Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Gru 2016 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
ciachu25 napisał(a):
Portugalia


Ja kilka nocy spędziłem pod namiotem w Portugalii, ale było to nielegalnie. Miejscowi z którymi rozmawiałem mówili, że w Portugalii obowiązuje zakaz rozbijania się na dziko i lepiej, aby mnie Policja nie spotkała, więc rozbijałem się raczej już po zmroku, albo późnym wieczorem w jakiś krzakach...:D
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#22 PostWysłany: 30 Gru 2016 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
ciachu25 napisał(a):
Mi się zdarzyło, a także widziałem innych w tych właśnie krajach:

Niemcy, Dania, Holandia, Belgia, Luksemburg, Liechtenstein, Austria, Słowenia, Czechy, Chorwacja, Bośnia, Serbia, Rumunia, Ukraina, Mołdawia, Naddniestrze, Kosowo, Czarnogóra, Albania, Bułgaria, Macedonia, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Maroko, Cypr, Emiraty, Izrael, Jordania.

Pozdro i nara, Art.



W Niemczech parę lat temu kumpel zapłacił mandat, więc to na pewno do sprawdzenia.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Maj 2017 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Na dziko spałem w Nowej Zelandii. Przy spełnieniu określonych warunków jest to legalne.

W Mongolii, Omanie, Izraelu - też spałem na dziko i bezproblemowo (tj. "na widoku"), ale nie znam przepisów prawnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Lip 2017 23:03 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 7
bezproblemowo w krajach skandynawskich, choć w Szwecji (okolice Ostersund) miałem jedną nieprzyjemną choć szybko załagodzoną sytuację gdy teren okazał się prywatny. poza tym Litwa, Łotwa, Estonia, choć słyszałem, że są jakieś łagodne regulacje, ale nigdy nie miałem problemu, zawsze na widoku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Lip 2017 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Dziwne, z tego co mi wiadomo jeśli rozbijesz się 150m od zabudowań to możesz nawet na prywatnym terenie

Cytuj:
Rozbijać obozowiska, ale minimum 150 metrów od najbliższego zabudowania; po 2 dniach należy uzyskać zgodę właściciela terenu, chyba że chcemy spędzić noc w górach lub na odległych obszarach, wtedy nie potrzebujemy takiej zgody.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Kwi 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Generalnie w większości miejsc nie można legalnie spać na dziko, jednak kiedy dobrze się pokombinuje to można spać praktycznie wszędzie :) jeżeli nie jest się pewnym przepisów to warto znajdować ukryte miejscówki, gdzie rozbijesz się niezauważonym. W ten sposób spałem na Teneryfie, Malcie oraz ponad 20 razy w Polsce. Ułatwiona sprawa jest, kiedy znajdujesz się gdzieś nad morzem. Wtedy można spać na plaży bez rozbijania namiotu (warto mieć mały, dmuchany materac, żeby nie spać na ręczniku). Oszczędzi się wtedy dużo czasu z namiotem. Plaże są zapełnione, ale tylko w ciągu dnia. Na 80% istnieje prawdopodobieństwo, że między 23:00 a 7:00 rano nikogo nie będzie, bo większość osób przesiaduje w barach, restauracjach i hotelach. A jeżeli ktoś się pojawi to będą to pojedyncze, niegroźne przypadki. Spałem tak na pięciu plażach i za każdym razem było świetnie! Czasami dużym ułatwieniem są leżaki. Nad ranem około 8:00 pracownik rozkładał poduszki, jednak nie wygonił mnie jakoś specjalnie ;) Na Malcie się śmiałem, że mam z plaży podczas spania widok na hotele 4-gwiazdkowe, a nade mną bezchmurne niebo i ponad tysiąc gwiazdek :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 06 Maj 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Spałem na dziko w dwóch dość trudnych na dziko krajach - Austria (Alpy oraz Wiedeń) i północne Włochy.

Praktycznie wszędzie we wszelkich poradnikach czytałem, że Alpy jak i północne Włochy są bardzo restrykcyjne pod względem nocowania na dziko. Wszędzie tylko komentarze "nie ma szans", "porzućmy myśli związane z nocowaniem na dziko" itp... Co do Alp - nie chodzi o wędrowców, co zapuszczą się daleko w góry i śpią powyżej linii lasu (tam to częściowo legalne) - chodzi o strefę poniżej linii lasu, blisko dróg. Przespałem całą wyprawę rowerową przez Alpy i ani razu nie było żadnego problemu. A było to kilka dobrych nocy. Fakt, że miejsca niezawsze było dużo, mimo wszystko zawsze jakieś miejsce się znajdowało, gdzie było się incognito. Nawet blisko Salzburga. We Włoszech również bez żadnego problemu wszystko się obyło. Tam dużo terenów jest prywatnych, ale przy rozbijaniu się wieczorem i zwijaniu wcześniej rano jest duża szansa, że nie będzie się przyłapany. Najlepsze są winnice. Tam raczej wieczorami mało kto zagląda. Raz nawet udało mi się na jednym kempingu w Caorle spać za free, bo wjechałem tylnym wejściem. W Wiedniu spałem w jednym z parków. Z 3-4 osoby widziały mój rozbity namiot, ale nie przejmowali się tym i szli dalej. Gdybym się bardziej postarał, odjechałbym jeszcze dalej i wgl byłoby pusto.

Podsumowując - kiedy jedzie się rowerem, ma się większe możliwości, aby odjechać gdzieś dalej od miasta i się przespać w namiocie. Policja i wszelkie służby chodzą po Wenecji czy Mediolanie, a nie po jakichś wioskach. Rozbicie namiotu na placu Świętego Marka w Wenecji raczej nie będzie dobrym pomysłem, ale poza miastami - bez problemu. Nie czytajcie tych pseudoporadników, które piszą osoby, które w rzeczywistości nawet we Włoszech nie byli i nie mieli doświadczenia w spaniu na dziko ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group