Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#61 PostWysłany: 16 Lut 2022 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Tak samo miałem jak kupowałem loty TK za mile, na numer pnr nie dało się wejść przez stronę TK i np zarezerwować miejsca, loty widoczne tylko na stronie m&m
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#62 PostWysłany: 16 Lut 2022 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
@OSK: faktycznie, dziś pytanie, dziś odpowiedź. Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#63 PostWysłany: 21 Lut 2022 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
mam kolejne pytanie dot. LA - czy dobrze kombinuję, że w przypadku, gdy zrobię dwie osobne rezerwacje na lot LA w tym samym dniu (chodzi mi konkretnie o MDZ-SCL oraz SCL-GRU za aviosy IB), to LA "połączy" na moją prośbę te dwie rezerwacje w taki sposób, że w MDZ będę mógł nadać bagaż aż do GRU?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#64 PostWysłany: 21 Lut 2022 13:58 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Latałem ostatnio z podręcznym, więc nie wiem

Ale FB i tu prawdę ci powie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#65 PostWysłany: 21 Lut 2022 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
No fakt, zapytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#66 PostWysłany: 21 Lut 2022 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Nie mam doświadczenia na tej konkretnej trasie z LA, ale miej na uwadze poniższe:

- LA nie dotknie Twojego biletu do ok T-48h do odlotu, do którego to czasu to IB jako wystawca będzie miała kontrolę nad Twoim bileterm (do sprawdzenia na saudii gdy bilet z "open for use" zmienia status na "airport control")

- jeśli chodzi Ci o zwykłe "check-through" to normalnie z dwoma osobnymi biletami LA powinno to przejść przy odprawie, bo przy tym samym przewoźniku nie trzeba mówić nawet o umowie interline, ale będziesz leciał z lotniska gdzie obsługa odprawy etc. LA jest dokonywana przez podwykonawcę, a nie ich bezpośrednio więc dużo zależy od agenta i jego wiedzy jak coś zrobić.

- nie możesz kupić tego biletu od IB na jednej rezerwacji? rozumiem, że nie pokazuje Ci tego połączenia online, ale jeśli widzisz je osobno to infolinia IB powinna Ci to sklecić.

No chyba, że jest inny problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#67 PostWysłany: 21 Lut 2022 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
tak, sęk w tym, że online jest dostępna całość, ale tylko w Y, a ja chciałbym MDZ-SCL w Y oraz SCL-GRU w C.
Ostatnio, gdy rozmawiałem z IB przy okazji innej trasy, powiedziano mi, że owszem, mogą mi wystawić bilet za aviosy na taką trasę z mieszanymi klasami, ale pobiorą za to dodatkowo 15 EUR. Zapytałem, czy opłata taka jest pobierana nawet wtedy, gdy połączenie nie jest dostępne online (bo przecież w BA nie ma service fee w takich sytuacjach) i uzyskałem niestety odpowiedź twierdzącą. Być może to kwestia agenta, choć ten akurat z kimś się w tej sprawie skonsultował, więc zakładam, że taką właśnie mają regułę.

Inna sprawa, że chyba jednak zdecyduję się na inne rozwiązanie - w międzyczasie ze zdumieniem odkryłem, że BA bierze za loty z EZE do GRU jedynie 3 zł (!) dopłaty, podczas, gdy wszystkie inne znane mi loty za mile/aviosy obciążone są na tej trasie opłatami od min. 250 zł. (LA) wzwyż. Najlepiej będzie zatem dolecieć do BUE za pieniądze (ach, jaka szkoda, że LA już nie ma krajówek w Argentynie) i wtedy lot nowym A350 BA do GRU.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#68 PostWysłany: 21 Lut 2022 17:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
@tropikey: a jest sens się pchać w C na tej trasie? Nie wiem z jakim wyprzedzeniem to bukujesz, ale jeśli sporym, to weź pod uwagę, że LA bardzo lubi mieszać tymi rotacjami i zamieniać samoloty w rozkładzie, przez co ryzykujesz spadnięcie z C do PE, jeśli będzie wąski kadłub. W przypadku Y cię takie zmiany nie interesują, zaoszczędzisz też trochę cennych aviosów, wszystko na jednej rezerwacji itd ;-)

