Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Wrz 2018 19:44 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Venice Beach czy Santa Monica powinienes zaliczyc bez wiekszego stresu. Beverly Hills czy Walk of Fame - z tym moze byc trudno. Na te pierwsze potrzebujesz okolo 3-4h z dojazdem (by faktycznie te miejsca choc troche poczuc, a nie tylko zrobic fotke). Nie bedziesz mial juz chyba czasu by jechac w strone tych dalszych atrakcji. Tym bardziej ze w LA korki sa bardzo duze. Ja bym sie skupil na wybrzezu, skad z lotniska jest blisko. Jakis obiad nad oceanem:), kapiel.. relaks zamiast pedzenia i modlenia sie czy zdaze wrocic na lotnisko na czas. Sam mam dokladnie taka sama przesiadke i planuje po prostu poplazowac troche, jesli pogoda dopisze.

A co do bagazu to bedziesz musial prawdopodobnie bagaz odebrac i nadac ponownie. Nie wiem tylko czy w przypadku takich dlugich przesiadek w US od razu mozna nadac bagaz. Nigdy takiej długiej nie mialem i nie testowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 23 Wrz 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Kąpiel, relaks, plażowanie niespecjalnie mnie będzie interesować w tych miejscach bo to będę miał przez wcześniejsze 5 dni na Wyspach Cooka ;)
Natomiast tak jak mówisz - chciałbym chociaż trochę poczuć klimat, zjeść obiad a nie tylko "walnąć" fotkę i lecieć dalej... Ale też z drugiej strony bez przesadnego siedzenia w jednym miejscu - na zachodnie wybrzeże USA jeszcze na pewno kiedyś wrócę na takie 2-3 tygodnie. Podczas tej 8h przesiadki chciałbym przede wszystkim dziewczynie pokazać jak najwięcej żeby poczuła ten klimat USA (sam już byłem kiedyś w USA; dziewczyna nigdy).
Niby według google maps powinienem się wyrobić nawet z tymi pozostałymi atrakcjami czyli Beverly Hills (Rodeo Drive), Hollywood Walk Of Fame. Przecież google maps powinno uwzględniać stan obecnego ruchu (korki) w Los Angeles?
Dużo też pewnie będzie zależeć od tego czy będzie się trzeba bawić z bagażem podczas przesiadki w LAX - ale to pewnie dowiemy się już za miesiąc bo wtedy lecą pierwsze osoby z grupy :)
I korzystając z okazji od razu jeszcze jedno pytanie (bo już zwątpiłem) - jeżeli mam wylot z AKL do RAR w dniu 9.kwietnia o godz.8:45 (Arrive: 14:35 +1 day) to na Rarotonga jestem w dniu 10.kwietnia czy 8.kwietnia? :D W większości miejsc (na mailu i na stronie Virgin) mam napisane +1 day ale przecież chyba powinienem zyskiwać jeden dzień (i być na miejscu 8.kwietnia) a nie tracić jeden dzień (i być na miejscu 10.kwietnia).
Jedynie na stronie Air New Zealand mi pokazuje prawidłowo (Tuesday 9 April 2019 [Air New Zealand] VS7660 08:45 Auckland to Cook Is (Rarotonga) Arrives: Monday 8 April 2019, 14:35).
A ta informacja jest dość istotna w kontekście planowania noclegów na miejscu czy też lotu na Aitutaki :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Wrz 2018 14:25 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6245
HON fly4free
dobrze kombinujesz - 8 kwietnia
a najlepiej wejdź na rezerwację na stronie new zealand, tam masz daty a nie +/-1 day

ja np. na potwierdzeniu z kilroy mam:
AKL AUCKLAND, NEW ZEALAND 08:45
RAR RAROTONGA, COOK ISLANDS 13:35 -1 day

e: na potwierdzeniu z new zealand wygląda to tak
Załącznik:
akl-rar.png
akl-rar.png [ 3.88 KiB | Obejrzany 6499 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 23 Wrz 2018 14:32 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Mysle, ze musisz sie zdecydowac czy atakujesz Hollywood i Beverly czy Venice. Mozesz sprobowac zaczac od Beverly i Hollywood i jak bedziesz mial dobry czas to sprobowac Venice/Santa Monica a jak nie to na lotnisko. Ja planuje plażowanie bo lece z 2ka dzieci i raczej nie sadze, by mialy sily jeszcze zwiedzac po nocnym locie z RAR. Poza tym z zona juz w LA bylismy wiec nas tak nie ciagnie.

