Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
travellista napisał(a):
No i oto Kiszyniow debiutuje dzis w Szalonej Srodzie LOTu :)
http://www.fly4free.pl/szalona-sroda-lo ... -kiszynow/


Czyli za tydzień spodziewamy się Zagrzebia ? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#42 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Albo Helsinek tylko pytania z Gdańska czy Wawy? Fajny sposob na poszerzenie tras europejskich lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 18 Lut 2015 14:08 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Być może przyda się komuś ta informacja:

Właśnie call center trupa zwanego Eurolotem odmówiło mi zmiany odwołanego lotu Gdańsk-Kraków na połączenie LOT-em z przesiadką w Warszawie, informując że przysługuje mi jedynie zmiana rejsu na kolejny, który odbędzie się 24 godziny później od pierwotnie zakupionego.

Tak się próbują pożegnać z pasażerami ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Lut 2015 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Loty: 726
Kilometry: 982 767
KRK-GDN identycznie tylko i wyłącznie na bezpośredni lot o 16.20. Ponoć tylko jak na tej samej rezerwacji jest RT tego samego dnia to jest szansa przez WAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Lut 2015 14:26 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Tyle, że bezpośrednie loty LOT-u ruszają 1 kwietnia, a mnie odwołano lot 22 marca (niedziela), a zaproponowano lecieć w poniedziałek wieczorem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Mar 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Troche odgrzebując, ale w temacie
Nie wiem jak inne miasta, które miały CS LOTu na krajowe połączenia (nie były rozpoznawane jako pełnoprawne połączenie LOT), ale w przypadku Bydgoszczy, nasz wspaniały LOT nie zamierza podtrzymać połączenia BZG-WAW od kwietnia. Połaczenie na tej trasie znika (po raz kolejny w ciągu paru ostatnich lat) wraz ze zgaszeniem Eurolotu.
Co jest o tyle śmiesznie że mam na kwiecień rezerwacje lotu skąś do Wwy i dalej do Bydg. Z gazety wiem już ze WAW-Bydg nie będzie, a od LOTu jeszcze nic ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 12 Mar 2015 20:04 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Eurolot szkoda mi trochę tej linii ale sama jest sobie winna , mało promocji, słaba reklama , zmiana tras z dnia na dzień to krzyż do trumny wcale nie zdziwię się jak trase po Eurlocie z Warszawy do Bydgoszczy przejmie Sprint
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Mar 2015 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Sprint już kiedyś latał i pomijając sprzęt, było to całkiem solidne połączenie, na dodatek w pełni "lotowskie". Na obecną chwilę jednak LOT nie wyraził zainteresowania utrzymania czy też otworzenia od nowa tego połączenia (musiałby wziąć je jako swoje, a nie CS). Więc przynajmniej przez chwilę tego połączenia nie będzie. Ciekawe czy są tutaj jakieś wpływy *S, żeby mały nie robił dużemu konkurencji, gdy ten uruchamia świeże połaczenie do FRA ;-)

EDIT: Co do reklamy i oferty Eurolotu. Jako tania linia, próbują wchodzić na ciasny rynek, na siłe szukając ciekawych połączeń. A miasta jak Bydgoszczy, mimo wszystko trochę bardziej przemysłowe niż turystyczne, potrzebuje dobrego połączenia biznesowego. Takim zaś jest połączenie oferowane w ramach sojuszu. Dolot do Wwy tanim K2, a potem stanie w transferze żeby wygenerować lotowski bilet nikogo nie bawi. Szczególnie jeśli teraz można autem do Wwy dojechać spokojnie w 3h (z przyzwoitości nie napiszę wersji gdy się spieszymy ;-). Inne połączenia typu do Amsterdamu czy Paryża są fajne, ale przeciętny Kowalski poleci tam raz na 2 lata. Ryan jednak potrafił wycelować w lokacje gdzie sporo ludzi lata do roboty i samoloty są naprawdę obłożone. A K2 zrobił trasy miłe dla oka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Mar 2015 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
A mi w ogóle nie szkoda eurolotu. Dziadostwo. Ostatni mój lot z nimi to dodatkowe 2 godziny kiblowania na okęciu z czego ok. godziny w autobusie :evil:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Mar 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
No cóż, ja miło wspominam każdy ze swoich lotów K2, ale fakt faktem, że z ekomonicznego punktu widzenia eurolot nie miał już od dłuższego czasu racji bytu. Lot weźmie z tego to co najlepsze i rentowne. Resztę rozdziobią kruki i wrony...i postawimy wielki napis R.I.P. - przewoźnik, jak wielu innych wcześniej i na pewno później, przejdzie do historii ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Mar 2015 14:30 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
BrunoJ napisał(a):
Ryan jednak potrafił wycelować w lokacje gdzie sporo ludzi lata do roboty i samoloty są naprawdę obłożone. A K2 zrobił trasy miłe dla oka.

