Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: LH - łączenie lotów
#1 PostWysłany: 13 Paź 2017 18:24 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 25
Cześć,

Mam wykupiony przelot MEX-FRA lotem LH 499 - we Frankfurcie o 14:40.

Według statystyk dość często opóźniony:
https://www.flightstats.com/go/FlightRa ... Number=499

Potrzebuję do niego dokupić dolot do WAW tego samego dnia.

Są nastepujace loty bezpośrednie:

- LH 16:15
- LOT 19:50
- LH 21:15

1. Czy jeśli wezmę bilet nagrodę z Miles and More na przelot Lufthansy, to czy w razie opóźnienia lotu z MEX linie przebukują mi drugi bilet (FRA-WAW)?
2. Czy jeśli kupię przelot Lufthansy w normalnej klasie Economy, to czy w razie opóźnienia lotu z MEX linie przebukują mi drugi bilet?
3. Czy w razie przelotu na dwóch biletach z tej samej linii MEX-FRA-WAW mogę nadać od razu nadać bagaż z FRA do WAW?

Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 13 Paź 2017 18:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Odpowiedź na wszystkie 3 pytania jest jedna:

Może tak się zdarzyć, ale linie lotnicze nie mają takiego obowiązku, ponieważ są to dwa różne bilety i wszystko zależy od obsługi na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2017 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tylko że w przypadku 1 na pewno będzie rozsądniej cenowo, bo taryfy za mile są dosyć elastyczne.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2017 23:23 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 25
Taryfa za mile w Miles and More jest opisana: Flex Economy i zmiana terminu wylotu jest za 50 euro.
Z kolei Miles and Bonus zmiana terminu jest za 20 euro do 30 minut przed wylotem.

Czy jeśli będę leciał opóźnionym samolotem, to automatycznie przesuną mi ten drugi lot na późniejszy, czy muszę kogoś poprosić, kto zdzwoni i przebukuje ten lot na późniejszy?
Czy jest duże ryzyko, że na późniejszy lot nie będzie już miejsc?

Ogólnie, na podstawie własnych doświadczeń polecacie raczej od razu wziąć późniejszy lot, czy liczyć na dogadanie się z pracownikami linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2017 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
@Tester_Testowy przepisać mogą, ale nie muszą. Ja bym nie ryzykował, ilekroć biorę dolotówki za mile, zawsze z zapasem czasu. Oczywiście, jeżeli weźmiesz w ramach jednej rezerwacji za mile powiedzmy MAD-FRA-WAW, to w przypadku opóźnienia pierwszego segmentu, zostaniesz automatycznie przepisany na najbliższy możliwy rejs (na najbliższy rozkładowy może nie być miejsc). Jednak jeśli masz inny pomysł, po wylądowaniu możesz podejść do jakiegokolwiek pracownika przy desku i Ci przepiszą. Miałem tak w przypadku lotu ze Stambułu - z marszu zostałem przepisany na kolejny dzień, ale że zależało mi na czasie, zrobili dwa segmenty FRA-MUC-GDN (bo byłem o 1:25h wcześniej). Za mile czy nie za mile, rezerwacja jest traktowana tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Paź 2017 23:06 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Witam podniebną brać - pojutrze mam takie loty, oba T2:

06:05 Departure airport Warsaw (WAW) Arrival time 07:45 Arrival airport Munich - Franz Josef Strauss (MUC) LH flight LH1617
Departure time0 8:30 Departure airport Munich - Franz Josef Strauss (MUC) Arrival time 09:55 Arrival airport Dublin (DUB) LH flight LH2516

Czy ktoś z własnego doświadczenia podpowie coś a'propos gateów lub szans na udaną przesiadkę?

Z góry, boku i przodu dziękuję.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Paź 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
@LLAP szanse są, o ile ten pierwszy segment się nie spóźni. Ten sam terminal, będzie to wyglądało tak samo, jak w Warszawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Paź 2017 23:19 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@LLAP Monachium T2 jest średniej wielkości, podłużnym terminalem (podobnie jak Okęcie). Organizacja jest bardzo dobra przy ciasnych przesiadkach (zarówno bagażu jak i pasażera). Jeśli Twój samolot się spóźni, przy wyjściu z samolotu ktoś z obsługi będzie czekał z kartką z Twoim nazwiskiem i przeprowadzi/przewiezie Cię szybciej.

Dasz radę bez problemu, jeszcze zdążysz się napić bezpłatnej kawy/czekolady z automatu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 31 Paź 2017 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
Szansa na udaną przesiadkę wynosi 99,99%.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 31 Paź 2017 23:23 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Super! Dziękuję Wam za pokrzepienie serc ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group