Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:56 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 2
Cześć!

Planuję wakacje we wrześniu, kierunek Grecja/Chorwacja/Cypr/Hiszpania, ogółem byle ciepło. Odpadają raczej Turcje, Egipty, Tunezje.

Szukać, bookować coś teraz, czy czekać, bo będą jakieś spore zjazdy cenowe w sierpniu/wrześniu?

Nigdy nie polowałem na last minute we wrześniu, stąd pytanie. Nie chciałbym też obudzić się z ręką w nocniku. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
siemasiema napisał(a):
Szukać, bookować coś teraz, czy czekać, bo będą jakieś spore zjazdy cenowe w sierpniu/wrześniu?

Nigdy nie polowałem na last minute we wrześniu

Chyba w ogóle nigdy ;) Jak zarezerwujesz teraz to nie będzie last minut.Takie okazyjne cenowo oferty to najwyżej kilka dni do wyjazdu ,stąd nazwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:11 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 2
Rozumiem koncepcję last minute. :)

Nie wiem natomiast, jak jest z częstotliwością takich ofert we wrześniu, stąd moje pytanie, bo nie wiem, czy jest ich tyle samo, co w lipcu/sierpniu, a może jest trudniej coś znaleźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2018 19:17 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1762
srebrny
Z tego co można przeczytać w tym tygodniu w prasie (Puls Biznesu-choćby dzisiaj, Rzeczpospolita) to biura turystyczne w tym roku mocno przesadziły z oferowaniem na sezon letni. Nadwyżka podaży na ten moment szacowana jest na co najmniej 10%. Z wypowiedzi biur podróży wynika, że spadek cen i oferowanie różnego rodzaju upustów postępuje bo wszyscy się spodziewali, że popyt ze strony klientów wzrośnie znacznie bardziej niż widać to w realu. Na konkrety musisz czekać (last minute to w końcu last minute :-) ) jednak jeśli traktować te wypowiedzi i artykuły poważnie to prawdopodobieństwo jakichś atrakcyjnych wyprzedaży jest co najmniej większe niż zwykle - o ile nie duże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@siemasiema Generalnie z moim obserwacji wynika, że lepsze last minute są na początku sezonu tj. koniec maja i do połowy czerwca, niż we wrześniu. Jednak tak jak napisał @greg2014 w tym roku jest nadpodaż ofert z biur podróży. I faktycznie w maju i czerwcu ceny wielu wycieczek objazdowych (ze zwiedzaniem) były przeceniane o 48-55%. Ceny niektórych wyjazdów pobytowych, na które rzuciłam okiem też były bardzo zachęcające. Niestety w pracy miałam mnóstwo roboty i zero szans na urlop :( Myślę, że we wrześniu tego roku jest duża szansa na bardzo fajne last minute. A i przeglądanie ofert można zacząć już teraz, wybrać kilka-kilkanaście opcji i obserwować ich ceny, by we wrześniu szybko podjąć decyzję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2018 12:23 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1762
srebrny
W ramach uzupełnienia dyskusji polecam lekturę z ostatnich dni:

http://turystyka.rp.pl/artykul/1371521.html
http://www.rp.pl/Biura-podrozy/30706996 ... ofert.html
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Lip 2018 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2337
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
@siemasiema

