Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Lis 2011 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mam nietypowe pytanie, czy ma sens jechac na Lanzarotte na 2 dni ?
tzn wiadomo, wszedzie jest sens jechac chocby nie wiem na jak krotko, ale czy zostanie mi duzo rzeczy [ z tych obowiazkowych : ) ] do zobaczenia przy kolejnej wizycie ? czy moze w 2 dni obejrze wiekszosc ? : )

zalozmy, ze bede mial samochod

EDIT: pytanie mialo byc o LANZAROTE nie o fuerteventure :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76 13 Paź 2021 16:21, edytowano w sumie 2 razy
nazwa wyspy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 10 Lis 2011 21:28 

Rejestracja: 10 Lis 2011
Posty: 1
Lanzarote jest specyficzna wyspa bo nie wszystkie miejsca godne zobaczenia sa polozone blisko siebie, wiec na pewno o wiele sprawniej jest mieć samochód i wtedy jest możliwe zobaczenie polowy tych miejsc w dwa dni . Nie oszukujmy się to nie jest wycieczka typu wypadowy weekend do jakiejś stolicy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Lis 2011 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Robin napisał(a):
jakie?


takie


Ryanair Madrid (MAD) Lanzarote (ACE) Fri, 13 Jan 14:50 Fri, 13 Jan 16:35 2h 45 17.98 EUR
Ryanair Lanzarote (ACE) Madrid (MAD) Sun, 15 Jan 15:40 Sun, 15 Jan 19:25 2h 45 48.63 EUR


wymyslilem ze jednak sie wstrzymam poki co : ) bo to troche za krotko jednak, w sumie tylko 1 pelen dzien,
bede cos kombinowal chocby z jednym dniem urlopu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Gru 2011 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Kuba_Tychy napisał(a):
Ja wypożyczałem samochód w Direct Car - zero problemów, 22,5 Euro za dobę, Corsa 1.2.

Ogólnie nie polecam centrum Puerto del Carmen ale co kto woli ;-) centrum mega zatłoczone w sezonie.

Ja korzystałem z noclegów w Apartamentos Playa Pocillos (http://www.booking.com/hotel/es/playa-p ... 057a7bab98) w dzielnicy Matagorda, ok. 500m od płotu lotniska, wg. mnie super lokalizacja, blisko do Arrecife (Lidl i duży Hiperdino), super plaża wzdłuż lotniska jednak dość mocno wieje ale jest pusto. Recepcjonistka w apartamentach jest Polką, bardzo pomocna kobieta.


Witam, czy mógłbyś podać więcej informacji na temat tych apartamentów? Interesuje mnie czy na wyposażeniu jest mikrofalówka, czajnik, toster, pościel itp.? Czy recepcja jest czynna całą dobę? Na lotnisku będę o 00:05 a więc dotrę tam ok 01:00 w nocy. Jakie ogólne warunki??
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Sty 2012 01:26 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
kiedy kupiliście bilety?
ja szykuje sie własnie na jakies promocje i chce sie tam przeleciec
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Sty 2012 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
czy ktoś nocował w Costa Teguise?? czy jest tam co robić? jakieś ciekawe miejsca?
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Sty 2012 10:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Costa jest bardzo OK. Jeżeli szukasz nocnych uciech to sporo tego znajdziesz, podobnie jak spokojnych knajpek.
Uściślij może co rozumiesz pod pojęciem "jest tam co robić" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Sty 2012 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Costa jest bardzo OK. Jeżeli szukasz nocnych uciech to sporo tego znajdziesz, podobnie jak spokojnych knajpek.
Uściślij może co rozumiesz pod pojęciem "jest tam co robić" :)


Jakie są plaże?? czy wieje?? gdzie najtaniej zrobić zakupy (hiperdino czy lidl??)
Zarezerwowałem noclegi w http://www.booking.com/hotel/es/apartam ... se.pl.html może ktoś był ??? Jak Costa Teguise wypada w porównaniu z Playa Blanca??? Oczywiście mam zamiar podjechać min na 2 dni pobyczyć się na plaży papagajo
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Sty 2012 17:26 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Plaże masz piaszczyste, choć nie są ideałem. Wzdłuż wybrzeża w Costa jest promenada.
Wiatr w tej części wyspy mniejszy niż na północy, ale jak przyjdzie calima to siły ni ma ;)
Zakupy możesz robić niedaleko w markecie na osiedlu. Okolica bardzo spokojna, głośnych miejsc w tej części Costy nie ma.
W porównaniu do Playa Blanca Costa wypada gorzej jeżeli chodzi o plaże. W PB jest też większe natężenie turystów.
Odwiedź też niedaleki Beatriz SPA. Miły spacer do hotelu, w którym rosną niesamowite rośliny. Z basenów też można skorzystać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Sty 2012 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Robertos napisał(a):
Co polecasz zwiedzić?
przeciez caly temat o tym jest.. :)

+ np ten viewtopic.php?f=155&t=724

czy moj post tu: viewtopic.php?p=46055#p46055

szukamy, szukamy, na wiekszosc naszych pytan sa juz odpowiedzi na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Sty 2012 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
chodziło mi o Costa Teguise :)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 17 Cze 2016 14:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Sty 2012 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Odwiedź też niedaleki Beatriz SPA. Miły spacer do hotelu, w którym rosną niesamowite rośliny. Z basenów też można skorzystać ;)


