Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malezja w lipcu
#1 PostWysłany: 09 Maj 2017 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Witam,

polecacie jakies miejsca w Malezji, na urlop w lipcu?
tak zeby byly w miare sensowne plaze,
i z tego co czytam, bardziej wschod, bo wtedy tam lepsza pogoda i mala szansa na opady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#2 PostWysłany: 09 Maj 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecam wyspy Perhentian. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#3 PostWysłany: 09 Maj 2017 21:01 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Tez polecam Perhentiany, bylam w lipcu, jest to szczyt sezonu i raczej rezerwowalabym cos naprzod (np Abdul's Chalet :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#4 PostWysłany: 09 Maj 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
A Kuantan i okolice ? bo tam mi sie podoba kilka hoteli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#5 PostWysłany: 19 Cze 2017 19:52 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 25
Loty: 16
Kilometry: 13 011
Nie bój się pogody.

Penang, Langkawi i Kuala Lumpur :) jak już lecisz to musisz zwiedzic.
_________________
[b]Zbazowany w Wietnamie - https://wczasywazji.pl//b]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#6 PostWysłany: 19 Lip 2017 10:01 

Rejestracja: 19 Lip 2017
Posty: 3
-- 19 Lip 2017 09:47 --

Zdecydowanie wyspy Perhentian (~200 pln samoloty). Byliśmy i jest pięknie! Dodatkowo Kuala Lumpur i okolice. Mieliśmy swojego przewodnika - Bob'a (jeden z taksówkarzy, człowiek poświęcił nam cały swój czas i zabrał nas w najbardziej ukryte miejsca, pokazał Duriana (blee). Jak co to dam namiar, dziwiłem się, że tak mało kasy za nas wziął.

-- 19 Lip 2017 10:01 --

No a co do pogody to strzeżcie się listopada - sprawdźcie czy wtedy w Indonezji nie wypalają lasów - cały nasz pobyt powity był mgłą, czasami nawet z hotelu nie było można zauważyć Menera ani Petronas Tower.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#7 PostWysłany: 22 Lip 2017 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Wlasnie konczymy wizyte w Malezji,
przez 2 tygodnie, padalo tylko 2 razy w nocy :) a tak to slonce slonce slonce, czasami chmury wyszly, ale to na plus, chwila odpoczynka od slonca :)
a prognozy caly czas podawaly chmury i opady ;)
no ale to taki region, nie ma co patrzec na prognozy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja
#8 PostWysłany: 02 Wrz 2017 19:04 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
Witam
Prosze o pomoc szanownych forumowiczów... w kilku kwestiach
1. czy to juz potwierdzone ze do każdego noclegu w kualla lumpur czy tez całej Malezji dodali po 10MIR?
2. od kilku dniu nie można kupic biletów online na petronas towers, czy ktoś wie o co chodzi ewentualnie podac alternatywna strone kupienia online
3.kupuje karta dolarową podwieszoną do konta aliora walutowego - przy płatności w dolarach na mir malezyjskie przeliczaja mi po kursach całkiem innych niz na stronei mastrcarda, czy ktos wie dlaczego?
4. jaki jest naprawde koszt taxi z lotniska w KUala do centrum, czy warto brac ubera?( wracam po godzinie 1 w nocy
5. jaki jest aktualnie kurs wymiany 1 doallr = MIR w kantorze w Malezji
dzieki


-- 02 Wrz 2017 18:56 --

no hallo , nikt nie chce pomóc?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 02 Wrz 2017 20:00, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#9 PostWysłany: 02 Wrz 2017 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
z KUL do miasta jest parę kilometrów :D taxi chyba nieopłacalne. (kosztu nie znam)
@jim12
Proponuję albo pociąg albo (tańsze i na pewno są w tych godzinach - ja jechałem o 02.00) autobus. po 10-12 MYR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2017 00:42 

Rejestracja: 19 Lip 2017
Posty: 3
Ad. 1
Coś dopłacaliśmy, ale nie pamiętam już ile. I chyba tylko na wyspie, a nie na lądzie.
Ad. 2
Na Petronas można było kupić na miejscu. No albo jak już będziesz w Malezji. My nie wchodziliśmy, bo była mgła straszna - od wypalania lasów palmowych w Indonezji
Ad. 3
Może masz podwójne przewalutowanie? Nie wiem, nie znam się, nie mam $.. mam tylko € :)
Ad. 4
My wzięliśmy taxi z lotniska do KL. Płaciliśmy chyba ze 120pln. Byliśmy w 4 os, także rozeszło się po kościach. Jak chcesz, dam Ci nr do Bob'a - mega koleś!:)
Ad. 5
W kantorach, nie tylko w Malezji, musisz uważać na przeliczniki. Wiadomo, że nawet w Polsce będą chcieli na Tobie zarobić. Ja wymieniałem 2x. Jak masz kartę, zorientuj się czy może będziesz mógł gdzieś wypłacić po dobrym kursie z ATM. Aaa... i nie bierz starych baksów... straciliśmy pół dnia, bo mieliśmy zielono-białe (ja nawet miałem z '78;p). Udało się w banku, którymś dopiero....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja w lipcu
#11 PostWysłany: 03 Wrz 2017 03:16 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@jim12 taxi z DoubleTree na lotnisko KLIA brana przez aplikację GRAB kosztowała 65 RM (luty 2017), z lotniska płaciliśmy coś więcej bo braliśmy oficjalne taxi z budki (ale przy 4 osobach nadal wychodziło taniej niż KLIA Express). W Kuala Lumpur częściej używaliśmy GRAB zamiast Ubera. Możesz sobie pobrać aplikację i sprawdzić aktualną cenę za przejazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja
#12 PostWysłany: 03 Wrz 2017 05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
jim12 napisał(a):
Witam
Prosze o pomoc szanownych forumowiczów... w kilku kwestiach
1. czy to juz potwierdzone ze do każdego noclegu w kualla lumpur czy tez całej Malezji dodali po 10MIR?
2. od kilku dniu nie można kupic biletów online na petronas towers, czy ktoś wie o co chodzi ewentualnie podac alternatywna strone kupienia online
3.kupuje karta dolarową podwieszoną do konta aliora walutowego - przy płatności w dolarach na mir malezyjskie przeliczaja mi po kursach całkiem innych niz na stronei mastrcarda, czy ktos wie dlaczego?
4. jaki jest naprawde koszt taxi z lotniska w KUala do centrum, czy warto brac ubera?( wracam po godzinie 1 w nocy
5. jaki jest aktualnie kurs wymiany 1 doallr = MIR w kantorze w Malezji
dzieki


-- 02 Wrz 2017 18:56 --

no hallo , nikt nie chce pomóc?

1) Co za różnica, serio.
2) Nie kupuj z wyprzedzeniem. Kupuj na miejscu, jak nie pada i nie ma haze.
3) Powinno iść po kursie mastera, reklamuj.
4) Warto, niewarto, zależy od budżetu - ale raczej nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja
#13 PostWysłany: 03 Wrz 2017 08:55 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
jim12 napisał(a):
3.kupuje karta dolarową podwieszoną do konta aliora walutowego - przy płatności w dolarach na mir malezyjskie przeliczaja mi po kursach całkiem innych niz na stronei mastrcarda, czy ktos wie dlaczego?

Zapewne na razie masz tylko blokadę. Są one na wyższą kwotę, później pobiorą normalnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group