Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#21 PostWysłany: 20 Sty 2013 11:20 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Jest karta zezwalająca na wejście o wszystkich parków na terenie Izraela.
W Jerozolimie prawie wszystkie "atrakcje" są bezpłatne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#22 PostWysłany: 21 Sty 2013 22:06 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
A jak z fotografowaniem?Można fotografowac wszystko np.ortodoksyjny żyd,punkty kontrolne na granicy z Palestyną itp,itd czy należy zachować ostrożność?Czy można dotknąć ściany płaczu,czy to obraza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#23 PostWysłany: 21 Sty 2013 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Cytuj:
OK.A ile kosztuje wynajęcie samochodu,czy jest tam komunikacja miejska?Myślisz,że około 1500-2000zł wystarczy?
A jak dojechać z lotniska w Tel Avivie do Jerozolimy?Jak długo sie jedzie?Pytam bo lądował bym w TelAvivie,a nocleg planuję w Jerozolimie.Wydaje mi się,że stąd bedzie najbliżej wszędzie,mam rację?

A zapomniałem zapytać.Orientujesz się jak się leci tym pegasusem(linia lotnicza)via Istanbuł.To jest przesiadka,czy jakieś międzylądowanie?


My za wynajęcie samochodu z full ubezpieczeniem (wypożyczałem auto pierwszy raz i nie chciałem się martwić) zapłaciliśmy 225 USD na 5 dni. bez ubezpieczenia 155 USD. Najlepiej wypożyczyć poza lotniskiem, oszczędzisz niecałe 30$ airport tax. Na Jerozolimę oczywiście daruj sobie wynajem samochodu.

Z lotniska możesz (chyba) pociągiem. My jechaliśmy na lotnisko Nesherem, to rodzaj takiego shared-taxi, odbierają spod hotelu (nawet w nocy, dobry patent na podróż samolotem o 6:00). Koszt - 62 NIS. Z lotniska do Jerozolimy pewnie taniej.

Jerozolima jest dobrym punktem wypadowym do Betlejem, Jerycha, nad Morze Martwe. Jeśli chcesz zwiedzać Galileę, wzgórza Golan, pomyśl np. o noclegu w Tyberiadzie.

O Pegasusie nie wiem nic ;)

Komunikacja miejska w Jerozolimie - pojedynczy bilet 6,6 NIS

Jak już napisano - karta zniżkowa to Green Card - za 107 NIS masz wstęp do 6 wybranych parków narodowych, jest też wersja za ok. 160 NIS uprawniająca do nielimitowanego wstępu przez dwa tygodnie. W Izraelu prawie każde ruiny to park narodowy ;)

jeśli chodzi o fotografowanie - zabronione to co wszędzie, czyli wszelkie obiekty wojskowe łącznie z checkpointami. Niewskazane jest również fotografowanie pod ścianą płaczu po rozpoczęciu szabatu, na 99% ktoś każe ci wyłączyć aparat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#24 PostWysłany: 21 Sty 2013 23:23 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
lukket napisał(a):
Cytuj:

Jerozolima jest dobrym punktem wypadowym do Betlejem, Jerycha, nad Morze Martwe. Jeśli chcesz zwiedzać Galileę, wzgórza Golan, pomyśl np. o noclegu w Tyberiadzie.

.

Nocleg w Tyberiadzie,tzn?To jest nazwa miasta,czy regionu?

Nie powiedział nikt czy można dotknąć ściany płaczu,czy jest to zakazane?Chciałbym sobie pyknąc fotkę gdy ja dotykam,tak mam hihi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Listopadowy Izrael
#25 PostWysłany: 21 Sty 2013 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
77kylo napisał(a):
Nocleg w Tyberiadzie,tzn?To jest nazwa miasta,czy regionu?

Nie powiedział nikt czy można dotknąć ściany płaczu,czy jest to zakazane?Chciałbym sobie pyknąc fotkę gdy ja dotykam,tak mam hihi.


Użyj google maps.

Ściany nie dotykałem, więc nie powiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#26 PostWysłany: 21 Sty 2013 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
77kylo napisał(a):
Nie powiedział nikt czy można dotknąć ściany płaczu,czy jest to zakazane?Chciałbym sobie pyknąc fotkę gdy ja dotykam,tak mam hihi.

popytaj na forum dla fetyszystów
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#27 PostWysłany: 22 Sty 2013 00:19 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
cypel napisał(a):
77kylo napisał(a):
Nie powiedział nikt czy można dotknąć ściany płaczu,czy jest to zakazane?Chciałbym sobie pyknąc fotkę gdy ja dotykam,tak mam hihi.