I tak i nie. Zrobił trasy ciekawe, ale nie zastanowił sie jak dotrzeć do swoich klientów. Dla mnie ksiązkowym wręcz przykładem jest trasa Kraków - Wilno. Z jednej strony szacuje się, że ok 25% mieszkańców Wilna i okolic ma polskie korzenie. Z drugiej strony jest to najłatwiej osiągalne dla Polaków miasto byłych Kresów (Lwów to już poza Unią i jednak poziom inny niż na Litwie). Dodajmy do tego obraz MB Ostrobramskiej - historycznie Ostra Brama to drugi po Jasnej Górze obiekt kultu religijnego dla Polaków (to się oczywiście nieco zmienia z uwagi na rozwój Lichenia i Łagiewnik) utrwalony choćby w inwokacji do "Pana Tadeusza". Wilno rozbrzmiewa głosem polskich wycieczek. I co z tego dla ELO wyszło? Nic. Leciałem za dokładnie 198PLN w obie strony. Raz było nas 8 osób w ATR42 i na powrocie 14(plus wiolonczela) w ATR72. Generalnie frekwencyjnie to słabo.
Czemu to połączenie padło? Myślę, że K2 zignorował swój target. Do ludzi mających ponad 60 lat i tak ciężko byłoby dotrzeć inaczej, niż przez kościelne wycieczki. Z drugiej strony może lepiej wysłać kilka listów do parafii i wozić panie odmawiające w samolocie różaniec, niż latać na pusto? Jeśli zaś chodzenie po kościołach miało być dla sprzedawców i marketingowców eurolotu zbyt nienowoczesne, wystarczyłoby wynająć bilboard w strategicznych miejscach - choćby właśnie pod kościołami. Wbrew pozorom w turystyce pielgrzymkowej uczestniczy całkiem wiele osób w przedziale wiekowym 40 - 60 lat. Ludzie, którzy odchowali swoje dzieci, mają jakieś niewielkie oszczędności i chcieliby przed emeryturą zobaczyć coś taniego (bo nie oszukujmy się, Litwa jest tańsza niż Włochy).
Z drugiej strony Wilno to nie tylko religia - Litwa sama w sobie jest ciekawa. Pasjonaci historii Polski znajdą tam wiele ciekawych miejsc. Być tam gdzie rodził się talent Mickiewicza, gdzie niejako formowała się znacząca część polskiej kultury... dla wielu humanistów to samo w sobie ciekawe przeżycie. Eurolot nie potrafił tego wykorzystać. Nie udało im się nawet namówić młodzież krakowską, żeby na swoje "stag party" poleciała na wschód.
Połączenie Kraków - Wilno nie miało żadnej reklamy, nawet na Facebooku było przez K2 wspomniane epizodycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Mar 2015 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
O tym połączeniu Kraków-Wilno teraz się dopiero dowiedziałem od Ciebie :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
To który kurs dziś jest ostatnim w historii eurolotu?
Lecieliście?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:23 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Ostatnim lotem własnym Eurolotu będzie ZRH-KRK, K2 488, ląduje o 22:40. Ja się pożegnałem w piątek :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:34 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Pośmiecimy trochę, ale ku pamięci dla potomnych, szkoda, ja się żegnałem 29 marca na powrocie z KIV wraz z dwoma członkami załogi. Pilot na koniec po wylądowaniu poinformował o 2 paniach odbywających ostatni lot w firmie, serdecznie im dziękując. Pani była też pilotem! Wszyscy otrzymali brawa. Szkoda Eurolotu, miło ich będę wspominał. Do zobaczenia na lotniczym szlaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Carpe diem, ale szkoda trochę. Swojsko było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 31 Mar 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Właśnie leci ostatni lot z KRK do GDN o ile wyląduje dizś duzo przekierowań w Gdańsku....
K2108 / ELO108

http://www.flightradar24.com/ELO108/5e3641f
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 31 Mar 2015 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Loty: 726
Kilometry: 982 767
W Gdańsku faktycznie dzisiaj masakra. Przyleciałem do Krakowa wcześniejszą rotacją tej maszyny K2107 i chyba tylko dlatego, że stał na płycie lotniska w GDN od rana. Chmury na bardzo niskim pułapie, dobrych kilka minut się przez nie przedzierał po starcie. Pilot przejdzie do LOT-u ale już niestety sympatyczna szefowa pokładu nie :( Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:52 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
aleksandra80 napisał(a):
Strasznie nad tym ubolewam że linia EuroLOT przestała funkcjonować. Tam dobrze mi się latało maleńkimi Bombardierami Q400.

milo ze male to, niewygodne i glosne, latalo mi sie dobrze, ba, na tyle dobrze, ze bylem w stanie sie zdrzemnac na trasach KRK-WAW i GDN-WAW :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
aleksandra80 napisał(a):
Strasznie nad tym ubolewam że linia EuroLOT przestała funkcjonować. Tam dobrze mi się latało maleńkimi Bombardierami Q400.


Ale Bombardiery latają teraz dla LOT-u, więc jeśli chodzi o typ maszyny, to można nimi ciągle odbywać podróże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pabloz, pawi, Tomo14 oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group