Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2018 01:39 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Loty Lauda z Berlina do PMI i z powrotem 9.11 i 14.11 - bez kontroli, bez problemu, zasady stare - nasze Arpenazy 30 napakowane do pełna wzięte na pokład (samoloty nie były pełne).
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#22 PostWysłany: 21 Lis 2018 11:46 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 13
_Przemo napisał(a):
Lecę w przyszły czwartek. Po powrocie dam znać co i jak.

Odnośnie screena wyżej. Poruszyłem właśnie ten temat, że w planie podróży mam tylko mały bagaż podręczny. Pani przekazała, że to co tam napisane to tylko to co można wnieść na pokład i że te 10kg jest darmowe i mam się nie przejmować. Mogę przejść przez bramki i oddać na płycie lub też nadać normalnie przy stanowisku co jest lepsza opcją ze względu na brak limitu płynów. Jedyny minus to oczekiwanie na taśmę, ale wytrzymam.:)


Witam,
Wróciłem i oczywiście nie obyło się bez problemów. Loty TXL - LPA i powrót.
Poszedłem z podręcznym 10kg 55cm do nadania do luku. Powód iście prozaiczny. Przewoziłem kosmetyki jak i trunki powyżej 100ml co za tym idzie oddaje do luku i po temacie. Niestety tak nie było. Pani przy okienku odprawiła i powiedziała, że bagaż mam zabrać. toteż tłumacze, że chcę nadać do luku, że były rozmowy na infolinii i że nie powinno być problemu. Na to pani uparcie, że mam oddać przy wejściu na pokład na wózek. I tak trwała przepychanka i skończyło się na tym, że kosmetyki i trunki poleciały do kosza.
Powrót z LPA - tu nauczony doświadczeniem, żeby nic nie mieć w bagażu poszedłem do odprawy z czystej ciekawości. 30 sekund i bagaż odjechał do luku bez wymiany jakichkolwiek zdań.

I tu pada zasadnicze pytanie do bardziej doświadczonych. Czy można składać jakąś reklamację ? Czy jest sens ? Wszak straciłem towaru za jakieś 150 PLN na widzimisię kobiety która akurat robiła odprawę pomimo, że miałem zapewnienie, że mogę bagaż nadać do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Lis 2018 11:52 

Lauda został na starych zasadach sprzed 01.11 czyli z 2 bagażami idziesz na gate i jak nie masz pierwszeństwa dopiero na gate z nalepką większy podręczny do luku

Jak nie masz e-mail iż za darmo przyznali Ci bagaż nadawany 10 kg to "daremne twe trudy"
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lis 2018 11:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Możesz złożyć reklamacje do siebie, ze chciałeś otrzymać usługę, której nie wykupiłeś.
Nie miałeś bagażu rejestrowanego, to i nie został od Ciebie przyjęty, choć zawsze mogłeś dokupić.
Bagaż jest odbierany czasem za darmo za kontrola bezpieczeństwa. Przy stanowisku nie ma nikt obowiązku przyjąć. Moze się wyjątkowo tak zdarzyć, gdy trafisz na wyjątkowo uczynną i uprzejmą osobę,
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 21 Lis 2018 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
_Przemo napisał(a):
I tu pada zasadnicze pytanie do bardziej doświadczonych. Czy można składać jakąś reklamację ? Czy jest sens ? Wszak straciłem towaru za jakieś 150 PLN na widzimisię kobiety która akurat robiła odprawę pomimo, że miałem zapewnienie, że mogę bagaż nadać do luku.


To, że w LPA zabrali Ci podręczny do luku to tylko ich dobra wola, nie masz wykupionego rejestrowanego nikt nie ma obowiązku Ci go zabrać.
Zabierasz go ze sobą na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 18 Gru 2018 01:19 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 8
Mi dzisiaj pani Karolina na czacie na stronie Ryanaira napisała, że "podróżuje Pan z Laudamotion więc dwa bagaże podręczne są już w cenie biletu.
Jeden z nich nadaje Pan do luku bagażowego przy stanowisku odpraw". Ale to takie pisanie na czacie, to by musiało być gdzieś w regulaminie ujęte, dokładnie napisane. Ja pytałem o moją rezerwację na trasie TXL-PMI.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Gru 2018 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 376
Loty: 319
Kilometry: 374 564
złoty
Wczorajszy OE305 KRK-VIE. Dwa bagaże w cenie potwierdzam, ale w check-in nikt walizki przyjąć nie chciał. Powędrowała do luku dopiero podczas boardingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Gru 2018 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Właśnie też miałem z tym problem - strona Ryanaira w ogóle nie rozróżnia polityki bagażowej między Ryana i Laudę. Natomiast mam zrzut ekranu z czatu z Ryanairem jako kolejne potwierdzenie obowiązywania starych zasad Ryana.

