Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2022 09:45 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 20
Hej, Aga z tej strony- nie pisze tu czesto ale jestem z Wami od lat i to dzieki temu forum zwiedzilam pol swiata - dziekuje!

Chcialabym poprosic Was dzis o rade zwiazana z moimi rzekomo odwolanym lotem z Bangkoku do Krabi, zarezerwowanym przez lastminute.com, ktory tak naprawde odbyl sie zgodnie z planem- beze mnie na pokladzie. Napisze w punktach, powinno byc latwiej zrozumiec.

Lot RT z Bangkoku do Krabi 20.04 (VZ342) i 28.04 z Krabi do BKK (VZ343) Thai Viet JetAir

- lot kupiony 17 lutego 2022 roku

- 6 kwietnia dostaje info, ze moj poranny lot jest odwolany i proponuja popoludniowy- zgadzam sie i moja rezerwacja zostaje potwierdzona 11 kwietnia (widze nowe godziny bezposrednio na stronie Thai Viet JetAir i CheckMyTrip

-13 kwietnia dociera do mnie mail od lastminute.com z informacja ze moj lot jest odwolany. Sprawdzam i widze go jako active na stronie Thai Viet JetAir i CheckMyTrip. Rozpoczynam korespondencje z lastminute

- po kilku dniach czekania i braku odpowiedzi od lastminute, juz z Tajlandii inicjuje chat z ich konsultantem. Twierdzi ze Thai Viet JetAir odwolal oba loty, nie ma zadnej alternatywy i oni nie maja mozliwosci przebookowania naszych biletow z innym przewoznikiem. Pytam dlaczego lastminute.com wciaz sprzedaje bilety na rzekomo odwolany lot i otrzymuje odpowiedz ze system nie jest updated i na pewno takie bilety nie bylyby potwierdzone. Nie otrzymuje zadnej konstruktywnej porady- mam sobie sama kupic bilety z innym przewoznikiem

- 19 kwetnia dostaje maila z lastminute.com ze sprawdzaja opcje przebookowania. Moj wylot jest zaplanowany na nastepny dzien a ja wciaz nie wiem czy bedzie mial miejsce...

- 20 kwietnia decyduje sie kupic nowe bilety (mam juz wszystkie noclegi na poludniu Tajlandii i nie chce ich stracic). Bilety kupione na ten sam dzien kosztuja prawie 400eur (3pax). Lot kupiony poczatkowo to 75 CHF (3 pax) Widze na skyscanner ze wciaz moge kupic bilety na lot Thai Viet JetAir, (ktore juz wlasciwie posiadam ;)) ale sie na to nie decyduje i kupuje z AirAsia.

- 21 kwietnia kolejny email od lastminute ze nie ma zadnej opcji przebookowania bo wszystkie loty sa odwolane

- po powrocie sprawdzam na flight radar- oba loty ktore rzekomo zostaly odwolane, tak naprawde odbyly sie zgodnie z planem i nawet wyladowaly bez opoznienia. Moje maile do lastminute.com pozostaja bez odpowiedzi i nie mam nawet propozycji zwrotu kosztow za moj pierwszy lot.

Przez caly ten czas probowalam takze kontaktowac sie z Thai Viet JetAir, ale dostalam tylko odpowiedz ze musze rozmawiac z lastminute bo to oni sprzedali mi bilet. Rezerwacja zniknela takze ze strony Thai Viet JetAir.

Nie ukrywam, ze jestem zdesperowana i chcialabym zajac sie ta sprawa dalej. Czy moglibyscie doradzic mi, czy wedlug Was ma potencjal i jesli tak, to czy moge skorzystac z pomocy jakiejs firmy ktora sie specjalizuje w takich sprawach? Probowalam szukac podobych sytuacji w necie ale ta wydaje sie dosc specyficzna ;).

Z gory bardzo dziekuje za wszelkie rady (i przepraszam za brak polskich liter)

Pozdrawiam cieplo
Aga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 09 Maj 2022 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Czy próbowałaś się odprawić na ten rzekomo odwołany lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Maj 2022 10:57 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
oczywiscie ze nie, miala jaka blokade w glowie zeby kontaktowac sie tylko z lasminute
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Maj 2022 11:11 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 20
elwirka napisał(a):
Czy próbowałaś się odprawić na ten rzekomo odwołany lot?


Tak, ale rezerwacja zniknela z ich strony i jedyny komunikat, ktory sie wyswietlal to: "booking not found"
Probowalam takze dzwonic do Thai Viet Jet i pisalam do nich maile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2022 11:30 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Jeśli płaciłaś kartą, zrób chargeback. Załącz informację od sprzedającego, że lot został anulowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Maj 2022 11:44 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 20
Tak, ale chcialabym powalczyc o zwrot kwoty, ktora musialam zaplacic za drozszy lot. Sczegolnie ze informacje, ktore otrzymalam od posrednika byly nieprawdziwe.


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Maj 2022 12:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Maj 2022 12:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Chargeback spoko - powinien się udać , jeśli LM sami nie chą oddać kasy za odwołany (rzekomo) lot.
Co do różnicy - tu już będzie problem, obawiam się, że zostaje droga sądowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Maj 2022 13:41 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Tak jak pisze marek2011 - droga sądowa. Nie sądzę, żeby było warto, biorąc pod uwagę, ile ta różnica mogła wynieść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group