Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lut 2020 10:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Dwa pytanka:

- czy ktoś z was może wie jaki jest aktualny kurs? W internecie piszą ,że było już 2500, a teraz wprowadzili oficjalnie cap na 2000.
- znacie może jakieś kantory poza Bejrutem (w szczególności na północ) oferujący dobry kurs? Przylatujemy w nocy i od razu chciałem uderzyć dalej zostawiając Bejrut na koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Lut 2020 13:52 

Rejestracja: 14 Sie 2018
Posty: 8
Dwa tygodnie temu w Bejrucie wymieniałem po 2150. W innych miastach nie wymieniałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2020 21:37 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
Przed chwilą wymieniłem za 2200, wczoraj w tym samym miejscu za 2150 (Bejrut obok Hamry) ... Polecam odrazu wymienić dolary na funty libańskie, znacznie lepiej opłaca się płacić w lokalnej walucie niż dolarach
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2020 11:54 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Widze na stronie Banku Libanu kurs 1500 LL za 1 USD. Czyli tym sie nie sugerować tak? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2020 23:26 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
Rządowy kurs jest inny niż rzeczywisty, ogólnie oficjalne kursy jak już są np. w supermarketach to wynoszą 1500LL za dolara, jednak w kantorach próżno szukać tablicy z obecnymi kursami, trzeba o nie pytać i za mniej jak 2000LL/1 USD nie wymieniać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2020 15:05 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
Wczoraj, czyli 18 lutego 2020 w kantorach na Hamra kupowali dolary po 2500 funtów. Pod Banque du Liban były demonstracje, sam bank otoczony jest murem z pętlami drutu.
Podobno jak kurs dojdzie do 3000 może powtórzyć się wojna domowa
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Lut 2020 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Wiemy, jak działa revolut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lut 2020 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
wtak napisał(a):
Wiemy, jak działa revolut?


Byłem 15 Lutego i wszędzie dało się zapłacić kartą. Pytają się czy chcesz płacić w USD czy LL. Wszędzie można zbliżeniowo.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lut 2020 01:02 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Mocno podejrzewam, że przelicznik przy płatnościach kartą będzie oficjalny, czyli 1500 LL za 1 USD. To standard w przypadku zawirowań walutowych - cash is king, a przy płatnościach bezgotówkowych państwo póki jest w stanie, utrzymuje fikcję oficjalnego kursu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lut 2020 06:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Revo płatności przechodzą po poprawnym, normalnym dla nas kursie dolara.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lut 2020 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Bez sensu placic karta lub dolarami w gotowce bo tak tez mozna. Oczywiste ze przelicznik bedzie ten oficjalny i niekorzystny 1:1500.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Mar 2020 13:56 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Co Wy wszyscy z tymi dolarami?
Ja jadę do Libanu z euro, jak wszędzie zresztą. Mam nadzieję, że wymiana na lotnisku nie będzie problemem. Jeśli tak, to wybieram z bankomatu i załatwione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Mar 2020 14:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
@chartsman, dlatego jeździ się tam z dolarami, bo waluta była przez lata związana z sztywnymi kursem z USD i dolary funkcjonują tam jako nieoficjalna druga waluta. Sztywny kurs niedawno się załamał z uwagi na kryzys finansowy, ale cały czas USD jest domyślną "twardą" walutą dla lokalsów. Na pewno EUR też wymieniają, ale spodziewałbym się trochę mniej korzystnego kursu niż USD.
Płacić kartą ani wyciągać z bankomatu w obecnych kryzysowych warunkach nie radzę, bo przeliczy ci po starym sztywnym kursie 1 USD = 1500 LL, a tymczasem w kantorach można za gotówkę dostać znacznie więcej. Najlepiej w takich warunkach wymieniać gotówkę, praktycznie zawsze lepsze kursy są w kantorach na mieście, a nie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Mar 2020 16:32 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Dzięki, ale mieszkając w Holandii, to raczej bez sensu będzie mi najpierw euro wymieniać na dolary, a potem na funty libańskie. Poza tym nie chcę wspierać w jakikolwiek sposób amerykańskiej waluty. A po drugie to nie ma czegoś takiego jak "lokalsy". Chodziło Ci o lokale czy tubylców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
chartsman napisał(a):
Co Wy wszyscy z tymi dolarami?
Ja jadę do Libanu z euro, jak wszędzie zresztą.

Gdy wynajmowalem auto z kierowca podawali mi cene nie w lokalnej walucie, ale w USD i placilem w USD.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Podobnie jest z hotelami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
A dolary także mają magiczne banknoty 1,2 i 5 gdzie można je wymienić, porównując w Euro gdzie ich nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zeus napisał(a):
i 5 gdzie można je wymienić, porównując w Euro gdzie ich nie ma.

Sorry Zeusie, ale smiem twierdzic, ze 5 Euro banknoty istnieja. ;)

Poza tym banknoty USD przydaja sie na napiwki, np. w hotelach i czesto zostawiam na poduszce 1-2 USD dla personelu sprzatajacego.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
wtak napisał(a):
Podobnie jest z hotelami

Dokładnie, a gdy pobierają należność w USD to faktury wystawiają w LBP przy oficjalnym przeliczniku (1 USD = 1500 LBP) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Mar 2020 19:20 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
chartsman napisał(a):
Dzięki, ale mieszkając w Holandii, to raczej bez sensu będzie mi najpierw euro wymieniać na dolary, a potem na funty libańskie. Poza tym nie chcę wspierać w jakikolwiek sposób amerykańskiej waluty. A po drugie to nie ma czegoś takiego jak "lokalsy". Chodziło Ci o lokale czy tubylców?


To najlepiej płać kartą i daj sobie rozliczać transakcje po kursie oficjalnym. W sumie libańskiej gospodarce bardziej się ta kasa przyda niż tobie :-) A USA już pewnie zaczęły tworzyć specjalne rezerwy na wypadek paniki wywołanej twoim bojkotem ich waluty :-) Tylko zastanawiam się, po co pytasz na forum, skoro i tak wiesz lepiej?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group