Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ekwador a covid19
#1 PostWysłany: 30 Sie 2021 20:37 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mam pytanie.
Chcę odwiedzić Ekwador w listopadzie.
Jak podaje strona: https://www.iatatravelcentre.com/world.php osoby, które były w/ przybywaja z Brazylii lub które przejezdzaja przez Brazylie podlegaja 10-dniowej kwarantannie.
I teraz pytanie: planowałem wjechać z Kolumbii. Czy kwarantanna mnie nadal będzie obowiązywać?
Bo jeśli się nic do listopada nie zmieni to odpuszczę Ekwador na rzecz Argentyny.


Ostatnio edytowany przez klapio, 31 Sie 2021 03:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 30 Sie 2021 21:32 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Odpuść, jeśli nie masz w planie Galapagos albo trekkingu na wulkanach. Wcale nie z uwagi na kwarantannę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sie 2021 00:04 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Dlaczego? Planuję wracać z Kolumbii do Madrytu. I wracając z Peru chciałem Ekwador zwiedzić. I do Bogoty a potem lot do Europy.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 02 Gru 2021 20:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#4 PostWysłany: 31 Sie 2021 09:14 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Jeśli wybór masz między Argentyną a Ekwadorem, to w Argentynie masz wszystko, najlepsze krajobrazy świata, miasta, kulturę. W Ekwadorze masz fajne krajobrazy, pomiędzy którymi są najbrzydsze, najbardziej kiczowate miejscowości na świecie (poza Quito). Moim zdaniem te kraje są kompletnie nieporównywalne pod względem atrakcyjności, nawet jeśli w Argentynie ograniczysz się np. tylko do północy. Jeśli to jest jakoś po drodze, to ok. może znajdziesz coś, co się spodoba. To jest kwestia indywidualna, ja tylko wyraziłem swoje zdanie. Minutę bym się nie zastanawiał nad taką alternatywą.

Ps. Z grubsza masz napisane oraz podlinkowane gdzie dalej szukać, możesz wybrać dowolną kombinację krajów
https://www.skyscanner.pl/ograniczenia- ... a/29475321
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#5 PostWysłany: 31 Sie 2021 15:45 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
W Ekwadorze chciałem zobaczyć Quito + wulkany w okolicy w tym Cotopaxi; Ambato, Banos; Parque Arqueológico Cochasqui; Cuenca; Ingapirca; Galapagos.
W Argentynie - Ushuaia, Rio Gallegos, Perito Moreno, Buenos Aires i może misje po stronie argentynskiej zwazywszy, że sie ma kraj od 1 pazdziernika otwierać.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 31 Sie 2021 15:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#6 PostWysłany: 31 Sie 2021 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
mathew77 napisał(a):
Mam pytanie.
Chcę odwiedzić Ekwador w listopadzie.
Jak podaje strona: https://www.iatatravelcentre.com/world.php osoby, które były przybywaja z Brazylii lub które przejezdzaja przez Brazylie podlegaja 10-dniowej kwarantannie.
I teraz pytanie: planowałem wjechać z Kolumbii. Czy kwarantanna mnie nadal będzie obowiązywać? Bo jeśli się nic do listopada nie zmieni to odpuszczę Ekwador na rzecz Argentyny.

Ja wjeżdżałem do Ekwadoru z Kolumbii na początku sierpnia i nie było obowiązkowej kwarantanny - albo test albo szczepienie. Podobnie na Galapagos bo tam dokładnie podróżowałem.
Obecnie jest zmiana i na Galapagos samo szczepienie nie wystarcza, musi być test - nie wiem czy to dotyczy jedynie Galapagos czy całego Ekwadoru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#7 PostWysłany: 02 Wrz 2021 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3413
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
W razie potrzeby PCR za 45$ można zrobić np tu:

Załączniki:
PhotoPictureResizer_210901_170026011-539x774.jpg
PhotoPictureResizer_210901_170026011-539x774.jpg [ 74.36 KiB | Obejrzany 1827 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2021 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Planuję lot do Galapagos na jednym bilecie (dwugodzinne przesiadki):
MAD-BOG-GYE-GPS

1. Muszę mieć PCR na 72h przed odlotem, ale nie do końca wiem jak to liczyć.
Jak to generalnie powinno wyglądać - czy jeśli wszystkie odcinki są na jednym bilecie, to w takim przypadku PCR będzie sprawdzany tylko na wylocie z MAD, a na przesiadce z Ekwadoru do Galapagos już nie?

