Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:34 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
azeite napisał(a):
Byłem w Japonii 2 razy w zeszłym roku i powiem Ci, ze w 4000 zmieścić sie na 10 dni bedzie ciężko. Zakładam że nie kupujesz JR Railpassa do podróży m.in. shinkansenami, tylko
transfer lotnisko-Tokio od 3000 do 5000 yenów, tj. 90-150zł (x 2 oczywiście) = 300zł
trnsport lokalny (metro, pociągi) - 900 yen/dzień, tj. 270zł
szama - najtaniej "bento" w markecie 350-550yen, tj. minimum 1200 yen/dzień(jedzenie+napoje) tj. 360zł

Podkreślam że to jest takie minimum egzystencjalne i oczywiście jak uda Ci się kupić jeny po 3,00zł ;p


Liczby Ci się trochę nie zgadzają, bo niektóre kwoty mnożysz przez 10 najwyraźniej...

A co do różnych walut to w Krakowie jest kantor Parana - nie wiem jak z jenami, ale nie było u nich problemu z koronami islandzkimi czy izraelskimi szekelami. Właściciel twierdzi że handlują każdą walutą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:50 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
smok1 napisał(a):
azeite napisał(a):
Byłem w Japonii 2 razy w zeszłym roku i powiem Ci, ze w 4000 zmieścić sie na 10 dni bedzie ciężko. Zakładam że nie kupujesz JR Railpassa do podróży m.in. shinkansenami, tylko
transfer lotnisko-Tokio od 3000 do 5000 yenów, tj. 90-150zł (x 2 oczywiście) = 300zł
trnsport lokalny (metro, pociągi) - 900 yen/dzień, tj. 270zł
szama - najtaniej "bento" w markecie 350-550yen, tj. minimum 1200 yen/dzień(jedzenie+napoje) tj. 360zł

Podkreślam że to jest takie minimum egzystencjalne i oczywiście jak uda Ci się kupić jeny po 3,00zł ;p


Liczby Ci się trochę nie zgadzają, bo niektóre kwoty mnożysz przez 10 najwyraźniej...

A co do różnych walut to w Krakowie jest kantor Parana - nie wiem jak z jenami, ale nie było u nich problemu z koronami islandzkimi czy izraelskimi szekelami. Właściciel twierdzi że handlują każdą walutą.

Kolega ceny to chyba z kosmosu ma.
Metro w tokio na 2 dni to wydatek 980¥
Najtańszy transport z lotniska w Naricie to koszt 1290¥
Między miastami można także poruszać się autokarami Willer Express, ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 3500¥. Można także zakupić karnet na 3 przejazdy za 10.000¥ lub 5 przejazdów za 15.000¥

100¥ = +- 1$
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Jak wyżej, tyle że mi się udało zjechać jeszcze z ceną transportu z lotniska poniżej 1000Y, z przesiadką, docelowo na Ueno. Dwudniowy pass na metro kupowany na Naricie to 980Y/2 dni/osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Mar 2014 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 6
JIK napisał(a):
smok1 napisał(a):
azeite napisał(a):
Byłem w Japonii 2 razy w zeszłym roku i powiem Ci, ze w 4000 zmieścić sie na 10 dni bedzie ciężko. Zakładam że nie kupujesz JR Railpassa do podróży m.in. shinkansenami, tylko
transfer lotnisko-Tokio od 3000 do 5000 yenów, tj. 90-150zł (x 2 oczywiście) = 300zł
trnsport lokalny (metro, pociągi) - 900 yen/dzień, tj. 270zł
szama - najtaniej "bento" w markecie 350-550yen, tj. minimum 1200 yen/dzień(jedzenie+napoje) tj. 360zł

Podkreślam że to jest takie minimum egzystencjalne i oczywiście jak uda Ci się kupić jeny po 3,00zł ;p


Liczby Ci się trochę nie zgadzają, bo niektóre kwoty mnożysz przez 10 najwyraźniej...

A co do różnych walut to w Krakowie jest kantor Parana - nie wiem jak z jenami, ale nie było u nich problemu z koronami islandzkimi czy izraelskimi szekelami. Właściciel twierdzi że handlują każdą walutą.

