Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sty 2015 14:06 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Rozważam lot aeroflotem (dużo podzielonych opinii w internecie) i chciałem poznać opinie tych którzy już lot/y tymi liniami mają za sobą i jakie mają uwagi/spostrzeżenia.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 15 Lut 2018 20:21, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 08 Sty 2015 14:14 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Lecialem na trasie Moskwa - Pekin, Szanghaj - Moskwa (+ Londyn - Moskwa ale to sie chyba nie liczy jako dlugodystansowe). wrazenia jak najbardziej pozytywne, musze przyznac ze jedzenie jak na samolotowe naprawde w porzo, samoloty akurat w moim przypadku byly albo bardzo nowe albo calkiem nowe. Obsluga OK - troche PRL ale w porzadku.
Za alko trzeba placic co jest moim zdaniem minusem.

Do + nie dzialal mi system rozrywki a samolot byl pelny i wcale o to nie prosilem nawet a stewka spisala dane i wrzucili mi na konto iles tam extra mil do Flying Blue (aka Flying Poo)

Takze te negatywne zazwyczaj opinie to pochodza od ludzi co nigdy z nimi nie lecieli ;).

Teraz wchodza w gre kwestie polityczne wiec moze i bym nie latal z nimi, ale jezeli chodzi o komfort, bezpieczenstwo itd to nie mam zastrzeżeń :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Sty 2015 14:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22325
lataczuk napisał(a):
Za alko trzeba placic co jest moim zdaniem minusem.


Z jednej strony to lepiej, bo z Rosjanami w samolocie + alko za free, to awaryjne lądowanie byłoby w co 4tym locie :P
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Sty 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Oczywiście AEROFLOT to nie EMIRATES, ale jedzenie maja w porządku.
Do tego dają dokładki. Obsługa miła. Dzieciakom dają prezenty powitalne. Kolorowanki. Kredki.
Na siedzeniach są przygotowane dla każdego poduszki, koce, klapki.

Tak jak pisali koledzy wcześniej: jeżeli masz jakieś wątpliwości polityczne,
to nie lataj z nimi, ale jeżeli już się zdecydujesz, to możesz być absolutnie
spokojny o bezpieczeństwo i komfort lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sty 2015 02:12 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
Leciałem z nimi 4 razy na long haul do Azji i za 2 tygodnie znowu, do Hong Kongu. Same linie lotnicze zupełnie w porządku, nie mam się do czego przyczepić. Wszystko punktualnie, dobra obsługa. Jedzenie subiektywnie lepsze, niż chociażby w AirFrance, czy Lufthansie economy.

Jedyny mankament dla mnie to lotnisko - Sheremietyevo, nieprzyjemne, ceny w duty free najwyższe, jakie na jakimkolwiek lotnisku doświadczyłem, do tego wybór ograniczony (może spadek rubla coś poprawił w tej kwestii ;)); nie ma specjalnie gdzie się stołować, a znowu - ceny kosmiczne i jedyne sensowne rozwiązanie to Burger King; nie uświadczyłem tam żadnego bankomatu; wyciągi w palarniach nie wyrabiają i smród oraz dym papierosowy unoszą się po terminalach. Dla przykładu: w 2013 roku nie znalazłem butelki Coca-Coli 0,5l w cenie mniejszej, niż €10, a wszedłem do każdego sklepu (6h stopover). Droższy napój gazowany widziałem tylko na F1 w Monaco, RedBull 0,25l za €25. :) Ilością punktów dostępowych do darmowego WiFi też nie grzeszą. Generalnie to nie ma tam co robić przy dłuższym postoju.

Jeżeli masz do wyboru lot Aerofłotem lub innym europejskim przewoźnikiem w tej samej cenie, to nie bierz Aerofłotu, ale jak jest tańszy to nie ma obaw.

Może to być też ostatnia szansa, żeby z ich usług skorzystać, ponieważ prognoza finansowa nie jest usłana różami i z prawdopodobieństwem 75% zbankrutują w przeciągu 2 lat (źródło: macroaxis). :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sty 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Nie ma najmniejszych szans żeby akurat jakakolwiek "poważna" rosyjska linia lotnicza (a Aerofłot jest niewątpliwie najpoważniejszą linią ze wszystkich rosyjskich) zbankrutowała, więc bez obaw :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2015 11:23 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
zawsze mogą liczyć na pomoc państwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sty 2015 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Właśnie o tym mówię ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Mar 2015 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Leciałem aeroflotem WAW-SVO-NRT RT w ostatnich dniach i muszę powiedzieć, że zaprezentowali się bardzo porządnie.
Jedzenie całkiem przyzwoite (np. w drodze powrotnej w zestawie mini sushi), do posiłków można było zamówić wino (czyli już nie każde alko jest płatne). Dodatkowo był jeden oblot z winem między posiłkami.
W drodze powrotnej na pokładzie było też WiFi ale w kosmicznych cenach (10 MB - 10 USD).

