Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Limassol
#1 PostWysłany: 07 Lis 2016 16:42 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Jakieś fajne miejscówki żeby dobrze się najeść po dobrej cenie w Limassol ktoś poleci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Limassol
#2 PostWysłany: 22 Lis 2016 00:38 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Ogólnie okolice polibudy to dobra miejscowa żeby coś zjeść, zwłaszcza zaułki wokół hali targowej (Saripolou Square). Bardzo smacznie zjedliśmy w Armenian House (28 Antihon str.) oraz Souvlaki Livadias (7a Kanari str.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2017 15:49 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 46
Polecam Cuckoo's Nest. Bardzo duże porcje. Ceny przystępne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#4 PostWysłany: 22 Gru 2017 02:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Widzę, że o Limassol mało, więc trzeba dołożyć cegiełkę :)

Dla nas najlepszym miejscem był lokal Monastiraki Athens kebab (Georgiou a 99 w Germasogeia -tak podaje TA). Prosta grecka kuchnia, stoliki z ceratą, dużo miejscowych i trafia się muzyka na żywo. Ich musaka jest genialna, świetne były również krewetki z pomidorami i serem (na stół wjeżdża cała patelnia :o ). Nieco słabiej wypadał talerz mix grill: suwlaki, hallumi, kiełbaski, pieczarki i frytki. Sałatka grecka ok. Całość podlać można winem, zivanią czy zimnym ouzo ;) ceny bardzo dobre jak na jakość i wielkość porcji.
Załącznik:
9E8A0308.JPG
9E8A0308.JPG [ 322.43 KiB | Obejrzany 8450 razy ]
Załącznik:
9E8A0309.JPG
9E8A0309.JPG [ 292.44 KiB | Obejrzany 8450 razy ]
Załącznik:
9E8A0310.JPG
9E8A0310.JPG [ 315.22 KiB | Obejrzany 8450 razy ]
Załącznik:
9E8A0311.JPG
9E8A0311.JPG [ 261.71 KiB | Obejrzany 8450 razy ]
Załącznik:
9E8A0313.JPG
9E8A0313.JPG [ 281.86 KiB | Obejrzany 8450 razy ]


W Ousia (Irenes 24) spróbowaliśmy tylko jednej przekąski: halloumi smażonego w sezamie podawanego z melasą z winogron. Oryginalne i smaczne. Na więcej było jeszcze za wcześnie.
Załącznik:
9E8A0319.JPG
9E8A0319.JPG [ 216.76 KiB | Obejrzany 8450 razy ]


Obiad zjedliśmy w Polykarpos (Plac Saripolou) - w sumie bez większych rewelacji; smażone, panierowane kalmary było OK, ale nic więcej. Na samym placu sporo knajp, także jest w czym wybierać.
Załącznik:
9E8A0329.JPG
9E8A0329.JPG [ 292.02 KiB | Obejrzany 8450 razy ]
Załącznik:
9E8A0330.JPG
9E8A0330.JPG [ 149.2 KiB | Obejrzany 8450 razy ]
Załącznik:
9E8A0331.JPG
9E8A0331.JPG [ 342.08 KiB | Obejrzany 8450 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#5 PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:35 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
W Limassol gorąco polecam knajpkę Cuckoo's Nest (https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... trict.html). Zamówiliśmy zestaw złożony z kawałka musaki, kilku kulek mięsnych, kawałka upieczonego mięsa z kością, panierowanej fety i smażonych ziemniaków. Feta średnia, reszta pyszna. Porcja ogromna, cena 8 euro. Na dodatek od miłej właścicielki dostaliśmy sałatkę gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Limassol
#6 PostWysłany: 16 Wrz 2018 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Też byłem w Cuckoo's Nest. Świetne klimatyczne miejsce. Olbrzymie porcje, trudno zjeść :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#7 PostWysłany: 31 Lip 2019 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Odwiedziałem Cuckoo's Nest kilka dni temu z córkami i szczerze mówiąc mam niezbyt fajne wrażenia...

Jeśli chodzi o jedzenie - dostałem półmisek różnych dań, musaka była spoko, mięso dawało radę. Starsza córka zamówiła calamares i narzekała, że chyba niedosmażone (może hiszpańskie są jakieś inne?). Druga zjadła kebaba ze smakiem, a część porcji wzieliśmy na wynos, bo nie poradziła sobie na raz. Zapłaciliśmy z napojami 23 euro i w sumie to nawet bym tam wrócił, ale...

przy okazji jedzenia musieliśmy obserwować "tradycyjną, patriarchalną rodzinę" w osobie właścicieli. Mąż wielmoża zasiadał rozwalony przed telewizorem i oglądał mecz, wołając dość głośno i nieprzyjemnie na żonę, żeby półmiski z obiadem dla niego szybciej wjeżdżały na stół (miła starsza pani robiła na raz jedzenie dla męża, grupki 3 dziewczyn z Rosji i nas). Kiedy ktoś zaparkował przed tawerną, panu wielmoży też się nie chciało ruszyć czterech liter, tylko zaczął krzyczeć, a jak z kuchni wyszła żona, to pokazując palcem nakazał jej pogonienie kierowcy auta... Rozumiem różnice kulturowe, religijne, no i przepaść pokoleniową, ale z córkami na pewno już tam nie wrócę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#8 PostWysłany: 18 Cze 2022 11:20 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 25
Mikelek napisał(a):
Odwiedziałem Cuckoo's Nest kilka dni temu z córkami i szczerze mówiąc mam niezbyt fajne wrażenia...

