Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#21 PostWysłany: 22 Paź 2019 17:56 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Update z mojej strony, przed momentem dokupiłem bagaż rejestrowany na dwie osobne rezerwacja na lot wewnątrz Brazylii. Bilety kupowane wcześniej przez austriackie OTA. Tym razem bagaż dokupiłem przez amerykańską wersję strony LATAM: https://www.latam.com/en_us/apps/personas/mybookings w cenie 14 USD za bagaż. Rachunki i potwierdzenia zakupu w ciągu 5 min na mejlu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#22 PostWysłany: 07 Lis 2019 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 223
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Jeśli chodzi o płatności w latam Chile, wczoraj przechodziłem przez płatność w sumie na 5 lotach wewnętrznych, wszystko przez chilijską wersję strony, przęsła polska kk bez najmniejszych problemów. Wybrałem taryfę bez bagażu, w zarządzaniu rezerwacją bez problemu można dobrać bagaż, płatność w pesos/USD/eur w tej samej, bardzo dobrej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#23 PostWysłany: 01 Mar 2020 20:17 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Może to trywialne pytanie, ale wolę się upewnić.
Kupowałem jakiś miesiąc temu loty krajowe w Brazylii przez pośredników (myTrip, trip.com, travel2be).
Transakcje przeszły bez problemu, rezerwacje są potwierdzone.
Niestety, w przypadku dwóch lotów mam drobne błędy w nazwiskach pasażerów.
Otóż są one zapisane w takiej formie (dane zmienione):

1) Jan Mr. Kowalski
Anna Ms. Kowalska

2) Janmarek Kowalski
Annamaria Kowalska

W pierwszym locie na stronie LATAM wyświetla mi się angielski przedrostek, a w drugim oba imiona zostały włączone w jedno.
Powinienem odkręcać temat czy raczej przejdzie to bez kłopotu przy odprawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#24 PostWysłany: 01 Mar 2020 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Jeśli lecisz pierwszy raz do Brazylii to się zdziwisz podejściem na lotniskach, to nie Europa i poczynając od kontroli, poprzez zmianę rezerwacji, jest ogólny luz i brak czepiania się o drobiazgi, miłego wypoczynku
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#25 PostWysłany: 03 Mar 2020 15:37 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Od 1 kwietnia zmienia sie sposob kwalifikowania do polepszenia statusu w Latam....zmniejsza sie liczba punktow kwalifikacyjnych i wraca kwestia segmentow (odcinkow) aby moc awansowac w statusach
https://www.sirchandler.com.ar/2020/03/ ... ser-elite/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#26 PostWysłany: 10 Mar 2020 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema,

Wie ktoś jak dokonać zwrotu za bilet na stronie linii? Próbowałem to zrobić, płaciłem kartą kredytową. Jednak przy wypełnianiu formularza żąda ode mnie podania banku i numeru konta.
I bez tego nie jestem w stanie wysłać formularza. Da radę to obejść? Czy jedyna opcja zwrotu za bilet to kontakt z infolinią?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#27 PostWysłany: 10 Mar 2020 23:12 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Takie wskazówki dostałem od LATAM ws. zwrotu:
** In case you have any problem from the website of the country where you are, try selecting "Chile" on the website**

** Once you enter your ticket and reservation code, a window will appear in which you will request Bank Account information. This process is directed only to Chilean , so you must select "No, I prefer to wait/ No, Prefiero esperar" in the case that you do not reside in the country *

**Sometimes, the system creates a reference number for the card and does not indicate the real number of it during the refund process. Do not worry about the refund, this will go directly to the original card with which you made the purchase**