Co do przylotu na RAR to na pewno zyskujesz 1 dzien. Czyli przy wylocie 9 na miejscu bedziesz 8go. Systemy rezerwacyjne głupieja i czesto blednie pokazują +1 zamiast -1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Wrz 2018 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dla tych co przesiadaja sie w LAX i beda odbierac bagaz i potem nadawac i wylatuja do Europy z terminalu International, jest metoda na obejscie kolejek do security. Po oddaniu bagazu, trzeba zejsc do Arrivals, tam pozostajac w terminalu isc w strone T4 i patrzyc na znak: Connections. Tam jest kontrola dla tych, ktorzy przylatuja na TBIT i przesiadaja sie. Kolejki minimalne w porownaniu do tego co sie dzieje na TBIT w godzinach szczytu.
Na tej stronie jest napisane, zeby wyjsc z terminala, ale nie ma takiej potrzeby: https://liveandletsfly.boardingarea.com ... ecret-lax/

Co do wycieczek z LAX do Santa Monica i w okolice, uwaga na korki, szczegolnie w weekendy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 27 Wrz 2018 13:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
poszwin napisał(a):
Dużo też pewnie będzie zależeć od tego czy będzie się trzeba bawić z bagażem podczas przesiadki w LAX - ale to pewnie dowiemy się już za miesiąc bo wtedy lecą pierwsze osoby z grupy :)


oby na forum nie pojawiały się wpisy typu ratunku, utknąłem na LAX.
To lotnisko to mało przyjemne monstrum, to miasto to mega monstrum z korkami czasami trudnymi do wyobrażenia.
Jeżeli ktoś nigdy nie był w LA to może w łatwy sposób przeszacować czas niezbędny na immigration, bagaż, dojazd RT, mojito, security itd. Zalecałbym na prawdę dużą dawkę rozsądku, lepiej kupić bilet za 1500zł RT i polecieć tam normalnie, niż pchać się na kilka godzin i ryzykować brak powrotu dla w sumie niewiadomo czego. Pokręcić się koło komina lotniska (wieży? ;) ), zjeść coś, wypić, OK ale zakładać sobie zwiedzanie miasta wraz z okolicami podczas 8h layover'u w mieście, które słynie z problemów komunikacyjnych? Po co?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 27 Wrz 2018 13:56 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Ja przewiduję krótki wypad na miasto żeby coś zjeść, zobaczyć aleję gwiazd plus plażę

lądujemy o 11, wylot o 20.35, więc wiadomo, że nie ma co szaleć :)

PS zastanowiło mnie dziś, czemu ogromna przewaga osób leci w przyszłym roku a nie w tym - to wynika z pogody na miejscu / sezonu, czy innych czynników jak urlopy inne wyjazdy itd.? z ciekawości pytam w sumie może czegoś nie przewidziałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Wrz 2018 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Jesli chodzi o LAX to sposob na ominiecie korków w dojezdzie do miasta jest prosty - skorzystajcie z Metra. Oczywiscie nie tyczy sie to zwiedzania plaz ale pokręcenia się po downtown i w okolicach Staples Center.