Jedyny z mojego punktu widzenia minus, to że dają pasażerom kapcie a to zachęca do zdjęcia butów. W efekcie na pokładzie bardzo zepsuła się atmosfera ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz354 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Lip 2016 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jedzenie na długich dystansach określiłbym jako "barowe" ale smaczne, raz nawet zdecydowałem się na do dokładkę, wśród rosyjskojęzycznych pasażerów, dokładka to chyba norma przewidziania prawem i uwzględniona podczas przygotowywania cateringu ;)

Aerofłot ma też na długich trasach bardzo nietypową ofertę produktów do kupienia na pokładzie:
Załącznik:
aeroflo.jpg
aeroflo.jpg [ 117.09 KiB | Obejrzany 16045 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Lip 2016 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja lecialem nimi tylko raz, WAW-SVO-DXB, DXB-SVO-BCN.

Jak dla mnie to lot na 3+, czyli poleciec mozna, ale po co, skoro mozna leciec innymi liniami.
Z 4 lotow tylko jeden byl samolotem wide-body [SVO-BCN], a i to tylko AirBusem 330-200 [albo 300? nie pamietam]. Dla czlowieka o wzroscie 189, ten AirBus to naprawde slaba opcja, czesto mniejsze samoloty sa wygodniejsze.
Zwlaszcza brak wide-body na trasie do / z DXB to lekkie zaskoczenie. No i narrow-body bez systemu rozrywki, wiec kiepsko.
Zarcia nie pamietam, ale chyba bylo zjadliwe. Stewki bez rewelacji. Lotnisko Sheremetyevo ok. Bzdura jest to co ktos powyzje napisal o kosmicznych cenach tamze, ceny sa zwyczajne.

Byc moze na innych trasach / innymi samolotami jest lepiej. Nie wiem. Ale w opisanej przeze mnie konfiguracji nie za bardzo jest za co chwalic, poza tym ze przezylem i dolecialem na miejsce.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Nie znalazłem żadnego innego tematu więc podpytam tutaj o dwie kwestie praktyczno-techniczne.
Jak wygląda w praktyce w Aeroflot:
a) wybór miejsc przy wyjściu ewakuacyjnym (emergency)? Ze względu na moje długie nogi te miejsca są zbawieniem ;) Można wybrać podczas odprawy online na stronie Aeroflot, podczas odprawy bezpośrednio na lotnisku czy też nie można wybrać tych miejsc?
b) kwestia bagażu nadawanego do luku bagażowego podczas baaaaardzo długiej przesiadki? Na dniach chce kupić loty z 28-godzinnym stopoverem w Moskwie (przynajmniej będzie okazja żeby zwiedzić Moskwę) ale z chęcią bym nie odbierał bagażu nadawanego, tylko zwiedził Moskwę z samym podręcznym. Da się jakoś załatwić żeby bagaż "został na lotnisku" czy ze względu na tak długą przesiadkę (pomimo, że cały lot realizowany na jednym bilecie i Aeroflotem) i tak bagaż zostanie wydany w Moskwie?

Z góry dzięki za odpowiedź/wskazówki i pozdrawiam
poszwin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lut 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
hej pytanie do "znawców" tematu - czy w jakiejkolwiek klasie ekonomicznej premium ( lot do Tajlandii ) znajdę rozkładane fotele ? Pytanie może naiwne lecz lot ma być dla starszego pana i poszukuje czegoś niedrogiego i jednocześnie wygodnego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:44 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 6
Witam

Potrzebuje pomocy.
Lece w srode Aeroflotem z Warszawy do Seulu, z przesiadka w Moskwie. To moj pierwszy raz z Aeroflotem. Mam kilka pytan:

1. Czy na lotnisku musze miec ze soba karte kredytowa za pomoca ktorej oplacilem bilety? Nie jest to dla mnie do konca jasne, mam watpliwosci. Placilem za pomoca karty kredytowej przyjaciela.