Kolega ceny to chyba z kosmosu ma.
Metro w tokio na 2 dni to wydatek 980¥
Najtańszy transport z lotniska w Naricie to koszt 1290¥
Między miastami można także poruszać się autokarami Willer Express, ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 3500¥. Można także zakupić karnet na 3 przejazdy za 10.000¥ lub 5 przejazdów za 15.000¥

100¥ = +- 1$



Jasne - mnożyłem razy 10 jak najbardziej. W końcu podawałem koszty na 10 dni więc więc przez ile miałem pomnożyć? przez 4?

Co do kantorów to nie twierdze że się nie da kupić. Bezproblemowo udało mi się kupić w galerii krakowskiej Jeny, tylko troche drogo było ;/.

Ceny jakie podałem za transport są nie z kosmosu tylko z dworca JR ;p może faktycznie troche przesunąłem dolną granice zakresu cen za transfer, ale nie zmienia to bardzo mojego kosztorysu. Autokarami z lotniska nie jeździłem, bo nawet nie wiedziałem wcześniej że jest taka TANIA możliwość. można stopem też podjechać - będzie transport za free;)
Pass na metro owszem jest, ale pociągiem i tak może zajść potrzeba gdzieś podjechać i co wtedy?

Reasumując - bilety 2200+transfer 100+transport300+szama400+noclegi500=3500. zostaje 500zł. na inne wydatki, np. wejściówki, pamiątki, onseny itd. Dalej twierdze że za 4000 będzie ciężko.

wersja dla bardziej oszczędnych ;D - bilty 2000+transfer stopem 0 zł+ transport50zł(rowerem i to nie codziennie) +szama 300zł+ noclegi 200zł(co drugi dzień można przecież nie spać albo kimać na dworcu - jest ciepło) = 2550zł i wtedy mamy 1450zł w kieszeni i można szaleć ;)

Co do podróżowania pomiędzy miastami to jakby ktoś takowe planował i tak polecam JR Pass. drogi bo kosztuje na 2 tyg. 1300zł ale podróż z Tokyo do Kyoto zajmuje nam wtedy 3h zamiast 9h Weelerem. Jak ktoś ma czas to oczywiście może autokarem. Ale myśle że warto troche dołożyć do tego transportu i zająć się zwiedzaniem niż tracić pół dnia(lub nocy) siedząc w autokarze. Ale to jest tylko moja opinia na ten temat ;)

Kurcze - zapomniałbym na śmierć że jest jeszcze coachsurfing, więc wtedy można wykreślić koszt noclegowania całkowicie i zostanie nam więcej kasy na inne rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Mar 2014 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Jeżeli chodzi o 4k to może być trochę ciężko. Natomiast jestem przekonany, że 5k na 10dni (w cenie z biletami lotniczymi) to wystarczająco. Co do liczenia kursu to nie mozna tego liczyć jako równe 3PLN. Proponuje liczyć jako nawet 3,25 (mocno zawyżone) ale macie wtedy pewność, że nie wyjdziecie za limit.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
azeite lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:00 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Jak się ktoś uprze to 4k na 10 dni wystarczy, ale dla mnie taki wyjazd jest trochę pozbawiony sensu, bo być w Japonii i nie popróbować japońskiej kuchni, nie wypić japońskiego piwa, itd ?

Mnóstwo kasy idzie na transport, a trzeba też pamiętać o płatnych wstępach, które też nieźle drenują kieszeń.

Wg mnie absolutne minimum dzienne (jedzenie+picie+transport lokalny+wstępy) = 5000 jenów, czyli jakieś 150pln.
Do tego dojdzie przelot, hotel, dalsze trasy (np. Shinkansen z Tokio do Kioto to wydatek 400pln w jedną stronę!).

Kolejny wydatek to ubezpieczenie około 100 pln (warto wykupić, bo w razie nieszczęścia wydatki mogą być gigantyczne).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Mar 2014 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
sith napisał(a):
Do tego dojdzie przelot, hotel, dalsze trasy (np. Shinkansen z Tokio do Kioto to wydatek 400pln w jedną stronę!).


