Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:40 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
miriam napisał(a):
Według tego co przytoczono j.w nie powinni wejść na pokład na lot do MAD a jednak polecieli ;)


To jest wręcz logiczne działanie z strony linii lotniczej. Podobnie to wygląda w przypadku "error fare" opartych na FD. Jeśli już ktokolwiek z linii lotniczych próbuje komuś "utrzeć nosa" to robi to najczęściej przy okazji podróży powrotnej (a nie przed rozpoczęciem pierwszego lotu wynikającego z rezerwacji).

Zapewne odgórnie założono, że bardziej "chamskim" zagraniem wobec "kombinatora" będzie przeprowadzenie "akcji" dopiero na lotnisku w Madrycie, a nie w Frankfurcie. Bez względu na to, jakimi intencjami kierował się @gruby_inversia to zaliczono go do kategorii "kombinatorów".
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kolega @Grek ma racje, niestety ale tak funkcjonuja tradycyjne linie. ;)
Btw sa wyjatki jak wszedzie i moze sie zdarzyc, ze cos przeocza czy przymkna oko. :D
Nie chcialbym odbierac nadziei, ale odpowiedz z LH bedzie najprawdopodobniej negatywna.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Grek lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Przewoźnik oczekiwał, że w sytuacji zmiany planów zostanie zmodyfikowana istniejąca rezerwacja , a nie zakupiony nowy bilet (co było pewnie tańszym rozwiązaniem). Reszta jest konsekwencją naruszenia, zdaniem linii, pierwotnie zawartej umowy przewozu. Brzmi cały ten kazus z punktu przeciętnego pasażera nielogicznie, ale tak w skrajnych przypadkach to właśnie działa w liniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grek lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:22 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
gruby_inversia napisał(a):
Mysle ze mozemy zamknac (@Zeus) temat do czasu odpowiedzi z LH. Wkleję ja tutaj i bedziemy rozwazac dalej!
oby się w tej odpowiedzi nie odwoływali do zapisu z OWP:
Cytuj:
Zmiany na życzenie pasażera
3.3
3.3.3 Jeżeli wybrałeś taryfę, która wymaga zrealizowana poszczególnych etapów podróży zgodnie z kolejnością podaną na bilecie, pamiętaj, że jeżeli nie wykorzystasz przewozu na poszczególnych odcinkach lub nie odbędziesz podróży w kolejności podanej bilecie lotniczym, nie zmieniając przy tym pozostałych danych podróży, dokonamy przeliczenia opłaty biletowej zgodnie ze zmienioną trasą. Opłata biletowa zostanie wówczas wyliczona dla faktycznie przebytej trasy w danej grupie cenowej według stawek z dnia dokonania rezerwacji. Tak wyliczona opłata biletowa może okazać się wyższa niż pierwotna cena biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:26 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
rw30 napisał(a):
anulacja? co to za slowo w ogole ? : )

Może po prostu @gruby_inversia oparł się na zwrocie powszechnie stosowanym przez ... LH (w swoich regulaminach). Poniżej przykład.

Załącznik:
anulacja.png
anulacja.png [ 36.2 KiB | Obejrzany 5044 razy ]


Zresztą wydaje się to być mało istotne jakiego i czy poprawnego sformułowania użyto - dzięki temu raczej @gruby_inversia nie rozwiąże swojego problemu. Lepiej pomagać niż się czepiać.

Zresztą Breza, Kapuściński i Bobkowski i inni też w swych dziełach używali niepoprawnej odmiany tego słowa i nikt im nie czynił z tego tytułu wyrzutów.

u BREZY w URZĘDZIE napisał(a):
Miałem oto przed sobą pięć wyroków rotalnych. Dwa dotyczyły anulacji , trzeci dyspensy, czwarty i piąty – beneficjów


Co do samego problemu opisanego przez @gruby_inversia to z regulaminu przewozów LH dla klasy C dość mocno "enigmatycznie" brzmią niektóre zapisy. Pozostaje wierzyć, że w przypadku naszego kolegi nie będą one mogły mieć praktycznego zastosowania.

Załącznik:
oplaty_manipulacyjne.png
oplaty_manipulacyjne.png [ 75.53 KiB | Obejrzany 5044 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
Ale ja sie nadal pytam a co wtedy gdy mamy dwóch albo trzech Janów kowalskich ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Albo, że nie mogę sobie kupić trzech lub więcej miejsc w samolocie bo nie chcę siedzieć obok kogoś? Bo tak chcę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:04 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
tomula06 napisał(a):
Ale ja sie nadal pytam a co wtedy gdy mamy dwóch albo trzech Janów kowalskich ? ;)

Przecież sprawa jest banalna. Gdyby przewoźnik się "machnął" i z powodu zbieżności imienia i nazwiska by skasował któryś z segmentów na jednej z rezerwacji, to taki pokrzywdzony Jan Kowalski by dostał odpowiednią "rekompensatę". Z łatwością by udowodnił swoją niewinność. W przypadku @gruby_inversia wiemy, że jest to niemożliwe.

