Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Lis 2018 08:13 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Zjadacz napisał(a):
Na trasie Auckland - Rarotonga i Rarotonga - Los Angeles ANZ podstawilo leasingowane samoloty Singapure Airlines (dość wysłużone Boeing 777-200s), prawdopodobnie z powodów usterek silników RR o których już ktoś tu wspominał

Dla wszystkich lotów obsługiwanych przez ANZ nie miałem możliwości odprawić się online / w kiosku - dopiero przy check in dostawaliśmy bilet z numerem miejsca (zawsze obok siebie i zawsze w środku :p )

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Potwierdzam to o samolotach ANZ (trasa Sydney - RAR - Sydney) i też B777-200, oraz to że bilety otrzymywało się tylko przy okienku.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#102 PostWysłany: 12 Lis 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@JIK @Zjadacz
Liczymy na jakąś obszerną relację z podróży w wolnej chwili! :D Spora grupa osób będzie lecieć dopiero w przyszłym roku ;)
Ja jestem w trakcie planowania i cały czas się zastanawiam czy w Nowej Zelandii rzucać się na obie wyspy i czy z Rarotonga nie polecieć na dwa dni na Aitutaki...
Ale korzystając z Waszego powrotu miałby kilka krótkich pytań:
1. Ile mieliście godzin przesiadki w LAX i jak wygląda kwestia bagażu? Ja mam ponad 8h przesiadki w LAX i chcę wyskoczyć na miasto tylko zastanawiam się jak z bagażem rejestrowanym - czy na RAR mogę go nadać już bezpośrednio do LHR czy też będę musiał kolejny raz nadawać w LAX?
2. Lecieliście/płynęliście na jakieś inne wysepki z RAR? Jak tak to gdzie i czy warto?
3. Da się jakoś załatwić np. uśmiechem i prośbą w okienku miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych w samolocie? :) Przy mojej wysokości takie miejsca w samolocie to zbawienie!
4. Przy tej długiej przesiadce w Szanghaju nie ma żadnych problemów i nie żądają jakiś opłat, wiz, itd.?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 12 Lis 2018 12:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja leciałem za mile, zostawiłem sporo (chyba ?) informacji na temat Rarotongi w odpowiednich działach
Na Aitutaki lepiej chyba wybrać się na one day trip za ok. 500 NZD.

Warto pamiętać o tym, że pogoda potrafi się tam zmienić z minuty na minutę. Można siedzieć na plaży i zacznie mrzyć, a za chwilę będzie znowu super słońce lub może padać przez cały dzień i wiać tak, że nie ma co wychylać głowy z kwatery ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 12 Lis 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Wiem wiem o tej opcji "one way trip" ale robiąc to samemu to wychodzi mniej więcej podobnie (przeloty AirRarotonga + noclegi + sama wycieczka), a ma się przynajmniej czas dla siebie na tej wysepce.
A Ty może skorzystałeś z tego "one way trip"? Albo słyszałeś już na miejscu jakieś opinie odnośnie Aitutaki?
Co do pogody to fakt - jak w wielu miejscach tego typu... Pozostaje liczyć na szczęście :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 12 Lis 2018 12:59 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Nie, ja odpuściłem Aitutaki. Przed wyjazdem i w trakcie (jak byłem w Azji) zapowiadała się super pogoda, niestety po przylocie na RAR 2 dni miałem wycięte przez pogodę. Szkoda by lecieć na Aitutaki, klepnąć tam spanie i siedzieć w kwaterze ;)
To tylko takie moje luźne przemyślenia.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 13 Lis 2018 08:24 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
poszwin napisał(a):
@JIK @Zjadacz
Liczymy na jakąś obszerną relację z podróży w wolnej chwili! :D Spora grupa osób będzie lecieć dopiero w przyszłym roku ;)
Ja jestem w trakcie planowania i cały czas się zastanawiam czy w Nowej Zelandii rzucać się na obie wyspy i czy z Rarotonga nie polecieć na dwa dni na Aitutaki...
Ale korzystając z Waszego powrotu miałby kilka krótkich pytań:
1. Ile mieliście godzin przesiadki w LAX i jak wygląda kwestia bagażu? Ja mam ponad 8h przesiadki w LAX i chcę wyskoczyć na miasto tylko zastanawiam się jak z bagażem rejestrowanym - czy na RAR mogę go nadać już bezpośrednio do LHR czy też będę musiał kolejny raz nadawać w LAX?
2. Lecieliście/płynęliście na jakieś inne wysepki z RAR? Jak tak to gdzie i czy warto?
3. Da się jakoś załatwić np. uśmiechem i prośbą w okienku miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych w samolocie? :) Przy mojej wysokości takie miejsca w samolocie to zbawienie!
4. Przy tej długiej przesiadce w Szanghaju nie ma żadnych problemów i nie żądają jakiś opłat, wiz, itd.?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!



