Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:05 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Czy macie jakieś doświadczenia z transportem w nocy (przylot i wylot o 3) w Larnace ?
Autobusy zdaje się wtedy nie kursują, ana lotnisko jeszcze można dojechać około północy i tak pewnie zrobię, ale w dzień przylotu o 3 nad ranem tylko taxi ?
Spacerować nie chcę bo będę z małym dzieckiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 20 Lut 2015 18:05 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
No w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Po 3:00 nie ma żadnego transportu publicznego. Zostaje wypożyczenie auta lub taxi, płatna o tej godzinie z bagażami jakieś 15 euro (zależy gdzie masz hotel). Szczerze, jak jedziesz z dzieckiem to chyba nie ma co skąpić i wysupłać tę kasę, bo alternatywnie zostaje pójście na piechotę. Jeszcze do hoteli na Mackanzie Beach lub popularnych jak Cactus, San Remo, Larco to jest w miarę blisko ale jak gdzieś indziej to już chyba przesada.

Jak chcesz zaoszczędzić to zawsze możesz się z kimś dogadać i wziąć taxi na pół albo dogadać się o podwózkę od osób wynajmujących auto lub wziąć stopa (raczej bez problemów) ale z dzieckiem to pewnie dużo bagaży macie i chyba 15 euro to nie jest wielki majątek żeby jednorazowo wydać ... A jak jest, to musisz czekać 4h na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2015 18:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ja z reguły śpię na lotnisku (wygodna ławka w północno-wschodnim narożniku), a i spacer do miasta miło wspominam. Tak czy inaczej, jeśli to jest noc przed sobotą lub niedzielą, to masz jeszcze ostatni kurs nocnego 446. Sprawdzę Ci, jak będę w domu, albo poszukaj na http://www.zinonasbuses.com. No i potem pierwsze dzienne, głównie 425, dość wcześnie.

Już mam: Jeśli sobota/niedziela, to nocny 446 o 5:35. Natomiast pierwsze 425 jest o 6:20.
Potem powrót: ostatnie 425 na lotnisko przyjeżdża 23:50, a jeśli to piątek lub sobota, to jest jeszcze 446 o 1:23 (1:00 z dworca) i 456 o 1:15 (też 1:00 z dworca).
Góra
 Profil Relacje PM off
dzidzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2015 23:45 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Dzięki, czyli coś tam w nocy jeszcze jedzie. Zapomniałem dodać, że przylatuję w sobotę o 3 a wylatuję w środę. Ten autobus o 5:35 jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lut 2015 01:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
dzidzi napisał(a):
Dzięki, czyli coś tam w nocy jeszcze jedzie. Zapomniałem dodać, że przylatuję w sobotę o 3 a wylatuję w środę. Ten autobus o 5:35 jest ok.

Może być ciut wcześniej, zwłaszcza że jedzie z wioski (i pewnie będzie to ford transit, względnie toyota coaster). Potem od tej 6:20 425 masz co pół godziny i jeszcze kilka innych. W ogóle komunikacja tam na pierwszy rzut oka nie wzbudza zaufania - rozkłady jazdy stanowią wiedzę tajemną (choć akurat na lotnisku i na głównej plaży powiesili ładne kolorowe tablice), przystanki wyglądają na opuszczone, a autobusy jeżdżą całkowicie puste. Gdy wsiadam na nietypowej trasie, to kierowcy są w szoku, że ktoś się pojawił, w nie mniejszym, że kupuję bilet, a już całkiem ich zadziwiam, że wiem, dokąd to jedzie. Ale przez kilka lat tylko raz mi się zdarzyło, że jakiś nie przyjechał i to gdzieś na zupełnym odludziu. Gdy jeździłem, to rzetelnie realizowali podjazdy pod najbardziej wymyślne przystanki, choć nie było na nich żywej duszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2015 23:14 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Jako, że już wróciłem, to mogę dodać, że nic ciekawego nie znalazłem w nocy i postanowiłem się wybrać na pieszo, bo młody i tak nie spał i chciał zwiedzać. Jednak po jakimś kilometrze, chciałem już wracać po taxę, bo stwierdziłem, że do mojego hotelu (Larco) jest jakieś 8 km co da 2 godziny marszu. Jednak zatrzymał się pomocny Cypryjczyk busem nie pierwszej młodości i za 10 E nas podwiózł. Nie widziałem, żeby miał napis taxi, ale ewidentnie świadczył takie usługi. W razie czego ma do niego nr tel. więc info na PW.

Powrót na samolot o 3:40 zrealizowałem ostatnim autobusem 425 z centrum około północy. Najlepiej sprawdzić na stronie. Polecam też aplikację na androida "Cyprus by Bus" gdzie są rozkłady, a po połączeniu z wifi można szukać konkretnych połączeń wykorzystując funkcję najbliższej lokalizacji przystanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2015 00:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
dzidzi napisał(a):
Jako, że już wróciłem, to mogę dodać, że nic ciekawego nie znalazłem w nocy i postanowiłem się wybrać na pieszo, bo młody i tak nie spał i chciał zwiedzać.

Znaczy autobus się nie pojawił? Hm, mi się taka wtopa tam nigdy nie zdarzyła, ale nocnymi nie próbowałem. No i warto pamiętać, że "autobus" może wyglądać tak:
http://open.phototrans.net/14,613659,0.html
http://open.phototrans.net/14,715745,0.html
http://open.phototrans.net/14,728919,0.html

dzidzi napisał(a):
Powrót na samolot o 3:40 zrealizowałem ostatnim autobusem 425 z centrum około północy.

