Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lut 2015 13:16 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
A nie mozna dac Eurolotowi pierdyliarda złotowek z naszych podatkow? z LOTem to przechodzi od lat....
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 06 Lut 2015 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
I bardzo dobrze, że ten sztuczny twór kończy swój żywot.

Niech wchłonie ich Lot i będzie po sprawie.

Mniej prezesów, dyrektorów i innych kosztownych stanowisk.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez 04patryk12, 06 Lut 2015 14:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 06 Lut 2015 13:51 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Przecież LOT przejmie (niektóre?) loty i weźmie w leasing operacyjny ich maszyny, więc poprawi mu się cash flow... A nasze złotówki i tak dostanie.

A tak na marginesie: LOT to jedyna linia lotnicza, która ma obowiązek przywieźć do kraju obywateli RP bez ważnych dokumentów podróżnych. Nie trzeba jej kochać, ale jednak dobrze, że jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Z tego co widzę, to już część połączeń Eurolotu ma zastępstwo. W sumie odkryłam dopiero dzisiaj przypadkiem, przez narzekanie znajomego na brak lotów bezpośrednich z Krakowa do Zurychu po likwidacji Eurolotowych. Okazuje się, że Swiss ma już w siatce dostępne loty bezpośrednie na tej trasie, zaczynają sie od maja :)
Podejrzewam, że resztę tras ktoś prędzej czy później również wypełni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:26 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
04patryk12 napisał(a):
I bardzo dobrze, że ten sztuczny twór kończy swój żywot.

Niech wchłonie ich Lot i będzie po sprawie.

Mniej prezesów, dyrektorów i innych kosztownych stanowisk.

Zgoda, tylko pozostaje pytanie po co wczesniej ten sztuczny twor tworzono?
Odprawy i tak zaplacimy. Oby po raz ostatni, bo moze sie okazac, ze za jakis czas powstanie inny sztuczny twor na zlecenie rzadzacych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Niva napisał(a):
Z tego co widzę, to już część połączeń Eurolotu ma zastępstwo. W sumie odkryłam dopiero dzisiaj przypadkiem, przez narzekanie znajomego na brak lotów bezpośrednich z Krakowa do Zurychu po likwidacji Eurolotowych. Okazuje się, że Swiss ma już w siatce dostępne loty bezpośrednie na tej trasie, zaczynają sie od maja :)
Podejrzewam, że resztę tras ktoś prędzej czy później również wypełni.


Jeśli chodzi o krakowskie podwórko, to tragedii nie ma. Zurych - jak zauważyłaś - obsłuży Swiss. Niestety tylko 4x w tygodniu, ale liczę że po upadku K2 może zdecydują się dołożyć jeszcze ze 2 loty. Ceny Swiss ma na razie nawet lepsze od oferty Eurolotu. Do Amsterdamu latał będzie KLM, codziennie, więc pasażerowie "byznesowi" będą zadowoleni, a w razie jakby przesadzali z cenami to oszczędni mogą się przesiąść na FR do Eindhoven. Jeśli chodzi o Gdańsk, to z systemu rezerwacyjnego wynika, że raz dziennie latał będzie LOT. A ja liczę, że wkrótce MOL ogłosi jakąś akcję promocyjną w stylu "Nie martwicie się o Eurolot, jest dobry wujek z Irlandii" i połączenie KRK-GDN stanie się całorocznym, codziennym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:34 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Kara napisał(a):
A tak na marginesie: LOT to jedyna linia lotnicza, która ma obowiązek przywieźć do kraju obywateli RP bez ważnych dokumentów podróżnych. Nie trzeba jej kochać, ale jednak dobrze, że jest.


1. Jaka jest obecna siatka połączeń?
2. Ile jest takich przypadków?

Czy naprawdę ta opcja jest warta 400 mln pln (!!!) rocznej pomocy z naszych podatków?

Ale dobrze wiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:59 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
1. Sprawdź na stronie LOT-u.
2. Zapytaj LOT lub Straż Graniczną.