Tak na szybko:

1. Godzin przesiadki w teorii tez mieliśmy ponad 8 - w praktyce o 11 wylądowaliśmy w LA a z lotniska wychodziliśmy ok.13 - trafiliśmy na długa kolejkę graniczna po przylocie która wolno była obsługiwana. W LA odbierasz bagaż i idziesz go przełożyć od razu na taśmę dla connections po czym możesz wyjść na miasto. My pojechaliśmy uberem na plaże Santa Monica, słońce i niebo było pomarańczowe rzadko spotykany widok (powodem pożary w Kalifornii)

2. My się nie zdecydowaliśmy na inna wyspę, na 5 dni tylko przez 2 mieliśmy fajna pogodę, przez 2 padało a jeden był znośny (na Raro - ale taka sama pogodę pokazywało na Aitutaki wiec nie chcieliśmy ryzykować sporego wydatku)

3. Nie próbowaliśmy, samolotu na każdym locie miały full obłożenie

4. Nie ma, łapaliśmy się na wizę 144h, sugeruję szybkim krokiem wybrać się z samolotu do odpowiedniego okienka bo tu dopiero powoli im to szło (ok 7-8 osób przed nami było obsługiwanych przez godzine nie wiem czy kwestia przypadku czy tak jest zawsze)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 16 Lis 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Tak co do przewodników:

niedługo wychodzi polskojęzyczny Pascal po Nowej Zelandii, ja zamówiłem z tego promo:
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?uid=23790&f=850&t=135278&start=0#p1149400

o Rarotondze to chyba tylko rozdzialik z Lonely Planet jest aktualnie za 2,99 funciaka
https://shop.lonelyplanet.com/products/rarotonga-samoa-tonga-travel-guide-8

ps. może coś jeszcze polecacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 16 Lis 2018 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Ja kupiłem przy okazji jakiejś promo w LP taki oto przewodnik. Zbliża się black friday/ cyber monday (23.11/26.11) to może będą kolejne promo w lonely planet.

ImageImage


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 25 Lis 2018 20:59 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Serdeczne gratulacje dla tych co kupili, ja też planuję w przyszłości choć na taki deal nie liczę;-)

Mam dwa podstawowe pytania:

- da się określić jaki miesiąc jest okresem pewnej pogody na wyspach? Jeśli nie pewnej to chociaż w których jest większe prawdopodobieństwo

- koniecznie chcę zobaczyć Aitutaki,ale nie na tej jednodniowej wycieczce, tylko polecieć samemu i na miejscu 2-3 noclegi. Czy po tym atolu można samodzielnie się poruszać? Tzn pływać jakimś kajakiem lub zwyczajnie wpław? Nie jest to zakazane i bezpieczne?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 25 Lis 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Po godzinach nad przewodnikami i ściganiem się z myślami "co usunąć z planu?!" wyklarował mi się plan na 6 dni w NZ.
Może komuś się przyda, może ktoś go wzbogaci lub oceni, do czego zachęcam!
15.02
przylot i check in w hotelu przy lotnisku
hot water beach
cathedral cave
coromandel
nocleg
16.02
Karangahake
Blue springs
hobbiton
przejazd do rotorua
zakwaterowanie
17.02
Rotorua park gejzerów
rafitng
Skyline i zipine
przejazd do taupo
18.02
sniadanie w macu http://biggy.co.za/news/2016/02/29/outr ... uary-2016/
Huka falls
rejs żaglówką po Lake Taupo
przejazd do waitomo caves
zwiedzanie jaskiń
przejazd do bay of island (6h)
19.02
rejs po bay of island
przejazd do ninety mile beach
nocleg
20.02
przejazd do Cape Reinga
powrót do Auckland przez Waipoua Forest
21.02
wylot

za wszelkie uwagi serdeczne dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 26 Lis 2018 14:38 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Podbije swoje pytania o Aitutaki, ktoś może zna odpowiedzi?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 26 Lis 2018 15:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@farmer ten mc słaby, przechodziłam obok i nawet nie wiedziałam, że on jakiś wyjątkowy - choć była tabliczka, że coś tam wygrał

Hukę możesz zobaczyć jadąc z Rotorui do Taupo, na trasie, a całe zwiedzanie to z 20minut?

możesz rozważyć też Tongariro Alpine Crossing, ale to całodzienny event
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
farmer lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 26 Lis 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
@maxima Huka jest na wlocie do miasta, także w zależności od pogody i siły ją zahaczymy. dzięki za cynk.
Tongariro Alpine Crossing z żalem, ale niestety rezygnujemy kosztem północy wyspy - 90 mile beach i cape raigna. i tak będzie nerwówka z czasem. Jest to jedyne "must to do", które odpuszczamy na następny raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 26 Lis 2018 15:28 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja miałam równo 5 dni (dób) na miejscu i wolałam Tongariro vs połnoc wyspy
To oczywiście kwestia gustu, ale NZ to nie jest raczej plazing
weź łopatki na hot water beach. Na miejscu sprzedają po 15 NZD :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
farmer uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 06 Gru 2018 01:42 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Zjadacz napisał(a):
Lot z virgin wrzuciłem do delty, loty z ANZ jak będzie możliwość spróbuje wrzucić do TK i dam znać jak policzyli, o ile przejdzie