A o JR Passie, albo o Willer Passie kiedyś słyszał? Poza tym nad Japonią swoją sieć mają rozwinięte też linie lotnicze
Przykładowo :
http://www.vanilla-air.com/en
http://www.flypeach.com/home.aspx
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Mar 2014 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Cytuj:
Pass na metro owszem jest, ale pociągiem i tak może zajść potrzeba gdzieś podjechać i co wtedy?

Przez kilka dni zwiedzania Tokio miałam potrzebę przejechania dodatkowo pociągiem jeden raz, i to tylko dlatego, że uparłam się na wizytę w muzeum studia Ghibli, które jest poza granicami Tokio (Mitaka) i nie dojeżdża tam metro. Cena pociągu podmiejskiego z ostatniej stacji metra wynosiła jakieś 400 czy 500Y. Do zwykłego zwiedzania naprawdę nie ma potrzeby zakupu żadnych oddatkowych biletów komunikacji miejskiej poza metro passem.

Strasznie demonizujecie koszta podróży w Japonii, tam naprawdę nie jest tragicznie drogo. Zwłaszcza, jeśli wyjazd zaplanuje się odpowiednio wcześniej i przemyśli transport między punktami, które chcemy zwiedzić. Wtedy nie ma mowy o niepotrzebnej stracie czasu na siedzenie w pociągu, a jeżdżąc na 'passach' można naprawdę sporo zaoszczędzić w porównaniu do beztroskiego jeżdżenia pojedynczymi shinkansenami za 400zł.

Znowu odeślę do mojej relacji z Japonii, w której podawałam koszta poniesione przez nas na miejscu i to wcale nie w wersji super oszczędnej, bo poszwędaliśmy się po akwariach i najedliśmy sushi po uszy. viewtopic.php?p=225889#p225889
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Mar 2014 13:30 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Cytuj:
A o JR Passie, albo o Willer Passie kiedyś słyszał?


JR Pass do najtańszych raczej nie należy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Mar 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
sith napisał(a):
Cytuj:
A o JR Passie, albo o Willer Passie kiedyś słyszał?


JR Pass do najtańszych raczej nie należy ;)

Zwraca się po 1 dniu jazdy, pozostale 6 jeździsz za darmo.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Mar 2014 12:42 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Przy budżecie 4k na 10 dni to raczej nie widzę szans na JR Passa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Mar 2014 12:51 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Bardzo fajna opcja dojazdu z Narity do Tokio:
http://www.jreast.co.jp/e/pass/nex_oneway.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 03 Kwi 2014 09:27 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
hej:) lece do Tokio za pare dni (9 kwiecien - 18 kwiecien na miejscu)
za lot zaplacilem w calosci 1400 zl. Skorzystalem z promocji flysas i trasa sztokholm & kopenhaga - tokio wyniosla mnie 960 zl bodajze. 450 zl reszty to dolot z berlina do skandynawii. bilety na trasie Szczecin - Berlin za 1zl od interglobus:)

Nie planuje wybierac sie poza Tokio, noclegi w 90% mam juz ogarniete. Za sprawa kuponu od AIRBNB na 75 dolarow sa 4 nocki, do tego doszlo 4 noclegi dzieki airfasttickets.gr w hostelu w centrum miasta za 75 zl calosc. Jena nocka do spedzenia obowiazkowo w kapsulce (50 zl:) ) , jedna klepnieta na couchsurfingu. a tak przy okazji, CS w japonii jest strasznie oblegany i strasznie ciezko zlapac hosta. Jak widac - bardzo oszczednie, troche przypadku bo akurat trafilo sie airbnb i grecka prmocja :)

moje pytania na ktore jeszcze nie zdazylem znalezc odpowiedz.. Karnet na metro: jaki kupic? Chodzi mi o takie poruszanie sie po miescie, przejazd od jednej stacji do drugiej. Nasluchalem sie o tym ze sa rozni przewoznicy i chcialbym metro/pociag/cokolwiek czym najlatwiej (I NAJTANIEJ;)) bede sie poruszal. Czy jest jakis inny karnet niz jr pass na ktorym nie zbankrutuje?
lepiej brac usd czy euro w celu wymiany na lotnisku? Chyba duzej roznicy nie powinno to zrobic.. Czy bardzo rozni sie kurs waluty na lotnisku od tego w miescie?
jak jest z kartami debetowymi?? Czy polska karta mozna dokonac platnosci?

