Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Langkawi
#1 PostWysłany: 26 Sty 2016 21:04 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Malezja nie jest taka mała, więc pozwolę sobie założyć oddzielny temat dotyczący Langkawi (jeśli to zły pomysł, proszę o przeniesienie posta).

Będąc na wyspie absolutnym must have według mnie jest Night Market (Pasar Malam) z ogromnym wyborem street foodu. Stoiska z jedzeniem codziennie znajdują się w innym miejscu. Ze znajomymi wybraliśmy się, kiedy market był akurat w Kuah (tutaj rozstawiają się stragany). Prócz możliwości skosztowania lokalnych potraw można tam także nabyć różne pamiątki itp. Ceny są bardzo niskie, można się naprawdę najeść za niewielką kwotę. Targ jest organizowany wieczorem, panuje tam przyjemny klimat i atmosfera. Wybór potraw i przekąsek jest ogromny. Ja już na samym początku przejadłem się trochę satayami, ale dzielnie degustowałem dalej kolejne przysmaki.
Załącznik:
013.jpg
013.jpg [ 224.12 KiB | Obejrzany 4317 razy ]
Załącznik:
014.jpg
014.jpg [ 217.02 KiB | Obejrzany 4317 razy ]
Załącznik:
015.jpg
015.jpg [ 230.81 KiB | Obejrzany 4317 razy ]
Tutaj można poczytać nieco więcej.

Po pobycie w Kuah mogę polecić jeszcze jedno miejsce ze smacznym jedzeniem (wydaje mi się, że najlepszy nasi lemak jadłem właśnie tam) znajdujące się w tym miejscu.
Jest tam kilka stoisk z jedzeniem, ja bywałem tylko na śniadaniach, żeby posilić się przed wycieczkami po wyspie.
Załącznik:
006.jpg
006.jpg [ 167.22 KiB | Obejrzany 4317 razy ]
Załącznik:
005.jpg
005.jpg [ 211.15 KiB | Obejrzany 4317 razy ]
Załącznik:
004.jpg
004.jpg [ 218.97 KiB | Obejrzany 4317 razy ]

Z Kuah jeszcze warte odnotowania jest to miejsce, bardzo dobre owoce morza.
A nie polecam fastfoodu na lotnisku, podczas pobytu w Azji żywiliśmy się w przeróżnych miejscach i nic nam się nie działo, a jedyne dolegliwości żołądkowe pojawiły się właśnie po jedzeniu z LGK. :)

Smacznego!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Langkawi
#2 PostWysłany: 27 Sty 2016 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Myślę że temat bardzo dobry i warto go rozwijać. Ja będę co prawda z drugiej strony wyspy i krótko, ale jak coś znajdę ciekawego to też dorzucę :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#3 PostWysłany: 27 Sty 2016 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Myśmy większość czasu spędzili w okolicach Pantai Cenang i generalnie... jedliśmy wszystko z ulicy. Prawie każdy posiłek w innym miejscu. Raz zdecydowaliśmy się pójść do jakiejś restauracji, na noworoczny obiad, na świeże owoce morza. Poszliśmy do chińczyka w okolicach Malibest i gorąco odradzam. Najdroższy i najsłabszy posiłek podczas całego wyjazdu.

Z miejsc do których wracaliśmy to:
- tutaj chodziliśmy na śniadania. Roti Canai świetne, najdroższe za 3myr, Nasi Lemak w 3 odsłonach, najlepszy podczas wyjazdu, 1,5myr za sztukę i do tego teh tarik ais w worku za 1,8myr. Byliśmy też raz na obiedzie i spoko, Tom Yam wybitny
- tutaj byliśmy podczas wyjazdu chyba ze 30 razy. Coconut Ice Blended - niebo w gębie. Trochę mleczka kokosowego, woda z kokosa, jakiś magiczny składnik i lód. Drink mający w sobie coś orzeźwiającego jak woda pita bezpośrednio z kokosa z pełnią smaku jak w mleczku kokosowym. Bardzo subtelne w smaku. Mogłbym nie pić nic innego na tym wyjeździe ;) A no i wieczorami z białym rumem i limonką też wymiatało.
- tutaj jest zupełnie co innego niż na zdjęciach ze SV. Generalnie miejsce o które mi chodzi łatwo namierzyć po stojącym przed lokalem piecu tandoori i własnie na jedzenie z tego pieca tutaj przyszliśmy 2 razy. Naan za grosze, ze świetnym dymnym, drzewnym posmakiem z pieca i równie smaczny kurczak do tego.