A jaki jest koszt??
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Sty 2012 22:41 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wejście gratis, zwykły hotel i SPA. Ale te kwiaty robią wrażenie, podobnie jak sztuczna rzeczka w środku.
W Costa co możesz zwiedzić. Hmmm. Nic :D Poza pubami i plażami, jest to turystyczne miasteczko, jednak nie ma tam takiego natężenia turystów jak choćby w Playa Honda czy Playa Blanca czy oczywiście Puerto del Carmen. Niedaleko jest fantastyczna plaża, gdzie rozkładają się też naturyści. Plaża bardzo skalista z wieloma półkami do opalania. Ale już nie pamiętam gdzie niestety. Możesz zajrzeć tu:
http://www.restaurantenina.com/
Właścicielami są Polacy, pracują też Polacy - ogólnie miła i rodzinna atmosfera. Na pewno pogadasz, dowiesz się trików od ludzi, którzy tam mieszkają i podpytasz o tą plażę :) Na pewno jest to miejsce, które polecam z czystym sumieniem, choć pracuje tam moja rodzina :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Sty 2012 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
zreszta wystarczy wam metalowa kratka, a potem to juz po prostu poszukajcie jakies syczacej goracej dziury w parku timanfaya
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Sty 2012 18:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
ok, dzieki za info i rade;]
co do parku Timanfaya to na serio mozna znaleźć takie "wolne" dziury w których można sobie zrobić grilla? czytałem że miejscowi robią na tym biznes ale nie wiedziałem ze można sobie takie znaleźć dla 'własnego' użytku heh:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Sty 2012 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
leo napisał(a):
ok, dzieki za info i rade;]
co do parku Timanfaya to na serio mozna znaleźć takie "wolne" dziury w których można sobie zrobić grilla? czytałem że miejscowi robią na tym biznes ale nie wiedziałem ze można sobie takie znaleźć dla 'własnego' użytku heh:)

samemu raczej nie bardzo - chocby dlatego, ze to park narodowy i nie mozna sobie chodzic gdzie sie chce :) Obsługa parku robi takie show.

co do lanzarote (i dla fanow BMW):

:)

aczkolwiek troche za malo 'jasniejszej' scenerii.. Tam nie jest az tak piekielnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Sty 2012 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Blackall napisał(a):
leo napisał(a):
ok, dzieki za info i rade;]
co do parku Timanfaya to na serio mozna znaleźć takie "wolne" dziury w których można sobie zrobić grilla? czytałem że miejscowi robią na tym biznes ale nie wiedziałem ze można sobie takie znaleźć dla 'własnego' użytku heh:)

samemu raczej nie bardzo - chocby dlatego, ze to park narodowy i nie mozna sobie chodzic gdzie sie chce :) Obsługa parku robi takie show.

co do lanzarote (i dla fanow BMW):

:)

aczkolwiek troche za malo 'jasniejszej' scenerii.. Tam nie jest az tak piekielnie :)


Zwróciliscie uwagę, że auto jest na niemieckich blachach...??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Sty 2012 22:44 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
Andi, a jakich blach się spodziewałeś, polskich:)? to reklamówka BMW wiec zdziwiłbym się jakby to było na hiszpańskich.
A swoją droga, po ulicach kanaryjskich jeździ trochę aut na niemieckich blachach, widać stać ich na prom z Niemiec na Kanary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Sty 2012 22:55 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
Dla tych co sie wybieraja, lista zamknietych plaz (kapiele zabronionie), ze wzgledu na meduzy:

http://www.lanzaroteguidebook.com/news/ ... -jellyfish

The ban on bathing in the sea was extended to cover the beaches at Playa Honda yesterday, after numerous purple stinging jellyfish washed ashore here during Wednesday. This means that the beaches in Teguise, Tias and San Bartolomé remain closed to the public due to the presence of these sea creatures.

On Wednesday it was also discovered at the Playa Las Cucharas in Costa Teguise that there were in fact three different types of jellyfish being brought in by the tides. Apart from the purple stinging jellyfish which are common to both the Mediterranean and the Atlantic, there was also a Portuguese caravela or man o’war, which are known to have very venemous stings.

This latest invasion of ‘aguavivas’ (live water) as they are also known in Spanish is the second major infestation of local waters in the last few months. At present, therefore, bathing is banned at the beaches of Costa Teguise, Puerto del Carmen, Los Pocillos, Matagorda and Playa Honda.


Ostatnio edytowany przez ExGliwice, 23 Sty 2012 09:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Sty 2012 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
ExGliwice napisał(a):
Dla tych co sie wybieraja, lista zamknietych plaz (kapiele zabronionie), ze wzgledu na meduzy:

http://www.lanzaroteguidebook.com/news/ ... -jellyfish

The ban on bathing in the sea was extended to cover the beaches at Playa Honda yesterday, after numerous purple stinging jellyfish washed ashore here during Wednesday. This means that the beaches in Teguise, Tias and San Bartolomé remain closed to the public due to the presence of these sea creatures.

On Wednesday it was also discovered at the Playa Las Cucharas in Costa Teguise that there were in fact three different types of jellyfish being brought in by the tides. Apart from the purple stinging jellyfish which are common to both the Mediterranean and the Atlantic, there was also a Portuguese caravela or man o’war, which are known to have very venemous stings.

This latest invasion of ‘aguavivas’ (live water) as they are also known in Spanish is the second major infestation of local waters in the last few months. At present, therefore, bathing is banned at the beaches of Costa Teguise, Puerto del Carmen, Los Pocillos, Matagorda and Playa Honda.


dzięki za info w przyszły czwartek będę na Lanzarote
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group