Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Larnaka - jedzenie.
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:20 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Larnaka, Cypr, na pewno przy ulicy Piale Pasa, niedaleko fortu, nad samym morzem, restauracja, gdzie można zjeść ośmiornicę lub kalmary, za cały obiad z przystawkami i wielką surówką, zapłaciłem 8 e, porcja naprawdę spora, warto spróbować, oprócz tego świetne widoki, bo siedzi się w ogródku nad samym morzem. :)
(autor: kabza)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Larnaka
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2012 06:40 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 803
niebieski
Przechodząc w lutym deptakiem nadmorskim koło Pizzy Hut widziałem sporo ofert, np. All you can eat za bodajże 6,95 EUR, czy jakieś makarony za 4,95 EUR. Jak na Cypr to bardzo niskie ceny.
A właśnie na stronie sprawdziłem, że niektóre z ofert są aktualne również obecnie:
http://www.pizzahut.com.cy/index.php?id=35
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#3 PostWysłany: 14 Maj 2012 19:43 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
aluno3 napisał(a):
Bylem w Larnace kilka dni temu niestety bar Tzatzyki zostal zamkniety jakis czas temu wiec nie ma juz tam co isc.

Polecam Bar Tzatzyki. Pyszne, świeże i tanio. Wszystkie dania robione są od początku, a nie odgrzewane. Czeka się chwilkę dłużej, ale masz gwarancję dobrego jedzonka. Zdecydowanie najtańszy posiłek w Larnace. Za 2 zestawy zapłaciliśmy 6.20 euro, (zostawialiśmy 1-1,5 euro napiwku) w skład zestawu dostaliśmy 1 szaszłyczek, sałatkę z pomidorów, ogórka i sałaty oraz frytki. Przed podaniem posiłku dostaliśmy gorące kromki chleba i talerzyk, a na nim sałatka colesław, pasta tzatzyki oraz jakiś sos słono- majonezowy. Zamówiliśmy 2 wody po 1/2 litra z cytrynką. Idąc ulicą natkniecie się na szyld z menu, wtedy skręcacie w prawo i idziecie po schodkach między blokami. Miejsce jest zaciszne, a obsługa niezwykle miła i pomocna.
Za obiad przy nadmorskiej promenadzie trzeba zapłacić 11 euro za osobę plus napoje, więc ja proponuję opcję "jak dobrze zjeść i nie zbankrutować"
Na dole mapka jak tam trafić :)
Załącznik:
LARNAKA.jpg
LARNAKA.jpg [ 121.29 KiB | Obejrzany 25590 razy ]
Załącznik:
P4130352.JPG
P4130352.JPG [ 94.14 KiB | Obejrzany 25590 razy ]
Załącznik:
P4130353.JPG
P4130353.JPG [ 168.9 KiB | Obejrzany 25590 razy ]
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#4 PostWysłany: 14 Maj 2012 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1548
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Ciekawe od której mają otwarte :) DZIĘKI!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#5 PostWysłany: 14 Maj 2012 20:13 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Jest telefon, zawsze można zadzwonić. Dogadasz się po angielsku :)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#6 PostWysłany: 21 Lut 2013 18:57 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 13
Bylem w Larnace kilka dni temu niestety bar Tzatzyki zostal zamkniety jakis czas temu wiec nie ma juz tam co isc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#7 PostWysłany: 28 Gru 2013 22:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3019
srebrny
W dzielnicy wypoczynkowej (czyli tam na północ, formalnie to jest już miejscowość Oroklini, ale na Cyprze tak jest, że kilka uliczek od głównego placu to już jest inna miejscowość) znaleźliśmy taką tawernę, która nazywa się Βλαχος (Vlachos). No coś niesamowitego - atmosfera typowego greckiego celebrowania posiłku, że goście siedzą przy stołach i pół dnia jedzą, jakość potraw kładzie na łopatki. I teraz uwaga: zamawiamy nie meze, ale najzwyczajniejszą w świecie sieftalię, souvlaki czy inną mousakę. I pacjenci zaczynają przynosić przystawki w takiej ilości i tak smakowite, że jeszcze ani razu nie dotrwaliśmy do dania głównego, zabierając je na wynos. Dojazd z centrum flagową linią 425 (po ostatnich reformach kursuje między lotniskiem a Dhekelią przez cały dzień co 30 minut) oraz 424, wysiadamy kawałek za hotelem Palm Beach.


