skorzystasz z transportu RT za 5EUR odbiorą Cię o wskazanej przez Ciebie godzinie. Kwestia podejścia pod najbliższy hotel z ich siatki albo nocowanie w jednym z hoteli ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#16 PostWysłany: 22 Gru 2015 20:26 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
w ostatecznosci taxi 9 E jedzie 10 min sprawdzone 5 dni temu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#17 PostWysłany: 22 Gru 2015 21:07 

Busik UTC dowozi o każdej porze, ja też leciałam tym porannym lotem do LIS, transport był chyba jakieś 40 minut przed odlotem, zarezerwowany od razu po przylocie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#18 PostWysłany: 22 Gru 2015 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Również mogę potwierdzić, że spacer jest przyjemny o ile nie ma się jakiegoś dużego bagażu. Raz szedłem z Ponta D. na lotnisko o 5.00 rano i było spoko ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#19 PostWysłany: 14 Lip 2016 01:08 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Taksówka z lotniska na Av. Dom João III - 7 km za 10 euro - trzy osoby z walizami, cena bardzo przyjemna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#20 PostWysłany: 16 Paź 2016 22:24 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Wie ktoś może czy na lotnisku w Ponta Delgada można pokazać kartę pokładową w telefonie ? tzn kod karty pokładowej ? (ryanair zmienił terminy odprawy online przed lotem i albo będę musiał kombinować gdzie wydrukować kartę pokładową albo użyję aplikacji ryanair w telefonie) ale podobno nie wszystkie lotniska to obsługują.

Szukam potwierdzonego info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group