Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska do centrum by @cypel - dzięki!
[+] Pokaż
METRO
Terminal 2 (wizzair, ryanair) shuttle bus darmowy zawozi nas do terminala 1
Terminal 1
Wychodzimy z terminala i kierujemy się w prawo do stacji metra.
W automacie albo w kiosku kupujemy kartę 7 Colinas albo Viva Viagem i ją odpowiednio doładowywujemy w zależności od potrzeb i preferencji.
Koszt karty 0,5 EUR.
Karta jest ważna 12 miesięcy, jedna karta na jednego pasażera.

-1 przejazd - 1,45 EUR, bilet ważny 1 godzinę od momentu skasowania na metro, tramwaje, autobusy, windy
-bilet 24 godzinny - 6,15 EUR, nielimitowana ilość przejazdów tramwajami, autobusami, metrem, windami
-zapping, jeden przejazd 1,3 EUR, można zmieniać linię dopóki nie wyjdziemy poza bramki. Ważny na autobusy, tramwaje, windy.
Można doładowywać kwotą 3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 EUR
Nie można mieszać np. biletu 24 godzinnego z zapping. Karta musi być wyzerowana żeby zmienić np. opcję zapping na bilet 24 godzinny. Jesli mamy jakieś "śmieci" na karcie, w kiosku w metrze nam ją wyzerują, ale pieniądze przepadają.

Kartę odbijamy przy wejściu i wyjściu z metra.

Dojazd na Rossio
Z lotniska jest tylko jedna linia - czerwona (vermelha). Wysiadamy na 9 stacji (Alameda) zmieniamy linię na zieloną (verde), nie wychodzimy poza bramki. Wysiadamy na 5 stacji.

Dojazd do Placu Pombala
Linia czerwona (vermelha). Wysiadamy na ostatniej stacji (Sao Sebastiao), zmieniamy linię na niebieską (azul), nie wychodzimy poza bramki. Wysiadamy na 2 stacji.
Czas przejazdu ok. 40 minut

Metro jest bardzo sprawne, intuicyjne i genialnie oznaczone.
Godziny pracy 06.30-01.00

TAXI
Koszt nocnej taxi w okolice Placu Pombala ok 10 EUR, na Bairro Alto ok. 15 EUR, pobierana jest opłata za bagaż.
Nocne taxi w tygodniu w godzinach 21.00-06.00 w weekendy 00.00-06.00

AEROBUS
https://www.aerobus.pt/en-GB/Home-2.aspx
Nigdy z nimi nie jechałem więc nie opisuję

AUTOBUS NOCNY 208
Przystanek po wyjsciu z przylotów.
Kierunek - Cais do Sodre
Rozkład jazdy:
https://www.carris.pt/en/travel/carreir ... ais-sodre/
Albo można zaplanować podróż przez:
https://www.carris.pt/en/travel/planear-viagem/
Do godzin należy dodać ok. 12 minut
Nie wiem na ile aktualny, bo dawno nie jechałem, może ktoś potwierdzić.
Bilet kupujemy u kierowcy.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#181 PostWysłany: 07 Mar 2017 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
ewaolivka napisał(a):
Jeszcze raz potwierdzam podaną wiadomość-autobus 783 jeździ bardzo rano (czyli przed otwarciem metra) z Restauradores. Mimo, ze na rozkładzie ma inny początek trasy ;) . Jeśli ktoś ma odlot np. TAP-em do WAW, można z niego skorzystać.

Leciałem kilka razy bezpośrednio porannym tapem do WAW i moim skromnym zdaniem nie ma sensu tłuc się autobusem. Kiedyś nawet wcześniej był odlot, bo o 9.10 i na luzie obrabiałem trasę z Avenidy. Chyba, że ktoś lubi ;) jest to na pewno jakaś alternatywa.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Lizbona
#182 PostWysłany: 07 Mar 2017 10:38 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
Nie chodzi o to, że "lubię się tłuc" autobusem ;) , ale jest mi po prostu wygodniej wyjść z hotelu i przejść 150 m do przystanku chodnikiem, niż wlec się z bagażem, nawet niedużym schodami do stacji metra, potem się przesiadać do kolejnej linii ( a zmiana linii na stacj Sao Sebastiao wcale nie jest krótka i wygodna). A autobus nie jest zatłoczony. Więc dlatego może komuś też tak być wygodniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#183 PostWysłany: 07 Mar 2017 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Jasne, ale uczulam, że autobus to nie jest pewny środek transportu w Lizbonie. Może przyjechać albo nie, może też utknąć w korku, chociaż o 6 rano nie powinno ich być.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#184 PostWysłany: 11 Kwi 2017 20:53 

