Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Sty 2018 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Oj, starzejesz się @oskiboski. Bazę miałem w Cenang i tam przy McDonaldzie zatrzymywali za brak kasku. Ale wypożyczający nam skutery powiedział że na bocznych nie łapią... W ogóle facet nie chciał od nas żadnych papierów, prawa jazdy czy paszportu. Twierdził że to wyspa i nigdzie nie uciekniemy :shock: Pewnie widział że nocujemy naprzeciwko. Dodatkowe ubezpieczenie kupiłem rano w necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 14 Sty 2018 19:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@12groszy jednka jest subtelna roznica za brak kasku i zaplaceniem mandatu a pojsciem na 24 h do pierdla, czego oczywiscie z gory nie zakladam
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Sty 2018 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Ale byś miał relację miesiąca... co ja mówię relację roku! Oki wszystkiego z umiarem. Baw sie dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Sty 2018 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeżeli nie masz uprawnień to odpuść. Malezyjska policja w przeciwieństwie do Tajskiej jest doposażona, dobrze wyszkolona i nie bierze łapówek. Miałem co prawda z nimi styczność tylko dwukrotnie i dwukrotnie skończyło się na pouczeniu, ale brak uprawnień to inny kaliber.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Sty 2018 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
oskiboski napisał(a):
teraz idzie sie do pierdla za brak prawka, podobno na Langkawi turysta złapany dostaje 24h plus 2000Rm

Chodzi o brak prawa jazdy w ogóle czy międzynarodowego?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
brak międzynarodowego=brak uprawnień.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Kwi 2019 22:00 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 25
Zbanowany
Właśnie wróciłem z Langkawi. Zjeździłem wyspę wzdłuż i wszerz na skuterze. Policji praktycznie nie było widać. Jeździłem bez kasku, bo tak jeździ połowa lokalsów. Frajda dwa razy większa. Przy wypożyczeniu nikt mnie nie pytał o żadne miedzynarodowe prawo jazdy. Notabene nawet nie mam takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Kwi 2019 23:45 

Ja też, żadnych utrudnień. Na 2 dni spod hotelu miałem skuter chyba było to 120ccm ,zjeżdziłem wyspę po zakamarkach ,bez kasku/zakładałem na głównych drogach/ nawet po piwku na plaży. Policję widziałem nawet kilka razy, ale przejazdem,zero reakcji,potrąciłem nawet małpę. Frajda 100 razy lepsza od skuterów na greckich wyspach i to za jedyne 50 RM na 2 dni i koszty benzyny ,chyba 8 l po 1,9 RM za litr
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Kwi 2019 00:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@Anderstud
@andrzejdz

Gratuluję kompletnego braku rozsądku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 13 Kwi 2019 01:12 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
To jakiś lans, że bez kasku, skoro każdy o tym wspomina?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 13 Kwi 2019 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Z własnego doświadczenia... lepiej kask mieć. Raz ruch lewostronny, dwa... można spotkać takiego giganta na drodze jak Ja, który dopiero zaczyna jeździć na skuterze i w pewnym momencie wali na was pod prąd... pamiętasz Marek? @12groszy :D ha ha ha
Góra
 Profil Relacje PM off
12groszy lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 13 Kwi 2019 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
W tamtej sytuacji kask by ci raczej nie pomógł :lol: A kto wiedział że stópka ci opada i na zakrętach haczy?
Góra
 Profil Relacje PM off
joael lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 24 Wrz 2019 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Cześć, czy ktoś wypożyczał skuter na 2 osoby? Nie ma problemu z dopożyczeniem drugiego kasku? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Wrz 2019 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 186
Kilometry: 337 189
platynowy
u mnie nie bylo, ale to pewnie zalezy od kogo wypozyczasz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 24 Wrz 2019 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Na wyspie spędziłem niemal tydzień i codziennie jeździłem skuterem. Kat. A mam, wyrobić międzynarodowe u mnie w starostwie to kwestia 20 minut. Kasku używałem bo debilem nie jestem. Ale kasku używają ludzie, którzy mają odrobinę, naprawdę odrobinę wyobraźni.

