Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lanzarote
#21 PostWysłany: 08 Wrz 2011 11:27 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 14
Lecimy w drugiej połowie października na Costa Teguise.
Zna ktoś tanią szkołę surfingową (nie windsurfingową)? Wiem, że najlepsze warunki są na północnych plażach, ale będzie auto, więc to nie problem dojechać. Na razie znaleźliśmy tylko w cenie 240€/5 dni szkolenia, a to jednak sporo.

Chcielibyśmy też na miejscu dorwać "zioła lecznicze im. Boba Marleya". Jest z tym większy problem? Szukać bardziej po knajpkach/barach, czy na plażach, a może jeszcze gdzie indziej? Wiem, że prawo jest tam łagodne pod tym względem, stąd pytanie. Jak z cenami? Podobnie jak u nas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Lanzarote
#22 PostWysłany: 08 Wrz 2011 11:56 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Z całej wyspy najwięcej surferów znajdziesz na Famarze widziałem też sporo sklepów związanych z tą dziedzina. Jak są surferzy to jest i zioło:)
W dodatku Famara jest najlepszą plażą wyspy.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#23 PostWysłany: 11 Lis 2011 01:22 

Rejestracja: 08 Paź 2011
Posty: 37
uświadczę gdzieś na Lanzarote prysznic na plaży? może ktoś się orientuje czy jest gdzieś takie miejsce? Wiem, że u nich wodę się mocno oszczędza bo nie ma bieżącej itd., a zapytać nie zaszkodzi :) Jedziemy z namiotem a wszelkie kampingi ponoć są czynne tylko do września-października. Gdzieś się myć trzeba ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#24 PostWysłany: 11 Lis 2011 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
na większości plaż w turystycznych miejscach znajdziesz. Z tego co pamiętam to na 100% na costa teguise i playa blanca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#25 PostWysłany: 11 Lis 2011 13:27 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
co do zioła leczniczego to ja bardziej spotkałem się z brązową plastelinką... ale jestem pewien że znajdziesz to na co masz ochotę :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#26 PostWysłany: 11 Lis 2011 14:39 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 14
W sumie to trochę późno, bo już wróciłem, ale potwierdzam na przyszłość: plastelina od Marokańczyków pierwsza klasa (nie krępować się i pytać czarnoskórych z okularami i zegarkami), gorzej z jakością zielonego (nie polecam). Pamiętajcie, żeby nie przepłacić i targować się, bo często życzą sobie horrendalne ceny (typu 50€ za 3). My za 20€ dostaliśmy jakieś 3-3,5g na oko. 30€ za 5 to jest tam niby normalna cena.
Bletki normalnie do kupienia w sklepach z tytoniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#27 PostWysłany: 11 Lis 2011 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
ktos667 napisał(a):
uświadczę gdzieś na Lanzarote prysznic na plaży? może ktoś się orientuje czy jest gdzieś takie miejsce? Wiem, że u nich wodę się mocno oszczędza bo nie ma bieżącej itd., a zapytać nie zaszkodzi :) Jedziemy z namiotem a wszelkie kampingi ponoć są czynne tylko do września-października. Gdzieś się myć trzeba ;)

W Puerto del Carmen na Playa Poncillos są prysznice.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#28 PostWysłany: 12 Lis 2011 20:04 

Rejestracja: 08 Paź 2011
Posty: 37
dzięki za odpowiedzi, teraz zostaje już tylko planowanie tras z uwzględnieniem ww miejsc i pakowanie plecaka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#29 PostWysłany: 12 Lis 2011 23:36 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Witam!

Bede na Lanzarote przez tydzien na poczatku przyszlego roku. Chce sie wybrac na jeden dzien zwiedzic Furertaventure. Bede mial samochod i znalazlem cos takiego:
https://secure.navieraarmas.com/inicio
Moge poplynac z lanzarote na fuertaventure i z powrotem za 73 euro z samochodem za dwie osoby (bede z osoba towarzyszaca). Czy ktos juz moze kozystal tam z promow i moze mi powiedziec czy to jest dobra cena czy czekac az bedze jeszcze taniej? A moze lepiej po prosu kupic bilety na miejscu a nie przez neta?
Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#30 PostWysłany: 13 Lis 2011 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
j_brawo napisał(a):
Witam!

Bede na Lanzarote przez tydzien na poczatku przyszlego roku. Chce sie wybrac na jeden dzien zwiedzic Furertaventure. Bede mial samochod i znalazlem cos takiego:
https://secure.navieraarmas.com/inicio
Moge poplynac z lanzarote na fuertaventure i z powrotem za 73 euro z samochodem za dwie osoby (bede z osoba towarzyszaca). Czy ktos juz moze kozystal tam z promow i moze mi powiedziec czy to jest dobra cena czy czekac az bedze jeszcze taniej? A moze lepiej po prosu kupic bilety na miejscu a nie przez neta?
Pozdrawiam


