Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska do centrum by @cypel - dzięki!
[+] Pokaż
METRO
Terminal 2 (wizzair, ryanair) shuttle bus darmowy zawozi nas do terminala 1
Terminal 1
Wychodzimy z terminala i kierujemy się w prawo do stacji metra.
W automacie albo w kiosku kupujemy kartę 7 Colinas albo Viva Viagem i ją odpowiednio doładowywujemy w zależności od potrzeb i preferencji.
Koszt karty 0,5 EUR.
Karta jest ważna 12 miesięcy, jedna karta na jednego pasażera.

-1 przejazd - 1,45 EUR, bilet ważny 1 godzinę od momentu skasowania na metro, tramwaje, autobusy, windy
-bilet 24 godzinny - 6,15 EUR, nielimitowana ilość przejazdów tramwajami, autobusami, metrem, windami
-zapping, jeden przejazd 1,3 EUR, można zmieniać linię dopóki nie wyjdziemy poza bramki. Ważny na autobusy, tramwaje, windy.
Można doładowywać kwotą 3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 EUR
Nie można mieszać np. biletu 24 godzinnego z zapping. Karta musi być wyzerowana żeby zmienić np. opcję zapping na bilet 24 godzinny. Jesli mamy jakieś "śmieci" na karcie, w kiosku w metrze nam ją wyzerują, ale pieniądze przepadają.

Kartę odbijamy przy wejściu i wyjściu z metra.

Dojazd na Rossio
Z lotniska jest tylko jedna linia - czerwona (vermelha). Wysiadamy na 9 stacji (Alameda) zmieniamy linię na zieloną (verde), nie wychodzimy poza bramki. Wysiadamy na 5 stacji.

Dojazd do Placu Pombala
Linia czerwona (vermelha). Wysiadamy na ostatniej stacji (Sao Sebastiao), zmieniamy linię na niebieską (azul), nie wychodzimy poza bramki. Wysiadamy na 2 stacji.
Czas przejazdu ok. 40 minut

Metro jest bardzo sprawne, intuicyjne i genialnie oznaczone.
Godziny pracy 06.30-01.00

TAXI
Koszt nocnej taxi w okolice Placu Pombala ok 10 EUR, na Bairro Alto ok. 15 EUR, pobierana jest opłata za bagaż.
Nocne taxi w tygodniu w godzinach 21.00-06.00 w weekendy 00.00-06.00

AEROBUS
https://www.aerobus.pt/en-GB/Home-2.aspx
Nigdy z nimi nie jechałem więc nie opisuję

AUTOBUS NOCNY 208
Przystanek po wyjsciu z przylotów.
Kierunek - Cais do Sodre
Rozkład jazdy:
https://www.carris.pt/en/travel/carreir ... ais-sodre/
Albo można zaplanować podróż przez:
https://www.carris.pt/en/travel/planear-viagem/
Do godzin należy dodać ok. 12 minut
Nie wiem na ile aktualny, bo dawno nie jechałem, może ktoś potwierdzić.
Bilet kupujemy u kierowcy.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#61 PostWysłany: 27 Lut 2015 15:39 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
@sebam135:

tak, jechalem i normalnie. jesli jedziesz od strony centrum to prawie na pewno bedzie T2 nawet blizej niz T1. Jedynie jesli jedziesz od strony Alfamy lub Orienty to blizej T1. Ale, tak jak juz ktos napisal, jest to naprawde blisko siebie.

(W Lizbonie lubia miec oplate za bagaz, tzn nie od ilosci tylko za sam fakt otwarcie luku bagazowego.)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: lotnisko T2
#62 PostWysłany: 01 Mar 2015 21:57 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 72
Witam, planuje podróż do Lizbony Raynarem i mam pytanie do użytkowników tego forum:
Po przylocie bagaż rejestrowany odbieram na T2 i potem jak dostać się do metra? Stacja metra jest z kolei koło terminala T1 a jest to ponoć spora odległość.... jak to jest teraz? A jak sie dostać na T2 w drodze powrotnej? jest jakas komunikacja...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#63 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
A przeczytałeś dwa pierwsze posty z tej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off
wars007 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#64 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:38 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 72
Adżi napisał(a):
A przeczytałeś dwa pierwsze posty z tej strony?