https://lastminuter.pl/page/175/

Sprawdź tamten rok - wygląda że było tego sporo, dodając do tego wpisy wcześniejsze, można wyciągnąć wnioski że coś będzie do wyboru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lip 2018 13:02 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 9
Zbanowany
Last minute we wrześniu to często chwyt marketingowy... To jeszcze sezon chyba, że szukasz sytuacji jak inni rezygnują to wtedy faktycznie może się zdarzyć super oferta. A jeśli Chorwacja to na początku września bo pod koniec miesiąca bywa czasami kapryśnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lip 2018 13:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Czy prasa a w tym wypadku ,,Rzeczpospolita" i ,,Puls Biznesu" mogą być miarodajnym żródłem info? Podejrzewam , że swoje rewelacje opierają tylko na sondażach ale...no właśnie od kogo? Czy biura podróży szczerze zdradzą swoje plany biznesowe? Obawiam się , że w takich przypadkach sugerowanie się rzetelnością jest obarczone wysokim prawdopodobieństwem błędu. Często celowo wprowadza się w błąd odbiorców info po to żeby osiągnąć jakiś założony cel. Kto się ,,bawi,, w biznes to zrozumie o czym piszę. Rok do roku a w szczególności w branzy turystycznej bywa różny i można ewentualnie powróżyć sobie czy wyjdzie mi ponownie fajny deal także w tym roku. Sam poluję na okazje często ale nie zawsze te same okresy w których kiedyś występowały ,,great deal" powtarzają się tak jak na nie liczymy. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Lip 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie widzę tutaj specjalnych teorii spiskowych, może poza jedną
Image
sygnały o nadciągających upadłościach.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Lip 2018 13:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1762
srebrny
Czuję się wywołany do tablicy więc już odpowiadam:-)

Pewnie do końca nie mogą chociaż żaden z podanych tytułów nie jest brukowcem a Rzepa póki co cały czas jest wymieniana wśród najbardziej opiniotwórczych dzienników w tym kraju. Ale oczywiście do każdej informacji-również opublikowanej tam trzeba podchodzić z ograniczonym zaufaniem. Z drugiej strony ze spiskowymi teoriami też nie można przesadzać.

Zresztą zarówno wspomniane artykuły w papierowych wydaniach jak również te z linków zawierają nie tylko jakieś redakcyjne wnioski ale również wypowiedzi osób z branży. Oczywiście możemy zakładać, że jak ktoś podstawił im mikrofon do ust, to opowiadali dyrdymały o nadpodaży miejsc. Mogą grać, tylko na co ? Na wygenerowanie oczekiwań "last minutów" u klientów (bo tylko taki może być skutek tych wypowiedzi) ? Jeśli tak, to sprzedaż bieżąca w branży jeszcze bardziej spadnie. Chyba nie o to im chodzi, żeby podcinać gałąź na której siedzą ? Ja interesu w tym zresztą nie mam żadnego - z branżą turystyczną mam wspólnego tyle, co z niej od czasu do czasu skorzystam :-)

Poza tym dostępne są również inne dane co najmniej uprawdopodabniające opisane zjawisko - na przykład raporty giełdowe Rainbow Tours. Lektura może trochę cięższa ale zapewniam, że ciekawa.

Ja nie twierdzę, że jest tak jak napisano - powołałem się na źródło a formułując swoją opinię napisałem wyraźnie "...jeśli traktować te wypowiedzi i artykuły poważnie..."
Na forum wymieniamy się opiniami i każdy ma prawo do swojej - tak samo jak do całkowicie odmiennej interpretacji tego co mówią/piszą inni.

Gdybym w każdym razie miał podobny dylemat jak @siemasiema to bym poczekał. Ale rozumiem również tych, którzy uważają inaczej i czekać nie chcą. Ich święte prawo :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Lip 2018 13:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jestem zwolennikiem życiowej zasady...CONTRARY. wielokrotnie sprawdzonej i niestety działającej. Im więcej głosów zabieranych publicznie , że coś będzie miało miejsce w przyszłości tym bardziej jestem pewien , że stanie się na odwrót. Fakt , że pracuje w branży finansowej tylko to potwierdza. Absolutnie nie mam zamiaru kogoś krytykować ani wyprowadzać na ,,dobrą" drogę. Dodatkowo wierzę w rzetelnośc dziennikarską :lol: :lol: :lol: i , że w Rzepie czy innych Pulsach Biznesu nie występują sponsorowane artykuły. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2018 20:50 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 18
Na pewno pod koniec czerwca jest masa ofert lastminute. Ja czekałbym do ostatniej chwili. Wrzesień jest raczej mało turystyczny. Powinno być lepiej niż teraz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group