Rejestracja: 06 Mar 2017
Posty: 8
Witam. Może ktoś pomoże .... :D

Przylatuje na lotnisko w Lizbonie w lipcu w piątek. Jestem na miejscu 00.30 w nocy. Chciałbym się dostać do Lagos. Czy są jakieś bezpośrednie transporty/busy z lotniska na wybrzeże Algavre ? Z tego co się orientowałem to jeździ Rede/Eva bus. Ale na ta chwile rozkład jazdy pokazuje, że autobusy które są najwcześniej to 01.00 na który pewnie nie ma szans zdążyć, a poźniejszy jest dopiero o 7.30. Czy zna ktoś jakieś inne rozwiązania ? Zostaje mi nocka na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#185 PostWysłany: 11 Kwi 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pepe7 napisał(a):
Witam. Może ktoś pomoże .... :D

Przylatuje na lotnisko w Lizbonie w lipcu w piątek. Jestem na miejscu 00.30 w nocy. Chciałbym się dostać do Lagos. Czy są jakieś bezpośrednie transporty/busy z lotniska na wybrzeże Algavre ? Z tego co się orientowałem to jeździ Rede/Eva bus. Ale na ta chwile rozkład jazdy pokazuje, że autobusy które są najwcześniej to 01.00 na który pewnie nie ma szans zdążyć, a poźniejszy jest dopiero o 7.30. Czy zna ktoś jakieś inne rozwiązania ? Zostaje mi nocka na lotnisku ?


możesz też pojechać do hotelu / hostelu / pokoju AirBNB.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#186 PostWysłany: 14 Maj 2017 00:05 

Aerobus jeździ całodobowo ?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#187 PostWysłany: 14 Maj 2017 13:00 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@BradPitt
nie jechałem, ale według strony, na której możesz kupić bilet na Aerobus nie kursuje 24h https://www.yellowbustours.com/en-GB/Li ... uttle.aspx

Bierz nocny 208. W listopadzie idąc na pierwsze metro na Praça da Figueira, 208 przejeżdżał obok mnie jadąc na lotnisko. Rozkład podał Cypel parę postów wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#188 PostWysłany: 14 Maj 2017 13:07 

@‌wersus79‌
czytałem wszystkie poprzednie posty i tak jak niektórzy mam mieszane uczucia co do 208 :oops: -nie iskrzy pomiędzy nami :mrgreen: ląduje o 17.55 więc do miasta na pewno wezmę Aerobus (spanie mam obok przystanku) a odlot mam o 8.00 więc około 6 rano chcę być na lotnisku, i chyba skorzystam z taxi ,chyba że ktoś coś :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#189 PostWysłany: 18 Maj 2017 07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 45
Loty: 22
Kilometry: 35 530
Jako, że byliśmy we 4 jako dojazd na lotnisko wybraliśmy Ubera. Z okolic stacji Rato, ok. 3 w nocy wyszło nas to 8,5 EUR. Jechaliśmy 17 minut, a wg planera komunikacji autobusem miała zejść godzinka [???].
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#190 PostWysłany: 21 Sie 2017 11:24 

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 1
Witam, mam wylot z Lizbony o 6.30. Planuję zatrzymać się w Rossio. Bardzo proszę o poradę jak dostać się na lotnisko tak rano. i co najważniejsze ile czasu przed odlotem. Sprawdzałam połączenie linii 208 i autobus z przystanku MARTIM MONIZ o 4.10 dojezdza o 5.10 na lotnisko. Czy wystarczy mi godzina i 20 minut na dojście do terminala, przejście kontroli bezpieczenstwa i dojscie do gate'a. Podróżuję jedynie z bagażem podręcznym i 4 letnim dzieckiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#191 PostWysłany: 21 Sie 2017 12:01 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
W ubiegłym roku miałem o tej samej godzinie ,z tego samego przystanku ten autobus na lotnisko i kierowca wysadził mnie kilkaset metrów od lotniska i powiedział, że nie jedzie na lotnisko i musiałem biegiem przebyć ten odcinek, następnie na drugi terminal (leciałem do Porto) autobusem z przed głównego terminala i ledwo zdążyłem. Nie wiem co doradzić, może lepiej wziąć taxi, tym bardziej ,że z małym dzieckiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#192 PostWysłany: 21 Sie 2017 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
marinu napisał(a):
Czy wystarczy mi godzina i 20 minut na dojście do terminala, przejście kontroli bezpieczenstwa i dojscie do gate'a. Podróżuję jedynie z bagażem podręcznym i 4 letnim dzieckiem.