Adżi dzięki za podpowiedź.
Powiedz mi , ten autobus jest lotniskowy więc darmowy? Jak leciałeś z T2 to jak planowałeś ile wcześniej starałeś się być poqiedzmy na wyjści z metra tak by zdążyc do tego T2 i jeszcze odprawa itd...? Pytam bo jestem kompletnym laikiem w podróżowaniu samolotem. w sumie chyba dobrze ze samolot lata z T2 bo ten T1 troche mnie przeraża swoją wielkością i nie wiem czy bym się nie zgubił:) a jeszcze odbiór bagażu.... ten T2 jest mniejszy zdecydowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#65 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Autobus lotniskowy jest darmowy i jeździ często między terminalami. W terminalu T2 wystarczy być standardowe 2 godziny przed wylotem. Obiór bagażu odbywa się w terminalu T1, do którego zostaniesz przewieziony bezpośrednio z płyty lotniska. Z terminalu T2 odbywają się wyłącznie wyloty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#66 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Autobus jest darmowy, lotniskowy. Jeździ spod T1 (od wyjścia jakieś 20m po lewej stronie, jest tam żółty znaczek z czarnym tłem autobusu) pod same wejście do T2.
T2 jest malutki, mniej więcej wielkości Modlina albo i mniejszy. Jest tam tylko kilka gateów, absolutnie nie da się zgubić.
Z T2 leciałem dwa razy. Pierwszy raz dość wczas rano - 7:55, a z metra wysiadłem dopiero ok. 7:05. Do gate'a dotarłem mniej więcej w połowie odprawy, ale było trochę nerwowości po drodze więc nie polecam. Natomiast drugi raz leciałem... jeszcze wcześniej - o 6:00. Wtedy spałem na T1 i na T2 jechałem pierwszym porannym shuttle busem. Przede mną na na security nie było żadnej kolejki... ponieważ na moich oczach dopiero otwierali security ;)
W każdym razie, w środku dnia, dawałbym sobie od wyjścia z metra do przejścia przez security jakieś 40min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#67 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:57 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 72
scomin napisał(a):
Autobus lotniskowy jest darmowy i jeździ często między terminalami. W terminalu T2 wystarczy być standardowe 2 godziny przed wylotem. Obiór bagażu odbywa się w terminalu T1, do którego zostaniesz przewieziony bezpośrednio z płyty lotniska. Z terminalu T2 odbywają się wyłącznie wyloty.



scomin - jeżeli możesz mi podpowiedzieć coś więcej:

Bagaż odbieram na T1 jednak? choroba... mam nadzieję że się człowiek jakoś tam odnajdzie.... gdzie szukać hali do odbioru bagazu zatem...? to juz mnie martwi trochę. No i drugie pytanie, a jak jest w drugą strone? odprawa bagażowa jest na T1? czy z walizką jadę na T2 i tam całościowa odprawa...? wiem to proste dla Ciebie ale ja zwariowałem.... :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#68 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Tak, bagaż odbierasz na T1. Do hali odbioru bagażu pokierują Cię dobrze widoczne znaki, a w ostateczności podążaj za tłumem :) W drugą stronę (wylot z LIS) odprawa odbywa się w całości na T2.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wars007 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#69 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
obserwuj osoby odprawiające się w kraju,wybierz kogoś charakterystycznego,kto jedzie z bagażem a potem to już go tylko pilnuj
ewentualnie możesz się z nim zaprzyjaźnić to i w mieście będzie ci łatwiej
odwagi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wars007 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#70 PostWysłany: 03 Mar 2015 21:33 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 72
scomin i becek - wielkie dzięki za pomocne wpisy, jak coś mi się przypomni to pozwolę sobie jeszcze was podpytać, dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#71 PostWysłany: 15 Kwi 2015 23:54 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Przejazd z terminalu 1 do terminalu 2 pozostaje bez zmian? Tzn metro do T1 potem lotniskowy autobus do T2.jutro mam przemierzyć tą trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#72 PostWysłany: 16 Kwi 2015 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Tak, bez zmian.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#73 PostWysłany: 17 Kwi 2015 09:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
hej sluchajcie, musze sie dzisiaj w nocy dostac w nocy okolo pierwszej po przylocie wizzaira z lotniska w lizbonie do hotelu na avenida elias garcia,
google pokazuje 6 kilometrow, ile moglaby kosztowac taksowka ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#74 PostWysłany: 17 Kwi 2015 09:36 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
https://www.uber.com/pl/cities/lisbon
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#75 PostWysłany: 17 Kwi 2015 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
http://taximeter.geolink.pt/ pokazuje 7,5€, w nocy pewnie będzie ok. 10€ bo taryfa wyższa 0 25%
tu jeszcze jedno liczydło http://www.numbeo.com/taxi-fare/city_re ... ity=Lisbon
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#76 PostWysłany: 17 Kwi 2015 10:12 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Rozważ jeszcze nocny autobus 208 - sprawdziłem na szybko i trasa pokrywa się z Twoim celem podróży. Oszczędzisz parę euro. Przystanek jest przed lotniskiem, po wyjściu z terminala należy kierować się w prawo, obok jest zejście do metra. Sam tydzień temu jechałem w nocy tym autobusem. Bilet możesz kupić u kierowcy, ale możesz też zejść na stację metra i od razu nabyć i doładować kartę do zappingu - stacja będzie nieczynna, ale na sam zakup biletu ochroniarz powinien pozwolić. Uwaga: w razie wyboru opcji autobusowej trzeba uważać na taksówkarzy - nam wmawiali, że jest strajk i autobus nie przyjedzie. Dużo ludzi uwierzyło. Autobus jednak przyjechał, jak najbardziej planowo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#77 PostWysłany: 17 Kwi 2015 10:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
orang_utan napisał(a):
Rozważ jeszcze nocny autobus 208 - sprawdziłem na szybko i trasa pokrywa się z Twoim celem podróży. Oszczędzisz parę euro. Przystanek jest przed lotniskiem, po wyjściu z terminala należy kierować się w prawo, obok jest zejście do metra.

Wychodzi na to, że 208 wymiata. Gdy rezerwowałem hotel, to zapomniałem o tym, że samolot ląduje w nocy, a tu wychodzi na to, że akurat kilka przystanków (zresztą lotnisko jest na tyle blisko, że i pieszo pewnie by można). Tylko ciut rzadko - wychodzi mi, że 0:42 i 1:42.

Cytuj:
Sam tydzień temu jechałem w nocy tym autobusem. Bilet możesz kupić u kierowcy, ale możesz też zejść na stację metra i od razu nabyć i doładować kartę do zappingu - stacja będzie nieczynna, ale na sam zakup biletu ochroniarz powinien pozwolić.

Oczywiście dobówkę też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#78 PostWysłany: 17 Kwi 2015 11:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
hej, dzieki za informacje, autobus bylby fajnym wyjsciem, tyle ze jest nas 5 osob, wiec chyba wieksza taksowka jest sensowniejsza :)
pieszo to ja samemu bardzo chetnie, tyle ze nie moge sam innych zostawic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#79 PostWysłany: 17 Kwi 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Ja mam podobny problem. Ląduję po północy a nocleg mam w Holiday Inn Airport Express. Pieszo jest to 2-2,5 km. Więc chyba zrobimy sobie spacerek z kolegą. Ktoś szedł przy niedalego płyty lotniska w północną stronę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#80 PostWysłany: 17 Kwi 2015 11:35 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
obibok napisał(a):
Oczywiście dobówkę też?


Sam dobówki nie kupowałem, ale tam jest standardowy automat, jak na wszystkich stacjach metra czy kolejki, więc zapewne tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group