Dlatego, jeśli Ci wyskakuje komunikat podczas wypełniania formularza zwrotu o tym "czy chcesz poczekać czy nie" - to zaznaczasz "No, I prefer to wait/ No, Prefiero esperar" - i wtedy nie powinny już się pojawiać dane bankowe do wypełnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#28 PostWysłany: 19 Mar 2020 00:53 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1744
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Ktoś zwrócił/przełożył bilet?
Mam info, że mam taryfę Light i zwrot się nie należy.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#29 PostWysłany: 19 Mar 2020 07:08 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Ja też próbowałem anulować lub zmienić bilet międzynarodowy i też mi napisali, że mi nie przysługuje nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#30 PostWysłany: 19 Mar 2020 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Legion1 napisał(a):
Siema,

Wie ktoś jak dokonać zwrotu za bilet na stronie linii? Próbowałem to zrobić, płaciłem kartą kredytową. Jednak przy wypełnianiu formularza żąda ode mnie podania banku i numeru konta.
I bez tego nie jestem w stanie wysłać formularza.


Mógłbyś dać linka do tego formularza? Mam odwołany lot i nie wiem nawet co mam wypełnić, bo w mailu napisali, że mogę tylko zmienić lot na inny do 31.12.2020.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#31 PostWysłany: 19 Mar 2020 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@elwirka ja próbowałem tutaj:

https://www.latam.com/DevolucionesLatam ... 1583762237

i jeszcze tego nie ogarnąłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#32 PostWysłany: 18 Kwi 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
czy działa u Was mapa połączeń międzynarodowych LA dostępna tu https://www.latam.com/en_un/about-us/map-of-destinations/europa-oceania-and-asia/?
U mnie (na różnych przeglądarkach) działa mapa połączeń w zakładce "America" i "Brazil", ale "International destinations" niestety nie. Jest jakaś metoda, by to dziadostwo uruchomić?
Jest co prawda alternatywa w postaci mapy na flightconnections.com, ale mam wrażenie, że nie wszystko przedstawione jest tam prawidłowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#33 PostWysłany: 26 Maj 2020 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Kolejny efekt zarazy :( "Latin America's largest airline, LATAM, files for Chapter 11 bankruptcy"
https://edition.cnn.com/2020/05/26/business/latam-chapter-11/index.html
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#34 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:07 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Niedługo nie będzie czym latać do Ameryki Południowej.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#35 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
do Am. Płd. to będzie czym latać (LH, KL, AF, LX, TP, itp.), gorzej z lotami po tym kontynencie, choć to jeszcze nie oznacza końca tej linii, ani też Avianci, która poszła tą samą ścieżką.
Na marginesie, gdyby admini znaleźli wolną chwilkę, mogliby przerzucić tu dwa wcześniejsze wpisy z innego wątku: viewtopic.php?f=1573&p=1342988#p1342953
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#36 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
I wątpię żeby państwa Ameryki Łacińskiej pozwoliły na upadek LATAM/Avianaca
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#37 PostWysłany: 26 Maj 2020 13:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Określenie bankrut jest mylące - Grupa rozpoczęła post. restrukturyzacyjne i wystąpiła o ochronę przed wierzycielami.
Przez rozdział 11 przeszły w pierwszej dekadzie tego wieku UA, DL, AA i po procesie naprawczym miały się znakomicie.
O przyszłość LATAM też jestem spokojny.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#38 PostWysłany: 26 Maj 2020 13:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Dokładnie, przestańcie czytać pasażeropudelka :P bankructwo brzmi strasznie i powoduje zawał, szczególnie jak ktos posiada ich bilety. Latam nalezy do Delty,Qatara i jakiś duzych funduszy inwestycyjnych. Jak tu ktoś juz wspomniał linie z reguly zle nie wyszly na C11
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#39 PostWysłany: 26 Maj 2020 13:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Ale to nie tylko pasażer, bo większość stron lotniczych pisali o bankructwie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM Airlines
#40 PostWysłany: 26 Maj 2020 14:18 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Bankrut nie bankrut kasy nie mają, a państwowa kroplówka niczym się nie różni od tej, którą dostaje LOT za co państwo polskie jest krytykowane, ale jak to dotyczy innych przewoźników to jest ok.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Asienka0504 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group