A zapewne wiele razy w tym samych samolotach na tym samym rejsie latały osoby o takim samym imieniu i nazwisku (nie mające o sobie nawzajem pojęcia). Więc na pewno takie algorytmy wychwytujące duplikaty są znacznie bardziej zaawansowane niż opieranie się tylko na dwóch danych: imię i nazwisko.

Po prostu w którymś momencie nasz kolega zostawił "ślad", który nie pozostawiał wątpliwości po stronie przewoźnika, że mówimy o "kombinowaniu".

A już na pewno znacznie łatwiej jest zlokalizować "duble", gdy na jednej rezerwacji jest kilka osób. Wtedy ryzyko "machnięcia" się przez algorytm jest znacznie mniejsze.

A może po prostu zastosowano banalny "trik" - przy odprawie lub przy bramkach (przed wejściem do samolotu) pracownicy mieli się upewnić po "cichu", czy dany pasażer na 2 różnych rezerwacjach to ta sama osoba. Wystarczyło porównać numery dokumentu tożsamości i dać dalej "cynk" komu trzeba.

A nie ulega wątpliwości, że nasz kolega odbył po jednym locie na każdej z rezerwacji:

- z pierwszej rezerwacji na odcinku MEX-FRA;
- z drugiej rezerwacji na odcinku FRA-MAD.

W obu przypadkach jawnie lub po "cichu" przewoźnik miał możliwość zweryfikowania danych osobowych pasażera (jak np. numer dokumentu tożsamości). Może po prostu nasz kolega "wpadł" z powodu obu odpraw, przez co przewoźnik już dalej zadziałał w sposób stanowczy.

Tak czy siak, w tym przypadku przewoźnik się nie pomylił, więc jak widać algorytmy odpowiedzialne za wychwytywanie "duplikatów" działają w sposób poprawny. Gdyby było inaczej to byśmy już słyszeli o wielu aferach z niesłusznym kasowaniem rezerwacji z powodu zbieżności imion i nazwisk na tych samych rejsach.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
@gruby_inversia Nie zazdroszczę sytuacji zdecydowanie...

Ciekawe artykuł już raz wrzucony na to forum: https://www.franz.de/kanzlei/news/sanft ... lufthansa/
Jest to historia jak to mieszkaniec Berlina postanowił skorzystać z taryfy Skandynawia-USA i polecieć za 240 Euro w obie strony, następnie uciekł we FRA i poleciał do domu w BER korzystając również z LH. W tamtym przypadku anulacji nie było, jednak LH próbowała troche Euro wyciągnąć. Bezskutecznie.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grek lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Prosze, nie straszcie @gruby_inversia i tak chlop ma stres, jeszcze sie wystraszy, ze za nowe przeliczenie biletu bedzie musial doplacic. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez marcino123, 05 Lut 2019 13:28, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:32 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Miałem kiedyś taką sytuację, że miałem w LO dwie rezerwację, z pokrywającym się odcinkiem TAM i różnymi powrotami. Na lotnisku poprosili mnie tylko, abym wskazał na na który PNR ma być zrobiony check-in. Lot powrotny na bilecie, na którym odbyłem podróż TAM nie został anulowany. Oczywiście drugi bilet spisałem na straty. Jednak to było kilka lat temu i było to LO.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grek lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:59 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
micnur napisał(a):
Albo, że nie mogę sobie kupić trzech lub więcej miejsc w samolocie bo nie chcę siedzieć obok kogoś? Bo tak chcę? :)

Po prostu kup i zobacz, jak to działa w praktyce i podziel się z nami swoimi wrażeniami.

P.S. Nie zapomnij skorzystać z taryfy lub dodatkowych usług, które zagwarantują Tobie na 100%, że będziesz mógł wybrać sąsiadujące miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rattaman napisał(a):
Miałem kiedyś taką sytuację, że miałem w LO dwie rezerwację, z pokrywającym się odcinkiem TAM i różnymi powrotami. Na lotnisku poprosili mnie tylko, abym wskazał na na który PNR ma być zrobiony check-in. Lot powrotny na bilecie, na którym odbyłem podróż TAM nie został anulowany. Oczywiście drugi bilet spisałem na straty. Jednak to było kilka lat temu i było to LO.


Przypuszczam, ze moze zalezec od kalkulacji, na ile linie moga byc stratne oraz czy sie w odpowiednim czasie zorientuja, ze chodzi o kombinacje. ;)
Niekiedy tak jak wczesniej wspominalem, moga przymknac oko, ale LH prowadzi bardziej konsekwentna polityke.
Do linii z wyzsza tolerancja zalicza sie np. Kuwait Airways. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Grek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group