Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Sty 2018 08:56 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Załatw sobie poświadczenie z banku (po angielsku) mówiące o tym, że jesteś fizycznym właścicielem tej karty. Ja za coś takiego płaciłem 30 zł, ze 3 lata temu, w WBK. I przydało się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 13 Sty 2018 10:25 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 30
Loty: 115
Kilometry: 240 794
Kase popbrali, dowód zakupu wystawili, karta (czyli rachunek bankowy) należy do mnie. Z banku potwierdzenie dostane ale na pewno nie będzie na nim pełnego numeru karty tylko 4 pierwsze i 4 ostatnie cyfry, ewentualnie moge jeszcze wejsc online do banku i pokazac z telefonu ze ten rachunek jest mój. Zawsze płace w ten sposob za bilety Ryana albo easyjet, airbnb i nigdy nie było problemu. Raz tylko podobna historia przydarzyła się nam jak kupilismy bilety do Alhambry, ale na miejscu okazało się że ta konieczność okazania karty to bzdura. Przyznam, że nigdzie nie dopatrzyłam sie informacji że wirtualną kartą nie można płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Sty 2018 11:04 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nigdy nie ma pełnego numeru karty na tych zaświadczeniach z banku. Na moim też nie było i Air Asia nie robiła z tego tytułu problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
marmar lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 13 Sty 2018 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
marmar napisał(a):
Kase popbrali, dowód zakupu wystawili, karta (czyli rachunek bankowy) należy do mnie. Z banku potwierdzenie dostane ale na pewno nie będzie na nim pełnego numeru karty tylko 4 pierwsze i 4 ostanie cyfry

W zupelnosci wystarczy i prawdopodobnie jak zrobisz online check-in, to nikt nie bedzie pytal.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
marmar lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:38 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 30
Loty: 115
Kilometry: 240 794
już pytałam w serwisie UIA - i faktycznie, ponoć mam się tym kompletnie nie przejmować. Polecimy - zobaczymy ;)) Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, pozdrawiam i udanego pobytu. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Sty 2018 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
cccc napisał(a):
marmar napisał(a):
płaciłam kartą wirtualą, niby jak mam pokazać teraz tą kartę, jak jej "fizycznie" nie ma


Masz kilka opcji, zanim kupisz bilet, powinienes upewnic sie na stronach przewoznika, czy wymagana jest tylko karta fizyczna.
Jesli juz dokonales zakupu, mozesz zadzwonic na infolinie przewoznika i zapytac.
Koniecznie powinienes sprawdzic, czy zaplata zostala urzeczywistniona, tzn. kasa pobrana z karty.
Jesli placiles karta, ktora do Ciebie nie nalezala, albo nie pobrane z karty, to istnieje spore prawdopodobienstwo, ze moga wymagac pokazanie karty. ;)
Jesli karta nalezy do Ciebie, zrobic check-in online oraz postarac sie o poswiadczenie, wydruk, ze ta karta virtualna jest na Twoje nazwisko.


Takie pytanie, UIA zawsze wymaga pokazania karty nawet na odcinku Warszawa <--> Kijów? ;)
Ja np. mam eKarte z mBanku w USD i mogę wtedy taką kartę okazać? (Bank wysyła eKarte fizyczną ale nie ma na niej żadnego paska ani chipa a tylko numer karty, CVV, date ważności na FRONCIE i to wypisane/wyklejane czarnymi naklejkami. Przejdzie takie coś? Czy lepiej zapłacić w UIA normalną kartą? (Nie używam jej do płacenia w necie ze względów bezpieczeństwa)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Sty 2018 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Martinuss, jesli sprawdziles, ze pieniadze z karty za bilet pobrane, to nazwisko i numer na karcie wystarcza.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Lut 2018 19:02 

Rejestracja: 18 Lut 2018
Posty: 5
czy moze byc jakis problem jesli znajoma ktora nie leci kupi bilety na lot ryanairem np z malty do poznania? w ryanairze kiedykolwiek wymagali okazania karty ktora sie placialo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Lut 2018 19:05 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Lut 2018 19:20 

