Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Paź 2016 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Rzucając temat "zakupy na Lanzarote" od razu nasuwają mi się na myśl produkty z aloesu, lokalne wina i sery, a ostatnio usłyszałem też o lokalnych kamieniach, bodajże wulkanicznych, oliwinach.

Czy polecacie jakieś konkretne produkty, marki, producentów lub miejsca ich zakupu, jakieś markety, targi lub bezpośrednio konkretnych producentów?

Szczególnie zielony jestem w kwestii oliwinu i biżuterii z niego. Na jakie ceny się nastawiać, gdzie kupować, jak nie dać się naciąć na podróbki?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 26 Paź 2016 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Na kamieniach się nie znam, ale mogę dać jedną radę w sprawie kosmetyków z aloesu :) Zanim kupisz, wypróbuj, najlepiej co najmniej dzień wcześniej. Niestety aloes ma to do siebie, że po kilkunastu minutach lubi zacząć zapodawać cebulą. Sama kupiłam kilka kosmetyków i część poszła do kubła, zapach był nie do zniesienia.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Lip 2017 05:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Wino: najbardziej znane zagłębie winiarskie położone jest przy dookoła drogi LZ-30 w okolicach La Geria. Przy czym sprzedawane w tamtejszych bodegach wina, można nabyć taniej w supermarketach, dokładnie takie same. Może jestem zbyt wybredny, ale smakowo mnie nie zachwyciło. Większość win węgierskich ze średniej półki cenowej, kupowanych przy ulicy z pierwszej lepszej piwnicy, smakowała mi lepiej niż najdroższe z Lanzarote. Fakt faktem, że nie próbowałem ich zbyt dużo, gdyż w La Geria za próbę (może z 1/5 kieliszka) wołali sobie 1 EUR (podczas gdy na Węgrzech testowanie kosztuje 0 Ft za "ile się wleje", zwykle sporawo).

Sery: w lokalnej hodowli królują kozy, sery są świetne, różnorakie, twarde, miękkie, świeże, wędzone, z ziołami lub/i papryką, czyste. Kupowałem je w marketach, przypuszczam, że "od producenta pod turystę" mogą być droższe.

Oliwin: ostatecznie nie pamiętam już konkretnych cen biżuterii, ale wrażenie przywiozłem takie, że są drogie, ale nie przesadnie drogie. Gdzieś w internecie wyczytałem, że z uwagi na ekologię, biżuteria oliwinowa na Lanzarote wytwarzana jest z materiału importowanego, bodajże z Ameryki Płd. Jeśli macie ochotę na kawałek oryginalnego, miejscowego oliwinu, to można nabyć kawałek skałki w sklepach z pamiątkami w miejscach turystycznych. Przy ścieżce do El Golfo ktoś zrobił sobie z tego interes i sprzedaje kamulce (2 EUR, circa 2 x taniej niż gdzie indziej) na zasadzie "rano wyłożę to co znajdę, a wieczorem przyjdę zobaczyć czy ktoś się skusił" (zdj. w zał.).
Załącznik:
El Golfo, skała z oliwinem, 2 EUR.JPG
El Golfo, skała z oliwinem, 2 EUR.JPG [ 337.57 KiB | Obejrzany 2006 razy ]
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group