Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 556 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 23 Lip 2018 16:49 

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 27
Kursy niedzielne, Praga - Kraków:
29.07 - jedna sztuka Premium,
05.08 - Business - 5, Premium - 1,
12.08 - Business - 6, Premium - 2,
19.08 - Business - 4, Premium - 6,
26.08 - Economy - 2, Business - 8, Premium - 4,
02.09 - Economy - >20, Business - 15, Premium - 5

Kursy w poniedziałki, Kraków - Praga:
30.07 - >20,
06.08 - >20,
13.08 - >20,
20.08 - >20,
27.08 - >20,
03.09 - >20 - cena Economy - 42 zł,
10.09 - >20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#422 PostWysłany: 23 Lip 2018 17:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 60
Zbanowany
Osobiście od początku byłem sympatykiem wejścia Leo Express na polskie tory. Ze względu na to, że ja mieszkam dość blisko granicy polsko-czeskiej, wiele razy miałem okazję korzystać z usług tego przewoźnika, podróżując po Czechach i Słowacji. Od czasu, gdy ten prywatny przewoźnik pojawił się na czeskich torach, podróżowanie po Czechach (z czasem i częściowo po Słowacji) stało się znacznie tańsze i przyjemniejsze dla części osób z południa Polski, która chcą i/lub muszą podróżować u naszych południowych sąsiadów.

Ogólnie byłem dotychczas zadowolony z usług LeoExpress, aczkolwiek nie zawsze było idealnie. Można by było "wytknąć" pewne niedociągniecia, które czasem mniej lub bardziej uprzykrzały jazdę. Jednak te pewne "niedoskonałości" były i tak mniejsze niż w przypadku regularnego korzystania z oferty polskich przewoźników kolejowych. Jednak stosunek ceny do jakości w Leo Express wypada wyjątkowo korzystnie.

Przykład z życia wzięty. W ubiegłoroczne wakacje moja siostra mieszkająca w Rybniku planowała zwiedzić w trakcie 2 różnych podróży Pragę (na początku wakacji) oraz Wrocław (pod koniec wakacji). Łącznie 5 osób: 2 osoby dorosłe + 3 dzieci (w wieku 4, 7, 13 lat).

Z Rybnika do Pragi jest znacznie dalej niż do Wrocławia. Podczas planowania podróży z dużym wyprzedzeniem wyszło duże zaskoczenie.

1) Trasa Rybnik - Wrocław w obie strony (karta "Dużej Rodziny", planowany zakup biletów z wyprzedzeniem 4 tygodni) - koszt łączny 240 PLN (TLK, Intercity, przedziały 8-osobowe);

2) Bohumin - Praga w obie strony - łączny koszt 150 PLN (Leo Express).

Ostatecznie stanęło na tym, że udało się zrealizować oba wyjazdy, z tym, że:

1) Do Wrocławia pojechano samochodem; wyszło to znacznie taniej (z uwzględnieniem opłat na autostradzie A4) niż korzystając z oferty TLK Intercity. Do tego dużo szybciej (ok. 2 godzin samochodem vs. 2 godz. 45 min. "szybkim" pociągiem). Teoretycznie można było skorzystać z kombinacji Kolei Śląskich i Przewozów Regionalnych (koszt w obie strony ok. 180 zł; najszybszy czas przejazdu, łącznie z przesiadkami to aż 3 godz. 40 min.)

2) Do Pragi pojechano pociągiem z pobliskiego Bohumina, gdzie udało się zajechać samochodem (Leo Express oferował DARMOWY PARKING!!!).

Osobiście nie mam nic przeciwko, aby Leo Express stopniowo wprowadzał rewolucję na polskich torach. Nie tylko jeśli chodzi o jakość usług itp., ale również o ceny. Niestety bilety kolejowe w Polsce są drogie, zwłaszcza jeśli podróżuje się w nieco większym gronie. Standard/jakość usług u polskich przewoźników kolejowych jest ciągle mocno watpliwa. Nawet kupując bilet na Pendolino nie ma gwarancji, że faktycznie pojedziemy Pendolino, a nie czymś innym, czasem z "minionej epoki" (bez uprzedniego poinformowania przez PKP Intercity).

