Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2017 14:31 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Planujemy w połowie marca wyjazd do USA i zaczynamy od lądowania w LV i podróż następnego dnia do GC, stąd moje pytanie, które wejście polecacie najbardziej pod kątem widoków/zdjęć. Do tej pory doczytałem, że chyba South Rim oferuje najlepszy stosunek widoków do długości trasy koniecznej do przejechania. Chętnie wysłucham Waszych opinii/wskazówek.
Dodatkowo tego samego dnia planujemy pojechać w stronę LA, więc jeśli można zobaczyć coś ciekawego po drodze co nie wymaga poświęcenia kilku godzin to będę wdzięczny za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 03 Sty 2017 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jeśli chodzi o South Rim to osobiście z punktów widokowych polecam szczególnie dwa: Mather Point i Desert View. Do tego można dodać ewentualnie Yavapai. Reszta przy tych dwóch/trzech IMO nie zrobi większego wrażenia. Na North Rim nie byłem, ktoś inny musi pomóc :)

Po drodze z LV na South Rim masz oczywiście tamę Hoovera (warto) i Route 66 tylko że po takim zwiedzaniu nie masz szans tego samego dnia dojechać jeszcze do LA :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2017 19:29 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
Ja w marcu wybrałabym south rim. nie jestem pewna, czy droga north rim w ogóle jest wtedy otwarta... podobno widoki lepsze na południu, a ludzie wybierają północ ze względu na liczbę turystów, w marcu to chyba nie jest tak duże issue ;)
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2017 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ja byłem na North Rim , polecam bardziej dzikie , naturalne . Znajduje się tam ośrodek domków , parking. Troszkę przed tym punktem jest zejście do kanionu. Można zaplanować nocleg na samym dole. My niestety zeszliśmy tylko do mostku bo miałem skręconą kostkę ale i tak nam to zajęło ze 3h.
Jak będziecie robić tę trasę to polecam po drodze zatrzymać się przy tamę Hoovera i zaplanować sobie czas na dolinę śmierci. Ja tam nie byłem ale bardzo żałuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2017 00:56 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
North RIM jest otwierany gdzieś w połowie maja, w marcu nie ma szans na wizytę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2017 13:48 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
A mi tam podłączę się ;) Dzięki @‌SPLDER‌ za info. Tutaj więcej informacji: https://www.nps.gov/grca/planyourvisit/hours.htm

Cytuj:
The North Rim is CLOSED FOR THE WINTER

The North Rim reopens for the 2017 season on May 15, 2017.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Mar 2017 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
mateop napisał(a):
Dodatkowo tego samego dnia planujemy pojechać w stronę LA, więc jeśli można zobaczyć coś ciekawego po drodze co nie wymaga poświęcenia kilku godzin to będę wdzięczny za podpowiedzi.


Polecam odbić na 20 minut z drogi nr 15 na kierunek Zzyzx. To ja odbiłem ze względu na to, że chciałem mieć zdjęcie ciekawej nazwy drogi, a niespodziewanie miło się zaskoczyłem, bo droga poprowadziła mnie do wyschniętego jeziora solnego. Polecam na krótką wizytę i kilka zdjęć :-)

Link do lokalizacji:
https://www.google.pl/maps/place/Zzyzx, ... -116.10389
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Mar 2017 13:28 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
mateop napisał(a):
Dodatkowo tego samego dnia planujemy pojechać w stronę LA, więc jeśli można zobaczyć coś ciekawego po drodze co nie wymaga poświęcenia kilku godzin to będę wdzięczny za podpowiedzi.


To ja dodam od siebie, abyście zatankowali auto jeszcze w Nevadzie. W Kalifornii benzyna jest droższa od 1 do nawet 2 USD za galon. Na trasie Las Vegas - Los Angeles (I-15) za benzynę w CALI płaciłem już 3.35 USD/galon
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:04 

Rejestracja: 21 Lut 2017
Posty: 17
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Kontynuując wątek - w LV będzie pod koniec kwietnia.
Wstepny plan zakłada przylot do LV wieczorem i nastepnego dnia zaatakowanie grand Canyon i jeśli dobrze zrouzmiałem tylko North Rim wchodzi w gre (south rim jest zamknięty do połowy maja?). Nie planujemy jakoś dużo schodzić w dół raczej zatrzymać sie w kilku miejscach widokowych, podzieiwać i strzelić pare zdjęć. Myslałem żeby po drodze zobaczyć też tame hoovera i teraz pytanie - jesli chcemy tego samego dnia wrócić do LA, lub gdzies w poblize LA, to czy polecacie gdzieś jakieś noclegi na trasie Grand Canyon - LA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:22 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Trochę odwrotnie. North Rim jest zamknięty do połowy maja. South Rim jest dostępny.
Nie wiem czy dobrze zrozuiałem, ale chcesz tego samego dnia, którego przyjedziesz z LV do GC wracać do LA?
Spójrz na mapę, to jest ok. 800km. Weź pod uwagę zmęczenie po całym dniu, jet lag itp. W okolicach zmierzchu na trasie z GC do Williams może być niebezpiecznie (zwierzęta), więc nie polecam jechać z maksymalną dopuszczalną prędkością. Może lepiej przenocować w okolicach Seligman, Kingman ew. Needles. Co do paliwa, polecam GasBuddy - wtedy będziesz wiedział gdzie się opłaca tankowac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:30 

