Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 27 Gru 2021 01:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Też patrzę "z niepokojem" na Francję i kluczowe decyzje powinny zapaść jutro (jest posiedzenie rady), a opcje są z grubsza cztery jeśli chodzi o wjazd: 1) nic się nie zmieni na razie ; 2) testy wracają dla wszystkich od za 2-3 dni, a więc jeszcze przed nowym rokiem; 3) testy wracają dla wszystkich, ale od konkretnej daty z trochę większym wyprzedzeniem (np. od 1 sty/3 sty) ; 4) testy wracają dla wszystkich z wyjątkiem 3/3
Na razie nie widzę żadnych sensownych przecieków w mediach francuskich.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#362 PostWysłany: 27 Gru 2021 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja wracam z Dominikany przez Francję 29.12.
Byłoby fajnie gdyby kluczowa decyzja zechciała jeszcze parę dni poczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#363 PostWysłany: 27 Gru 2021 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
babilas napisał(a):

Czy ktoś ma pojęcie, co jest definiowane przez natural spaces?

Koleżanka z pracy jest Hiszpanką, na okres świąt pracuje zdalnie z Hiszpanii. Mówi że na ulicy chodzi bez maski, bo prawo na to zezwala, zbiera jedynie sporo groźnych spojrzeń. 80-90% ludzi na ulicy w maskach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 27 Gru 2021 09:57 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Tak jak wspominano wcześniej, najgorsza jest nieprzewidywalność restrykcji i ryzyko odwołanego lotu (wczoraj w mediach mówili, że w czasie świąt odwołano co 10 samolot z powodu braków kadrowych - zakażenie lub kwarantanna personelu).

Miałem lecieć w połowie stycznia na Azory via Lizbona z Berlina, ale w Niemczech sytuacja jest ekstremalnie skomplikowana - wystarczy, że Portugalia wskoczy na odpowiednią listę i odmówią mi wejścia na pokład samolotu powrotnego...
Na szczęście Ryanair pozmieniał godziny lotów, przez co mogłem bezpłatnie anulować rezerwacje i zaplanować podobną podróż, tyle, że z Krakowa.

Co do testów - ja nie narzekam, bo u mnie w mieście test antygenowy z wynikiem w jęz. angielskim kosztuje 120zł. Pamiętajmy, że zaszczepieni też zarażają, więc jeśli testowanie ma ograniczyć transmisję wirusa i tym samym przyspieszyć koniec pandemii, to akceptuję takie ,,utrudnienie".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 27 Gru 2021 10:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To taka niepełna prawda, półprawda itd. Otóż zaszczepieni rzeczywiście mają możność zarażania, ale prawdopodobieństwo zarażenia się jednej osoby zaszczepionej od drugiej zaszczepionej (chorej) jest znikome. I jest to udowodnione od dawna, ale mało się o tym mówi w mediach.
Co do nieprzewidywalności - zgadzam się w 100%.
Co do testu antygenowego - okoliczność aktualnego wylotu do LPA (pozdrawiam niniejszym!) jako że był przez MUC, to musiałem 11-latkowi robić takowy: wciąż działa kod "antygenowy2021!" w Gyncentrum i test kosztuje 94 zł. Choć wolałbym kupić za to co innego, rzecz jasna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#366 PostWysłany: 27 Gru 2021 11:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Runo-88 napisał(a):

Co do testów - ja nie narzekam


A ja tak, bo to nic innego, jak sponsorowanie koronabiznesu, zwłaszcza w polskich i europejskich warunkach, gdzie ceny testów są często absurdalne w stosunku to realnych kosztów ich wykonywania. Poza tym inaczej wygląda sytuacja, jak ktoś jedzie "na wakacje" raz czy dwa razy w roku i robi ten jeden test, a inaczej w przypadku częstych weekendówek czy wielu regularnych krótkich wyjazdów.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#367 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:00 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
sanchopan napisał(a):
Co do testu antygenowego - okoliczność aktualnego wylotu do LPA (pozdrawiam niniejszym!) jako że był przez MUC, to musiałem 11-latkowi robić takowy: wciąż działa kod "antygenowy2021!" w Gyncentrum i test kosztuje 94 zł. Choć wolałbym kupić za to co innego, rzecz jasna ;)

Dla dziecka nadal można zrobić darmowy PCR na NFZ, szczegóły znajdziesz na forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Runo-88 napisał(a):

Co do testów - ja nie narzekam, bo u mnie w mieście test antygenowy z wynikiem w jęz. angielskim kosztuje 120zł.