TK raczej nic nie naliczy, bo to klasy K i L. Najlepiej do UA wrzucić mile za loty AirNZ.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 06 Gru 2018 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
@farmer

Hej, dzięki za wrzucenie swojego planu zwiedzania Nowej Zelandii. Będę w Nowej Zelandii od 25 marca do 5 kwietnia (11 noclegów) razem z żoną i dzieckiem.
Część atrakcji znalezionych w Twoim planie, o których nie wiedziałem, wcieliłem do swojego planu zwiedzania północnej wyspy.

Zaplanowałem następującą trasę zwiedzania:

25 marca, 216 km
- 13:20 przylot do Auckland,
- wynajem samochodu (15:00) i przejazd do Rotorua,
- nocleg w Rotorua,

26 marca, 93 km
- Waimangu,
- Karosene Creek
- Hamurama Springs.
- nocleg w Rotorua,

27 marca, 170 km
- wyjazd z Rotorua,
- Blue Spring,
- Huka Falls,
- Mine Bay,
- nocleg w Taupo

28 marca, 210 km
- wyjazd z Taupo,
- Tokanau Thermal Pools,
- nocleg w Hangatiki

29 marca, 155 km
- wyjazd z Hangatiki,
- Waitomo Glowworm Caves,
- Hobbiton,
- nocleg w Hamilton,

30 marca, 228 km
- wyjazd z Hamilton,
- Karekare,
- nocleg w Karekare lub Orewa

[kolejna część planu jest niepewna, być może będziemy wracać do Auckland, jeśli nie, to kolejne punkty wyglądają następująco:]
31 marca, 210 km
- przejazd na północ,
- Ngawha Springs.
- nocleg w okolicach Nghawa

1 kwietnia, 308 km
- przejazd do Cape Reinga,
- nocleg w Kaitaia,

2 kwietnia 182 km
- przejazd w kierunku Auckland,
- nocleg na trasie do Auckland, np. Ruakaka

3 kwietnia 129 km
- przyjazd do Auckland,
- Auckland i nocleg,

4 kwietnia
- Auckland i nocleg

5 kwietnia
- 6:00 oddanie samochodu
- 9:30 wylot na Wyspy Cooka

Poniżej mapka przedstawiająca zaplanowaną trasę
1 część

Image

2 część

Image

Jako że będziemy podróżować z półtorarocznym dzieckiem, powyższy plan zakłada przejazd dziennie maksymalnie około 200 kilometrów (wyjątek to przejazd z Ngawha do Cape Reigna i nocleg w Kaitaia). Zakładam, że plan może się mocno zmienić w czasie podróży (raczej na minus, więc spodziewam się, że możemy nie zobaczyć dużej części atrakcji).
Po pierwszych kilku dniach zobaczymy czy będziemy w stanie się przemieszczać na dłuższych odległościach. Od tego będzie też zależało, czy zdecydujemy się na północną część wyspy i zwiedzanie Cape Reinga czy też wrócimy wcześniej do Auckland. W razie dużych problemów będziemy zrealizować tylko część planu i pokonywać dziennie jeszcze mniejsze odległości. Dlatego też nasz plan jest bardzo elastyczny.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 08 Gru 2018 09:50 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
oby nie było powtórki w lutym/marcu
Virgin Atlantic Pilot Strikes December 22 – 25, December 30 – January 2 & January 4 – 7, 2019
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:32 

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 53
Będziemy (2) v NZ od 1 marca do 13 marca, zaczynając od Wellington, jeśli ktoś będzie tam w te same dni możemy podróżować razem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 16 Gru 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
delikatne zmiany na powrocie. chyba sporo osób będzie wracało tymi lotami 12-13 kwietnia?

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-12-8 o 20.17.59.png
Zrzut ekranu 2018-12-8 o 20.17.59.png [ 161.18 KiB | Obejrzany 1139 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 26 Gru 2018 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czy ktoś z Was bawił się w aukcje upgrade'a do wyższej klasy w Virgin Atlantic? Niby jest taka opcja na ich stronie, że można "wylicytować" upgrade do wyższe klasy (pojawia się po wejściu w swoją rezerwację na stronie Virgin: Bid for an upgrade. See if you could bag yourself an upgrade by using Your Bid, our online auction). U mnie póki co ta opcja jest niedostępna.
Może u kogoś działała? Ktoś korzystał? Jaką kwotę za osobę (mniej więcej) trzeba postawić aby wylicytować upgrade? :)
A może jakieś sposoby na zwiększenie szansy na darmowy upgrade? Zapisanie się do ich Flying Club?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group