Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Mar 2018 09:47 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 16
Cześć :)
Chciałbym zapytać o wasze doświadczenie latania dronem w miejscach publicznych za granicą np. w pobliży zabytków. Tak tak wiadomo każdy kraj ma swoje
przepisy i należy się do nich stosować, ale wiadomo dobre ujęcie z powietrza to bardzo dobra pamiątka z podróży :)
Zastanawia mnie jak to jest naprawę respektowane, u nas w Polsce nad skupiskami ludzi latać nie można, a prawda jest taka, że nikt w 99% nie zareaguje.
Wiadomo lotniska to inna bajka. Chodzi mi o takie najpopularniejsze miejsce, np. czy ktoś filował koloseum z powietrze ? Most Karola ? :)
Lecę do Aten i ciekawi mnie, teoretycznie nad Akropolem latać nie będę mógł, a jak to wyjdzie praktycznie, czy ktoś tam wgl zwraca uwagę.
Oczywiście nie będę tam latał Bóg wie ile, żeby sobie polatać tylko nagrać ujęcie do filmiku który robię z każdej podróży na pamiątkę.
Chciałbym poznać wasze sytuacje, przeżycia z tym oto tematem związane, zapraszam do dyskusji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Moim skromnym zdaniem nie ma nic bardziej nic irytującego niż latające drony nad głową, gdy zwiedza się / podziwia przeróżne atrakcje. Nie twierdzę, że ujęcia z nich nie potrafią być fantastyczne, ale jako, że te sprzęty tanieją i będą tanieć jeszcze trochę, niedługo może dojść do sytuacji, że np. nad wodospadem lata sobie 4 albo więcej dronów, a ich odgłosy przypominają zazwyczaj motorynkę albo opla kadeta z zepsutym sprzęgłem.Jestem kategorycznie na nie, niech ludzie latają sobie swoimi dronami, gdy są sami na otwartej przestrzeni.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
irytacja dzwiękiem to jedno, nie wspominając już jak mocno podwyższa to ryzyko wypadku, z uwagi na dostępność coraz częściej drony obsługują ludzie, którzy robią to "pierwszy raz" w życiu i jak kilku takich się spotka razem to zabawnie nie będzie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jak nie wolno to się nie lata
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Mar 2018 11:01 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 16
No dobra to z punktu obserwatora już wiemy - nie podoba się. A z punktu widzenia pilota ? Są tu jacyś podróżnicy-piloci dronów?
Przeglądając blogi podróżnicze, filmy z podróży to praktycznie co drugi zawiera ujęcia z góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Mar 2018 11:32 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Po to są przepisy aby ich przestrzegać, drony podchodzą pod prawo lotnicze, jeśli zamierzasz je łamać to po pierwsze musisz się liczyć z tym że w wielu państwach mogą cię czekać bardzo poważne konsekwencje tego czynu, po drugie fakt publikacji takiego materiału jest wystarczającym materiałem dowodowym, więc mimo że nikt ci uwagi nie zwróci, nie znaczy że unikniesz kary, a po trzecie psujesz takim zachowaniem opinie ludziom którzy profesjonalnie podchodzą do latania. A przysłowiowych "Januszy" którzy spadli komuś na głowę nie brakuje i to właśnie oni "drażnią" swoim lataniem.

Więc mam prośbę, nie lataj w strefach których latać nie wolno.

Bezpieczeństwo to podstawa, obowiązkowo przed lataniem, sprawdź strefy i sprawdź obowiązujące prawo w danym państwie.

PS, piszę to z perspektywy osoby która podróżuje z dronem. Nigdy też nie miałem żadnych nieprzyjemnych przygód bo zawsze przygotowuję się do tych wyjazdów i formalnie i merytorycznie, a jak nie można to nie latam i tyle ;), to że 5000zł spadnie komuś na głowę może być i tak tą "mniejszą stratą".

A jeśli pytasz o możliwe konsekwencje to w Grecji: Anyone who violates the drone laws can expect a penalty ranging from 500 to 250.000 euros.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Kwi 2018 15:05 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
@kislawa jak zweryfikować w jakim kraju, gdzie można spokojnie polatać? Szukam na necie informacji w jakim kraju co i jak i totalny chaos z tego co widzę.
Właśnie zakupiłem pierwszego drona z ciekawości, ale wiadomo wszystko z głową mam zamiar robić zgodnie z przepisami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2018 15:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Polecam kontakt z lokalnym ULC i powiedzą ci na 100% jakie wymagania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2018 08:52 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
@Grzybek92 Jeśli chodzi o Polskę to najłatwiej sprawdzić w aplikacji drone radar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2018 13:58 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 16
Jeśli chodzi o Grecję, parę ujęć na wyspach zrobiłem. W Atenach jednak zrezygnowałem z nagrywania aby nie narobić sobie kłopotu.
Po przyjściu pod Akropol, kilku Japończyków latało dronami, gdzie teoretycznie jest zakaz.

Poniżej w linku zasady dotyczące Grecji.
http://www.ypa.gr/en/HCAA_UAS_FLT_request_editable.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2018 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Juz miałem kupować drona ( najbliższy wyjazd autem Chorwacja, potem w lato Thassoss Grecja potem lot do Jordania) Ale jak zobaczyłem obostrzenia w Chorwacjibi Jordanii to rezygnuje. Po diabła mi dron za 4K jeśli nie można min latać :-(
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2018 14:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Podziękuj "Januszom" co latali byle jak, bo nie znali się i spowodowali wypadki
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Kwi 2018 21:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 31585.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Kwi 2018 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
okiemserca napisał(a):
Po diabła mi dron za 4K jeśli nie można min latać :-(

bez przesady, aktualnie możesz mieć spark'a z RC za 1,9k pln (https://ars-online.pl/dji-spark-bialy.html)
A efekty z wakacyjnych wojaży będą z pewnością satysfakcjonujące. Pozostaje tylko nauka latania i lektura przepisów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Lut 2019 10:20 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Ma ktoś może wiarygodne i aktualne źródła informacji na temat latania dronami(lekkimi mavic itp.) w Taipei, KL, Japonii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Lut 2019 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Google twoim przyjacielem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
foodtravel.pl uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Lut 2019 10:58 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Ale kretyn ze mnie, no jasne google, nie wpadłem na to. A ja tu na jakimś forum siedzę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group