Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Paź 2017 13:27 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Wybieram się do Zhangjiajie za koło 2 tygodnie i chcemy wybrać się na szklany most. W internecie widziałam wielokrotnie informacje, że bilety trzeba kupić wcześniej online, bo na miejscu się nie da, ale nigdzie nie mogłam znaleźć strony, na której można kupić te bilety.

Czy ktoś z Was był w Zhangjiajie Glass Bridge i może się podzielić wrażeniami, gdzie kupić bilet? :) Z góry dzięki!
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 08 Paź 2017 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Nigdzie? Po wpisaniu w googla "Zhangjiajie Glass Bridge" drugi wynik to Viator! Mam nadzieję, że pomogłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2017 16:35 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Nie pomogłeś ^^ mi sie nie wyświetla żaden viator jako drugi wynik, ale dzięki za ironię!

Plus z tego co widzę to na viator można kupić wycieczki a nie bilety wstępu
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Paź 2017 17:58 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Witaj @Agg.
Byliśmy w Zhangjiajie (Chińczycy wymawiają to jakoś -Dźjangdźjadźjie ) pod koniec kwietnia 2017r. Wcześniej także usiłowałem kupić bilety dla 4 osób w internecie ale z mojego hotelu dostałem informację ,że mam się tym nie przejmować gdyż na miejscu pomogą mi w zakupie.Tak też się stało.Po przyjeździe dostałem karteczkę z nr rezerwacji i informacją,że mam się zgłosić do okienka nr 3 przy kasach ze swoim paszportem.Zapłaciłem w hotelu ok.990 CNY za 4 osoby.Płaci się łącznie za wjazd na teren parku scenicznego i za Glass Bridge.Do Grand Canyonu dostaliśmy się busikiem z dworca autobusowego w centrum miasta.Koszt dojazdu 12 lub 15 CNY za osobę.Z powrotem jechaliśmy taxi za 100 CNY. Przed wejściem trzeba w przechowalni bagażu zostawić swoje rzeczy(koszt chyba 5 CNY),nie pozwalali oficjalnie wziąć nawet małej kamery ale oczywiście jakoś ją przemyciłem.Dobrze jest być na swoją wyznaczoną godzinę-są trzy przedziały czasowe- na samym początku kolejki (wpuszczają o dokładnej godzinie) bo po 10 minutach na moście jest już mnóstwo ludzi i ciężko zrobić jakieś dobre zdjęcie.Można też wejść na końcu swojego zakresu czasowego,wtedy też jest już trochę luźniej.
Na moście spędziliśmy ok. godzinę. Niewątpliwie jest to atrakcja ale chyba daje trochę niedosytu.
Natomiast sam Park Wullingjan to już inna sprawa.Wart każdych pieniędzy! Musi być jednak dobra pogoda.My pierwszego dnia mieliśmy non stop deszcz i "mleko" na punktach widokowych.Następnego dnia pogoda była świetna i po pobycie na szklanym moście zapadła decyzja,że jedziemy do Wulingjan N.P. jeszcze raz. Zapłaciliśmy ponownie za bilety wejściowe,potem dodatkowo za kolejkę linową a na końcu za zjazd niesamowitą windą Bailong. Warto było! Widoki niesamowite!
Ponieważ jedziecie już po sezonie myślę ,że nie będzie problemów z kupnem biletów.I jeszcze ta stronka
https://www.travelchinaguide.com/attrac ... bridge.htm Może coś pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Paź 2017 22:11 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Te 990RMB to lacznie za wstep do parku i biley wstepu na most? Takie combo jakies? Bo z tego co czytalem to bilet do parku jest na 4 dni wazny a za most placi sie.osobny bilet. I to okienko nr 3 to przy parku czy przy moscie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Paź 2017 22:32 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
@Rysiek bardzo dziękuję za odpowiedź!! Mam jeszcze jedno pytanie, bo do Zhangjiajie przyjeżdżamy późną nocą (koło 24), a już na drugi dzień chcieliśmy iść na Glass Bridge.