A już na poważnie: to jest temat na długą dyskusję, a nie krótki offtop. Mam nadzieję, że wolno mi uważać, że nie muszę kochać polskiego przedsiębiorstwa w jednej ze strategicznych gałęzi przemysłu, ale tolerować jego egzystencję z pełną świadomością kompromisów i konsekwencji, ale też pozytywów tej sytuacji. Na tym kończę swoje radosne offtopowanie w tym wątku. Miłej niedzieli!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Lut 2015 17:53 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
W umowie restrukturyzacyjnej LOT-u był chyba zapis o tym, że LOT nie może otwierać nowych połączeń w czasie kiedy dostaje pomoc rządową pod groźbą jej zwrotu. Jak się w takim razie będą miały do tego przejęte od K2 połączenia, które nie były wcześniej w siatce LO?
Zastanawiam się czy taka sytuacja nie grozi negatywnymi konsekwencjami ze strony Unii Europejskiej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Myślę, że zakaz dotyczy tworzenia nowych tras, a nie przejmowania tych z innego podmiotu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
przez lata Eurolot latał krajówki lotu i potrafiło być 100% obłożenie. Potem badziewny Sprint-Air z 40-letnimi, napedzanymi hałasem, Saabami, też w bardziej 'biznesowe' dni 100% miejsc zajętych. A jak Eurolot zaczął latać sam, to nawet w piątek wieczorem potrafi lecieć raptem 10 osób. Niech to już trafi do LOTu normalnie, jak poprzednio, to może znowu będzie można zacząć tym latać.
Ja na razie do Wwy jeżdże autem na loty z Wwy. Nie stać mnie na ryzyko że Eurolot poleci sobie przez Poznań, albo w ogóle nie przyleci (chociaż trzeba przyznać że latają bardzo regularnie). Co do reszty połączeń nie mam zdania, leciałem Gda-Ams, też jakiegoś tłoku nie było. Nie będzie mi żal , jeśli się okaże że takie połączenia znikną.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BrunoJ 09 Lut 2015 09:22, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lut 2015 01:13 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Kara napisał(a):
1. Sprawdź na stronie LOT-u.
2. Zapytaj LOT lub Straż Graniczną.

A już na poważnie: to jest temat na długą dyskusję, a nie krótki offtop. Mam nadzieję, że wolno mi uważać, że nie muszę kochać polskiego przedsiębiorstwa w jednej ze strategicznych gałęzi przemysłu, ale tolerować jego egzystencję z pełną świadomością kompromisów i konsekwencji, ale też pozytywów tej sytuacji. Na tym kończę swoje radosne offtopowanie w tym wątku. Miłej niedzieli!


To byly pytania retoryczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lut 2015 03:10 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Właśnie dlatego po wymijających odpowiedziach znalazł się zwrot "a już na poważnie". Czyt. żartowałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lut 2015 03:59 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
1. parę razy padło pytanie po co powstał Eurolot - idea jego powstania była podobna jak np. Lufthansy Regional
2. co do dopłacania z naszych podatków, to owszem po zlikwidowaniu eurolotu nikt nie będzie do niego dopłacał - ale po przejęciu jego połączeń przez zagraniczne linie - nie będzie również żadnych wpływów do naszego budżetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Lut 2015 14:52 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Zainteresowanym tematem i kulisami upadku Eurolotu polecam przyjrzenie się związkom "Eurolot-4You Airlines-Tomasz B.-żona Tomasza B.-Bingo Airways-Sebastian Mikosz".

No ale to by trzeba było wyłączyć na chwilę stację, która przedstawia "całą prawdę całą dobę" :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Lut 2015 23:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Właśnie zauważyłem, że LOT oferuje połączenia do Kiszyniowa.
Nie sprawdzałem innych tras Eurolotu, ale wygląda na to, że nasz narodowy przewoźnik w sprytny sposób wykorzystał ten upadek i poszerzył sobie siatkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Lut 2015 23:05 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
LOT "przejął" z lotów własnych Eurolotu oprócz Kiszyniowa także Zagrzeb i Dusseldorf oraz Kraków-Gdańsk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Lut 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Dokładnie, takie było i moje spostrzeżenie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie zawieszą tego "nowego" połączenia, a może postarają się je wypromować w ramach Szalonej Środy LOT :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
No i oto Kiszyniow debiutuje dzis w Szalonej Srodzie LOTu :)
http://www.fly4free.pl/szalona-sroda-lo ... -kiszynow/
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
GDN-KRK też, za 250 zł RT - sensacja normalnie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group