Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1984 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wrocław-Oslo Wizz
#381 PostWysłany: 09 Gru 2011 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
osiek napisał(a):
mikuś napisał(a):
Mam pytanie : czy samolot lecący z Wrocławia do Torp o 14.50, to ten sam który wraca później do Wrocławia o 21.10 ?

zazwyczaj tak


Czyżby był to ten sam który leci do Rygi i wraca do Oslo o 20.40 ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Wrocław-Oslo Wizz
#382 PostWysłany: 09 Gru 2011 13:24 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 09 Gru 2011 16:54 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Słuchajcie, proszę o pomoc z easyjet i bagażem rejestrowyn.

Wine za ten post zrzucam na fly 4 free, bo nie stworzyło praktycznego poradnika dla tych lini :)

Oczywiście żart.

Mam kilka pytań, pewnie banalnych, ale jako że nie jestem super biegły w lataniu :) wolę zapytać.

Startuję z Berlina, mam bagaż rejestrowy, lecimy we 2, w ciągu 14 dni odbędę 4 loty (wszystkie we 2, wszystkie z 1 rejestrowym, wszystkie easyjet).

Rozumiem, że odprawiam się online i….

Moje pytania:

1. Wszystkie 4 karty (a w praktyce 8) zostaną uwidocznione na jednym dokumencie?
2. Ile wcześniej być na lotnisku, żeby spokojnie nadać bagaż ?
3. Jakie czynności należy wykonać na lotnisku, żeby nadać bagaż (przed, po kontroli bezpieczeństwa, czy musze podejść gdzieś konkretnie, czy jest wiele odpowiednich punktów i każdy dobry?)?
4. Jakie dokumenty należy mieć do nadania bagażu (tylko karta pokładowa?)?
5. Skąd będę wiedział, że prawidłowo nadano bagaż (jakieś potwierdzenie)?
6. Po czym poznam na lotnisku docelowy, gdzie mój bagaż wyskoczy ?
7. Jak zabezpieczyć bagaż a) przed kradzieżami b) przed uszkodzeniem?
8. Jak zabezpieczyć się na wypadek zagubienia bagażu przez linię lotniczą?
9. Ile średnio trwa oczekiwanie na bagaż po wylądowaniu ?

Wiem, pewnie bardzo lamerskie pytania, ale chciałbym się upewnić. Do tej pory latałem, jak na fly 4 free przystało, jedynie z podręcznym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 09 Gru 2011 17:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
1. Nie. 1 lot, 1 osoba = 1 karta pokładowa
2. 2h
3. konkretnie do stoiska przy taśmach bagażowych, podchodzisz tam gdzie zobaczysz easyJet na monitorze i czasem swój lot docelowy
3. Dowód i karta pokładowa
5. tak, otrzymasz nalepkę
6. na monitorach są wyświetlane te informacje
7. można np. folią, workiem na śmieci okleić :)
8. latać tylko z podręcznym :)
9. 0-15 min
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 09 Gru 2011 17:11 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
ad. 8


A opłaca się robić jakąś liste rzeczy albo coś w ten deseń, żeby później mieć ułatwone wykazanie, ile były warte rzeczy? Jest to w ogóle uznawane?



I dziękuje za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 09 Gru 2011 17:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Wszystkie cenne przedmioty: aparat, kamera, telefony, biżuteria, pieniądze itd zabrać do podręcznego, bo on właśnie jest od tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 09 Gru 2011 17:37 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Ok, to na pewno zrobie.

Ale załóżmy hipotetycznie, że bagaż ginie. Ja w obcym kraju bez wielu potrzebnych przedmiotów - co wtedy?
Wypłaca mi od ręki jakąś rekompesate ?



(ufff oby mnie to nie spotkało) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 09 Gru 2011 18:05 

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 1
Mam taką samą sytuacje, nigdzie nie musiałam podawać dokumentów. Trochę mnie to dziwi, bo od razu dostałam kartę pokładową na maila, po odprawie online, tak samo wygląda tylko, że piszę odprawa dokonana. Koleżanka tydzień temu kupowała bilet do Bristolu i ma normalnie pod imieniem numer dowodu. Proszę o pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 09 Gru 2011 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Raczej nie. Pieniądze zostaną wypłacone po uznaniu reklamacji, co może trwać nawet miesiąc lub dwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 09 Gru 2011 19:11 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
a czy to jest Twój pierwszy zakup w easyjecie?

ja pamiętam, jak dwa lata temu kupowałam 2 bilety tylko dla siebie na dwóch różnych rezerwacjach i tylko za pierwszym razem wpisywałam dane mojego dowodu, a za drugim razem tak jakby logowałam się na swoje konto na stronie easyjeta i chyba samo się uzupełniło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wrocław-Oslo Wizz
#391 PostWysłany: 09 Gru 2011 20:04 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Dokładnie tak ;) Samolot przylatuje z Dortmundu, zmieniają się stewardessy i leci do Torp, potem Ryga, Torp i wraca do Wrocławia :)