popytaj na forum dla fetyszystów


spodobało mi się hihi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#28 PostWysłany: 22 Sty 2013 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
i o to chodzi Broda, dzięki Ci za dystans :mrgreen:
wracając do pytania, oczywiście, że można
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#29 PostWysłany: 23 Sty 2013 01:03 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
Dla zainteresowanych wyjazdem do Betlejem. Jeśli macie samochód najlepiej podjechać pod przejście graniczne jest tam parking po stronie izraelskiej. Pieszo przez granice i jesteście w Palestynie. Klimaty jak z PRL przekraczanie granicy do Berlona Zachodniego. Dosyć smutne obrazki. Po stronie palestyńskiej otoczy was chmara taksówkarzy. Proponują ceny z kosmosu. Trzeba twardo negocjować i iśc przed siebie. W naszym przypadku spuścili z blisko 200 szekli do 20 za 5 osób. Z powrotem wytargowaliśmy jeszcze mniej bo 15 szekli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Listopadowy Izrael
#30 PostWysłany: 23 Sty 2013 06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Potwierdzam, standardowa cena za podróż w Betelejem np. między checkpointem a bazyliką to około 20 szekli, jeśli ktoś chce więcej, to chce was naciągnąć. W Jerozolimie ceny są wyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#31 PostWysłany: 23 Sty 2013 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
77kylo napisał(a):
Nie powiedział nikt czy można dotknąć ściany płaczu,czy jest to zakazane?Chciałbym sobie pyknąc fotkę gdy ja dotykam,tak mam hihi.


bez problemu możesz tam podejść, "dotknąć" jedynie z fotkami może pojawić już się problem - zdjęć przy samej ścianie zachodniej (podobno ściana płaczu to nie jest oficjalna nazwa i praktycznie nie używana) robić nie można.
i oczywiście nie zapomnij zabrać i założyć na głowę "jednorazowej" jarmułki :) - sa gratis przy wejściu
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#32 PostWysłany: 28 Sty 2013 00:03 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Czym lepiej i taniej poruszać się po Izraelu pociągiem,czy autobusami?np.trasa Jerozolima -Hajfa-Nazaret-jez.Galilejskie.
Czy w sierpniu naprawdę jest taki upał nie do wytrzymania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#33 PostWysłany: 13 Lut 2013 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
kibek napisał(a):
Ja ostatnio spędziłem 9 dni w Izraelu i Jordanii moje koszty to około 2200 PLN z biletem i dojazdem na lotnisko (bilet dość tanio kupiłem w LOT -556 PLN). Ceny hoteli w pokojach 2 osobowych to

TEL AVIV 101 - Beachfront Hotel
JEROZOLIMA 116 Addar Hotel
AKABA 61 AlQira Hotel

W zasadzie wszystkie te hotele mogą polecić, Beachfront był najsłabszy bez śniadania ale nadrabiał położeniem nad sama plażą (jest oddzielony drogą), Addar jest bardzo przestronny i położony 10 minut drogi od bramy damasceńskiej, AlQuidra jest położony w samym centrum Akaby jakieś 10 minut od plaży.

Auto wynajęliśmy na 5 osób (Ford Focus 4) z firmy Budget cena na osobę 250 PLN, na paliwo dodatkowo poszło 100 PLN
Auto dwa dni nie pracowało zostawiliśmy je w Elijacie na przejściu granicznym, które przeszliśmy pieszo

Nasza trasa to Tel Aviv - Jezioro Galilejskie i okolice - Tel Aviv - Hajfa , Tel Aviv - Jerozolima, Jerozolima poruszenia się po mieście i okolice, Jerozolima - Eilat (przez morze Martwe) Eilat - Tel Aviv przez pustynię Negev

Największy koszt to była dwudniowa wycieczka do Jordanii, wiza wyjazdowa z Izraela 90 PLN, wiza wjazdowa z Jordanii 25 PLN, wynajem busa z Akaby do Petry i Wadi Rum 90 PLN / os. Wejście do Petry 220 PLN, wjazd do Wadi Rum + wynajęcie Jeppa na 2 godziny 60 PLN / osobą



Kibek, jaki koszt dojazdu z Tel Avivu do Akaby? To jedzie się przez Eilat? 90zł wiza wyjazdowa za osobe to jedyny koszt?

pzdr
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#34 PostWysłany: 10 Sie 2013 18:58 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Jadę we wrześniu na wycieczkę do Izraela i Jordanii z biurem podróży.Mam w związku z tym kilka pytań do tych którzy już tam byli.
-Czy można płacić kartami bankowymi wszędzie?
-Czy lepiej mieć przy sobie szekle czy dolary amerykańskie?
-To będzie wycieczka objazdowa,ale będzie też troche czasu wolnego,więc ile pieniędzy wziąść ze sobą na pięć dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#35 PostWysłany: 10 Sie 2013 20:32 