Policję widziałem kilka razy, nigdy mną się nie zainteresowali. Co do ruchu lewostronnego to może pierwsze 10 minut robił on na mnie wrażenie. Później nawet nie zwracasz na to uwagi. Oczywiście, mówię to do osób, dla których jazda czymkolwiek nie jest wyzwaniem. Patrząc na polskie drogi to co drugi walczy na nich o życie - sam ze sobą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12groszy lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 24 Wrz 2019 16:57 

Podczas jazdy po drogach należy zwracać jeszcze uwagę na wązkie ok 30 cm, dość wysokie spowalniacze na asfalcie. Na wielu drogach pokrywająca je żółta farba jest już niewidoczna i całość zlewa się w szary kolor nawierzchni drogi. Można solidnie" wywinąć orła". Nie róbcie tez sobie postoju na batonika lub kanapkę pod drzewami, gdzie mile zaskoczyć was może "lądująca" z góry małpka. Na drogach też jest wiele dzikich małp.
Sama jazda skuterem po Langkawi jest niemałym dośwadczeniem i przeżyciem. Sam w 2 dni objechałem można powiedzieć całą wyspę z półdniowymi przystankami na Skay Bridge i Rhiu Beach każdego dnia. Cena wypożyczenia na 2 dni to 50 MYR, a na benzyne po 2 MYR wystarczy 8-10 litrów na prawie 300 km jeżdzenia
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Sty 2023 23:44 

Rejestracja: 16 Gru 2017
Posty: 29
Będę w lutym z rodziną na Langkawi, rodzina 2+3.
Czy można tam dość bezpiecznie jechać na dwa skutery (ja z dwójką dzieci, żona z jednym?) czy raczej nastawić się na auto?

Jak się to ma do kasków/policji etc?

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Sty 2023 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Skuterami jeździ się spoko, jedyny problem to ból 4 liter po całym dniu jeżdżenia, ale może dlatego że brałem skuter zaraz po długich lotach i byłem bardziej wrażliwy, kask dostaje się razem ze skuterem, a policji nie widziałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Sty 2023 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Byłem na Langkawi w 2017, wtedy bardzo spokojnie było na drogach. Policji żadnej nie pamiętam, ale jak jeździsz w kasku i nie wariujesz to pewnie nie zwrócą uwagi. Dwójka dzieci na skuterze to tam norma ale nie wiadomo jak na turystów pod tym względem patrzą. Wydaje mi się że wszystko jest kwestia rozsądku... Ruch (przynajmniej wtedy) nie był duży więc może auto będzie lepszą opcją dla rodziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Sty 2023 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W grudniu gdy byliśmy na miejscu poruszaliśmy się tylko i wyłącznie skuterem. Nie potrafię sobie przypomnieć czy widywałem białasów z dzieciakami na skuterach, ale powiedziałbym, że jest to raczej akceptowalne. Gliniarzy widywałem włącznie z patrolami na motocyklach (Kawasaki Ninja ze śmiesznymi kuferkami :lol: ). Ogólnie jak to wszędzie indziej niż u nas w kraju jeździ się wolno, nie ma się poczucia niebezpieczeństwa na drodze. Generalnie skuterem na miejscu podróżuje się przyjemnie i wygodnie. Potwierdzam, że na drogach często spotkamy małpy, które potrafią dużymi grupami "biesiadować" na środku drogi. Trąbienie skutera raczej nie robi na nich wrażenia. Niebezpiecznych przygód z nimi też nie mieliśmy choć nie wpadaj na pomysł podchodzenia do takich małp. Do momentu zobaczenia ich kłów albo siły człowiek sobie myśli, że to takie śliczne małe zwierzątka (nie mam pojęcia co to za gatunek. Spotkaliśmy na pewno 2, a być może 3 różniące się od siebie gatunki).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group