Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska do centrum by @cypel - dzięki!
[+] Pokaż
METRO
Terminal 2 (wizzair, ryanair) shuttle bus darmowy zawozi nas do terminala 1
Terminal 1
Wychodzimy z terminala i kierujemy się w prawo do stacji metra.
W automacie albo w kiosku kupujemy kartę 7 Colinas albo Viva Viagem i ją odpowiednio doładowywujemy w zależności od potrzeb i preferencji.
Koszt karty 0,5 EUR.
Karta jest ważna 12 miesięcy, jedna karta na jednego pasażera.

-1 przejazd - 1,45 EUR, bilet ważny 1 godzinę od momentu skasowania na metro, tramwaje, autobusy, windy
-bilet 24 godzinny - 6,15 EUR, nielimitowana ilość przejazdów tramwajami, autobusami, metrem, windami
-zapping, jeden przejazd 1,3 EUR, można zmieniać linię dopóki nie wyjdziemy poza bramki. Ważny na autobusy, tramwaje, windy.
Można doładowywać kwotą 3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 EUR
Nie można mieszać np. biletu 24 godzinnego z zapping. Karta musi być wyzerowana żeby zmienić np. opcję zapping na bilet 24 godzinny. Jesli mamy jakieś "śmieci" na karcie, w kiosku w metrze nam ją wyzerują, ale pieniądze przepadają.

Kartę odbijamy przy wejściu i wyjściu z metra.

Dojazd na Rossio
Z lotniska jest tylko jedna linia - czerwona (vermelha). Wysiadamy na 9 stacji (Alameda) zmieniamy linię na zieloną (verde), nie wychodzimy poza bramki. Wysiadamy na 5 stacji.

Dojazd do Placu Pombala
Linia czerwona (vermelha). Wysiadamy na ostatniej stacji (Sao Sebastiao), zmieniamy linię na niebieską (azul), nie wychodzimy poza bramki. Wysiadamy na 2 stacji.
Czas przejazdu ok. 40 minut

Metro jest bardzo sprawne, intuicyjne i genialnie oznaczone.
Godziny pracy 06.30-01.00

TAXI
Koszt nocnej taxi w okolice Placu Pombala ok 10 EUR, na Bairro Alto ok. 15 EUR, pobierana jest opłata za bagaż.
Nocne taxi w tygodniu w godzinach 21.00-06.00 w weekendy 00.00-06.00

AEROBUS
https://www.aerobus.pt/en-GB/Home-2.aspx
Nigdy z nimi nie jechałem więc nie opisuję

AUTOBUS NOCNY 208
Przystanek po wyjsciu z przylotów.
Kierunek - Cais do Sodre
Rozkład jazdy:
https://www.carris.pt/en/travel/carreir ... ais-sodre/
Albo można zaplanować podróż przez:
https://www.carris.pt/en/travel/planear-viagem/
Do godzin należy dodać ok. 12 minut
Nie wiem na ile aktualny, bo dawno nie jechałem, może ktoś potwierdzić.
Bilet kupujemy u kierowcy.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#41 PostWysłany: 16 Paź 2014 12:52 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
weź pod uwagę z którego terminala będziesz wylatywał, wracając z Lizbony w niedzielę, shuttlebus na II terminal był pełny, jeden za drugim, część ludzi nie wsiadła, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Lizbona
#42 PostWysłany: 24 Paź 2014 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Na podstawie ostatnich doświadczeń warto w najbliższym czasie zerkać przed przylotem na http://www.metrolisboa.pt/category/arquivo-de-noticias/ i przeczytać czy przypadkiem w dniu naszej wizyty w Lizbonie nie ma strajku w metrze ;) Jakież było moje zdziwienie kiedy przylatując w porannym szczycie wraz z setkami innych osób zastałam zamknięte bramy przy zejściu na stację. Wszyscy ruszyli na aerobus i taksówki, utworzyły się gigantyczne wręcz kolejki, sama wydostałam się z lotniska dopiero 1,5h po przylocie, a do miasta dotarłam w korkach prawie 3h po wylądowaniu :roll:

Piszę o tym, bo bynajmniej nie była to jednostkowa sytuacja. Na stronie widzę, że strajk w metrze był też 25 i 10 września, a pani z informacji turystycznej ostrzegła, że w przyszłości takie akcje mogą się jeszcze nie raz pojawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#43 PostWysłany: 03 Gru 2014 23:42 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
jadę grupa 8 osobowa w nocy na lotnisko w Lizbonie jak to najlepiej zrobić?? - będę miał ze sobą rowniez bagaż rejstrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#44 PostWysłany: 04 Gru 2014 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Zależy skąd jedziecie (jak daleko macie na lotnisko). Przy 8 osobach korzystnie może wyjść taksówka (2 taksówki). Płaciłem z okolicy pomiędzy stacjami metra Alameda i Olaias na lotnisko 8 euro wcześnie rano- wg nocnej taryfy. Nie jest drogo, po podzieleniu kosztu na 4 osoby może się opłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#45 PostWysłany: 04 Gru 2014 09:57 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Na razie jestem na etapie szukania noclegu ale będę starał się znaleźć coś w centrum.
Koszt taxi z centrum na lotnisko ile wyniesie w nocy tak +/- ?
Ewentualnie jak jest z tymi busami - czytałem że kierowcy potrafią wyprosić kogoś gdy ma większy bagaż od rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#46 PostWysłany: 04 Gru 2014 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Myślę, że jeśli ogarniesz nocleg w centrum to taksówką jest najlepszym rozwiązaniem, lotnisko jest bardzo blisko.
Co do autobusów to nie znam ich rozkładu, jeśli chodzi o kursowanie nocą. Osobiście jechaliśmy we trójkę z plecakami po 25kg i nikt nie miał pretensji a i kilka razy widziałem większe pakunki i też nie było problemów.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#47 PostWysłany: 04 Gru 2014 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Na lotnisko jedzie nocny autobus 208 z Cais do Sodre → Praca da Figueira → Martim Moniz itd.
tutaj rozkład jazdy http://www.carris.pt/en/bus/208/ascendente/
za taksówkę nie powinieneś zapłacić więcej niż 15 EUR. Przed kursem zapytaj taksiarza ile was skasuje.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#48 PostWysłany: 04 Gru 2014 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
Ja byłem w zeszły weekend. Około 4 rano wracałem na lotnisko w cenie 11 € (taryfe zamówił chłopak z Airbnb więc nie wiem czy dzwonił do sprawdzonego taxówkarza, który nie naciąga czy nie ale taryfa nie różniła się wyglądem od tych których jeździ mnóstwo po LIS) czas przejazdu ok 15 min. Na marginesie wylot z LIS jest zawsze z T2.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#49 PostWysłany: 04 Gru 2014 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
BuBu86 napisał(a):
Na marginesie wylot z LIS jest zawsze z T2.

oczywiście, że nie ;) Z T2 lata tylko franca, easyjet, transavia
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#50 PostWysłany: 04 Gru 2014 11:55 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
akurat będę leciał easyjet, dzięki za wszelkie wskazówki i uwagi - chyba postawie na taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#51 PostWysłany: 04 Gru 2014 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
cypel napisał(a):
BuBu86 napisał(a):
Na marginesie wylot z LIS jest zawsze z T2.

oczywiście, że nie ;) Z T2 lata tylko franca, easyjet, transavia


Zgadam sie i piszac to miałem na mysli LCC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#52 PostWysłany: 05 Gru 2014 15:32 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
lichu napisał(a):
Koszt taxi z centrum na lotnisko ile wyniesie w nocy tak +/- ?
Ewentualnie jak jest z tymi busami - czytałem że kierowcy potrafią wyprosić kogoś gdy ma większy bagaż od rejestrowanego.


