Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2012 20:22 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 8
Cześć,

Mam nietypową propozycję dla kogoś, kto wybiera się do Indii, wraca stamtąd lub zna kogoś, kto wraca. Otóż potrzebuję dla bliskiej osoby lek, który jest tam produkowany, a którego odpowiednik w Polsce jest 200 razy (!) droższy. Jedno opakowanie kosztuje około 45 rupii, czyli niecałe 3 zł i zawiera 100 tabletek; 3 opakowania załatwiają sprawę na prawie cały rok. Lek jest bez recepty, nie jest niczym nadzwyczajnym (lek natury kosmetycznej) i nie ma problemu z przewiezieniem takiej ilości na własne potrzeby przez granicę.

Niestety, nie mam znajomych którzy mogliby mi pomóc, a ponieważ znam fly4free od dawna, to przyszło mi do głowy spytać na forum. Za lekarstwo proponuję 200 zł + ewentualne koszty wysyłki. Zaznaczam, że zależy mi tylko na 3 opakowaniach, skorzystam z oferty pierwszej osoby, która wyrazi chęć pomocy. Jeżeli będzie takie życzenie, zakup możemy zrealizować np. przy pomocy aukcji Allegro.

Uprzedzając pytania dlaczego "tylko" 200 zł: w sprawdzonych, międzynarodowych sklepach internetowych lek kosztuje podobną kwotę, ale problematyczne jest płacenie przy użyciu przelewów Western Union czy Bitcoin i potencjalnie dłuższy czas oczekiwania na dostarczenie leku.

Dla zastanawiających się jak to możliwe, że ceny tak bardzo się różnią od polskich - w Inidiach obowiązuje specyficzne prawo patentowe, które chroni sposób produkcji, ale nie skład produktu, dlatego leki tam produkowane są wielokrotnie tańsze niż ich odpowiedniki w bardziej "cywilizowanych" (sic!) częściach świata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 14 Lis 2012 18:19 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Hej, tak się składa że moja siostra leci do Indii i co najśmieszniejsze z dwoma lekarzami i myślę że mogła by Ci pomóc. Możesz powiedzieć co ta za lek? Albo daj jakiegoś maila to pogadamy korespondencyjnie.
Pozdrawiam! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lis 2012 13:28 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 8
Dzięki za chęć pomocy, sprawa już jednak została rozwiązana - miałem problem z zalogowaniem się, by poinformować na czas.

Dzięki raz jeszcze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lis 2012 13:43 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
A możesz zdradzić, co to za lek? Może więcej osób jest w podobnej sytuacji ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lis 2012 15:37 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Ciekawe rzeczy piszesz.
Oby nie trzeba potem na granicy udowadniać, że lekarstwo jest dla kozy :-D (film "TERMINAL" z Tomem Hanksem).
Albo, że opakowanie zawiera coś za przemyt czego idzie się siedzieć do indyjskiego więzienia na 20 lat.

Dlaczego prosisz o 3 opakowania a nie o 10 czy 20? Zwróciłyby Ci się koszty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2012 23:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
cromo napisał(a):
Uprzedzając pytania dlaczego "tylko" 200 zł: w sprawdzonych, międzynarodowych sklepach internetowych lek kosztuje podobną kwotę, ale problematyczne jest płacenie przy użyciu przelewów Western Union czy Bitcoin i potencjalnie dłuższy czas oczekiwania na dostarczenie leku.
Zastanawiałeś się, dla czego Western Union i Bitcoin? Są to 'anonimowe' (i nieodwracalne) sposoby płatności. Zwykle (choć nie zawsze) jest to sugestią że taka transakcja narusza prawo. Warto sprawdzić, czy prosząc osobę żeby zabrała ze sobą taki lek ze sobą, nie narażasz ją na kłopoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lis 2012 20:29 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 8
NBE322 napisał(a):
Zastanawiałeś się, dla czego Western Union i Bitcoin? Są to 'anonimowe' (i nie odwracalne) sposoby płatności. Zwykle (choć nie zawsze) jest to sugestią że taka transakcja narusza prawo.

Aż mnei korci żeby pojechać po pretensjonalnym tonie Twojej wypowiedzi, ale zachowam spokój.

Przykład sklepu, dla rozwiania wątpliwości: http://www.theswisspharmacy.com/
Sklep udostępnia również nieanonimowy przelew SWIFT, ale praktyczna nieprzewidywalność ostatecznych kosztów takiego przelewu dyskwalifikuje w moich oczach ten sposób płatności. Moneygram nie używałem, choc w opiniach na sieci jest wiarygodny.

Sprzedaż leków bez recepty jest w większości krajów na świecie legalna, a kupno na własne potrzeby za granicą leków legalnych w Polsce również legalne.

NBE322 napisał(a):
Warto sprawdzić, czy prosząc osobę żeby zabrała ze sobą taki lek ze sobą, nie narażasz ją na kłopoty.


