Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Larnaka
#21 PostWysłany: 29 Lip 2015 20:58 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Wiadomo, że souvlaki to nie jakieś wyszukane danie, ale jak ktoś je lubi, to będzie bardzo zadowolony. Przystępne ceny i duże porcje. Kilka razy trafiłam na bardzo małe porcje i za podobne pieniądze (w Grecji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
 Temat postu: Re: Larnaka
#22 PostWysłany: 11 Paź 2015 08:30 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 2
Loty: 2
Kilometry: 2 758
Natalia napisał(a):
Czytałam, że jest jakiś targ, ale nie wiem czy z rybami. Ktoś coś wie?:)

W Larnace jest targ bardzo blisko Kościoła Łazarza. Na nim jest wszystko i to zdecydowanie taniej niż w marketach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#23 PostWysłany: 07 Lis 2015 08:53 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Jak pytać o jagnięcinę czy baraninę na Cyprze, chodzi mi o nazwy potraw w ich języku ? czy na Cyprze dużo jest potraw z jagnięciny? gdzie w Larnace można zjeść takie dania? co polecacie? będę tam krótko więc warto się przygotować na chociażby jedną obfitą i smaczną ucztę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#24 PostWysłany: 07 Lis 2015 16:52 

Rejestracja: 08 Sie 2015
Posty: 25
Loty: 54
Kilometry: 70 847
Na taki droższy obiad polecam to miejsce: http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... trict.html
Na pierwszym piętrze bar, na drugim restauracja. Do najtańszych nie należy, za jagnięcinę płaciłem 11euro, niemniej była warta swojej ceny, a lokal jest bardzo klimatyczny z miłą obsługą. Jadłem jagnięcinę w innych miejscach w Larnace, była tańsza, ale już nie tak dobra jak w 1900. Co do nazw to nie masz czym się martwić, wszędzie mamy wersje po angielsku. Lokal polecany przez przewodnik Lonely Planet.
_________________
https://my.flightradar24.com/Juventino10/flights
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#25 PostWysłany: 07 Lis 2015 17:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Z najpopularniejszych potraw, odróżniających Cypr od Grecji, wymieniłbym sieftalię. Zaś opis dobrych miejsc kulinarnych w Larnace jest w innym wątku, więc nie ma sensu powielać. Dla mnie numer jeden to Vlachos.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#26 PostWysłany: 15 Lis 2015 12:06 

Wojciech Bieniek napisał(a):
Natalia napisał(a):
Czytałam, że jest jakiś targ, ale nie wiem czy z rybami. Ktoś coś wie?:)

W Larnace jest targ bardzo blisko Kościoła Łazarza. Na nim jest wszystko i to zdecydowanie taniej niż w marketach.

Czynny codziennie ? Jeśli nie, to w jakie dni ? W jakich godzinach ?
@ obibok
Tą polecaną przez Ciebie tawernę "Wlachos" o której mniej więcej otwierają i zamykają ?
Jakie dania polecasz na początek ? Żeby "nie błądzić" po menu ? :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#27 PostWysłany: 16 Lis 2015 02:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Hm, jak wychodziliśmy na ostatnie 425 na lotnisko, to ludzie jeszcze siedzieli. Co do potraw, kwestia gustu. Dla mnie najbardziej typowe dla Cypru dania to souvlaki, sieftalia i mousaka, a można też wziąć stifado albo kleftiko. Gemistę trzeba zamówić dzień wcześniej, a nie pamiętam, czy mają dolmades. Nie będę tych potraw opisywał, bo byłoby to dość nieudolne; raczej poszukaj w innych wątkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#28 PostWysłany: 24 Lis 2015 11:33 

@ obibok
Odwiedziľem wczoraj, polecaną przez Ciebie tawernę "Wlachos". Warto było. Jedzenie pyszne, porcje ogromne, ceny przystępne. Byliśmy już ok 18, wkrótce po otwarciu. Ok 20 byľ totalny full ludzi. Mimo, że knajpa na uboczu, zjeżdża się tam cała okolica na wyżerkę.
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#29 PostWysłany: 24 Lis 2015 13:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Tak, kierowca w autobusie (tam zawsze pytają, dokąd jedziesz, co z kolei nie zawsze jest fajne) mówił, że każdy wie, gdzie jest Βλάχος. Miło, że trzymają fason.