Btw. ostatnio wracając z Torpa wystartowaliśmy gdzieś o 22.20. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 10 Gru 2011 11:39 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 30
przepraszam ze ciagne temat w swoją stronę, ale tez dotyczy Easyjet
kupiłem bilet a miedzyczasie kolezanka wyszła za mąż i ma inne nazwisko
chce zadzwonic do nich ale podany numer 0044 870 6 000 000 nie lączy
jak się mozna z Easyjetem skontaktoewać lub co zrobić w tej sprawie
pozdrawiam
Grzegorz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 10 Gru 2011 18:29 

Rejestracja: 18 Lis 2011
Posty: 65
dzięki wszystkim za pomoc ;) mam nadzieję, że wszystko będzie OK ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 10 Gru 2011 20:32 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Tak jak już napisano, przedmioty wartościowe w miarę możliwości pakujesz do bagażu podręcznego. Natomiast jeśli coś chcesz lub musisz zapakować do rejestrowanego to nie zaszkodzi zrobić zdjęcia. Np. mam do karty kredytowej dodane ubezpieczenie podróżne, w tym ubezpieczenie bagażu. Jednak aby cokolwiek wydobyć od ubezpieczyciela, to trzeba udowodnić posiadanie konkretnych przedmiotów. W bagażu głównym czasami przewożę grubszą kurtkę, porządną i dość drogą i przed wylotem robię jej zdjęcie. Zresztą dobra walizka też trochę kosztuje i też mam jej zdjęcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 10 Gru 2011 20:57 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Jeśli linia lotnicza jest odpowiedzialna za zgubienie twojego bagażu bądź nawet tylko opóźnienie jego dostarczenia do twoich rąk, możesz w czasie oczekiwania na bagaż kupić niezbędne przedmioty do higieny osobistej (szczoteczka do zębów, pasta, szampon, itp.), za które zostaną ci zwrócone pieniądze. Oczywiście niezbędne jest zachowanie paragonów. W praktyce w tanich liniach lotniczych się to nie zdarza, bo zazwyczaj mają jeden lot do danego miejsca w ciągu dnia i bagaże podróżują wraz z ich właścicielami. Zdarza się to natomiast w innych liniach lotniczych, które maja kilka lotów do danego miejsca w ciągu dnia, szczególnie na trasach z przesiadkami (np. Alitalia, Iberia).
W kazdym razie gdy po przylocie okazuje się, że twojego bagażu nie ma, trzeba odszukać na sali przylotów stoisko informacji i zgłosić zaginięcie. Należy podać opis walizki/torby oraz jej zawartość. Otrzymuje się dokument potwierdzający zgłoszenie zaginionego bagażu z odpowiednim numerem referencyjnym.
Polecam również dokładne przeczytanie warunków przewozu http://www.easyjet.com/PL/Zarezerwuj/conditions.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 10 Gru 2011 23:28 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
ms93 napisał(a):
Przygotuj się na mega wysokie ceny w Szwecji ;)

Od czasu ostatnich moich wizyt w Danii i w Norwegii (głównie Norwegii!) stwierdzam, że ceny szwedzkie są znośne :D Choć fakt, wcześniej szwedzkie ceny były dla mnie kosmiczne...:P Jak dla mnie Norwegia przebiła wszystko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 12 Gru 2011 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
W liniach LC raczej rzadko zdarzaja sie zagubienia, bo oni nadaja bagaz z punktu A do B, bez zadnych przesiadek itp. Musieliby sie naprawde postarac zeby na lotnisku wylotu, przy odpowiednim check-inie wyslac twoj bagaz gdzies w swiat, wiec nie zaprzataj sobie tym glowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 12 Gru 2011 14:19 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
^^ ostatni post <lubie to> ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 12 Gru 2011 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Nazwisko mozesz zmienic online, wystarczy ze zalogujesz sie na swoje konto w easyjet (email+haslo) podajac tez nr rezerwacji. Tyle ze wedlug cennika taka zmiana kosztuje 175zl, przeliczcie czy nie bardziej oplaca sie kupienie nowego biletu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 12 Gru 2011 18:06 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 30
tak z tym ze 175zł plus róznica w cenie biletu która teraz jest ok 200zł czyli w sumie prawie 400zł
na szczęście udało się zdobyc numer do Easyjeta, miły Pan załatwił w sprawe od reki i za darmo, jako ze zmiana nazwiska nastapiło po wystawieniu biletu:-))
podaje więc numer Easyjet moze kmus się przyda 703203025
Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1984 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group