Ostatnio edytowany przez obibok, 21 Kwi 2014 13:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#8 PostWysłany: 20 Kwi 2014 19:28 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 4
Właśnie wybieram się na Cypr w tym roku i będziemy bardzo blisko tego miejsca, także na pewno tam dotrzemy skoro tak zachwalasz, uwielbiam taki właśnie klimat greckich tawern, tak samo jak uwielbiam grecką kuchnię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#9 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3019
srebrny
Ostatnio znów tam byłem i podtrzymuję zachwyty (choć nie gwarantuję, że trafi w Twoje gusta). Ciekawa rzecz: W karcie jest taki zestaw za €13 - jedna przystawka, danie główne i deser. A my zamawiamy tylko danie główne za €9 i wszystkie przystawki, deser, owoce i kawę dają gratis. Ostatnio była zabawna historia. Nie zmieściliśmy kawy i uregulowaliśmy rachunek. Ale zrobiła się nieziemska ulewa, więc zostaliśmy i zamówiliśmy kawę. Gdy chciałem potem zapłacić, to panowie wpadli w konsternację. Szukali sprawdzali... W końcu mówię, że chodzi o kawę, to oni na to, że nie, to jest przecież od firmy. Aha, i mieści się to jednak nieco dalej, chyba już nie w Oroklini, a w Pyli. W każdym razie z hotelu Lordos kilka minut pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#10 PostWysłany: 03 Cze 2014 16:20 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
ja polecam http://www.cyprus.com/zefyros-fish-tavern.html na która przypadkiem trafiliśmy późnym wieczorem. niby mix owoców morza i ryb dało się wziąć tylko zaczynając od porcji dla dwóch osób, ale miły kelner stwierdził, że już późno, więc nie ma problemu, żebyś wzięli jedną porcję na 2 osoby. wszystko pycha a i ta porcja starczyła spokojnie, żeby się najeść, jeszcze chyba coś zostawiliśmy... fajna atmosfera przy spokojnej marinie (przynajmniej w październiku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#11 PostWysłany: 01 Lut 2015 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1362
Loty: 432
Kilometry: 621 620
niebieski
Podczas pobytu jedliśmy w 3 restauracjach poza hotelem. W dzielnicy hotelowej miasteczka Pyla (koło Lordos Hotel, Golden Bay) jest dobra tawerna "Mamas". Danie obiadowe od 7e.

W centrum Larnaki, koło zamku w "Panos Steakhouse", są menu obiadowe za 9.90e (z deserem). Z kolei w restauracji "Alexander" w środkowej części promenady są dobre obiady od 6.30e, np. Mousaka w zestawie za 8.10e, Stifado za 9.90e, ryba za 8.60e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#12 PostWysłany: 07 Kwi 2015 23:17 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Odnawiam temat. Czy ktoś może jeszcze polecić jakieś fajne miejsca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#13 PostWysłany: 06 Maj 2015 18:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy w Larnace odbywa się jakiś targ rybny / lub z innymi gadami morskimi, coś jak w Trapani? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Natalia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#14 PostWysłany: 27 Maj 2015 19:30 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Czytałam, że jest jakiś targ, ale nie wiem czy z rybami. Ktoś coś wie?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#15 PostWysłany: 27 Maj 2015 20:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@Natalia my nic takiego nie znaleźliśmy... teraz zaczęło się jakieś święto i wzdłuż Finikoudes jest sporo straganów, ale jest to raczej bazar - na pewno nie żadne lokalne produkty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Natalia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#16 PostWysłany: 25 Cze 2015 12:01 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 568
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Niedawno wróciliśmy z Cypru i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami:

1. Byliśmy w 4 osoby i wszyscy jednogłośnie uznaliśmy że najlepsze jedzenie było u Chrisa. Lokal nazywa się CHRIS TAKE AWAY. 96 Piale Pasa Street. To jest deptak dokładnie w połowie pomiędzy plażami McKenzie i Pelides (między fortem, a małym portem) Za 4E można zjeść najlepszego kebaba jakiego znalazłem na całym Cyprze - Lamb Doner. Zresztą rozmawiałem z Chrisem i mówił że to jedyny kebab jagnięcy bo on sam sobie tą jagnięcinę przygotowuje i rzeczywiście nigdzie indziej nie widziałem kebaba jagnięcego. Jako zachętę dodam że ani ja ani moja żona nie jesteśmy fanami kebabów (zwłaszcza w Polsce) ale tam były przepyszne. Wszędzie na Cyprze był świeżo wyciskany sok, ale u Chrisa jego żona robi to "na naszych uszach" i do tego ma najtaniej.

2. Polecić mogę jeszcze Dionisosa (znajomi tam jadali), Aleksandra (zawsze na końcu jakiś gratis, np ouzo, kawa, lub lody). Wbrew pozorom najtaniej jest wzdłuż plaży. Później w stronę kościoła św. Łazarza robi się drożej ale nieco lepsza jakość.