Pakistan International Airlines oraz AirBlue żądają okazania karty.
Nie za każdym razem.
Góra
 PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 20 Mar 2018 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
michcioj napisał(a):
z tego co pamietam to w 2012 Iberia przy locie do Kolumbii zyczyla sobie karty kredytowej ktora byl kupiony bilet przy checkinie. jak
jest teraz nie wiem, ktos moze zweryfikowac jak to wyglada z Iberia ?
Miesiąc temu kolega leciał z Bogoty do Madrytu Iberią. Na lotnisku "bardzo dobrze obejrzeli" jego kartę.

Bilet kupowałem mu ja, częściowo za swoje aviosy. Gdy na stronie pojawił się komunikat, że na lotnisku może być wymagane okazanie karty, postanowiłem do kumpla zadzwonić, by przedyktował mi numer swojego plastiku. Dobrze się stało.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 31 Mar 2018 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
obibok napisał(a):
Tak sobie przeglądam ten wątek i o ile dobrze rozumiem, okazanie karty jest konieczne przy odprawie. Ja ostatni raz odprawę robiłem w okienku jakieś 120 lotów temu. Teraz zawsze przez internet. I co, będą krzyczeć przy bramce?


W IndiGo nie mogłem się odprawić online, nie wiedziałem dlaczego ale po rozmowie na live chat z przedstawicielem linii poinformował mnie, że muszą na lotnisku zweryfikować moją kartę. Wychodzi na to, że jeśli jest problem z odprawą online to będzie weryfikacja na lotnisku i dopiero wtedy nastąpi odprawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 12 Lis 2018 11:19 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
NokAir Tajlandia:
1. Jak kupowałem bilety dla siebie i dziewczyny na jednej rezerwacji - wszystko ok, check-in online bezproblemów

2. Jak robiłem osobną rezerwację dla siebie - ok, ale gdy kupiłem swoją kartą bilet dla dziewczyny - blokada odprawy online u mnie i u niej, do tego na lotnisku dokładna weryfikacja karty, którą płaciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 30 Paź 2019 21:42 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
Może ktoś orientuje się jak jest ta sprawa w KLM? Na stronie nie mogę znaleźć żadnej informacji o wymaganej karcie podczas check-inu.
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 30 Paź 2019 22:46 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Kilkukrotnie leciałem KLM i nigdy ani ja ani moi znajomi nie okazywali KK
Góra
 Profil Relacje PM off
kliperjk uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 31 Paź 2019 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Wielokrotnie podróżowałem z zeskanowaną na kartce papieru a4 kartą "użyczającego" + pisemne oświadczenie po angielsku, że figurant karty do płatności użyczył. Jak do tej pory, tylko raz przy checkinie w Spicejet zastanawiali się czy to puścić, po minucie miałem kartę pokładową.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 02 Lut 2020 08:14 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Kupowałem brazylijską krajowke przez Expedie i linia GOL wymagała fizycznego obejrzenia karty na lotnisku. Nie byli jakoś specjalnie natarczywi. Pewnie gdybym jej nie miał dałoby się dogadać. Chyba po prostu trafiłem na niesluzbiste. Niemniej ostrzegam.

Co ciekawe inny pośrednik, rowniez lot krajowy linia LATAM i zadnych pytań o plastik. W obu przypadkach nie podawałem numeru CPF.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Lut 2020 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
A ktoś się spotkał z kontrolą i sytuacją opłacenia lotu kartą wirtualną? Linie Scoot i Air Asia.
Karty już nie ma w apce :-(
ale można pokazać transakcję :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Lut 2020 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Latam w tej chwili obiema liniami i nikt o nic nie pyta, podobnie jak przez ostatnie ponad 30 lat i zwiedzenie 80 krajów, nikt nigdy nie pytał o kk ani mnie ani nie widziałem żeby ktokolwiek ją pokazywał, zdarza się to wyjątkowo rzadko i szkoda sobie tym zawracać głowę


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 05 Lut 2020 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group