Załączniki:
Lauda_polityka.PNG
Lauda_polityka.PNG [ 32.7 KiB | Obejrzany 5932 razy ]
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Gru 2018 18:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 20 Gru 2018 18:53 --

Ok. tygodnia do terminu lotu dostaniesz na maila dodatkowo opis polityki bagażowej Laudy :P

-- 20 Gru 2018 19:08 --

Bez wykupionego Priority możesz wnieść tylko mały bagaż 35x20x20 a drugi większy 55x40x20 do 10kg będzie darmowo nadany do luku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Sty 2019 14:02 

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 3
Takie info od Lauda dostałem na 5 dni przed odlotem:

Cytuj:
Bez pierwszeństwa wejścia na pokład:
Jeśli nie wykupiłeś pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego (wcześniejszego pierwszeństwa wejścia na pokład), na pokład możesz zabrać 1 mały bagaż podręczny (maksymalnie 35 x 20 x 20 cm), który zmieści się pod poprzedzającym fotelem. Drugi, większy bagaż podręczny (maksymalnie 55 x 40 x 20cm) zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku. Bagaż należy odebrać z taśmy bagażowej na lotnisku przylotu.

Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego:
Tylko pasażerowie z pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego (wcześniej z pierwszeństwem wejścia na pokład) oraz biletami Flexi Plus, Plus lub Family Plus będą mogli podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie, w tym 1 szt x 10kg (maksymalnie 55 x 40 x 20 cm) oraz drugim mniejszym (maksymalnie 35 x 20 x 20 cm).

Zakupy na lotnisku:
Wszyscy pasażerowie, którzy dokonają zakupów w sklepach na lotniskach mogą dodatkowo wnieść 1 torbę na pokład (maksymalnie 35 x 20 x 20 cm).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lut 2019 22:01 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 5
Cześć,
czy ktoś może potwierdzić powyższe z praktyki ? ja równiez dostałem powiadomienia na maila o możliwości zabrania dwóch bagazy bez wykupienia priority (jeden na pokład drugi do luku), ale na 'kwitku' do odprawy niestety widnieje informacja, że mogę zabrać ze sobą tylko jeden bagaż.

Proszę o informację jak to wygląda w praktyce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Lut 2019 22:28 

Tak, na teraz bez priority mały podręczny na pokaąd, drugi podręczny większy na gate do luku

https://www.fly4free.pl/laudamotion-zmi ... podreczny/

Ale tylko dla rezerwacji do 21.02.2019r., zakupy po tej dacie według obecnych zasad Ryanair
Kod:
Ta szczodra polityka ma jednak obowiązywać jeszcze tylko kilka dni. Zmiany wejdą w życie na wszystkie loty po 31 marca, które zakupimy po 21 lutego – to pierwszy dzień obowiązywania nowych przepisów.
Góra
 PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Lut 2019 00:30 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@voytek88 zobacz co na tym 'kwitku' masz napisane na stronie z zasadami przewozu bagażu podręcznego bez pierwszeństwa wejścia na pokład ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Lut 2019 07:36 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 5
Pięknie dziękuję za informacje :)
Rezerwacji dokonywaliśmy w listopadzie więc termin 21.02 nas nie dotyczy.

Faktycznie, jak sie czlowiek wczyta to 'na kwitku' :) równiez jest napisane co i jak. Troche byłem zdezorientowany ze względu na brak spójności w tym temacie - co źródło to inna wersja.

pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Lut 2019 01:14 

Każdy kto zakupił bilety lotnicze na lot Laudamotion przed 21 lutego i leci po 31 marca 2019r:
- zabiera na gate i na pokład jedynie mały bagaż podręczny 40x20x25 cm, gdy zgłosi się z 2 bagażami zapłaci opłatę 109 zł/os
- otrzymuje za darmo bagaż rejestrowany/nadawany 10 kg

Nie wiem czy można z tego powodu za free anulować rezerwację, w przypadku podobnych zmian w Ryanair nie można było :!:

Zakupy priorytetu,bagażu po 21.02.2019r. tożsame jak w Ryanair
Góra
 PM off
elhakim lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:20 

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 18
Serwus
pierwszy raz lecimy ryan/lauda z berlina - dwójka dorosłych i dwójka dzieci po 8 lat, bilety kupione do malagi 23 grudnia 2018, wylot 29 kwietnia 2019 , napiszcie proszę jak mam ogarnąć temat bagaży żeby do luku nadać walizki z płynami itp, czytam dyskusje i już sie pogubiłem - mam dodatkowo wykupić bagaż rejestrowany ?

Dzięki Janek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Całą odpowiedź masz od @gorny77 post wyżej,okulary chyba trzeba sobie sprawić ;)
Anonymous napisał(a):
Każdy kto zakupił bilety lotnicze na lot Laudamotion przed 21 lutego i leci po 31 marca 2019r:
- zabiera na gate i na pokład jedynie mały bagaż podręczny 40x20x25 cm,
- otrzymuje za darmo bagaż rejestrowany/nadawany 10 kg


Jak gratis 10 kg/os nadawany do luku to i płyny zabierzesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:36 

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 18
ok zmyliła mnie ta opłata 109 zł za osobę, czyli w praktyce to wygląda tak że na chek in nadaję bagaż rejestrowany za free i mogę tak nadać x4 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Tak,każda osoba ma swoje 10kg nadawanego,czyli x 4
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:42 

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 18
super dzięki !
czy ktoś się orientuje czy przez to jest dłuższa kolejka i trzeba więcej czasu na odprawę przeznaczyć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group