3. Jeśli ktoś jest fanem frozen yoghurt tak jak ja i moja żona to polecam lokal koło TGI Friday's (niedaleko przystanku zielonych autobusów). Dają kupon z pieczątkami z każdy jogurt i po 6 pieczątkach równowartość 1 jogurt lub równowartość 200 g gratis. My braliśmy zawyczaj nieco mniej tak więc za 2 szt wyszło nieco ponad 1E.

4. Niedaleko przed Chrisem (idąc od McKenzie) są 2 tawerny rybne. Nie pamiętam nazw ale są opisane na tablicach reklamowych przed lokalem set menu. My wybraliśmy owoce morza 16E za 2 osoby. Całkiem smaczne. Znajomi nawet powtórzyli ten zestaw. Jako ciekawostkę dodam że na koniec zestawu jest deser. Przy drugim podejściu znajomych my z żoną zjedliśmy w Limassolu bo i tak czekaliśmy na autobus pod Kolosi Castle. Zastaliśmy naszych znajomych jak kończyli zestaw, przysiedliśmy się i zamówiliśmy po piwie KEO. W lekkim szoku byłem jak też dostaliśmy deserek, zupełnie bezpłatnie.

4. Uwaga na meze. W większości knajp piszą wyraźnie w manu MEZE 12E min. 2 person/ PER PERSON. My wzięliśmy "Meze 14E 2 person". Wiedząc że istnieją na Cyprze zestawy wielo osobowe (patrz pkt 3) nieco się zdziwiłem. Podejrzewam że gdzieś w menu był opis że cena za 1 osobę ale na pierwszy rzut oka tego nie zauważyłem. Później przeglądając menu w różnych formach ale zawsze taka informacja była.

5. Najfajniej wspominam picie wina w jakiejś kafejce w głębi Larnaki. Podchodzimy rozglądamy się, wstaje jakiś gość, pytamy o wino . Mówi że tak jest nie drogie. Wiadomo że człowiek wyczulony to chciał wszystko ustalić z góry, ale ni jak nie dało się z kolesia wycisnąć ostatecznej ceny kręcił między 12-15E. Zanim się dogadaliśmy to już przyleciał z otwartą butelką. Kobiety już przerażenie w oczach. Po chwili przychodzi inny facet i tamten się go pyta po ile wino, okazało się że 10E. Z rozmowy wywnioskowałem że ten pierwszy to był jakiś stały klient który pod nieobecność właściciela wziął sprawy w swoje ręce :)

Generalnie wydaje mi się że największą wartością Cypru są sami Cypryjczycy bo z tak miłymi ludźmi to się jeszcze nigdzie nie spotkałem. Jak będę miał więcej czasu to wezmę się za relację i podam trochę więcej ciekawostek :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#17 PostWysłany: 26 Cze 2015 11:11 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Dzięki za podpowiedź. W takim razie pójdziemy na tego kebaba.:)
Czy ktoś podpowie gdzie zjeść dobre meze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#18 PostWysłany: 26 Cze 2015 12:39 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 568
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Jeśli chodzi o jedzenie to wszędzie było smacznie, więc szukając meze, pytaj ile jest porcji i co wchodzi w skład. Na podstawie tego wybierz ofertę. Możesz szukać najlepszej relacji cena/ilość, a możesz też szukać cena/różnorodność jeśli chcesz spróbować jak najwięcej specjałów.

Ogólnie meze jest frajdą samą w sobie. Czułem się jak jakiś degustator z przewodnika Michelin nad którym kelner biega i dba o to żeby knajpa wypadła jak najlepiej :) Nie jest to tania przyjemność ale warto spróbować. Polecam wybrać się na meze na początku pobytu, bo później możesz spróbować ulubionych smakołyków w wersji dużej. U mnie tak było z sheftalia i halloumi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Natalia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#19 PostWysłany: 24 Lip 2015 19:37 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Nasze "hity" to
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... trict.html
Tanio i pysznie!! Polecam!! Lepsze niż w Grecji.;)

http://coffeeisland.gr/en/location/larnaca-2/
szczególnie mrożona czekolada:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#20 PostWysłany: 24 Lip 2015 21:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Natalia napisał(a):
Nasze "hity" to
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... trict.html
Tanio i pysznie!! Polecam!! Lepsze niż w Grecji.;)

Hit jak hit, taki miejscowy - ale bardzo przyjemny - fast food. Mają nawet jakieś wino ;) ogólnie w kategorii cena/jakość miejsce na plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group