Rejestracja: 06 Lip 2013
Posty: 14
Byłem w Izraelu w maju, z pielgrzymką organizowaną przez biuro turystyczno -pielgrzymkowe. W sklepach jak miałem szekle to płaciłem nimi, jak nie to płaciłem dolarami - resztę otrzymywałem w szeklach. Przed wyjazdem czytałem i potwierdzam, nie ma problemów z dolarami. Bez problemu można nimi płacić. Nie miałem potrzeby płacić kartami - nie wiem, nie pomogę. Nikt Ci chyba nie odpowie na ostatnie pytanie. To zależy bardzo subiektywnie od każdego z nas, jakie ma potrzeby i możliwości. Izrael nie jest tani. Rada praktyczna: wcześniej w Polsce przed wyjazdem, w banku lub kantorze kup kilkadziesiąt 30 -40 dolarów po 1 dolarze. Przyda się: świeży sok wyciskany, daktyle, jazda wielbłądem, toaleta - to wydatek 1-2-3 dolary. Jak dasz 10, to ci może nie wydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#36 PostWysłany: 10 Sie 2013 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Z płatnoscia karta to mysle ze mniej wiecej jak w Polsce, w duzych sklepach, sieciowkach, stacjach benzynowych mozna, gdzies w mniejszych sklepach czy straganach nie. Na niektorych stacjach benzynowych nie przyjmowalo platnosci zadna polską Visą.
Myslę ze jednak lepiej miec szekle, dolary na pewno wszedzie przyjmą ale nie sądzę żeby korzystnie przeliczyli.
Nie wiem co zamierzasz kupowac wiec raczej sam musisz ocenic ile Ci pieniedzy potrzeba. Ogolnie jest duzo drozej niz u nas, a do tego bedziesz raczej w miejscach turystycznych wiec bedzie jeszcze drozej.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#37 PostWysłany: 11 Sie 2013 17:37 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Myślę,że 600zł powinno starczyć.
Wie ktoś może jak długo idzie kartka pocztowa z Izraela I Jordanii do Polski?Gdzie można wysyłać pocztówki do Nas tzn poczta,jakieś urzędy,stragany itp.Drogie są znaczki?Zawsze staram sie wysyłać kartki z miejsc,w których jestem stąd to może dziwne pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#38 PostWysłany: 26 Wrz 2013 02:55 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
"Dodatkowym warunkiem, od którego może być uzależniona decyzja o zgodzie na wjazd do Izraela, jest udokumentowanie posiadania równowartości 100 USD na każdy dzień pobytu." Taką informację znaleźć można na wielu stronach internetowych, na których opisane są przepisy wjazdowe do Izraela. Byliście o to pytani, albo ktokolwiek z waszych znajomych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#39 PostWysłany: 26 Wrz 2013 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
77kylo napisał(a):
Wie ktoś może jak długo idzie kartka pocztowa z Izraela I Jordanii do Polski?Gdzie można wysyłać pocztówki do Nas tzn poczta,jakieś urzędy,stragany itp.Drogie są znaczki?Zawsze staram sie wysyłać kartki z miejsc,w których jestem stąd to może dziwne pytanie.

Ja poszedłem na pocztę, znaczek zagraniczny 4,30 NIS, szła chyba tydzień. Może ciut więcej.
Moja mama kiedyś zostawiła pocztówkę do wysłania w recepcji hotelu i z tego co mi mówiła to ta pocztówka doszła po miesiącu. Pewnie wysyłają wszystkie raz na jakiś czas.


mp90 napisał(a):
"Dodatkowym warunkiem, od którego może być uzależniona decyzja o zgodzie na wjazd do Izraela, jest udokumentowanie posiadania równowartości 100 USD na każdy dzień pobytu." Taką informację znaleźć można na wielu stronach internetowych, na których opisane są przepisy wjazdowe do Izraela. Byliście o to pytani, albo ktokolwiek z waszych znajomych?

Też to czytałem przed wyjazdem, ale w praktyce nie słyszałem, żeby to miało miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Listopadowy Izrael
#40 PostWysłany: 26 Wrz 2013 19:24 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Wróciłem z Izraela tydzień temu,więc mogę powiedzieć troszkę zainteresowanym.Też czytałem o 100 dolarach na dzień I tak też sie przygotowałem.Na lotnisku o kwote pieniędzy nikt nie pytał,jedno co mnie zaskoczyło to wiele pytań dotyczących mojego przyjazdu tzn cel podróży,gdzie bedę mieszkał podczas pobytu,czy mam rodzinę w krajach nieprzyjacielskich(Iran,Syria itp),czy mój Ojciec ma to samo nazwisko I wiele innych,które teraz wyszły mi z pamięci.To przepytywanie trwało ponad 20 minut pomimo kolejki oczekujących za mną.

Też wysłałem list,konkretnie z Betlejem.Kupiłem znaczek za dolara I wrzuciłem w holu hotelu,bo tak mi powiedział gość z recepcji.List jak narazie nie doszedł I wciąż czekam.Mam nadzieję,że dojdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group