Że też zacytuję samego siebie:
Cytuj:
Lek jest bez recepty, nie jest niczym nadzwyczajnym (lek natury kosmetycznej) i nie ma problemu z przewiezieniem takiej ilości na własne potrzeby przez granicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2012 20:32 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 8
Pan napisał(a):
A możesz zdradzić, co to za lek? Może więcej osób jest w podobnej sytuacji ...


Lek dla kobiet w związku z chorobami "miejsc intymnych". Kobiet w takiej sytuacji z pewnościa jest więcej, ale ze względu włąśnie na anonimowość i wstyd niewiele z nich szuka tańszych sposobów na zakup leków. Tego typu leków jest jednak o wiele więcej, na podstawie tego co widziałem na http://www.theswisspharmacy.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lis 2012 20:36 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 8
cichyy napisał(a):
Ciekawe rzeczy piszesz.
Oby nie trzeba potem na granicy udowadniać, że lekarstwo jest dla kozy :-D (film "TERMINAL" z Tomem Hanksem).
Albo, że opakowanie zawiera coś za przemyt czego idzie się siedzieć do indyjskiego więzienia na 20 lat.

Leki w Indiach mają wkładki w j. angielskim, na opakowaniu jest info o substancji aktywnej. 3 opakowania to niewiele, nikt o import lekarstw nie oskarży. Zresztą, kiedy zostałem poproszony o pomoc pierw sprawdziłem informacje odnośnie legalności takiego przewozu na forach prawniczych i wszędzie było napisane to samo - w ilościach wskazujących na zapotrzebowanie własne leki można przewozić.

cichyy napisał(a):
Dlaczego prosisz o 3 opakowania a nie o 10 czy 20? Zwróciłyby Ci się koszty.

Dokłądnie j.w. - 10 opakowań to zbyt wiele. Poza tym, leki mają okres ważności (założyłem, że realnie 2 lata). Leki też się zmieniają i nie ma sensu robić zapasów na 3 albo 6 lat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2012 20:53 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 8
Maris83 napisał(a):
Ciekawa opcja, ktoś płaci za 3 opakowania 9zł, a dostaje od Ciebie za nie po 200zł sztuka, czyli 600zł do przodu. Nic tylko zacząć ten lek importować.

Nie, nie 200 za sztukę, 200 za 3 sztuki ;)
Oraz, importować nie można, bo w handlu obowiązuje nas nasze prawo patentowe, inne od indyjskiego, co tłumaczyłem w pierwszym poście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lis 2012 12:22 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Widzę, ze nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Sugerowałem, że Twoja prośba może mieć związek z przemytem narkotyków.

A podany "sklep internetowy" ma dość słabą wiarygodność. Łącznie z miejscem rejestracji firmy na ... Seszelach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Sie 2019 17:04 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Odświeżę temat.
Potrzebuje lek ( na raka prostaty)
dla członka rodziny. Sytuacja podobna jak u autora wątku. W Polsce ten lek można kupić w aptece , opakowanie kosztuje ok. 8000 zł ( osiem tysięcy) Za 3-4 tys. można go kupić w innych miejscach. (nie w aptece). Oczywiście lek ten występuje też w Indiach pod inną nazwą.
Pytanie do Was . (Mogę osobiście lecieć do Indii , nie musi mi go nikt przywozić)-
Czy indyjski lekarz w Indiach wystawi mi receptę na ten lek jako obcokrajowcowi ( oczywiście za wizyte zapłacę co trzeba).
?
Pytanie drugie - gdzie mogę sprawdzić czy bez problemu wywiozę ten lek z Indii i przywiozę go do Polski?
z góry dziekuje za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sie 2019 21:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@samaki9 leki w Indiach są bez recepty, nie potrzebujesz żadnej wizyty lekarskiej
co do drugiego pytania odpowiedź jest w art. 68 ust. 5 ustawy Prawo Farmaceutyczne - „Nie wymaga zgody (…) przywóz z zagranicy produktu leczniczego na własne potrzeby lecznicze w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań”; w komunikacie dodaje że powinno się posiadać zaświadczenie lekarskie https://www.gif.gov.pl/pl/nadzor/sfalsz ... zytek.html
Od jakiegoś czasu GIF niestety interpretuje ten zapis jako "na własne potrzeby"=osobiście więc teoretycznie mogą być problemy, w praktyce nikt nie powinien ich robić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 05 Sie 2019 22:19 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Bardzo Tobie dziękuje za odpowiedz! Akurat także leczę się u urologa ( chyba naprawdę sprawka genetyki-od 4 pokolen chłopy w mojej rodzinie maja ten rodzaj choroby) , mam od kilku lat swoją historię swoją choroby także na "własne potrzeby " nie byłoby żadnym nadużyciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Japończyk oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group