aa jesli chodzi o dojazd z lotniska do centrum to najtaniej (bez zbednych przesiadek) wychodzi http://accessnarita.jp/en/home/ za 1000 jenow w jedna strone

jeszcze jedno - Disneyland..?:P warto? jesli tak to ktora czesc?? nigdy nie bylem i sie w sumie nie interesowalem ale podejrzewam ze wszelkie atrakcje sa bardziej skierowane dla dzieci.. ja szukam czegos bardziej w stylu amerykanskiego Six flags w ktorym swietnie sie bawilem na szalonych rollercosterach itp. Tego chyba w disneylandzie nie znajde..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 03 Kwi 2014 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
1) Metro pass dwudniowy możesz kupić po wylądowaniu na Naricie - stanowisko sprzedaży jest tuż po wyjściu z 'bagażowa' - 980Y sztuka - niby teoretycznie można kupić tylko jeden na osobę, ale raczej nie powinno być problemu jakbyś chciał ze dwa czy trzy. Tokyo Metro pokrywa praktycznie całe miasto, rozkład poszczególnych linii ogarnie nawet średnio rozgarnięta małpa, są tylko 4 linie metra należące do innej spółki, oznaczone literami, i na nie trzeba inne bilety. Ale pomylić się i wsiąść w 'złe metro' trzeba naprawdę chcieć.
2) Ja jechałam z USD bo mi zostało po Chinach, ale różnicy raczej dużej ci nie zrobi. Polskimi kartami spokojnie można wyciągnąć gotówkę z bankomatu lub zapłacić w sklepie - acz lepiej mieć przy sobie kilka do wyboru, bo pamiętam że nam w 7 eleven chyba nie chciała przejść debetówka z mBanku i dobrze, że mieliśmy inną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Kwi 2014 10:21 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
Dzieki Niva, wlasnie jestem po przeczytaniu twojej live relacji z Tokio, tez sie przyda:)

ten metro pass to nalezy do jreast (http://www.jreast.co.jp/e/pass/tokunai_pass.html ?) czy to sa totalnie rozne rzeczy? Dostepny jest wylacznie na lotnisku czy na miescie tez mozna nabyc?
Orientujesz sie czy sa na to znizki studenckie? Jesli tak to jaki jest warunek potwierdzenia? czy np karta ISIC wystarczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 03 Kwi 2014 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
To coś innego. Chodzi tu o metro-passa, który jest ważny na 8 z 12 linii Metra w Tokyo. (4 z nich należą do prywatnej firmy i nie są ważne na przejazd nimi). Wejdz na stronę Tokyo metro, tam masz wszystko szczegółowo opisane po angielsku.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 03 Kwi 2014 10:46 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
dzieki, szukam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 03 Kwi 2014 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
O zniżkach studenckich nie mam pojęcia, bo to już totalnie nie moja rzeczywistość ;) Metro pass jest dostępny wyłącznie na lotnisku i wyłącznie dla obcokrajowców (acz papierów nie sprawdzali, starczy że jest się białym pewnie ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Kwi 2014 16:46 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Cytuj:
Polskimi kartami spokojnie można wyciągnąć gotówkę z bankomatu lub zapłacić w sklepie


nie przesadzaj z tym "spokojnie" - tematu gdzie i jakimi kartami można płacić chyba nikt jeszcze nie rozgryzł do końca ;)
najłatwiej wypłacić kasę z bankomatów na poczcie
hotele/sklepy/dworce to już wielka niewiadoma, nam zawsze się sprawdzała "wypukła" Visa, a za kartami debetowymi to bywało różnie, ale przez 3 tygodnie pobytu (Kioto/Osaka/Tokio) nie znaleźliśmy żadnej logicznej zasady ich działania :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Kwi 2014 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
A ja przez tydzień pobytu nie miałam najmniejszych problemów z wyciągnięciem kasy/zapłaceniem w sklepie za cokolwiek - oprócz jednej wpadki w 7 eleven :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group