Rejestracja: 21 Lut 2017
Posty: 17
Ok, dzieki za info.
Wieczorem przylatujemy do LV i następnego dnia ruszamy do GC i tego samego chcielibyśmy się jakoś zbliżyc do LA, stąd pytanie, jeśli to niewykonalne to czy jest gdzies po drodze może 2-3 przed LA nocleg godny polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Mar 2017 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Zbliżyć do LA jadąc na GC? Widzieliście mapę ? To w druga stronę ;) Wróćcie po prostu do Las Vegas gdzie w tygodniu są tanie noclegi (w ogóle dziwię się ze taki rush na GC chcecie zrobić, nad tym też się zastanówcie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Mar 2017 17:21 

Rejestracja: 21 Lut 2017
Posty: 17
Zbliżyć w drodze powrotnej z GC.
Wg google maps z LV do south rim jest ok 4h drogi, więc po skonczeniu ogladania zakładam że mozna sie troche "zblizyć" do La przejeżdzajac jeszcze 3h.
Co masz na mysli przez rush na GC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Mar 2017 17:24 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
na ile chcecie jechać nad GC? Na godzinkę? Chyba szkoda zachodu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Mar 2017 17:29 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Najwięcej hoteli po drodze (bez zbaczania do LV) jest w okolicach Needles i Kingman. Tam też najprawdopodobniej będą najlepsze ceny. W Twojej sytuacji, być może lepszą strategią będzie po prostu znaleźć nocleg jadąc z GC, wtedy kiedy już stwierdzisz że czas na to. W kwietniu znajdziesz noclegi od ręki, w rozsądnej cenie od Williams do Needles. W Williams na płaskowyżu może być w kwietniu jeszcze zimno, co w tanich motelach może mieć znaczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Mar 2017 17:50 

Rejestracja: 21 Lut 2017
Posty: 17
dzięki za wskazówki, technicznie to będzie pewnie 1-2 maja, ale wieczorami może być chłodno :)

Co do długości nad samym kanionem - nie wiem, myślałem ze się rozejrzę, porozmyślam i strzele pare zdjęć i do samochodu. Ale faktycznie 4h w jedną, przynajmniej 7h do LA, to obi się jakaś katorga w jeden dzień i lepiej gdzieś po drodze odsapnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Mar 2017 18:07 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W praktyce obejrzenie parku GC zajmuje, bez schodzenia, co najmniej kilka godzin. Po większości parku można poruszać się tylko powolnym autobusem, który kursuje co 15-30min. Jeśli chcesz zobaczyć, do Desert View, z Village jest 30min jazdy samochodem w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Kwi 2017 14:12 

Rejestracja: 21 Lut 2017
Posty: 17
A więc wygląda na to, że poza GC chcemy zobaczyć jeszcze Antelope Canyon i tu zaczyna sie mały dylemat.
Zakładając że przylatujemy w niedzielę rano do LV to jak rozsądnie rozłożyc obejrzeniee tych dwóch atrakcji w dwa dni, a potem powrót do LA.
Myślałem o tym, żeby po wylądawoaniu rano w LV pojechać autem do Antelope Canyon i stamtąd pojechać w stronę GC (pytanie gdzie spać, bo przy samym GC są bardzo drogie hotele >700pln / 2os). Następnego dnia zobaczyć GC i albo wrócić na nockę do LV albo polecieć już w stronę LA. W samym GC zakładałem 2-3h.
Poradźcie jak to efektywnie czasowo rozłożyć i czy macie jakieś miejscówki do spania do polecenia w kolicach GC i Antelope canyon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Kwi 2017 14:45 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Okolice kanionu antylopy są bardzo drogie, ale jak już tam będziesz to grzechem byłoby nie pojechać na horseshoe bend, bo to tylko 20 min drogi. Byłem tam w 2015 roku, ale myśle ze ceny raczej poszły w górę niż sie obniżyły. My jechaliśmy dalej do doliny monumentów i zdecydowaliśmy się na nocleg w tamtej okolicy, chociaż to nie było łatwe bez wcześniejszej rezerwacji. Pamietam ze jeździliśmy od motelu do motelu i wszędzie No vacancy, dopiero po kilku godzinach i objechaniu okolicy dookoła okazało się ze ktoś zrezygnował o się udało. My byliśmy w 4 osoby i staraliśmy się znaleźć motel do 80-90$ za noc za double queensize bed.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Kwi 2017 14:52 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Najtańsze noclegi powinny być w Page, Flagstaff i Williams (teraz, póki nie ma sezonu). Z LV do Page jest ok. 4,5h jazdy. Możesz pojechać w niedzielę do Page i pozwiedzać. W pn przejechać do GC i przenocować w Williams. Z Williams do LA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group