Czasami zdarza mi się w Czechach skorzystać z oferty Ceskich Drahów. W ostatnich latach wiele nowych pociągów pojawiło się u czeskiego narodowego przewoźnika. Jednak zmieniło się też coś innego - ceny przejazdów w ostatnich latach poszły znacząco w dół. Przed pojawieniem się Leo Express podróżowanie po Czechach było bardzo drogie. A obecnie dosżło do tego, że Ceske Drahy unowocześniły swój tabor (podobnie jak w Polsce PKP Intercity), jednak cennik biletów stał się znacznie bardziej elastyczny, co pozwala dużo taniej podróżować niż wcześniej. Niestety w Polsce takiego zjawiska nie zauważyłem.

Leo Express bez wątpienia ma wiele wad. Pokazywanie w oparciu o jeden przejazd, jak wiele zalet (a jak mało ma wad lub ich nie ma w ogóle) ma podróżowaniem tym przewoźnikiem to KOLORYZOWANIE. Jednak w drugą stronę, pisanie w kontekście Leo Express o wadach (lub głównie źle o tym przewoźniku) wygląda na hejting/trolling. Kto podróżował czeską koleją 7-8 lat temu, to zapewne pamięta te czasy drożyzny i "bylejakości". Dziś jedno i drugie to dość "odległe" czasy. I obawiam sie, że gdyby nie pojawił się Leo Express w Czechach, to zapewne by było jeszcze drożej, a eliminowanie "bylejakości" na czeskich torach by trwało dłużej niż ma to miejsce od kilku lat.


Ostatnio edytowany przez Leszcz, 23 Lip 2018 17:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#423 PostWysłany: 23 Lip 2018 17:57 

Wolałbym pominąć personalne wycieczki ale tylko przypomnę że @mezo23 równie mocno jeździ po niektórych przewoźnikach na swoim fanpage'u poświęconym takiemu podróżowaniu na Facebooku. Także proszę...

Opisywanie 1.go kursu do Krakowa jednostki, która na innych trasach wcześniej zawodziła nie raz: nie mam na myśli samych parametrów technicznych, ale poza toaletą choćby obsługę - czesko+angielsko-, w żadnym wypadku polsko- języczną (albo nie reagowali albo się uśmiechali i nie rozumieli) poza jednym panem jest dla mnie jawnym przekłamaniem.

Bez dwóch zdań zgadzam się że Leo jest po stukroć lepszy niż beton. Ale poraża mnie nagle ta bezkrytyczność wobec "nowego", tak aby dać mu fory.
Cielęcinki pan redaktor nie zjadł, ale "opisując inauguracyjny kurs" raczył wspomnieć w artykule że jest dostępna.
Odwracając piłeczkę - Leo wziął pod uwagę, że pasażerowie mają zaplanowane przesiadki, w tym być może ostatnie połączenia danego dnia z racji późnej doby? Czy może mam rozumieć że skoro przewoźnik nie gwarantuje przesiadek to w ogóle wybierając go, nie można żadnej planować i oczekiwać wykonalności wg. rozkładów?
Potem jeszcze skrzętnie pominięty temat wyłączonych zapowiedzi po polskiej stronie, pewnie po tym jak ktoś wytknął nadzorującym że nie jedziemy przez "Oswjencim" czy "Pścinę" tylko przez inaczej brzmiące miasta.

Koniec końców - uważam, że biletów po 19 PLN nie było, bo sprawdzałem praktycznie w momencie udostępnienia przez Leo informacji na ten temat, i na całe wakacje (upewniłem się od razu, kiedy pociąg będzie kursować w rozkładzie - także nie było to więcej przekliknięć niż 12x2 co zajęło mi max. 10 minut) i przed 11 godziną wtedy wszystkie takie bilety z Katowic były wyprzedane. Jeśli to pula biletów w stylu flixa, tj. ostatnim razem <28 biletów po złotówce, reszta normalne ceny to zwrócę honor. Aczkolwiek nie uważam tego za czysty marketing. I bez screena nie uwierzę.