Ty się kontaktowałeś z hotelem wcześniej (przed przyjazdem), żeby pomogli z zakupem biletów? Boję się, że jak przyjedziemy tak późno to może być z tym problem.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:41 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@wilczagorka, masz rację ,muszę sprostować moją informację dotyczącą tego,że drugiego dnia zapłaciliśmy ponownie za wstęp do Parku Wullingjan.Bilet wstępu jest ważny 3 dni od marca do listopada i 4 dni zimą. Płaciliśmy za kolejkę i windę Bailong.
https://www.travelchinaguide.com/attrac ... ngyuan.htm
Z tego linku wynika,że :
Notice:
1.The admission fee includes Zhangjiajie National Forest Park, Tianzi Mountain Nature Reserve, Suoxi Valley Nature Reserve and Yangjiajie Scenic Area.
Natomiast Grand Canyon i Glass Bridge to osobno liczona atrakcja-z linku wskazanego przeze mnie wcześniej wynika,że są 3 rodzaje biletów-osobno na Grand Canyon,osobno na Glass Bridge i łączony właśnie na oba te miejsca.Nie wiem czy chcąc zobaczyć tylko Glass Bridge płaci się 138+3CNY czy też obowiązkowo trzeba kupić bilet łączony.W hotelu przy rezerwacji mówiliśmy ,że chodzi nam tylko o most ale tłumaczono nam (może to nieprawda?),że aby tam się dostać trzeba zapłacić także za wjazd do Grand Canyon Area.Myślę,że Agg to sprawdzi dokładniej.
I na koniec,po sprawdzeniu w moich notatkach okazało się,że było to okienko nr 5 (nie 3 ) przy Glass Bridge!
@Agg, tak,mój hotel już wcześniej obiecał,że załatwi bilety ,sądzę więc że nie będziecie mieli żadnych problemów na miejscu.Jakby co zawsze możecie zmienić kolejność i najpierw zobaczyć Wulingyan Area a następnego dnia jechać do Glass Bridge :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:49 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
@Rysiek

dzięki za informacje

ja się tam wybieram w połowie listopada i jestem na etapie zbierania informacji, więc każda z pierwszej ręki jest cenna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Paź 2017 09:51 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Update - rozmawiałam z panem z hotelu i powiedział, że można kupić bilety na sam Zhangjiajie glass bridge, ale wtedy wstęp jest dopiero po 16:30 i ciężko dostać bilety (koszt ok. 170 yuanów). Z tego względu myślę, że jednak wybierzemy się też do grand canyon, żeby pojechać tam rano (a patrząc po zdjęciach jest tam pięknie :) ), cena 259 yuanów.

Mam jeszcze jedno pytanie - przyjeżdżamy do Zhangjiajie o 23 (nie znalazłam żadnego szybszego połączenia pociągiem z Beijing) i pan mi napisał, że nie ma już żadnych autobusów, żeby się dostać do Wulingyuan, a taxi może nas wynieść dużo i proponuje, że nam podstawi samochód za 200 yuanów. Zastanawiam się czy to nie jest za dużo... Jechał ktoś z Was o takiej późnej godzinie taxi z Zhangjiajie do Wulingyuan i pamięta jaka była cena?
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Paź 2017 12:40 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
mój hostel w Wulingyuan też oferuje przejaz z lotniska za około 200 RMB więc to jest chyba standardowa stawka
z tego tez powodu ja zarezerwowałem pierwszy nocleg z Zhangjiajie a nastepne dopiero w Wulingyuan
też przylatuję po 23 dopiero
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:36 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Sięgnąłem po swoje notatki i korespondencję z dwoma hotelami-jeden w Wullingyan,drugi w Zhangjajie(spaliśmy tam przed wylotem jedną noc ).Oba miejsca proponowały nam transport na tej trasie po 150-160 RMB,ostatecznie pojechaliśmy ok. 19.00 wieczorem prywatnym dość dużym samochodem załatwionym nam przez hotel jako "taxi" za 160 RMB.
Myślę,że jak na tak późną porę 200 RMB to nie jest zła cena, w końcu to 120 zł za niemal godzinę jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Mar 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Artykuł nt. mostu:
https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... yc/kygz630
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group