Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: LATAM Airlines
#1 PostWysłany: 14 Lut 2019 17:21 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Nie ma takiego tematu dotyczącego linii lotniczej LATAM więc zakładam, ponieważ jak na razie mam duże zastrzeżenia do linii.

Kupiłem bilet na trasie Foz de Iguacu - Rio de Janerio 9 stycznia. Płatność przeszła bez problemów, otrzymałem e-tiket'y. Następnie po wejściu na swoje konto na stronie linii chciałem dokupić bagaże rejestrowane - a tam niespodzianka - nie mogę tego zrobić ponieważ na lot międzynarodowy nie można dokupić bagażu. Próba skontaktowania się z linią i poinformowanie ich że mam lot krajowy nie przyczyniła się do załatwienia sprawy. Ściągnąłem ich aplikacje na telefon i tam już można było taki zakup zrobić. Pieniądze poszły i tyle ich widziałem, do dnia dzisiejszego brak biletów, w systemie ich nie ma, reklamacja zgłoszona, kontakt przez facebook'a i do dzisiaj nic. Interwencja u wystawcy karty, im też nie odpowiedzieli i została wszczęta procedura chargeback.

Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona i chociaż loty będę w porządku, bo lecę z nimi także do Foz de Iguacu.
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#2 PostWysłany: 14 Lut 2019 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Pisz do nich za pomocą messengera.
Ja dostawałem odpowiedzi na problemowe tematy w ciągu 12 godzin.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#3 PostWysłany: 14 Lut 2019 19:02 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Pisałem kilkukrotnie przez massengera ale za każdym razem lakoniczna odpowiedź "że jest to trudny przypadek i cały czas nad sprawą pracują". Sprawa zgłoszona poprzez ich Help Center - widnieje od 9 stycznia jako "w toku" i zero odpowiedzi. Jak napisze przez massengera to mam tylko podgląd, że ktoś od nich sprawę aktualizował i tyle. Na szczęście to tylko bagaże, ale niesmak zostaje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#4 PostWysłany: 15 Lut 2019 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2017
Posty: 17
Loty: 144
Kilometry: 279 616
Dzieląc się swoim doświadczeniem z liniami LATAM musze przyznać, ze w mojej opinii jest to jedna z najgorszych linii lotniczych z jakimi mialem doczynienia jeśli chodzi o obsługę klienta.
Będąc w Chile mieliśmy zaplanowany lot na trasie Calama - Santiago - Puerto Natales (+ powrót z PN do Santiago kilka dni później). Warto też dodać, że czas na przesiadkę w STG wynosił ok. 1h. Po przybyciu na lotnisko w Calamie okazało się, ze nasz lot do Santiago został odwołany, o czym linie lotnicze poinformowały 3h przed wylotem ;) Dostaliśmy propozycję zwrotu kosztów za cały lot do PN, pod warunkiem, że w ogóle zrezygnujemy z podróży i zostaniemy w Calamie. Tym samym stracilibyśmy w ogóle możliwość wydostania się w szybki sposób z Calamy, nie moglibyśmy zakupić biletów lotniczych na dalszą podróż w rozsądnej cenie (na kilka dni przed podróżą sami wiecie jakich kwot sięgają bilety lotnicze) i przepadłby bilet powrotny na trasie PN-Santiago.

LATAM nie zgodziło się na częściowy zwrot kosztów za bilet na trasie Santiago-PN-Santiago, ponieważ uznali, że odwołanie pierwszej części lotu (z Calamy) nie wpływa na lot z PN do Santiago. Mając na uwadze to, że w PN planowaliśmy zostać 4-5 dni, a doloty z Santiago do tego miasta nie odbywaja sie codziennie, zdecydowaliśmy się przynajmniej skorzystać z opcji dolotu do Santiago. Nie obyło się oczywiście bez awantury na lotnisku - kazali nam czekać na następny lot ponad 7h (!!), nie zaproponowano nam posiłku (choć przy takich długich połączeniach to rzekomo standard w LATAM - tak przynajmniej chwalą się na swojej hiszpańskojęzycznej stronie), nie wspominając juz, że w takiej sytuacji również przepadła „dopłata” za tzw. wybór miejsc, a obsługa nawet nie zgodziła się na jakieś pismo potwierdzające anulację lotu. Jakakolwiek próba złożenia reklamacji kończyła się odprawieniem do call center. Oczywiście zadzwoniliśmy do customer service, ale przemiła Pani, która odpowiada za obsługę klientów anglojęzycznych ledwo była w stanie się porozumieć z nami: 2h zajęło nam wyjaśnienie problemu, pomogła zdecydowanie znajomość hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym + kolejne 2h - czekanie na jakąś propozycję ze strony linii. Pewnie domyślacie się, jakie propozycje złożylo nam (nie)LATAM: przebukowanie biletu z Santiago do PN w innym terminie (dzień przed naszym połączeniem powrotnym z PN do Santiago) za dopłatą lub dolot do innego miejsca w Patagonii oczywiście również za dopłatą. Żadna z opcji nie rekompensowała więc straconego na lotnisku czasu, nerwów, kosztów połączenia, no a przede wszystkim - realizacji zaplanowanej dalszej części podróży w tym poniesionych kosztow zwiazanych m.in. z zarezerwowanymi noclegami w Patagonii.