Ja płynęłam. To jest stała cena. Czy Ty kupisz teraz czy za miesiąc - zapłacisz tyle samo.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#31 PostWysłany: 13 Lis 2011 15:11 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Ok, dzięki za info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#32 PostWysłany: 04 Gru 2011 23:05 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
mam pytanie do Was którzy byli, oczywiście pełno jest stron z pogodą ale wolę usłyszeć/przeczytać od realnych osób... Jak wygląda pogoda na przełomie stycznia/lutego na Lanzarote? Uprzedzę pytanie, nie chodzi mi o plażowanie tylko nie wiem jak mam mniej więcej się spakować, czy targać jakieś swetry itp :) a druga sprawa, czy o tej porze roku jest dużo ludzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#33 PostWysłany: 04 Gru 2011 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
tomekkk napisał(a):
mam pytanie do Was którzy byli, oczywiście pełno jest stron z pogodą ale wolę usłyszeć/przeczytać od realnych osób... Jak wygląda pogoda na przełomie stycznia/lutego na Lanzarote? Uprzedzę pytanie, nie chodzi mi o plażowanie tylko nie wiem jak mam mniej więcej się spakować, czy targać jakieś swetry itp :) a druga sprawa, czy o tej porze roku jest dużo ludzi?

bylem w lutym, w dzien 20-23 st = tshirt, w nocy kolo 15-17, jak sie czlowiek nie ruszalo to trzeba bylo ubraz bluze.

generalnie chill, w tamtym roku jak w Las Palmas było 13 stopni a na Pico de los Nieves spadł śnieg, to był to najzimniejszy dzien od bodajze 1973 roku, wiec.. ;) Normalnie cieplutko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#34 PostWysłany: 05 Gru 2011 01:00 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 3
Hej,
W ciągu dnia (w południe) temperatura czasami dochodzi do 25-27 stopni. Bardzo ciepło. W słońcu nawet upalnie, choć słońce jest tam łagodne i trudno o jakieś oparzenie. Natomiast wieczory, noce i poranki są chłodne. Wieczory zdecydowanie poniżej 20 stopni, w restauracjach często włączają przenośne ogrzewanie. Noce dość zimne. Moje dane pochodzą z dwóch zim, które tam spędzałem:) Tak więc wieczorem koniecznie sweter lub bluza. W domach nie ma ogrzewania, ale śpi się dobrze, nie jest zbyt chłodno. Tak nawiasem mówiąc, na Lanzarote jest cudowne powietrze (to rezerwat biosfery) i oddycha się świetnie, w porównaniu np. z Krakowem:) Miłego pobytu:), Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#35 PostWysłany: 05 Gru 2011 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
tommy napisał(a):
Hej,
W ciągu dnia (w południe) temperatura czasami dochodzi do 25-27 stopni. Bardzo ciepło. W słońcu nawet upalnie, choć słońce jest tam łagodne i trudno o jakieś oparzenie. Natomiast wieczory, noce i poranki są chłodne. Wieczory zdecydowanie poniżej 20 stopni, w restauracjach często włączają przenośne ogrzewanie. Noce dość zimne. Moje dane pochodzą z dwóch zim, które tam spędzałem:) Tak więc wieczorem koniecznie sweter lub bluza. W domach nie ma ogrzewania, ale śpi się dobrze, nie jest zbyt chłodno. Tak nawiasem mówiąc, na Lanzarote jest cudowne powietrze (to rezerwat biosfery) i oddycha się świetnie, w porównaniu np. z Krakowem:) Miłego pobytu:), Tomek

ze wszystkim sie zgadzam, oprócz oparzen ;) Zalezy od skóry - mi po dwoch godzinach w lutym (w godzinach 11-13) nic nie bylo, kolezanka wyladowala w szpiatlu z poparzeniami. Takze radze jednak uwazac, wiekszosc osób w Polsce ma jedna w miare jasną karnację ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#36 PostWysłany: 05 Gru 2011 22:08 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
to mnie zaskoczyliście bo spodziewałem się raczej łagodniejszej pogody o tej porze... ale dla mnie bomba! 8-) dzięki za odpowiedzi ;)

a jak z tymi ludźmi? jest gdzie włożyć palec w lutym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#37 PostWysłany: 05 Gru 2011 22:28 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
a jak z tymi ludźmi? jest gdzie włożyć palec w lutym?

hehe a o czym mówisz??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#38 PostWysłany: 05 Gru 2011 22:33 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
heheh zabrzmiało dwuznacznie :lol: chodzi mi czy są tłumy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#39 PostWysłany: 05 Gru 2011 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
tomekkk napisał(a):
heheh zabrzmiało dwuznacznie :lol: chodzi mi czy są tłumy ;)

na lanzarote i fuerte spokojnie znajdziesz prkatycznie puste miejsca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#40 PostWysłany: 22 Gru 2011 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Robin napisał(a):
jak sprawdzić jaka była pogoda w zeszłym roku
Kamil podawałeś kiedyś linka ale nie pamiętam gdzie, możesz go podać jeszcze raz? thx

pewnie to, have fun: http://polish.wunderground.com/weathers ... span=month

ps. ale w skrócie - w grudniu/styczniu spokojnie sie mozna opalac i plywac :-)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group