Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1984 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2010 14:48 

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 21
1) czy można się obkupić we wszystko co się chce czy są jakieś restrykcje przed wejściem na pokład. chodzi mi o alkohol, perfumy itp. bo rozumiem, że do strefy bezcłowej wchodzi się już po odprawie ? a w podręcznym bagażu można mieść płyny max 100ml..jak to jest ? kolejna sprawa jest taka czy potem można wwieźć te towary do innego kraju (Hiszpanii) czy są jakieś limity ?
2) może lepiej kupić alkohol w Polsce i przewieźć w rejestrowanym bagażu ? są limity ?
z góry dzięki za wskazówki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
#2 PostWysłany: 31 Sie 2010 15:06 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Ad 1).
Bezcłówka jest po kontroli bezpieczeństwa, więc limit 100 ml nie dotyczy towarów tam kupionych. Limity pewnie jakieś są, a największym to chyba pojemność bagażu podręcznego (w lowcostach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sie 2010 18:59 

Rejestracja: 13 Maj 2010
Posty: 57
Zalezy od kraju chyba, np. do Norwegii wyglada to tak

* 1L napojow alkoholowych o mocy 22-60% i 1,5L napojow alkoholowych o mocy 2,5-22%, albo 3L napojow alkoholowych o mocy 2,5-22%.
ORAZ
* 2L piwa o mocy 2,5-4,7%

To znaczy:
1L wodki + 1,5L wina/piwa + 2L piwa
LUB
3L wina/piwa +2L piwa

Przy likierach trzeba popatrzec na zawartosc alkoholu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sie 2010 20:24 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Norwegia jest poza UE. W UE masz spory limit nie pomnę ile tego ale jakby chcieć wychylić to na raz to przez tydzień można by nie wstawać ;)


doszukałem się jakiejś informacji:
Limit wwozu do PL:
wódka i inne napoje powstałe w wyniku destylacji (o mocy ponad 22%) oraz spirytus – bez podatku wwieźć można 1 litr
napoje alkoholowe o mocy nieprzekraczającej 22% inne niż piwo i wina niemusujące – 2 litry
wina niemusujące – 4 litry
piwo – 16 litrów

i tak chyba wygląda w całej UE. Pamiętam sytuację jak te limity zostały podwyższone i tłumy brytyjczyków jechały na zakupy do Francji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Wrz 2010 09:31 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
w UE limity są znacznie wyższe
nie znam dokładnych danych ale jest to mniej wiecej:
10L wódki itp.
~ 100 L wina
~ 100 L piwa
800 szt papierosów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Wrz 2010 10:13 

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 21
dzięki wielkie za odpowiedzi. pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2010 19:47 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 58
a jak się ma sprawa lotów łączonych,jeśli kupię alkohol na trasie KRK-BGY a za 3h mam lot do GRO to muszę ten alkohol wypić na poczekaniu czy mogę przewieźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2010 22:57 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Marcelina napisał(a):
a jak się ma sprawa lotów łączonych,jeśli kupię alkohol na trasie KRK-BGY a za 3h mam lot do GRO to muszę ten alkohol wypić na poczekaniu czy mogę przewieźć?


jak musisz przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa, co jest niemal pewne, to będzie trzeba wypić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2010 23:53 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 58
no to już czekam na ten lot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Wrz 2010 11:33 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
remi3 napisał(a):
Marcelina napisał(a):
a jak się ma sprawa lotów łączonych,jeśli kupię alkohol na trasie KRK-BGY a za 3h mam lot do GRO to muszę ten alkohol wypić na poczekaniu czy mogę przewieźć?


jak musisz przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa, co jest niemal pewne, to będzie trzeba wypić...


Nie trzeba. Wystarczy, że poprosisz w sklepie na bezcłówce, żeby Ci zapakowali alkohol do specjalnej przezroczystej torby (paragon wrzucają do środka). I tak zapakowany przejdzie bez problemu przez security. Jedyne ograniczenie (z tego co kojarzę) to czas: działa to do 24h od zakupu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Wrz 2010 11:56 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
podczas ostatniego lotu zauważyłem, że Ryanair znalazł nowy sposób wyciągania kasy - tym razem od sprzedawców na wolnocłówce. Pewnie za kasę daje im prawo wnoszenia przez pasażerów ich zakupów jako drugi bagaż podręczny. Na Majorce i Barcelonie pełno tego typu reklam w sklepach bezcłowych - i to działa bo ludzie jakieś ciasta okrągłe wnosili poza bagażem i było ok (oczywiście były one w odpowiednim opakowaniu).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Paź 2010 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Piccolo napisał(a):
Witam,
podczas ostatniego lotu zauważyłem, że Ryanair znalazł nowy sposób wyciągania kasy - tym razem od sprzedawców na wolnocłówce. Pewnie za kasę daje im prawo wnoszenia przez pasażerów ich zakupów jako drugi bagaż podręczny. Na Majorce i Barcelonie pełno tego typu reklam w sklepach bezcłowych - i to działa bo ludzie jakieś ciasta okrągłe wnosili poza bagażem i było ok (oczywiście były one w odpowiednim opakowaniu).
pozdrawiam

zgadza sie, wystarczy siatka z wolnocłówki i można przewieźć troche więcej ;) ostatnio odkryty patent :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Paź 2010 13:30 

Rejestracja: 16 Paź 2010
Posty: 2
witam,
mam pytanie czy w linii easyjet lot z krakowa do paryza na strefie bezcłowej można kupic papierosy no i alkohol? orientuje sie ktos jakies są ceny? i ile mogę przewieźc papierosów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Paź 2010 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
beata napisał(a):
witam,
mam pytanie czy w linii easyjet lot z krakowa do paryza na strefie bezcłowej można kupic papierosy no i alkohol? orientuje sie ktos jakies są ceny? i ile mogę przewieźc papierosów?

use google ;)

np http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... C/71213009
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Paź 2010 15:05 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 58
nie wiem jak z papierosami cena wygląda ale jeśli chodzi o alkohol to lotnisko w Balicach ma wyższe ceny niż w sklepach,np.za wiśniówkę za którą płacę w sklepie 18pln na lotnisku biorą 21.To samo z alkoholami lepszej jakości :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Miles&more
#16 PostWysłany: 15 Lis 2010 17:48 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Witam,
mam dosyć głupie pytanie:) co to jest za różnica miedzy milami premiowymi a milami statusowymi?któres wygaszaja wczesniej?można te premiowe przekształcić na statusowe?
Dzięki i pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#17 PostWysłany: 15 Lis 2010 18:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
http://www.fly4free.pl/poradnik-zaczyna ... iles-more/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#18 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:10 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Witam,
dzieki za info, ale mam jeszcze jedno pytanie:
jak moge sobie przelac punkty payback na konto miles&more?
jest gdzies taki link na stronie payback?
thx:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#19 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Wchodzimy na stronę http://www.payback.pl/ Klikamy zakładkę odbieraj nagrody, a następnie na dole po lewo mamy: Inne możliwości wymiany punktów - Mile Miles & More
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#20 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:20 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Znalazlem...dzieki:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1984 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: tartal oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group