@Zeus dajmy przeżyć Leo a Leo i tak się pakuje w tarapaty finansowe - za rok będą musieli oddać pożyczoną kasę, o ile znajdą kontrahenta, powiększoną o 9,1% odsetek. :P

@Leszcz z tego co kojarzę - nie mam czasu sprawdzić - to Leo w Ostrawie i Pradze oferuje parking za darmo tylko kierowcom klasy premium i biznes, w dodatku limitowany na 24h (spoko). Także brak tego ograniczenia w Boguminie jest oczywiście korzyścią, ale jest to rodzynek bo tam Leo ma i tak swoje nieużytkowane poza tym, tereny.
Góra
 PM off
Leszcz lubi ten post.
 
      
#424 PostWysłany: 23 Lip 2018 18:44 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Dzisiaj zauważyłem, że zmieniła się polityka cenowa biletów dla dzieci. Do tej pory dzieci do 6 lat miały darmowe bilety a w tej chwili już tylko do ukończenia 4 roku życia.
znizka-dla-dzieci

Zauważyłem też jeszcze taką ciekawostkę: na połączenie z Gdańska do Krakowa nie da się kupić biletów jeżeli doda się dziecko jako pasażera - jeżeli jest sam dorosły to pokazuje liczbę wolnych miejsc, np. 11 i można dodać do koszyka ale jeżeli będzie dorosły i dziecko to pokazuje - "wyprzedano". Mają jakiś błąd systemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 23 Lip 2018 20:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 60
Zbanowany
@krystian85 - to zgłoś ten błąd do LeoExpress. Być może dostaniesz LeoKorony do wykorzystania. Ja tak kiedyś zrobiłem w przypadku innego drobnego błędu i dostałem w leoKoronach równowartość 100 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
krystian85 uważa post za pomocny.
 
      
#426 PostWysłany: 23 Lip 2018 20:29 

coraz ciekawiej w takim razie... jednym za ich błędy przyznaje kasę a innym za to samo kasę zabiera...
Góra
 PM off  
      
#427 PostWysłany: 25 Lip 2018 16:03 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Okazuje się, że to nie błąd tylko na tę trasę nie ma zniżek bo to połączenie partnerskie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 30 Lip 2018 17:18 

OradeaOrbea napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Zyg... Wymiotowac sie chce jak sie czyta takie bzdety :roll:
Uważaj, abyś się przy tej okazji nie zadławił, to może być strasznie niebezpieczne dla zdrowia :cry:
Odnośnie biletów po 19PLN, poproszę kogoś o to, aby zrobił zdjęcie/skan/printscreen biletu. A co do całości Twojego „zaangażowania” w temat Leo Express, to chyba najlepiej ujął to forumowicz @mezo23 . Easy ;)


Nadal się dławię jak czytam sponsorowany bullshit na onegdyś dobrej, "renomowanej" stronie podróżniczej która zeszła na psy.
Najokropniejsze jest to, że obaj kłamiecie, wtórując sobie @OradeaOrbea. Założyłem @LEO Express PL szpiega do wyszukiwarki biletów, natychmiast po wrzuceniu puli (15:10) biletów do 10.10. nie było ani jednego biletu w tytułowej cenie Wiem już, że zawsze znajdzie się jakiś ignorant na tym forum, który nie widzi nic niepoprawnego w reklamie "Kraków - Praga od 19 zł/Kraków - Praga od 109 Kč" "bo przecież są bilety z Katowic so Pszczyny po tyle ale po to wrzucam screena z Facebooka, czekam na kolejne kreatywne interpretacje tej reklamy (sam zaproponuję: "dotyczy połączeń realizowanych 29. lutego, ilość miejsc w tytułowej cenie ograniczona"?) bo bardziej łopatologicznie udowodnić że kłamią się nie da.
Do wszystkich innych mających jak zwykle jakieś ale, że w ogóle mi się coś nie podoba. Cena 45/50 zł (od tylu zaczynają się odpowiednio trasy Kraków - Praga i Praga - Kraków pociągiem oraz od 60 zł autobusem i pociągiem) jest ok, przewoźnik ma oczywiście prawo konstruować ofertę i cennik wedle swoich preferencji. Ale niech przeprosi i zdejmie fałszywą reklamę z biletów, ekranów, czasopismów itd. bo wprowadza w błąd. Niech umieści taką reklamę tak samo z "od 50 PLN". Aaaaa, zapomniałem, wtedy nie zainteresuje wystarczającej ilości osób.
Chciałbym zauważyć, że Koszyce, położone dalej niż Kraków, osiągalne w obie strony przez noc a więc ekonomiczniej, jednak nie tak bardzo rozwinięte turystycznie czy zauważane przez zagranicznych turystów, od początku istnienia połączenia dostają bilety na wybrane kursy (głównie w ciągu tygodnia) po 10€. Czyli taniej niż Katowice czy Kraków. Mało tego, do Czadcy bądź Żyliny można dotrzeć za nieco ponad połowę tej sumy a do Zebrzydowic i dalej bilety kosztują tyle samo co do Krakowa.
Cóż, oszuści tak mają...
bo jakoś nikt nie spełnił prośby pana "redaktora"