Czyżby ford transit?
Cytuj:
Najlepiej sprawdzić na stronie. Polecam też aplikację na androida "Cyprus by Bus" gdzie są rozkłady, a po połączeniu z wifi można szukać konkretnych połączeń wykorzystując funkcję najbliższej lokalizacji przystanku.

Kiedyś się bardzo jarałem tą stroną. Nawet mapki tras powrzucali. Ale mają sporo błędów i zaniedbań. Poza tym nie polecam korzystać z ich wyszukiwarki, bo np. pokazuje połączenia z jedną minutą na przesiadkę i to przy użyciu autobusów InterCity, co jest dość karkołomne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2015 09:06 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
obibok napisał(a):
Znaczy autobus się nie pojawił?

Jak ustaliliśmy pierwszy jest o 5:35, a ja wyruszyłem na pieszo po 3, bo nie chciało mi się czekać na autobus, także pewnie tamten planowo się pojawił, ale ja już wtedy spałem w hotelu.
obibok napisał(a):
Czyżby ford transit?

O północy jechał Transit :)
obibok napisał(a):
Kiedyś się bardzo jarałem tą stroną...

Byłem zbyt krótko, żeby odkryć wady tego programu/strony, choć rzeczywiście 425 miał trochę inna trasę niż na stronie. Uznałem to za efekt zimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2015 09:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
dzidzi napisał(a):
Jak ustaliliśmy pierwszy jest o 5:35, a ja wyruszyłem na pieszo po 3, bo nie chciało mi się czekać na autobus, także pewnie tamten planowo się pojawił, ale ja już wtedy spałem w hotelu.

No tak. Ja przy pierwszej wizycie szedłem pieszo i bardzo miło to wspominam. Słone jezioro pachniało, jak ciechocińskie teżnie (a potrafi też śmierdzieć), pierwszy raz byłem w takim kraju i rajcowało mnie, że u nas śnieg, a tam lato. Do tego mocny efekt, gdy widziałem jak polski boeing z hukiem wystartował, zrobił szeroki łuk wschodnią ścieżką, pomrugał światełkami i poleciał do domu, zostawiając mnie w środku nocy na jakiejś dzikiej wyspie, po której nie wiedziałem czego się spodziewać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Larnaka LCA w nocy
#10 PostWysłany: 06 Wrz 2015 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Witajcie,

Orientujecie się czy lotnisko w Larnakrcie jest czynne w nocy i można się tamże przespać bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#11 PostWysłany: 06 Wrz 2015 17:04 

W marcu można było bez problemu. Choć niestety warunki są średnie - mocne światło, niewygodne metalowe ławki i kręcąca się obsługa oraz ochrona.
Góra
 PM off
m72 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#12 PostWysłany: 06 Wrz 2015 17:42 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Prześpij się w hotelu i taksa - niedrogo. Albo w hotelu blisko lotniska było o tym na forum. I potem z buta.
Góra
 Profil Relacje PM off
m72 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Lut 2016 15:00 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Podepnę się pod temat.

Jaki jest orientacyjny koszt taxi z lotniska do Ajia Napa (okolice Pantachou Beach)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#14 PostWysłany: 19 Lut 2017 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
45-60
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#15 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
W nocy może być drożej.
To powinno wyjść taniej niż taxi:
https://www.shuttledirect.com/en/
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#16 PostWysłany: 06 Gru 2018 10:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
wyliczylem z larnaki centrum na lotnisko 25 dolcow usd, wiec raczej slabo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#17 PostWysłany: 06 Gru 2018 11:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Niecałe 100 pln. Wolałbym wcześniej kupić za 2 ojro dobre wino w markecie i spokojnie pieszo w tym towarzystwie zmierzać na lotnisko robiąc co 200 m przerwę na konsumpcję :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#18 PostWysłany: 06 Gru 2018 12:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
masz racje, ale tutaj jest lipa, bo bardzo rano zona ma do pracy, wiec niestety sen bardzo wazny.
w kazdym razie znalazlem ze dziala taxify, wstepna wycena miedzy okolo 8 do 10 euro, zobaczymy jak dziala :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#19 PostWysłany: 06 Gru 2018 23:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zaraz, ale co rozumiesz przez sen? Chyba nie będziesz spać w hotelu do oporu, np. do 2:00? My zazwyczaj robimy tak, że jedziemy ostatnim autobusem, śpimy na ławce na lotnisku, no a potem jeszcze w samolocie, o ile nas nasz kochany narodowy przewoźnik złośliwie nie rozsadzi (a zazwyczaj rozsadza). Natomiast.teraz jak już się da zrobić odprawę w tych dziwnych urządzeniach dotykowych (kiedyś odprawa w Locie to był dramat), to zdarza nam się przechodzić wcześniej i spać przed bramką. Tam jest wygodniej, no i raczej się nie zaśpi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LCA w nocy
#20 PostWysłany: 06 Gru 2018 23:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
nie wiem czy do oporu, ale wychodze z zalozenia, ze te 2-3 godzinki snu np. od 22giej to 1szej (mowie o partnerce nie o sobie), szybko taksa plus spanie w samolocie
to jednak troche wiekszy komfort niz spanie na lawce na lotnisku. nie zrozum mnie zle, ja osobiscie spie w kazdych warunkach i mam wyrabane, ale chodzi o innych.
no nic, sprobuje sie wczesniej odprawic, mam ftl-a wiec kto wie moze narodowy nie rozsadzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group