teoretycznie tak a praktycznie się przekonasz
poza tym zależy z którego terminala bo na 2 trzeba jechać shuttle busem
weź taksówkę i przyjedź 2 godziny przed odlotem, nie zrujnujesz budżetu

swoją drogą będąc ostatnio w czerwcu nie znalazłem (po raz kolejny) na Cais do sodre tabliczki z tym nieszczęsnym 208
autobus widmo, chociaż tu na forum ludzie pisali, że niby jeździ
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#193 PostWysłany: 18 Wrz 2017 00:48 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Pod koniec sierpnia jechałem przedostatnim nocnym 208 na lotnisko. Wsiadałem na Praça da Figueira https://www.google.pl/maps/place/Pra%C3 ... -9.1378147 . Wysiadka po 40 minutach na Aeroporto https://www.google.pl/maps/place/Aeropo ... d-9.128714 . Bilet kupiony u kierowcy 1.80 €. Czas przyjazdu uzyskujemy, po dodaniu do godziny odjazdu z Cais do Sodre (albo Est. Oriente) takiej ilości minut z rozpiski rozkładu jazdy, po jakiej autobus powinien być na naszym przystanku.

Na dowód, że to nie autobus widmo umieszczam foto.
Załącznik:
208.jpg
208.jpg [ 179.1 KiB | Obejrzany 1706 razy ]


Po remoncie pętli Cais do Sodre przystanek początkowy jest w innym miejscu pętli, ale do znalezienia. Google jeszcze nie uaktualniło street view.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#194 PostWysłany: 22 Paź 2017 09:48 

jechałem 208 jakieś 10 dni temu,o 5 rano z Cais do Sodre na lotnisko,jego przystanek ostatni po prawej jak stoisz plecami do rzeki,zresztą na przystanku jest tablica z jego numerem
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#195 PostWysłany: 28 Paź 2017 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Bilet dzienny jest biletem na 24h od momentu skasowania czy obowiązuje tylko na dzień zakupu? (Przylatuję wieczorem i wylatuję następnego dnia wieczorem więc wolałbym pierwszą opcję)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#196 PostWysłany: 28 Paź 2017 12:51 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
po czasie 24h od pierwszego skasowania bilet traci swoją ważność i nie można na nim podróżować dłużej - czyli pierwsza opcja

http://www.carris.pt/fotos/editor2/desd ... 017_uk.pdf
Załącznik:
Desdobrável ocasionais jul2017 UK desdobravel_ocasionais_jul2017_uk.pdf.png
Desdobrável ocasionais jul2017 UK desdobravel_ocasionais_jul2017_uk.pdf.png [ 46.96 KiB | Obejrzany 1225 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#197 PostWysłany: 31 Paź 2017 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
To ja tak z innej beczki.
W zeszłym tygodniu wracałam z Lizbony z Terminala 1, czyli teoretycznie dla regularnych linii lotniczych i doznałam nieprzyjemnych odczuć związanych z tym lotniskiem.
Dzikie tłumy, ścisk, tłok, bałagan i zero informacji. Sugeruję przyjeżdżać jednak trochę wcześniej, zwłaszcza jak się ma w planie nadanie bagażu.
Bo się można zwyczajnie nie wyrobić.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#198 PostWysłany: 21 Lis 2017 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Żeby mnie znowu admin/moderator nie przerzucił tematu w nieznane miejsce :) - mam pytanie: przylot Wizzairem pod koniec stycznia około 0:45 - jaka jest możliwość dostania się na dworzec kolejowy? Może być pieszo.
Był tutaj gdzieś link do zakupu biletów na pociąg Lizbona - Faro i Faro-Lizbona, nie mogę go znaleźć.
I gdzie najlepiej szukać noclegu na 5 dni, by być nad oceanem? Lagos? Faro? Inne miejscowości, gdzie dojadę koleją z Lizbony?

No i może ktoś ma ten link do zakupu biletów na to połaczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#199 PostWysłany: 21 Lis 2017 00:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22459
1. Temat ma zalewie 10 stron, można przeczytać
2. Strona główna » Forum podróżnika » Europa » Portugalia » Transport
3. Strona główna » Forum podróżnika » Europa » Portugalia » Noclegi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#200 PostWysłany: 21 Lis 2017 00:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@trigosia
Cytuj:
jaka jest możliwość dostania się na dworzec kolejowy? Może być pieszo.

To proste - trzeba tylko iść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group