Dla wielu uzytkownikow forum to spora kwota, zreszta moim skromnym zdaniem testy powinny byc gratis, tak jak np. w Danii nawet dla turystow. Trudno nie pamietac jednego uzytkownika, ktory ogarnal tydzien w Norwegii za 100 zeta. :D

Tutaj lista krajow i koszty testow z listopada br., o ile sie nie pozmienialo:

https://www.adac.de/news/corona-tests-europa-kosten/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:22 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Jasne, że te 120zł przemnożone przez liczbę podróży, albo przez członków rodziny ostatecznie robi jakąś kwotę i lepiej by było tą kasę spożytkować na pamiątki albo kolację na wyjeździe, natomiast realia mamy takie, a nie inne i jeśli mam do wyboru dodatkowy koszt testu albo siedzenie na tyłku w domu do końca pandemii, to wybieram to pierwsze :)

Darmowe testy byłyby super, sam bezproblemowo ostatnio testowałem się w USA za free, natomiast w naszym kraju bym na to nie liczył, bo jednak jest to biznes :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#370 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ale ceny testów w Polsce od początku pandemii są bardzo wysokie, jak nie najdroższe w Europie. No ale suwerenowi nic do tego, bo i tak jego elektoratowi nie potrzebne testy. No i potem ładnie wygląda jak (nie) panujemy nad pandemią. Do tego, po wielu lata w PL, nauczyłem się ze trzeba na wszystko zarobić, nawet dostając coś za darmo.

Owszem, podróżowanie nie jest takie same jak w 2019, ale jest. Nie ma zakazów, jedynie trzeba test zrobić (lub ewentualnie nosyc "kagańca_zgrozy_który_powoduje_pleśn_w_płucach"), i po paru h mogę zjeść w lokalnym barze w GR/IT/ES. Wiadomo, nie robię 2-3 durnoloty w miesiącu, ale zrobię jeden większy zeby zrekompensować test.

Na 2022, do czerwca juz kalendarz pełny i nie mam zamiaru anulować lotu z powodu testu/maski. Do tego pare wypadów po Polsce, która także ma sporo do zaoferowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#371 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:40 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
marek2011 napisał(a):
A ja tak, bo to nic innego, jak sponsorowanie koronabiznesu, zwłaszcza w polskich i europejskich warunkach, gdzie ceny testów są często absurdalne w stosunku to realnych kosztów ich wykonywania. Poza tym inaczej wygląda sytuacja, jak ktoś jedzie "na wakacje" raz czy dwa razy w roku i robi ten jeden test, a inaczej w przypadku częstych weekendówek czy wielu regularnych krótkich wyjazdów.