Załączniki:
Leo.jpg
Leo.jpg [ 85.3 KiB | Obejrzany 6512 razy ]
Góra
 PM off  
      
#429 PostWysłany: 23 Sie 2018 22:08 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/3 ... akowa.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 23 Sie 2018 22:14 

Cytuj:
Peter Jančovič twierdzi jednak, że bilety na połączenia sobotnio-niedzielne są regularnie wyprzedawane. Najwięcej pasażerów wsiada i wysiada z pociągu w Krakowie i Katowicach.

hmm... czyli ze najrentowniejszym odcinkiem (na ktorym przewoza najwiecej osob) jest ten miedzy Krakowem a Katowicami? :mrgreen: A Praga to co? :mrgreen:

A teraz jak by brzmiala ta sama informacja, przekazana przez niezalezne zródlo:

Bilety na sobotnio-niedzielne polaczenia sa regularnie wyorzedane na czeskim odcinku trasy, glownie miedzy Praga a Olomuncem. Sporo pasazerow wsiada w Katowicach i Krakowie, jednak nie sa to zawrotne liczby.

a w ramach ciekawostki, obecnie Leo ma tylko 3 sprawne pociagi, ten rozbity przed rokiem bedzie kursowal dopiero od września, kolejny wjechal wczoraj w odbudowe torowiska... :roll:
Góra
 PM off  
      
#431 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:02 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 38
:!: Zapraszamy Was do skorzystania z nowej promocji na wybrane połączenia autokarowe :!:

Odwiedź miasta małe, duże - tam na dole i na górze.
Przygotowaliśmy dla Ciebie 30% zniżkę na wybrane linie autobusowe i transfery na lotnisko. ✈️?
Ciesz się kolorową jesienią! ?
Skorzystaj z 30% zniżki przy użyciu kodu LEOBUS i spróbuj tortu Sachera w Wiedniu lub zrelaksuj się przy pysznej kawie we Lwowie.

Więcej informacji https://www.leoexpress.com/pl/ciesz-sie ... a-jesienia?

Załączniki:
promojesien.png
promojesien.png [ 976.7 KiB | Obejrzany 5795 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:17 

Tak samo jak z tanimi biletami których nie ma, tak samo teraz oferujecie rabat którego nie ma :mrgreen:

Cytuj:
Warunki sprzedaży
Sprzedaż jest ważna od 25. 9. do 30. 9. 2018 dla podróży w dni powszednie od 1. 10. do 8. 12.
[...]
Zniżka obowiązuje na liniach autobusowych Lwów (LEB 91xx), Warszawa - Wiedeń (LEB 92xx ), Kraków - Ostrawa (LEB 98xx) oraz na wybranych liniach minibusów Ostrava - lotnisko w Katowicach (LEM 43xx), i Koszyce - Kraków (LEM 42xx)

Załączniki:
IMG_20180925_141648.jpg
IMG_20180925_141648.jpg [ 109.67 KiB | Obejrzany 5781 razy ]
Góra
 PM off  
      