Resztę miejsc ciężko wskazać, bo jedliśmy ze stoisk rozstawianych na ulicy sporo, mało kiedy 2 razy w tym samym miejscu bo też długo tu nie siedzieliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#4 PostWysłany: 22 Lut 2016 19:44 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Na Langkawi jadaliśmy w Tomato Nasi Kandar - Facebook
Lokal czynny 24h. Prócz dostępnych stałych dań z menu, można było także skorzystać z self service, gdzie nakładaliśmy na tależ różne rzeczy i potem płaciliśmy.
Średnio za tależ z ryżem, warzywami i 2-3 rodzajami mięsa płaciliśmy ok. 12 MYR + cola za 1.8 MYR
Soki po 4 MYR. Chicken / beef Burger z małą porcją frytek za 5 MYR.

Załącznik:
tomato.jpg
tomato.jpg [ 109.58 KiB | Obejrzany 3785 razy ]


Załącznik:
menu.jpg
menu.jpg [ 145.23 KiB | Obejrzany 3785 razy ]


Murtabak Chicken
Załącznik:
murtabak.jpg
murtabak.jpg [ 152.44 KiB | Obejrzany 3785 razy ]


Załącznik:
IMG_20160216_134101_HDR.jpg
IMG_20160216_134101_HDR.jpg [ 127.19 KiB | Obejrzany 3785 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#5 PostWysłany: 01 Sie 2016 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Bedąc w The Oriental Village Langkawi czyli miejscówce gdzie jest SkyCab mogę polecić Food Court zaznaczony na mapie kółkiem:) bardzo dobra knajpa pakistańska, rewelacyjny kurczak tandoori, kilka odmian naan, a szerokim łukiem omijać knajpe przy parkingu zaznaczoną krzyżem, masakra.

Image
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#6 PostWysłany: 04 Sie 2016 22:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nasza ulubiona knajpka z Langkawi nosi nazwę Rasa i jest w Pantai Cenang, prawie naprzeciw Orkid Ria Seafood. Znakomite sataye, rendang i curry w stylu malajskim. Grillowane owoce morza. Raz wpadliśmy też na śniadanie - również bardzo dobre.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2016 22:43 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Ja polecam WARUNG MAK TAM, mniej więcej tutaj: 6.282964, 99.730980

Ceny od 6,50 do 8,50 RM.

Makaron z krewetkami:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#8 PostWysłany: 14 Sty 2018 17:49 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jedzenie na lotnisku jest świetne :D w tym Brown, panierka z KfC sie chowa. Jadlem w Tomato i na bank wroce, garkuchnia ale dla ludzi z mikro naprawde mikro budzetem to moze byc sposob na przetrwanie bo za 2myr jest ryz z samym sosem :o ( tak zapytałem o to ) Ceny wyzsze od tych co podał @JIK o 0.5-0.7 myr ale nadal to jakies grosze w porownaniu z główna ulica. Najwiecej turystow ( nie bialych a hindusow ) je w bangla knajpie, jutro sprawce i uzupelnie, za to odradzam piekarnie Loaf, drogie i niesmaczne podobnie jak burgery za 5 myr, ale to @Zuinasia pisala
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#9 PostWysłany: 29 Sty 2018 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Ja polecam tego Mamaka, codziennie jedliśmy śniadania - pyszne placki i curry:

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... Kedah.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#10 PostWysłany: 22 Gru 2023 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
odświeżę trochę:

bardzo dobre pączki - polecane przez lokalnych - bo są po 1MYR
Zaomi Donut & Pastry
https://maps.app.goo.gl/Qd6dtfySmAEn3gYa6

jedna chyba z tańszych knajp, bardzo smaczne jedzonko - szczerze polecam.
THE EDGE
https://maps.app.goo.gl/jdHx4Nh2bZa29ALE6
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Langkawi
#11 PostWysłany: 13 Lut 2024 16:05 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Polecam Island Kitchen. Totalnie lokalna, tania, ale bardzo pyszna miejscówka. Trochę na uboczu, ale z Pantai Cenang da się dojść spacerkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group