Podczas podróży zawsze kogoś w pewnym sensie sponsorujemy, tzn. ktoś na nas zarabia i o ile wiadomo, że musimy coś jeść i gdzies spać i za to płacimy, to inne wydatki, które są dziwaczne lub wydają nam się niepotrzebne można uznać za sponsorowanie pewnych grup czy jakiegoś biznesu. A tzw. wiza wjazdowa, która polega na tym, by za naklejkę zapłacić 25 czy 50 USD? Nie mówię o procedurze wizowej z wnioskiem, załącznikami i opłatą ale o kupieniu naklejki. czy ta procedura jest po to by do kraju nie wpuścić kogoś niepożądanego, czy żeby na nim zarobić, bo można? A opłata wyjazdowa (bywały takie)?
Jeśli chodzi o cenę testu i uciążliwości testu jako dodatkowej opłaty, to ten koszt odnoszę nie do czasu wyjazdu ile do całego kosztu. Jeśli 100 zł to 1-2% całości, to nie ma większego znaczenia ale gdy to ponad 20% to faktycznie można się zirytować.
Większe znaczenie mają jednak dla mnie kwestie logistyczne, zwłaszcza, gdy wyjeżdżamy w okresie świątecznym i musimy się nagłowić, by zgrać termin testu z wyjazdem a więc nie za wcześnie i ominąć dni, w które laboratoria nie pracują. Albo będąc w małej miejscowości trzeba poświęcić znaczna część dnia, by pojechać zrobić test. Gdy jedziemy na krótko i mamy napięty plan, to tych kilku godzin może być bardziej szkoda niż 20 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#372 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:49 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ja do kwietnia ograniczam i tak zawsze podróże ze względu na pracę. A potem liczę, że tak jak rok temu zluzują restrykcje. Obecnie więc, nawiązując do tytułu wątku, prawie nie latam, raczej nie planuję, ale kupuję (czekając co dalej) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
2021 przelatałem (zaszczepiłem się kwiecień/maj). Pod koniec grudnia 2021 będzie dawka przypominająca. Styczeń 2022 planuję tylko wypad samochodowy, a powrót do latania planuję w lutym (jak tylko Omikron pozwoli... :roll: )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 27 Gru 2021 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Misiatek napisał(a):
Ja do kwietnia ograniczam i tak zawsze podróże ze względu na pracę. A potem liczę, że tak jak rok temu zluzują restrykcje.

Oby tylko zluzowali rzeczywiście w kwietniu, a nie znowu w lipcu. Ostatnie dwa lata to brak swobodnych podróży w kwietniu-maju, a to bardzo przyjemny czas na podróże po większości półkuli północnej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#375 PostWysłany: 27 Gru 2021 15:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
opo napisał(a):
sanchopan napisał(a):
Co do testu antygenowego - okoliczność aktualnego wylotu do LPA (pozdrawiam niniejszym!) jako że był przez MUC, to musiałem 11-latkowi robić takowy: wciąż działa kod "antygenowy2021!" w Gyncentrum i test kosztuje 94 zł. Choć wolałbym kupić za to co innego, rzecz jasna ;)

Dla dziecka nadal można zrobić darmowy PCR na NFZ, szczegóły znajdziesz na forum :)


Oczywiście. To prawda. Jednak jest baaardzo istotne ale:
Test PCR wykrywać może również "ślady" po przechorowaniu Covida z ostatnich aż 3 miesięcy. I mimo że ten test jest dokładniejszy, to jednak zupełnie świadomie wolałem zapłacić te 94 zł za antygenowy, bo on nie ma takiej - czasami ogromnej - wady. Czyli - w kontekście, jeśli NIC się nie dzieje i czujemy się dobrze, a kraj do którego jedziemy nie wymaga PCR, to IMHO lepiej jest zrobić antygenowy.
Bo nigdy nie wiesz, czy nie przeszedłeś choroby bezobjawowo. A taki PCR "zawalić" może cały wyjazd. Mimo iż de facto możesz być zdrowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#376 PostWysłany: 27 Gru 2021 15:51 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Odnosiłem się do tego, że "musiałeś" 11-latkowi robić antygenowy i narzekałeś na koszty. :)
Warto mieć świadomość, że można za darmo PCR. Plusy i minusy każdego pozostawiam na inny wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 27 Gru 2021 16:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Doprecyzuję: owszem, narzekałem na koszty, ale w kontekście samego "musu" robienia tychże testów.
A potem - na podstawie bilansu potencjalnych zysków i strat (konsekwencji) - świadomie zrezygnowałem z bezpłatnego PCR i zapłaciłem za antygenowy. Ale nie zawsze jest to możliwe - i nie zawsze lepsze. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#378 PostWysłany: 13 Lut 2022 17:16 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Kochani, pod koniec września chcemy spróbować zorganizować po raz trzeci wyjazd do Ammanu (kilkudniowe zwiedzanie) i później pojechać autobusami do Izraela - przejściem King Hussein Bridge. Niestety nasz kochany Ryanair wycofał politykę bezpłatnej zmiany lotów, z której korzystaliśmy już dwa razy, jak Izrael zamykał swoje granice przez COVID19. Czy warto kupować w ciemno bilety lotnicze i wszystko rezerwować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: le_szek oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group