Kontakt z liniami przez FB skończył się odesłaniem do call center. Po kilku pisemnych reklamacjach dostaliśmy deklarację na @ dot. zwrotu kosztów za bilety Santiago-PN (bez biletu powrotnego oczywiście), ale minął prawie miesiąc, kasy nadal nie ma, a LATAM follow-upy mailowe pozostawia bez komentarza.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#5 PostWysłany: 13 Mar 2019 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
Czy ktoś wie jak zapłacić za krajowki w chille? Przez chilijska wersje latam bilety są 4 razy tańsze niż przez europejską? Jaka karta przejdzie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#6 PostWysłany: 13 Mar 2019 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Spróbuj przez atrapalo.cl.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#7 PostWysłany: 13 Mar 2019 20:16 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Ja płaciłem angielską VISA na chilijskiej stronie i przeszło
Góra
 Profil Relacje PM off
michal005 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#8 PostWysłany: 13 Mar 2019 20:58 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
W nawiązaniu do mojego pierwszego posta. Linia LATAM się odezwała, oświadczyli, że odnotowali w systemie podwójną moja płatność i dlatego jej nie mogli przyporządkować do mojej płatności, przesłali e-bilety na bagaż i teraz najlepsze - skoro mają podwójną płatność to oni mi chcą zwrócić pieniądze, chodź mi się już nie należą. Tak więc mają tam mały bałaganik. Jednak cała akcja trwała ponad 2 miesiące. Prawdopodobnie sprawą zajęli się dopiero po interwencji wystawcy karty. Mam nadzieję, że reszta będzie już ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#9 PostWysłany: 14 Mar 2019 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
ja kupowałem loty po Chile na norweskim momondo, wyszły taniej niż na stronie firmowej Jetsmart,
pomyliłem datę pierwszego lotu i po wymianie kilku zdań na FB Jetsmarta przesunęli nam lot o jeden dzień później za friko
Góra
 Profil Relacje PM off
michal005 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#10 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:28 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 14
Loty: 122
Kilometry: 247 322
Też miałem problem z bagażem, dokupowałem przez ich stronę (bo bilety wcześniej kupiłem przez jakiegoś pośrednika ze skyscanner, opodo chyba). Karta obciążona, a bagażu nie widać, ani żadnego potwierdzenia. Ale wymieniłem kilka maili i wszystko się wyprostowało.

Za to udało mi się kupić upgrade do business za 40$ na lot Santiago - Buenos Aires (leciał 787), co osobiście uważam za dobrą cenę, tym bardziej że w Santiago mieliśmy długą przesiadkę z JetSmart - przylot 00:30 i odlot 15:30 - więc mogłem przyjechać z hotelu na lotnisko wcześniej i miło spędzić tam czas. Salonik w Santiago chyba dość ubogi jak na business, ale w tych pieniądzach nie ma co narzekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#11 PostWysłany: 07 Sie 2019 21:05 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 11
Loty: 19
Kilometry: 40 469
Czesc, tak wlasnie przegladam opcje lotow do Buenos Aires i widze ze zdecydowanie najlepsze ceny sa z Latam Airlines. Myslicie ze warto z nimi poleciec i wrocic i moze na miejscu jeszcze kontynentalny lot zaliczyc? Czy lepiej doplacici ok 20 - 30% i wybrac jakies wieksze europejskie i amerykanskie linie? Czytajac powyzsze komentarze to mam mieszane uczucia ale ktora linia nie miala w swojej historii takich przebojow? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#12 PostWysłany: 06 Paź 2019 11:13 

