Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#101 PostWysłany: 21 Wrz 2022 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 167
srebrny
mmaratonczyk napisał(a):
mmaratonczyk napisał(a):
Praktykował ktoś w Latam zwrot gotówki w najwyższej taryfie "Top". Niby napisane że pełen zwrot, ale boję się że zaczną wciskać jakieś vouchery lub będzie to się długo ciągnąć. Muszę kupić bilet, który zwrócę i wydaje mi się że to jest dobry przewoźnik patrząc na Amerykę Południową. Na Messengerze jakoś nie odpowiadają.

Spokojnie można kupować bilety w najwyższej taryfie, oddają przy anulacji 100 % , co do centa. To informacja dla tych co lecą gdzieś OW a wymagany jest bilet powrotny.

A czemu nie Expedia z 24 Hour Cancellation Policy? Kupujesz, pokazujesz i anulujesz. Sam zwrot też jakoś szybko był.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#102 PostWysłany: 02 Paź 2022 19:33 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Pytanie do doświadczonych w lataniu z LATAM. Jeśli mieliście zmianę w locie i w apce możliwość swobodnej zmiany daty lotów, to czy był jakiś termin do którego to trzeba zatwierdzić? Czy może zatwierdziło się "samo"?

Mam w swojej rezerwacji zmianę o godzinę na jednym odcinku, i dzięki temu możliwość pełnej refundacji lub zmiany daty (swobodnie dość) wszystkich lotów, ale do nich jeszcze ponad 4 miesiące. I ze względów covidowych wolałbym nie akceptować zmian aż praktycznie do daty wylotu. Tak w zeszłym roku zrobiłem z rezerwacją w TAP do Miami przez co bilet był faktycznie elastyczny. Zaakceptowałem na trzy dni przed lotem, gdy zmiana była kilka miesięcy wcześniej. Nigdy nie wiadomo co w danym kraju wymyśla, jeśli jakaś n-ta fala przyjdzie..
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
ansbach1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#103 PostWysłany: 02 Paź 2022 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Ja mam zmianę rozkładową już od dość długiego czasu (chyba z 2 miesiące), do wylotu ciut ponad miesiąc i na razie możliwość zmian cały czas jest aktualna.
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL lubi ten post.
KKL uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#104 PostWysłany: 02 Paź 2022 22:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Nie ma żadnego terminu; można krótko przed samym lotem zatwierdzić lub poprosić o przepisanie biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL lubi ten post.
KKL uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#105 PostWysłany: 02 Paź 2022 22:24 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Idealnie! Przyznam szczerze, że wczoraj kupiłem kolejna podróż z Latam, na przyszłoroczne wakacje i niektóre loty wziąłem gorsze godzinowo (wchodziły duzo taniej, albo inaczej.. w ogóle wchodziły bez podbijania ceny o kilkadziesiąt %). Liczę na to, że w ciągu 300 dni będą zmiany rozkładu (a mam 11 lotów na jednej rezerwacji). To sobie wtedy porządek zrobię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#106 PostWysłany: 03 Paź 2022 09:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
W takim czasie na 99% będziesz miał jakieś zmiany w rozkładzie, a LA przynajmniej do tej pory jest bardzo flex w takich przypadkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#107 PostWysłany: 05 Paź 2022 14:02 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
A czy mieliście może możliwość wyboru miejsca? Na 6-ciu lotach mam taryfę z darmowym miejscem, ale za każdym razem jak przechodzę przez proces przypisywania miejsc do na końcu "mieli, mieli" i wywala błąd. Bilety kupowane przez Expedie. Z reguły jak miałem bilety kupowane przez OTA to nie miałem problemu z wyborem miejsca, a tu coś nie do końca działa. Ale nie wiem czy to wpływ OTA czy co innego.

Poza tym czy ktoś próbował przy zmianie rozkładu zmienić na lot, na danej trasie inny, niż to co proponują przez stronę w zarządzaniu rezerwacja? Miałem na początku po zmianie rozkładu propozycje z nocka w Sao Paulo i mogłem wziąć lot dalej o 7 rano. Teraz mi ta opcja zniknęła a propozycja jest z taką dupiata przesiadka w Sao Paulo, że mam spędzić 5.5h na lotnisku, wylot dalszy o 2 w nocy i przylot rano do SCL. Wolałbym wydłużyć te przesiadkę do 11h i pójść spać do hotelu a nie kiblowac na lotnisku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#108 PostWysłany: 05 Paź 2022 15:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@KKL: w sprawie zmian innych niż proponowane napisz do nich via msg ; powinni zmienić na dowolne inne loty na tej trasie.
wybór miejsc w apce / na stronie się wykracza często.
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#109 PostWysłany: 05 Paź 2022 19:08 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Na Messenger odsyłają do OTA :)

Edycja: po ponad godzinie wrócili do mnie, że to jednak zmiana wynikająca z rozkładu (co przecież od początku było wiadome ) i mogą mi zrobić zmianę w ramach tej samej trasy za darmo. Więc potwierdzam. Przez Messenger się da to załatwić. Bez OTA
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#110 PostWysłany: 09 Paź 2022 14:17 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Nie mogę już edytować więc wrzucam w osobnym poście - miejsca też można przypisać przez Messengera. Trochę upierdliwe ale poszło.