2. Wystarczy tylko paszport i wydrukowana rezerwacja biletow?

3. "Attention all passengers flying to the Republic of Korea! Please note that upon arrival Korean authorities thoroughly check passenger documents confirming that the purpose of the visit is tourism. To avoid being refused entry into the country, you must have the following documents: confirmation of hotel booking for the entire duration of your trip; return ticket or onward travel ticket; bank statement, a credit or debit card that can be used for payments in Korea, or an amount of cash sufficient for traveling in the country during the period of your stay; your tourist itinerary; contact details of persons and organizations that invited you."

To jest bardzo skomplikowane. Jak mam to rozumiec? W Incheon i po drodze nigdy nie wymagali zadnych potwierdzen pobytu w hotelu itd. Jedyne co to trzeba wypelnic taka karte ktora dostaje sie na pokladzke samolotu.

1 marca przylece i jade do PyeongChang na 1 dzien. 2 marca wracam do Seulu. 3 marca lece na Singapur, wracam 11ego do Seulu. Zostane do 18ego i wtedy wracam.

Jak to wypelnic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Maj 2018 13:45 

Moje wrażenia z lotów krajowych (Moskwa - Symferopol, Symferopol - Moskwa):
1. Punktualność: 9/10. Na locie powrotnym niewielki poślizg (~10 minut),
2. Obsługa: 8/10. Bardzo miła, ale znajomość angielskiego mogłaby być lepsza,
3. Lot (A320) 6/10:
- bardzo mało miejsca na nogi,
- bardzo czysto,
- rozdawali kanapki, kawę, herbatę i napoje. Kanapki nie w moim guście.

Ogólnie to pozytywne wrażenia, ale przed kupowaniem long haul poczytam opinie, bo jeśli w większych maszynach również jest tak mało miejsca na nogi, to dziękuję bardzo.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Cze 2018 13:01 

Rejestracja: 03 Lip 2017
Posty: 4
Mam pytanie - czy ktoś może mi powiedzieć jakie są koszty zmiany godziny lotu (w tym samym dniu) Aeroflotem?
https://www.aeroflot.ru/ru-en/informati ... fare_rules - economy saver, tu chyba jest jakaś informacja, że 35 euro, ale podejrzewam, że coś źle patrzę albo to nie wszystko, bo byłoby za pięknie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Cze 2018 13:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22325
Prawdopodobnie plus różnica ceny biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Sie 2018 08:00 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 3
Mam takie pytanie. Chciał bym kupić bilety lotnicze do Wietnamu na listopad od Aeroflotu. Czy mogę je zakupić bez ważnego paszportu, gdyż jestem dopiero w trakcie jego wyrabiania, a bilety chciał bym kupić już teraz. I jak jest potem z ewentualną zmianą danych na bilecie. Czy można to zrobić bez problemu, i czy to coś kosztuję. Z góry dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 5X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Sie 2018 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
możesz, możesz podać lipny numer paszportu, nikt tego z poziomu rezerwacji / kupna biletu nie sprawdza, ważne żebyś miał ważny paszport w czasie podróży
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lut 2019 17:09 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Ostatnio często latam Aerofłotem, więc się wypowiem.
Kilka faktów - Aerofłot chwali się, że ma jedną z najmłodszych flot na świecie, co jest prawdą.
Wg skytrax aerofłot ma 4 gwiazdki (LOT ma 3), od wielu lat jest uznawany za najlepszą linię Europy Środkowo-Wschodniej.

Na krótkich trasach serwują przekąskę - kanapkę, owoc (rano jogurt), ciastko + bezalkoholowe napoje do oporu.
Na dłuższych trasach bardzo dobre posiłki. Minusem jest płatny alkohol w klasie ekonomicznej.
Samoloty komfortowe, dużo miejsca na nogi. W cenie duży bagaż + bagaż podręczny + dodatkowa mała torba do bagażu podręcznego (torebka, mały plecak, lub torba na laptopa).

Hubem jest lotnisko Szeremietiewo, które intensywnie się rozbudowuje. Ostatnio otworzony bardzo nowy terminal B. Ostatnim, starym i niewygodnym terminalem jest terminal F, który ma być zamknięty i zburzony po oddaniu nowego na koniec 2019 roku. Ceny na lotnisku w knajpach są jak na każdym europejskim lotnisku. Ceny w duty free to nieporozumienie.

Ogólnie bardzo polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group