Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#81 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:31 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Typowe odbicie zdechłego kota, może jeszcze z kilka % zyska, ale z mniejszym ryzykiem będzie można kupować dopiero jak ponownie kurs wróci w okolice 0,53-0,54 i obroni ten poziom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#82 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Czyli jak zwykle. Na niewprawnych „prywatnych” spekulantach zarobią ci duzi. To trochę jak gangsterka - jak ktoś naprawdę nie czuje tematu to lepiej nie próbować ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#83 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
sranda...widzę , że stosujesz analizę techniczną :P . Myślę , że teraz spekulacja będzie się ustawiała na news związany z uwolnieniem amerykańskiego pastora. Bezpośrednio Erdogan nie może ulec Trumpowi gdyż straci w wyborcach twarz. Będą robione zatem wg mnie różne podchody ale chyba dojdzie do jego zwolnienia z aresztu. Wtedy Trump może miłosiernie zdejmie trochę sankcji i będzie strzał w górę na którym bym sprzedawał.ale to tylko takie moje przemyslenia :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#84 PostWysłany: 14 Sie 2018 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
dla mnie kurs np TRY, RUB to przykra lekcja pokory
jak łatwo dzisiaj sponiewierac walute, gospodarke, kraj
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#85 PostWysłany: 14 Sie 2018 10:03 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Pamiętam jak dolowano rubla i niestety lub stety nie może się ruszyć w górę chociaż bywały odbicia ponad 10%. A może zrobią parytet 1-1 RUB-TRY :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#86 PostWysłany: 14 Sie 2018 15:51 

Rejestracja: 14 Sie 2018
Posty: 2
Mam dosyć pilne pytanie. Wybieram się w tym tygodniu do Istambułu. W kantorze cena za lirę turecką jest wyższa niż w sieci. Nie mam konta walutowego, ale płatność polską kartą będzie bardziej opłacalna czy mimo wszystko wymieniać pieniądze w kantorze? Jaka opcja powinna być najbardziej opłacalna dla mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#87 PostWysłany: 14 Sie 2018 15:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Zrób euro, i wymień na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#88 PostWysłany: 14 Sie 2018 15:56 

Rejestracja: 14 Sie 2018
Posty: 2
Dzięki za informację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#89 PostWysłany: 14 Sie 2018 19:34 

I odbiła lira 10 % w jeden dzień. :D
A co na to ludzie w warzywniaku ?
Dowiemy się dopiero pojutrze, bo już zamknięte. :mrgreen:
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#90 PostWysłany: 15 Sie 2018 10:09 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dzisiaj jak na razie jazda w górę na TRY. Już jest 15% od dołka. Gratulacje dla ,,spekulantów" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#91 PostWysłany: 15 Sie 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kurcze, myslalem ze to chwilowe zagranie
ale patrzac na ostatnie 10 lat try/usd to lira spada nieprzerwanie..
w ciagu 10 lat stracila 6x na wartosci.
https://www.xe.com/currencycharts/?from ... D&view=10Y


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sie 2018 17:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#92 PostWysłany: 15 Sie 2018 10:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Podkusiłeś mnie i spojrzałem na 10-letni wykres TYR/PLN. 10 lat temu TYR kosztował...2.20pln :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#93 PostWysłany: 15 Sie 2018 17:22 

Rejestracja: 15 Sie 2018
Posty: 1
Wybieram się na tydzień do Turcji i zastanawiam się w jaki sposób rozmienić pieniądze na Liry tureckie. W kantorach w Katowicach ceny za lirę sięgają 80 gorszy, jednakże jest ona znacznie tańsza. Zastanawiam się nad wybraniem pieniędzy z bankomatu w Turcji (karta debetowa ING) lub wymianą w Polsce na Euro i rozmienieniem w Turcji na liry. Obawiam się jednak, że w turystycznym miejscu do którego się wybieram (Kusadasi) stawki w kantorach będą zawyżone.

Jaką opcję z tych dwóch polecacie? Albo może jeszcze inną?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Sie 2018 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Zobacz post z wczoraj https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1115436#p1115436 . Proszę zawsze https://www.fly4free.pl/forum/search.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#94 PostWysłany: 15 Sie 2018 17:26 

Wybrałbym z bankomatu w Turcji.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#95 PostWysłany: 16 Sie 2018 00:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
2 dniowe odbicie, cos mi podpowiada ze dzis poleci w dol. revolut nalicza sobie jakies 1.5% spreadu vs market fx. czysty zysk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#96 PostWysłany: 16 Sie 2018 02:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Zobaczymy co się wydarzy po otwarciu dziś giełdy w Warszawie. Trzymam kciuki za jeszcze jednodniowy skokowy spadek co bym mógł się zaopatrzyć w ilości niezbędne na jakiś wypad do IST. Kolega na miejscu mówi,że oprócz elektroniki jedzenie w knajpach /supermarketach nie poszło do góry. Może się utrzyma :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#97 PostWysłany: 16 Sie 2018 08:59 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
TRY już po 0,66pln!!! czyli urosło ponad 20%. Za szybki wzrost żeby nie miało być korekty w dół. Nie ma na razie żadnych niewsów więc chyba trzeba ten wzrost traktować jak mocne odbicie i chyba skusiłbym się do sprzedawania ...oczywiście jakbym posiadał TRY :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#98 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jak to nie ma newsow. Sułtan nawołuje do bojkotu produktów appla. Się nie zdziwię ze zakupowicze w media markcie będą zawiedzeni, mogą zastać puste półki.
Chciałem tylko zwrócić uwagę ze przykładanie analizy technicznej w sytuacji gdy kurs jest sterowany twitami jest mocno ryzykowny. Jak będzie chciał sułtan podreperować budżet to powie ze wypuści pastora - kurs w górę. Nakupi dolcow powie ze nie wypuści - kurs w dół, dolce sprzeda itd....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#99 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:16 

A mnie analizy techniczne, tłity Trumpa, gadanie sułtana ,kompletnie nie obchodzi.
Po prostu wszedłem rano o 8 do warzywniaka.
A tam wszyscy gadają , że trza liry sprzedawać, bo jest lokalna gòrka. :D
To sprzedałem... :mrgreen:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#100 PostWysłany: 16 Sie 2018 11:06 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Erdogan cfffaniak zwrócił się o pomoc do Quatar który jest bojkotowany przez insze kraje arabskie :lol: :lol: :lol: Chce trochę poddenerwować koalicjantów z EU i wywrzeć presję na szybką pomoc. Ale jak Donald nic nie napisze na tłiterze to wszystko inne to nie...news :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jacakatowice świetny deal!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group