2. Jak wygląda zaświadczenie o wyniku PCR? Czy przy godzinie podana jest strefa czasowa?
Jest szansa, że na lotnisku w Ekwadorze będą brali pod uwagę inną strefę czasową czy interesuje ich jedynie dzień i godzina na zaświadczeniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#9 PostWysłany: 17 Lis 2021 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@blak upłynęło trochę czasu od zadanych przez Ciebie pytań. Widzę, że nie było odpowiedzi, ale myślę że to ogarnąłeś.
Podzielisz się tym czego się dowiedziałes?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#10 PostWysłany: 30 Lis 2021 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
blak napisał(a):
Planuję lot do Galapagos na jednym bilecie (dwugodzinne przesiadki):
MAD-BOG-GYE-GPS

1. Muszę mieć PCR na 72h przed odlotem, ale nie do końca wiem jak to liczyć.
Jak to generalnie powinno wyglądać - czy jeśli wszystkie odcinki są na jednym bilecie, to w takim przypadku PCR będzie sprawdzany tylko na wylocie z MAD, a na przesiadce z Ekwadoru do Galapagos już nie?

2. Jak wygląda zaświadczenie o wyniku PCR? Czy przy godzinie podana jest strefa czasowa?
Jest szansa, że na lotnisku w Ekwadorze będą brali pod uwagę inną strefę czasową czy interesuje ich jedynie dzień i godzina na zaświadczeniu?



Wlasnie wrocilem z Ecuadoru i Galapagos i postaram sie odpowiedziec:

1.) Test byl sprawdzany przed wylotem z Quito na Galapagos, czyli moga i najprawdopodobniej beda sprawdzac w Guayaquil.

2.) Ani na PCR tescie z Europy, ani na PCR tescie wykonanym w Quito nie bylo podanej strefy czasowej, przygladali sie dluzszy czas, ale wydaje mi sie, ze tak dokladnie nie licza.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#11 PostWysłany: 30 Lis 2021 04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@J.1 @cccc
Dzięki, ja dzisiaj wyleciałem z Galapagos, ale u mnie sytuacja się zmieniła, bo jestem zaszczepiony (jakoś od połowy października znieśli obowiązek testów).

Wylot miałem 18 listopada, a mimo to na lotnisku w BCN cały czas chcieli PCR (BCN-GPS na jednym bilecie), po 15 minutach szukania jednak zgodzili się a moją wersją.
I tak jak piszesz, w GYE ponowne sprawdzanie certyfikatu szczepień.

Co do 72h, to wszystkie źródła, u których się dowiadywałem (Avianca i agencje turystyczne na Galapagos) twierdziły, że liczy się czas przylotu na wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#12 PostWysłany: 30 Lis 2021 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
blak napisał(a):

Co do 72h, to wszystkie źródła, u których się dowiadywałem (Avianca i agencje turystyczne na Galapagos) twierdziły, że liczy się czas przylotu na wyspy.


Moj PCR test robiony w Europie nie wystarczyl czasowo do przylotu na wyspy, ale Avianca zaakceptowala, bo 72h styknelo do samego wylotu. Chcialem zrobic dodatkowy test w Quito, ale powiedzieli, ze 72h liczy sie do wylotu, a nie przylotu na wyspy.