Koszt nocnego kursu taksówki z centrum (Baxia) na lotnisko to jakieś 11-12 EUR. Najlepiej będzie, jak zamówi ją jakiś lokals (właściciel hotelu/hostelu). Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś cię oszuka.

Co to bagażu, to rzeczywiście kierowca "zwykłego" autobusu miejskiego może nie wpuścić na pokład pasażerów z dużym bagażem, tłumacząc się tym, że dla takich jest Aerobus (odpowiednio droższy). Widziałem kilka razy takie akcje. Jeżeli podróżujesz z walizką/plecakiem o rozmiarach bagażu kabinowego, to nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#53 PostWysłany: 15 Gru 2014 17:32 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
cypel napisał(a):
Na lotnisko jedzie nocny autobus 208 z Cais do Sodre → Praca da Figueira → Martim Moniz itd.
tutaj rozkład jazdy http://www.carris.pt/en/bus/208/ascendente/
za taksówkę nie powinieneś zapłacić więcej niż 15 EUR. Przed kursem zapytaj taksiarza ile was skasuje.

Dodam tylko, że bilet do kupienia u kierowcy za 1,8€ (info z 12.2014)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#54 PostWysłany: 15 Gru 2014 19:40 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Czy moglibyście zaproponować sprawdzony hotel lub hostel w centrum Lizbony dla 2 osób? Lecę z mężem w październiku i chciałabym na 3 noce zatrzymac sie w Lizbonie. Potem planuje wyjazd do Faro.
Przymierzam się do rezerwacji hotelu Turim Suitte w centrum ale może ktoś może polecić coś tanszego i lepszego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#55 PostWysłany: 15 Gru 2014 20:21 

ale nikt nie wie co lubisz.. chcesz sprawdzony?
jakis tydzien temu spedzilem weekend w "Vip Grand Lisboa Hotel & Spa", osobiscie polecam - nie jest wcale taki zly i blisko metra

inaczej na dowolnej stronie ebookers, hotels itd masz rozne kryteria sortowania: lokalizacja, cena, rating, promocja..
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#56 PostWysłany: 31 Sty 2015 22:51 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Może się komuś przyda - taxi złapane na ulicy w nocy z okolicy Picoas na lotnisko terminal 2 zawiozło za 8,30 euro. Pozytywne zaskoczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#57 PostWysłany: 23 Lut 2015 12:10 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
ile czasu trwa przejazd całej lini metra od S.Sebastiao do Aeroporto? i ile jest jeszcze do przejścia po wyjściu z metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#58 PostWysłany: 23 Lut 2015 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
sebam135 napisał(a):
ile czasu trwa przejazd całej lini metra od S.Sebastiao do Aeroporto? i ile jest jeszcze do przejścia po wyjściu z metra?


Przejazd trwa ok. 25 minut.
Co do drugiego pytania, to zależy czy interesuje Cię Terminal 1 czy 2.
Do T1 jest mniej więcej 300m, czyli w 3-5minut dotrzesz do security lub stanowisk odprawy. Jeżeli natomiast lecisz z T2, to musisz przejść przez T1 i wyjść na górnym poziomie skąd odjeżdża autobus do T2, bodajże co 15min., ale nie pamiętam dokładnie. Jedzie ok. 5-6 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#59 PostWysłany: 26 Lut 2015 11:30 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
a czy taxa podwozi pod sam T2 i już nie trzeba czekać na ten autobus z T1 na T2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#60 PostWysłany: 26 Lut 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Nie jechałem taxą, ale przy T2 jest parking i mogą poruszać się tamtędy normalne auta, więc myślę że jeżeli powiesz kierowcy że chcesz tam podjechać, to Cię zawiezie.
T2 jest jakiś kilometr od T1, pilnuj się żeby Cię nie wiózł na około ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group