Shuttle bus do Green line , przesiadka na Blue , dojazd na Pico/downtown tam i z powrotem - załóżcie na to wszystko 2h ( jest to z 30min zapasem ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Wrz 2018 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 223
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Zjadacz napisał(a):
Ja przewiduję krótki wypad na miasto żeby coś zjeść, zobaczyć aleję gwiazd plus plażę

lądujemy o 11, wylot o 20.35, więc wiadomo, że nie ma co szaleć :)

PS zastanowiło mnie dziś, czemu ogromna przewaga osób leci w przyszłym roku a nie w tym - to wynika z pogody na miejscu / sezonu, czy innych czynników jak urlopy inne wyjazdy itd.? z ciekawości pytam w sumie może czegoś nie przewidziałem ;)


Ja mam juz za dużo planów na ten rok;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 15 Paź 2018 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

Tak czysto informacyjnie, będę wraz z rodziną na Rarotondze w dniach 05-11 kwietnia 2019, więc możecie mnie dopisać do listy forumowej :)
Może akurat będzie okazja, aby z kimś się spotkać na miejscu :)

Nie korzystałem z tego deala, zamiast tego wykorzystałem mile M&M, aby dostać się na wyspę.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vasquez37 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 19 Paź 2018 21:31 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Pierwsi koledzy wyruszają wkrótce?Mam nadzieję na krótkie choć info jak idzie. Powodzenia!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Paź 2018 01:48 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Pierwsza osoba leci w niedzielę, ja mam lot w środę, czekam również na pozytywne info ;)

Btw do którego programu planujecie wrzucić mile ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 20 Paź 2018 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
A ja mam nadzieję na coś więcej niż krótkie info ;) Jakieś ciekawe opisy czy wskazówki po podróży by się przydały, szczególnie dotyczące Wysp Cooka (Rarotonga oraz Aitutaki - o ile ktoś planuje się tam wybrać). Mnie także dość mocno interesuje kwestia bagażu rejestrowanego w LAX podczas 8h przesiadki - czy trzeba go samemu nadawać czy leci z RAR od razu do LHR :)
A co do mil to jakie są możliwe programy do wyboru i baaardzo orientacyjnie - ktoś liczył ile mniej więcej wpadnie mil?
No i powodzenia tym co lecą w tym roku! (ja, zresztą jak większość, lecę dopiero w marcu)
pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Paź 2018 13:04 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6245
HON fly4free
poszwin napisał(a):
A co do mil to jakie są możliwe programy do wyboru i baaardzo orientacyjnie - ktoś liczył ile mniej więcej wpadnie mil?
do sprawdzenia :arrow: Mileage Calculator
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Paź 2018 13:57 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
kalkulator znam, tylko Saudi nie chce mi pokazać mojej rezerwacji a nie znam klas biletów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Paź 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
@Zjadacz w aplikacji mobilnej Virgin masz podane klasy (oprócz lotów które wykonuje Qantas - te są widoczne w szczegółach rezerwacji na stronie quantas.com)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 20 Paź 2018 14:35 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
wyszło jak w załączeniu, dla mnie zbieracza mil w TK trochę bieda ;)

wrzucać do TK czy można Waszym zdaniem coś pokombinować inaczej, żeby je przetransferować ? :D

Załączniki:
mile raro.png
mile raro.png [ 21.97 KiB | Obejrzany 5617 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 21 Paź 2018 19:48 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
kolega @heretyk12 dziś po 15 miał lot, wprawdzie info żadnego póki co nie ma, ale rozumiem wszystko poszło po myśli, może po lądowaniu coś więcej się dowiemy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 23 Paź 2018 01:39 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
w kontynuacji powyższego wątku - chciałem dodać nr programu TK na stronie Virgin ale nie mam takiej możliwości - czy można to zrobić w jakiś inny sposób, ktoś ma jakiś pomysł ?

to co wyszło z kalkulatora nie do końca pokrywa się z opcjami wyboru [załączam zdjęcie]

Załączniki:
program lojal raro.png
program lojal raro.png [ 17.08 KiB | Obejrzany 5429 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Paź 2018 11:48 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
za kilka godzin mam odprawę, pozwolę sobie podbić temat, może ktoś się orientuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group