Jeśli chodzi o jedzenie - dostałem półmisek różnych dań, musaka była spoko, mięso dawało radę. Starsza córka zamówiła calamares i narzekała, że chyba niedosmażone (może hiszpańskie są jakieś inne?). Druga zjadła kebaba ze smakiem, a część porcji wzieliśmy na wynos, bo nie poradziła sobie na raz. Zapłaciliśmy z napojami 23 euro i w sumie to nawet bym tam wrócił, ale...

przy okazji jedzenia musieliśmy obserwować "tradycyjną, patriarchalną rodzinę" w osobie właścicieli. Mąż wielmoża zasiadał rozwalony przed telewizorem i oglądał mecz, wołając dość głośno i nieprzyjemnie na żonę, żeby półmiski z obiadem dla niego szybciej wjeżdżały na stół (miła starsza pani robiła na raz jedzenie dla męża, grupki 3 dziewczyn z Rosji i nas). Kiedy ktoś zaparkował przed tawerną, panu wielmoży też się nie chciało ruszyć czterech liter, tylko zaczął krzyczeć, a jak z kuchni wyszła żona, to pokazując palcem nakazał jej pogonienie kierowcy auta... Rozumiem różnice kulturowe, religijne, no i przepaść pokoleniową, ale z córkami na pewno już tam nie wrócę.


Byłem w Cockoo's Nest na początku czerwca tego roku i mam dokładnie takie same wrażenia. Szybko wyszliśmy stamtąd i skierowaliśmy się do prawdziwej perełki, która znajduje się po drugiej stronie ulicy:
https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g190382-d2369481-Reviews-Meze_Taverna_Restaurant-Limassol_City_Limassol.html - przepyszne jedzenie w bardzo dobrych cenach, jedna z lepszych knajp jakie spotkałem na Cyprze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#9 PostWysłany: 17 Paź 2022 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Prawie Limassol czyli Episkopi - Pastos Restaurant

MWF7+C75, B6, Episkopi, Cypr

Bardzo dobra ośmiorniczka + frytasy , chlebek i dodatki za 17 EUR . Na uwagę zasługuje obłsuga , która pomimo full stanu w restauracji (jakieś urodziny czy coś podobnego w ilości osób >100) bardzo szybko uwinęła się z zamówieniem.

Załącznik:
cyp1.jpg
cyp1.jpg [ 85.44 KiB | Obejrzany 2266 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#10 PostWysłany: 24 Sty 2023 20:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Mikelek napisał(a):
Rozumiem różnice kulturowe, religijne, no i przepaść pokoleniową, ale z córkami na pewno już tam nie wrócę.

A bez córek?

mxyzpltk napisał(a):
Byłem w Cockoo's Nest na początku czerwca tego roku i mam dokładnie takie same wrażenia. Szybko wyszliśmy stamtąd i skierowaliśmy się do prawdziwej perełki, która znajduje się po drugiej stronie ulicy:
https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g190382-d2369481-Reviews-Meze_Taverna_Restaurant-Limassol_City_Limassol.html - przepyszne jedzenie w bardzo dobrych cenach, jedna z lepszych knajp jakie spotkałem na Cyprze.

Robiłem do tego miejsca dwa podejścia. W październiku, 19:00 w niedzielę - chyba właśnie zamykali. W styczniu, 17:00 w sobotę, wyglądało na opuszczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2023 12:32 

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 33
Loty: 5
Kilometry: 8 331
Polecjka dla:
Pitta & More
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190382-d11760232-Reviews-Pitta_More-Limassol_City_Limassol.html

Kuchnia libańska, wpadliśmy na przekąske - padło na Lahmacun i wrapa.
Było smacznie :)

Do tego pyszna lemionada.

Minus - dość daleko od centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off
mxyzpltk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Limassol
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2023 15:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Niby daleko, ale w ciągu ostatniego pół roku jechałem tamtędy z pięć razy, tyle że autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#13 PostWysłany: 08 Mar 2024 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Jakby ktoś szukal czegoś na szybko, z opcjami wege/vegan to można spróbować Pitot (https://maps.app.goo.gl/XfqGKMVJXtafbaCn8), chociaż sam lokal raczej nie na dłuższe posiedzenie to hummusy i inne w porządku.

Polecam też piekarnie "Zorbas" (to chyba sieciówka), mają dużo opcji na słodko i słono, różne fajne buły z oliwkami/warzywami itp.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Limassol
#14 PostWysłany: 08 Mar 2024 13:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
A mnie zainspirowały tutejsze wzmianki o hali targowej i udałem się tam z rok temu. Urzekł mnie bar Τυλιχτ@ (Tylichto) i od tego czasu byłem tam już kilka razy.
https://www.google.com/maps/place/Tylic ... =pl&rclk=1
Niby fastfoodowe okienko, ale rzekłbym, że potrawy smakują jak w najlepszej tawernie, do tego oczywiście nieźle cenowo. Trzeba tylko uważać na rozmiar porcji, bo jak w grudniu zafiksowałem się, że to tylko barek i wziąłem dla siebie i córki po jednej picie z sheftalią, to dojadaliśmy to potem jeszcze dwa dni.

Oprócz tego dwukrotnie zaliczyłem (z zadowoleniem) tawernę Kissos
https://www.google.com/maps/place/KISSO ... &entry=ttu

Natomiast podczas ostatnich wakacji najbliżej miałem do knajpki Monastiraki Athens
https://www.google.com/maps/place/Monas ... &entry=ttu
Angielska nazwa nie zachęca i sądząc po okolicy raczej pod turystów (napalałem się raczej na sąsiedni pub, ale był zdominowany przez sowietów), a jednak knajpka sympatyczna, z greckim klimatem. Zamówiliśmy dwa dania, których dotąd nigdy w Grecji nie spotkaliśmy, tj. papoutsiakę i faszerowany bakłażan. Rewelacja, zwłaszcza to pierwsze (o ile ktoś lubi potrawy leczopodobne z kiełbasą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group