W sumie ciekawa rzecz - właśnie odkryłem, że po grecku "Βλάχος" oznacza Wołochów. To takie plemię, od którego Polacy nazywają mieszkańców Italii "Włochami"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#30 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:29 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 586
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
wulkan napisał(a):
Jak pytać o jagnięcinę czy baraninę na Cyprze, chodzi mi o nazwy potraw w ich języku ? czy na Cyprze dużo jest potraw z jagnięciny? gdzie w Larnace można zjeść takie dania? co polecacie? będę tam krótko więc warto się przygotować na chociażby jedną obfitą i smaczną ucztę :)

Jedyna jagniecina na jaka sie natknelem w Larnace to bar u Krisa. Opisywalem go gdzies w tym watku


Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#31 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Anonymous napisał(a):
Byliśmy już ok 18, wkrótce po otwarciu. Ok 20 byľ totalny full ludzi.

Greckie zwyczaje co do późnego przychodzenia do tawern dały mi się ostatnio trochę we znaki i chcę tu zdać relację. Ale to będzie w innym wątku, bo dotyczy Krety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#32 PostWysłany: 29 Lis 2015 10:34 

Natalia napisał(a):
Czytałam, że jest jakiś targ, ale nie wiem czy z rybami. Ktoś coś wie?:)

Żadnego targu rybnego w Larnace nie ma. Ogólnie to tutaj z rybami nie jest za bogato. Przeważnie tylko zestaw pod Anglika ryba+ fryty, czyli nic ciekawego.
Jedyny targ warzywno- owocowy odbywa się TYLKO w soboty od rana, na parkingu przed marketem "Smart". Niedaleko kościoła św.Łazarza. Faktycznie to rolnicy zjeżdżają dostawczakami z towarem. Warzywa, owoce, oliwy, sery itp. Ceny niższe niż w sklepach.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#33 PostWysłany: 23 Lut 2016 09:44 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Dołączam się do pozytywnych opinii o tawernie Vlachos. Byliśmy tam w sb ok 18 i nie było problemów z miejscem. Ale wychodząc ok. 20 już prawie wszystkie stoliki były zajęte. Obsługa bardzo sprawna i sympatyczna a jedzenie bardzo smaczne.
Jedliśmy meze (cena 17.5E za meze ale trzeba zamówić przynajmniej dwa). Na 4 osoby 2 meze było w sam raz. Kelner rekomendował 3 ale chyba nie dalibyśmy rady tyle zjeść. Porcje były na prawdę spore.
W sumie za 2 meze dla 4 osób z napojami i napiwkiem zapłaciliśmy 50 E czyli bardzo przyzwoicie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lárnaka
#34 PostWysłany: 23 Lut 2016 13:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
kow napisał(a):
Kelner rekomendował 3 ale chyba nie dalibyśmy rady tyle zjeść.

I słusznie. Ja tam zawsze biorę jedno danie i już w połowie przystawek mój brzuch błaga o litość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#35 PostWysłany: 31 Lip 2016 16:45 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 6
Widzę że nikt jeszcze nie polecał restauracji Portokali blisko plaży (adres 98 Piale Pasha 6026), drugiej zaraz po głównej plaży w Larnace, idąc wzdłuż morza w kierunku lotniska. To niepozorna restauracja, mało "turystyczna", ale takie są najlepsze :) Jadają tam miejscowi więc też to dobrze świadczy. My jedliśmy tam 3 razy,m.in musakę i meze i było naprawdę pysznie :) A ceny też niezbyt wysokie, od 4,95 za tradycyjne cypryjskie dania, dania z kurczaka za niecałe 10 euro, do 14 euro za meze/os
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#36 PostWysłany: 11 Paź 2016 16:07 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 32
Czesc

Mam pytanie do @‌obibok‌ badz @‌jacakatowice‌

czy knajpa Vlachos to ta?

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... 1&filter=7

Z gory dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#37 PostWysłany: 11 Paź 2016 16:15 

Tak kolego. To ta taverna. Przystanek autobusowy z Larnaki jest zaraz za nią, więc będziesz widział patrząc na prawąstronę[ w kierunku morza]
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#38 PostWysłany: 12 Paź 2016 09:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Dojazd jest prosty. Wsiadasz do autobusu i mówisz kierowcy (oni zawsze pytają dokąd, co mnie wkurza), że do Vlachos. Na to znaczący uśmiech i już.