De facto Avianca business class w obie strony, na trasach: UIO-GPS i GPS-GYR nie podawali ani picia ani jedzenia (Hit).
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#13 PostWysłany: 30 Lis 2021 06:25 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
To nie wina Avianca, a regulacji Covid-19 w Ekwadorze i Kolumbii. Na lotach krajowych nie ma żadnych posiłków ani napojów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#14 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jednak, jak grzecznie poprosilem to otrzymalem szklanke wody w Avianca. :)
A z powrotem zaopatrzylem sie w wode i nie musialem prosic.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#15 PostWysłany: 01 Gru 2021 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Taka ciekawostka, w Ekwatorze maski obowiazuja nie tylko doroslych, ale i male dzieci. ;)

Załącznik:
Ecuador.JPG
Ecuador.JPG [ 170.99 KiB | Obejrzany 1398 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#16 PostWysłany: 01 Gru 2021 21:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
SPLDER napisał(a):
To nie wina Avianca, a regulacji Covid-19 w Ekwadorze i Kolumbii. Na lotach krajowych nie ma żadnych posiłków ani napojów.


Przed pandemią w biznesie krajowym, w Kolumbii, też nie było jedzenia i napojów, przynajmniej na lotach około godzinnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#17 PostWysłany: 07 Gru 2021 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@blak @cccc mieliście wykupione ubezpieczenie "evacuation insurance". Ktoś je sprawdzał przy locie na Galapagos? Jeśli tak to gdzie.
I już się trochę gubię. W mojej grupie podróżnych wszyscy są zaszczepieni, mimo wszystko wymagany jest test RT-PCR, czy się mylę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#18 PostWysłany: 07 Gru 2021 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@J.1
Widzę, że od 1 grudnia znowu zmiany.

Teraz wymagają szczepień + PCR zrobiony na 72h przed wylotem z GYE/UIO.
To samo dotyczy też Ekwadoru, więc jak ktoś ma dłuższy stop, to musi zrobić dwa testy.

Co do ubepieczenia na Galapagos, 2-3 lata temu chcieli wprowadzić taki obowiązek, ale nigdy do tego nie doszło. Na lotnisku nikt tego nie sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#19 PostWysłany: 07 Gru 2021 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@J.1
Potwierdzam, wymagane szczepienie dla osob powyzej 16 lat + test PCR nie starszy niz 72h i dotyczy rowniez dzieci powyzej 2 lat. Zreszta dzis bez szczepienia podrozowanie jest prawie niemozliwe, ale w Twojej grupie prawidlowo wszyscy zaszczepieni. Tak dla orientacji, PCR test w Quito $45-55, co nie jest akurat wysoka cena w porownaniu np. do CH. W niektorych miejscach, jak np. w przystani speedboat mierzyli wszystkim temperature. Jak bylem teraz w listopadzie to slyszalem, ze pojawily sie nowe ogniska zakazen. Ubezpieczenie mialem tak na wszelki wypadek, ale nikt nie pytal. Poza tym musialem zaplacic $20 za Ingala card + $100 za wjazd na Galapagos + $20 za wjazd na Izabelle, tak ze trzeba sie przygotowac na te dodatkowe koszty od 1 osoby i chcieli cash. Napisalbym wiecej, ale widze, ze moje posty takze dot. Ekwadoru leca w kosmos i naprawde przechodzi ochota, nie wspominajac o napisaniu aktualnej relacji, bo niektore przygody i prywatne oceny sa od razu wycinane.
Anyway Wyspy Galapagos byly mega i zycze udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ekwador a covid19
#20 PostWysłany: 13 Gru 2021 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@JanuszJanuszewski właśnie widzę, Twój post będący odpowiedzią poleciał w kosmos.

Ciekawy wynik testu PCR z Ekwadoru, nie pisze standardowo "Negative", ale bardziej dokładnie, co było badane.

Załącznik:
PCR test.JPG
PCR test.JPG [ 26.12 KiB | Obejrzany 991 razy ]

Btw z ciekawości polukam inne testy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group