#433 PostWysłany: 31 Paź 2018 12:16 

Praga - Monachium, tylko dzis od 22zl.
Kod znizkowy: 50procent
Kiedy? Caly listopad.
Góra
 PM off  
      
#434 PostWysłany: 06 Lis 2018 19:27 

coś bardzo nieciekawego dzieje się ostatnio z pociągami Leo Expressu
Pomijając już szybkie zawieszenie otwartej w lipcu trasy do Krakowa, jak i ciągły brak biletów na kursy od 8.12. (mimo że reszta siatki już całkiem długo jest w systemie) to:
Polecam porównać kursy wg. rozkładu z kursami rzeczywiście wykonywanymi na przykładzie jutra:

Załączniki:
Leo Rozkład.jpg
Leo Rozkład.jpg [ 63.4 KiB | Obejrzany 5292 razy ]
Leo Real.jpg
Leo Real.jpg [ 41.12 KiB | Obejrzany 5293 razy ]
Góra
 PM off  
      
#435 PostWysłany: 07 Lis 2018 00:48 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Przepisy kolejowe wymagają wykonywania napraw i przeglądów po przejechaniu określonej ilości kilometrów. Chińczyki jeszcze nie mają dopuszczenia do ruchu. Podejrzewam, że dotychczasowe składy zaczęły wchodzić w limit kilometrów i muszą im zrobić przeglądy (w naszej nomenklaturze byłaby to naprawa rewizyjna P3 albo nawet P4).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 07 Lis 2018 01:12 

Ja nie mam pewności czy nie chodzi o płynność finansową, kasa na nowe pociągi nie bierze się z nikąd.
Oni starają się jak mogą ukryć temat wypłacalności i zadłużenia, ale no nie od dziś wiadomo jak jest...

Druga opcja to ostatnie opóźnienia. Co najmniej jeden pociąg jeździł przez ostatnie kilka dni bez przerwy na opóźnieniu ponad 2h bo miał tak napięty rozkład że zostawało na każdym krańcu po ok. 30 min. przerwy których ograniczyć się już nie dało z racji sprzątania (polecam ich czeski fanpage).

Rewizję mają już raczej wszystkie odświeżoną.

Załączniki:
rev.jpg
rev.jpg [ 123.56 KiB | Obejrzany 5210 razy ]
Góra
 PM off  
      
#437 PostWysłany: 07 Lis 2018 02:21 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
przestańmy narzekać na wszystko - bo wkrótce w Polsce zostanie tylko MONOPOL Intercity / Flixbusa / Lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 09 Lis 2018 09:34 

mozna (troszke) odetchnac, bilety na pociag bezposredni juz sa - czyli chyba bedzie jezdzil :)
Ceny jak zwykle nie maja nic wspolnego z obiecywanymi "od 19zl" i zaczynaja sie nawet w kompletnie pustym pociagu od 35 pln. Inne kursy od 40 zl.

A w Katowicach poszli o krok dalej i teraz reklamuja sie ze od 19 zl mozna jechac klasa biznes i ponizej multum swiatowych destynacji. Co tam ze za 19 zl to co najwyzej do Gliwic sie przejedziesz biznesem. Ewentualnie pociagiem regionalnie po kraju.

Załączniki:
le.png
le.png [ 19.02 KiB | Obejrzany 5084 razy ]
Góra
 PM off  
      
#439 PostWysłany: 09 Lis 2018 19:21 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Tymczasowy powrót pociągu-widmo :
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... oxLoKaImg3
a od 22 czerwca 2019 codziennie :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 17 Gru 2018 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Nic specjalnego, ale gdyby ktoś planował zakup biletów to można rozważyć
Cytuj:
Kup leo korony, a my damy ci dodatkowe 20%.
Wystarczy kupić leo korony o wartości co najmniej 167 zł lub więcej. Kwota bonusowa za kolejne przejażdżki z nami zostanie automatycznie zaksięgowana.
Sprzedaż kończy się w środę, 19 grudnia przed północą.

https://www.leoexpress.com/pl/damy-ci-20-extra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 556 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group