Czego nie można zrobić przez Messenger, to zmienić lotów, kiedy zmiana nie wynika ze zmian w rozkładzie. Mam taką opcję w taryfie Top. Co ciekawe, nie odsyłają do OTA, ale mówią, że można to zrobić przez ich infolinię (przez Messenger nie chcą). Będę próbował zamienić lot z popołudniowego na poranny korzystając z zapisow w warunkach taryfy. Ciekawe czy przejdzie bez dopłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#111 PostWysłany: 15 Lis 2022 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Ostatnio 3 krajówki w Brazylii z Forclaz 60l.
Raz w SDU zabrali pod gate, miałem mega ciasną przesiadkę - last call od razu po wyjściu z samolotu na drugim końcu CGH, ja ledwo zdążyłem, bałem się, że bagaż nie, ale też zdążył ;).
W Foz z kolei od razu wysłali nas na wagę i do pomiaru, ale trafiliśmy miłego pana, który chciał być pozytywnie oceniony w ankiecie po locie i przymknął oko na dodatkowy 1kg i za duży wymiar. Również poszło do luku.

A oprócz Forclazów dwa małe plecaczki.

Sam lot OK, było wifi + rozrywka pokładowa, ale nie próbowałem. Karmili czipsami z batatów, a do tego kawa/herbata/woda.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#112 PostWysłany: 22 Lis 2022 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
marcin.krakow napisał(a):
Ostatnio na krajówkach w Kolumbii zalicytowałem upa do premium economy za minimalną czyli 6$ i skuteczność mam 3/3.

Mogę potwierdzić, że jest wysoka skuteczność w upie za minimalną (ale ja próbowałem na krajówkach w Brazylii) - u mnie tp 3/4. Ale... za pierwszy wzieli kasę, po czym po 3 dniach zwrócili. Za drugi nie wzięli, dopiero za trzeci wzięli skutecznie...
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#113 PostWysłany: 24 Lis 2022 18:12 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
Witam, próbuje kupić lot krajowy po Chile na stronie Latam w wersji Chiljskiej i za każda próbą kupna wyskakuje mi błąd płatności. Próbowałem zarówno MC jak Visa Revolut, ale oni nawet nie próbują pobrać tych środków, żadne powiadomienie z revo nawet nie przychodzi. Próbowałem zarówno na stronie jak na ich apce. Kupił bym na OTA albo europejskiej stronie LATAM, ale na innych stronach Latam cena jest dużo wyższa, a OTA odpada, bo potrzebuje dokupić bagaż rejsowy więc też to podbija cenę. Jakieś rady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#114 PostWysłany: 24 Lis 2022 18:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@jerkar2: praktycznie albo ktoś z chilijską kartą kto ci kupi taki bilet, albo kupienie przez pośrednika, który ma dostęp do taryf dla lokalnego rynku np. atrapalo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jerkar2 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#115 PostWysłany: 24 Lis 2022 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Kup na OTA.
Bagaż dokupisz z poziomu aplikacji (lub strony).
W tym roku miałem dwa loty wewnętrzne (w tym jeden w Chile) u w każdym momencie (po dodaniu rezerwacji do mojego konta) miałem możliwość dodania bagażu (w różnych formach).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jerkar2 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#116 PostWysłany: 06 Gru 2022 20:14 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Orientuje sie ktos czy ktos w LATAM (lotnisko w Limie) patrzy na bagaz podreczny tzn czy mamy odpowiednia taryfe?
Najtansza jest jak Ryanair (plecak pod fotel), bagaz podreczny to ponad 400 PLN doplaty. Mysle czy kupic najtansza i liczyc na szczescie przy bramce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#117 PostWysłany: 06 Gru 2022 20:42 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
jerkar2 napisał(a):
Próbowałem zarówno MC jak Visa Revolut, ale oni nawet nie próbują pobrać tych środków, żadne powiadomienie z revo nawet nie przychodzi.


Spróbuj inna karta jeśli masz. Ja próbowałem revolut bodajże w jetsmart, i nie działała.. a karta Visa z ING bez problemu poszła. Ta sama karta płaciłem w Latam na stronie chilijskiej i poszła od razu.

Ale za to jako ciekawostkę off topic dodam, że chciałem opłacić hotel na lotnisku w Sao Paulo i żadna karta mi nie przeszla - revo, curve i visa ING. Firma obsługująca płatności w hotelu zaznaczała te płatności, jako ryzyko fraudu. Recepcja mi podesłała co po ich stronie widzieli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#118 PostWysłany: 07 Gru 2022 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@olekskw w ostatnim miesiącu kilka razy korzystałem z LATAM w Brazylii, Argentynie, Chile - w żadnym przypadku nie sprawdzano bagaży podręcznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#119 PostWysłany: 07 Gru 2022 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Kalispell Nie wydaje mi się, że chodzi o to czy bagaż był sprawdzany tylko czy taryfa zakupu w ogóle go przewidywała? Czy Twoja go przewidywała?
Informacja:
Kod:
Pasajeros que no tengan derecho a transportar ningun equipaje podrán ser identificados por el edit VIDI impreso en todos los formatos de tarjetas de embarque.

Poniżej dwie karty pokładowe z lotów na które bagaż podręczny nie był wykupiony:
Załącznik:
IMG_3992.png
IMG_3992.png [ 364.8 KiB | Obejrzany 1854 razy ]
Załącznik:
IMG_3991.png
IMG_3991.png [ 149.91 KiB | Obejrzany 1854 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#120 PostWysłany: 07 Gru 2022 19:50 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
W ciągu ostatnich 10 dni 2x leciałem LATAM (SCL-CJC-SCL), ani razu nie miałem wykupionego bagażu rejsowego i dwa razy nadałem go bezpłatnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
ruda_laur uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group