Rejestracja: 06 Paź 2019
Posty: 3
Hej, w jaki sposób dokupić bagaż rejestrowany do biletu? Nie wiem dlaczego, ale strona pośrednika (flight network) nie oferowała takiej opcji. Próbowałem też przez aplikację LATAM, tylko że w momencie kliknięcia zapłać aplikacja się zawiesza. Na stronie linii nie widać opcji dokupu bagażu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#13 PostWysłany: 06 Paź 2019 12:53 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Franzk próbowałeś wejść w zarządzanie rezerwacją? Zawsze tam dokupowałem. Ale zwykle kupowałem na stronie linii więc może dlatego ta opcja była tam widoczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#14 PostWysłany: 06 Paź 2019 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Potwierdzam, że lepiej robić to przez stronę, a nie przez aplikację.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#15 PostWysłany: 06 Paź 2019 19:16 

Rejestracja: 06 Paź 2019
Posty: 3
-- 06 Paź 2019 18:52 --

Skorzystałem z pomocy online na FB i ładnie wyjaśnili jak zrobić to przez stronę, niemniej jednak problem pozostaje taki, że jak uzupełnię dane i klikam płać to nie chce przejść, chyba że to norma że płatność trwa 15 min...

-- 06 Paź 2019 19:16 --

Aktualizacja: z konta została pobrana opłata za bagaż ale strona nie potwierdziła płatności. Jak na razie jest bardzo ciekawie, ciesze się tylko, że lot mam w listopadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#16 PostWysłany: 06 Paź 2019 22:27 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Po lekturze tego wątku przed momentem spróbowałem dokupić bagaż na krajówkę w Brazylii dla 2 osób. Bilety kupione wcześniej przez duńskie OTA. Bagaż udało mi się dokupić bez problemów przez kanadyjską wersję strony w cenie 19 CAD sztuka (w tym momencie troszeczkę taniej niż oryginalna cena 59 BRL). Link: https://www.latam.com/en_ca/apps/personas/mybookings
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#17 PostWysłany: 07 Paź 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Franzk napisał(a):
-- 06 Paź 2019 18:52 --

Skorzystałem z pomocy online na FB i ładnie wyjaśnili jak zrobić to przez stronę, niemniej jednak problem pozostaje taki, że jak uzupełnię dane i klikam płać to nie chce przejść, chyba że to norma że płatność trwa 15 min...

-- 06 Paź 2019 19:16 --

Aktualizacja: z konta została pobrana opłata za bagaż ale strona nie potwierdziła płatności. Jak na razie jest bardzo ciekawie, ciesze się tylko, że lot mam w listopadzie.


Mają błąd na stronie i dokupowanie bagażu po prostu tam nie działa...
W aplikacji jest podobnie.

Rozwiązania są 2:
1. zakup biletu od razu w taryfie z bagażem,
2. dokupienie bagażu, kontakt przez messengera i trzymanie kciuków, żeby to uwględnili w rezerwacji (u mnie to trwało ponad 1 m-c).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#18 PostWysłany: 08 Paź 2019 22:14 

Rejestracja: 06 Paź 2019
Posty: 3
Asnahtful jak dokładnie wyglądała opcja nr. 2? Ja spróbowałem kupić bagaż przez oficjalna stronę LATAM Airlines, wzięło mi kasę z konta ale strona nie potwierdziła transakcji. Asystent na messengerze poprosił mnie o screen transakcji oraz moje dane, czekam na odpowiedź i nie wiem czego się spodziewać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#19 PostWysłany: 09 Paź 2019 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Trzeba przypominać, marudzić i ... czekać. Ostatecznie mi uznali zakupiony bagaż. Oczywiście jest ryzyko, ze tego nie zrobią, wtedy pozostaje już chyba tylko chargeback i zakup bagażu za dopłatą na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#20 PostWysłany: 13 Paź 2019 11:33 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Zakup na lotnisku w czasie do 6 godzin przed odlotem jest w takiej samej cenie jak przez internet. Też nie miałem możliwości zakupu przez internet, LATAM mi nawet odpowiedział, że takiej możliwości nie mam /nie wiem dlaczego/ i będąc już w Brazylii na lotnisku dokupiłem bagaże na kolejne loty wewnętrzne u nich w punkcie obsługi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: miek oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group