Niepokojący jest ten wpis:
https://pl.tripadvisor.com/ShowUserRevi ... ml#REVIEWS
Zmiana lokalizacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#39 PostWysłany: 10 Lis 2016 14:50 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
bruce09lili napisał(a):
Niedawno wróciliśmy z Cypru i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami:

1. Byliśmy w 4 osoby i wszyscy jednogłośnie uznaliśmy że najlepsze jedzenie było u Chrisa. Lokal nazywa się CHRIS TAKE AWAY. 96 Piale Pasa Street. To jest deptak dokładnie w połowie pomiędzy plażami McKenzie i Pelides (między fortem, a małym portem) Za 4E można zjeść najlepszego kebaba jakiego znalazłem na całym Cyprze - Lamb Doner. Zresztą rozmawiałem z Chrisem i mówił że to jedyny kebab jagnięcy bo on sam sobie tą jagnięcinę przygotowuje i rzeczywiście nigdzie indziej nie widziałem kebaba jagnięcego. Jako zachętę dodam że ani ja ani moja żona nie jesteśmy fanami kebabów (zwłaszcza w Polsce) ale tam były przepyszne. Wszędzie na Cyprze był świeżo wyciskany sok, ale u Chrisa jego żona robi to "na naszych uszach" i do tego ma najtaniej.

2. Polecić mogę jeszcze Dionisosa (znajomi tam jadali), Aleksandra (zawsze na końcu jakiś gratis, np ouzo, kawa, lub lody). Wbrew pozorom najtaniej jest wzdłuż plaży. Później w stronę kościoła św. Łazarza robi się drożej ale nieco lepsza jakość.

3. Jeśli ktoś jest fanem frozen yoghurt tak jak ja i moja żona to polecam lokal koło TGI Friday's (niedaleko przystanku zielonych autobusów). Dają kupon z pieczątkami z każdy jogurt i po 6 pieczątkach równowartość 1 jogurt lub równowartość 200 g gratis. My braliśmy zawyczaj nieco mniej tak więc za 2 szt wyszło nieco ponad 1E.

4. Niedaleko przed Chrisem (idąc od McKenzie) są 2 tawerny rybne. Nie pamiętam nazw ale są opisane na tablicach reklamowych przed lokalem set menu. My wybraliśmy owoce morza 16E za 2 osoby. Całkiem smaczne. Znajomi nawet powtórzyli ten zestaw. Jako ciekawostkę dodam że na koniec zestawu jest deser. Przy drugim podejściu znajomych my z żoną zjedliśmy w Limassolu bo i tak czekaliśmy na autobus pod Kolosi Castle. Zastaliśmy naszych znajomych jak kończyli zestaw, przysiedliśmy się i zamówiliśmy po piwie KEO. W lekkim szoku byłem jak też dostaliśmy deserek, zupełnie bezpłatnie.

4. Uwaga na meze. W większości knajp piszą wyraźnie w manu MEZE 12E min. 2 person/ PER PERSON. My wzięliśmy "Meze 14E 2 person". Wiedząc że istnieją na Cyprze zestawy wielo osobowe (patrz pkt 3) nieco się zdziwiłem. Podejrzewam że gdzieś w menu był opis że cena za 1 osobę ale na pierwszy rzut oka tego nie zauważyłem. Później przeglądając menu w różnych formach ale zawsze taka informacja była.

5. Najfajniej wspominam picie wina w jakiejś kafejce w głębi Larnaki. Podchodzimy rozglądamy się, wstaje jakiś gość, pytamy o wino . Mówi że tak jest nie drogie. Wiadomo że człowiek wyczulony to chciał wszystko ustalić z góry, ale ni jak nie dało się z kolesia wycisnąć ostatecznej ceny kręcił między 12-15E. Zanim się dogadaliśmy to już przyleciał z otwartą butelką. Kobiety już przerażenie w oczach. Po chwili przychodzi inny facet i tamten się go pyta po ile wino, okazało się że 10E. Z rozmowy wywnioskowałem że ten pierwszy to był jakiś stały klient który pod nieobecność właściciela wziął sprawy w swoje ręce :)

Generalnie wydaje mi się że największą wartością Cypru są sami Cypryjczycy bo z tak miłymi ludźmi to się jeszcze nigdzie nie spotkałem. Jak będę miał więcej czasu to wezmę się za relację i podam trochę więcej ciekawostek :)

Chris take away niestety już nie istnieje. Właściciel odszedł na emeryturę.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#40 PostWysłany: 10 Lis 2016 15:05 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 586
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
To straszna wiadomość, bo planowaliśmy jakiś krótki wypad powrotny na Cypr głównie dla przyjemnosci zjedzenia jagnieciny u Chrisa

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group