Co do zmian - mówię to na podstawie własnego doświadczenia - nie wiem ile razy spadałem do PE i wracałem do C i tak w kółko na jednym z biletów LA (którego z resztą jeszcze nie przeleciałem do tej pory).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#69 PostWysłany: 21 Lut 2022 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
W sumie racja, choć bardzo mi się podobał kiedyś lot LA w C w odwrotnym kierunku na tej samej trasie I stąd nieco sentymentalna zachcianka.
Inna sprawa, że zdecydowałem się jednak na inne rozwiązanie, czyli lot BA z EZE do GRU. A sentymenty będę realizował trochę wcześniej na locie LA z JFK do SCL :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#70 PostWysłany: 21 Lut 2022 21:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
A kiedy @tropikey śmigasz, tak z ciekawości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#71 PostWysłany: 21 Lut 2022 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
Dużo jeszcze czasu upłynie... Chodzi o początek listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#72 PostWysłany: 03 Mar 2022 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
Cześć, mam pytanko czy mile za Latama, wpadają do milesmore, też statusowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#73 PostWysłany: 03 Mar 2022 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
Niestety nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal005 lubi ten post.
michal005 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#74 PostWysłany: 28 Mar 2022 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanko.
W zeszłym roku miałem zakupione bilety w liniach Latam. Finalnie loty odwołane i dostałem vouchery (4 sztuki na około 1000 zł) z informacją, że mogę je wykorzystać do końca roku albo poprosić o zwrot gotówki. W grudniu wiedząc już, że ich nie wykorzystam napisałem maila z prośbą o zwrot środków. Mail dotarł bo dostałem potwierdzenie. Od tamtej pory nic się niestety nie wydarzyło. Mamy końcówkę marca, a zwrotu jak nie było tak nie ma. Pisałem kilkukrotnie maila z pytaniem, ale nie doczekałem się żadnej odpowiedzi...
Ktoś wie ile czeka się na zwrot w Latam albo gdzie można jeszcze w tej sprawie uderzyć? Zaczynam mieć obawy, że mi w końcu jednak ten tysiak przepadnie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#75 PostWysłany: 28 Mar 2022 16:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
Odezwij się do nich przez msg. Szybko odpowiadają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#76 PostWysłany: 28 Mar 2022 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
Potwierdzam to co napisal @marek2011!
I jeszcze uwaga, nie wiem czy juz bylo opisywane wczesniej. Tego samego dnia jesli jest kilka lotow, to mozna pojawic sie wczesniej na lotnisku (byc moze online tez to dziala) i dokonac zmiay na wczesniejszy lot. Czyli zadziala strategia kupic najtanszy, przewaznie ostatni lot ladujacy gdzies pozno po poloncy i sprobowac zmienic na wczesniejszy. Mi ostatnio 1 raz sie udalo. Drugi raz prawie, bo dostalen wczesniej upgrade i juz nie bylo miejsc w tej klasie na wczesniejsze loty. A bylyby 2 sukcesy. Jak widac czasami upgrade moze byc downgradem...
PS. W Azul dziala zmiana na wczesniejszy lot nawet w ich aplikacji na 24h przed lotem. Mialem bardzo ciekawe propozycje z przesiadkami (z lotu bezposredniego), ktore mi ostatecznie nie podpasowaly.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#77 PostWysłany: 14 Maj 2022 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Hej,
jak LATAM podchodzi o rezerwacji zrobionych przez OTA?

Szukam czegoś z Iguazu do Sao Paulo i bezpośrednio wszystko kosztuje 450PLN wzwyż.

Wykombinowałem, żeby szukać czegoś do miast obok z przesiadką w Sao Paulo. Znalazłem taki 3 odcinkowy lot przez Kurytybę, Sao Paulo do Florianopolis za 145PLN, więc ponad 3 x taniej. Tylko tu mamy aż 3 loty i jest dużo większa szansa, że coś się pozmienia/wywali, a do lotu sporo czasu, więc tym bardziej.

Dzięki za pomoc :).

Załączniki:
IGU SP.JPG
IGU SP.JPG [ 26.21 KiB | Obejrzany 2678 razy ]
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#78 PostWysłany: 14 Maj 2022 20:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Pełna swobodność w trakcje anulacji/zmiany sam wybierasz czego chcesz i kiedy.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#79 PostWysłany: 14 Maj 2022 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
Tak jak pisze @Zeus w 100% pełna obsługa i to przez aplikację. Można też zmieniać na lotnisku na wcześniejszy lot tego samego dnia za free jak są miejsca. A technika z miastami obok jak najbardziej działa i ostatnio sprawdzana. ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#80 PostWysłany: 14 Maj 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Dzięki serdeczne :)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group