Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2015 16:05 
Awatar użytkownika

Witajcie,
W połowie sierpnia wybieramy się na wycieczkę do Indonezji, i pierwsza wyspa na której lądujemy to własnie Lombok.
Macie może jakieś miejsca godne polecenia na nocleg? Czy szukać wszystkiego na miejscu?
Mamy ochotę pójść od razu na wyprawę 3 dniową (taka słyszeliśmy, że jest najlepsza) na wulkan Rinjani.

Macie może jakieś namiary na biura, które organizują coś takiego? Może jakieś linki do stron ?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 24 Cze 2015 16:25 

Loty: 30
Kilometry: 107 617
Po przybyciu na Lombok możecie udac się do centrum informacji turystycznej (po wyjściu z autobusu idziecie prosto z 500-700 metrów do takiego jakby centrum Sengigi, i potem w prawo będzie znak, nie sposó nie zauwazyć. Bo zakaldam, ze jedziecie do Sengggigi tak? To chyba najlepsza opcja). W tym Centrum jest sympatyczny i dobrze mówiący po angielsku pan właściciel, który aranżuje wyprawy. Niemniej, one się nie odbywają codziennie - trzeba będzie poczekać dzień lub dwa aż się zbierze grupa, musicie wziąc to pod uwagę. Poza tym naganiaczy jest oczywiście wielu, ale faktycznych operatorów to tylko 3 czy 4. Ja szłam z tym panem właśnie z centrum i było spoko (niestety nie pamietam imienia). W cenie (około 300 złotych) dostałam 2 noclegi na lomboku (tyle trzeba było czekać na zebranie się grupy) w dośc obskurnym miejscu (ale za to z super szybkim wifi i bardzo smacnzym sniadaniem), 3 dni trekkingu na Rinjani, transport na gili po wulkanie i potem jeszcze autobus z Gili do Jogayakarty. Takze wszystko zalezy od tego, co wyhandlujecie, mi sie udało taki packagae uzyskac, mysle ze niezły.

Sprawdzie tylko, czy w sierpniu mozna sie na Rinjani wspinać, wiem, ze przez kilka iesiecy w roku jest to niemozliwe. A, i w nocy temperatura spada do -2-3 stropni.
 Relacje PM off
asdf11 lubi ten post.
asdf11 uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 25 Cze 2015 12:19 
Awatar użytkownika

Dzięki Paulina za informacje.
A powiedz mi w jakim terminie byłaś w Indonezji? Ja sie wybieram w sierpniu i zastanawiam sie jak bardzo będzie wszystko obłożone.. Czy nie trzeba bookowac z wyprzedzeniem....?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Cze 2015 02:57 
Awatar użytkownika

Jeśli chcecie od razu prawie iść na Rinjani to to najpierw wybierzcie formę z którą to chcecie zrobić a oni polecą Wam coś niedrogiego do spania blisko punktu startowego. Zaoszczędzicie w ten sposób sporo czasu.
# dniówka Rinjani to spory wysiłek więc bądźcie na to przygotowani. Poza zagwarantowanym jedzeniem dobrze jest mieć ze sobą coś proteinowego bo jeśli nie uprawiacie na co dzień sportu to poczujecie wejście szybko.
Udanego wejścia. Z góry widok o wschodzie słońca jest odjazdowy.
Paweł

#5 PostWysłany: 26 Cze 2015 10:19 
Awatar użytkownika

Dzięki bardzo. Tak tez zrobimy. Wczoraj wyslalem troche maili z ofertami i znalazlem pare stron. Cena srednia z tego co na szybko zobaczylem na 3D2N to 245 $. Ale musze jeszcze porownac oferty.

A o widoku wlasnie slyszalem ze zjawiskowy... Dlatego od razu to robimy po przylocie :)
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 27 Cze 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Skontaktuj się z Adą z Wrocławia, mieszka na Lomboku, jest bardzo pomocna polindotours@gmail.com , http://www.polindotours.com/.

pozdr
bm
dj3500 lubi ten post.

#7 PostWysłany: 24 Lip 2015 12:02 

asdf11 napisał(a):
Witajcie,
Macie może jakieś miejsca godne polecenia na nocleg? Czy szukać wszystkiego na miejscu?

Szukaj wszystkiego na miejscu, jak dla mnie tak jest zawsze najlepiej. Jeżeli dojedziecie na południe wyspy, to w Kutcie polecam Hey-Hey Homestay (najlepiej pokój na piętrze)
asdf11 uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 24 Lip 2015 12:11 
Awatar użytkownika

Dzięki za info. Treking na Rinjani juz zakupiony w tym biurze:
http://www.rinjanifun.com/

Zastanawiam sie czy zostawac dluzej na Lombok po trekingu czy uciekac juz na Gili (potem w panie mam Bali).
Co na Lombok jest wartego zobaczenia? Czy plaże sa ladniejsze niz na Gili? Moze snorkling lepszy?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 24 Lip 2015 15:15 

Ja byłem na Gili Air, które mnie nie zachwyciło (planowałem być na Meno, ale nie wyszło). W mojej ocenie plaże na Lombok (te na południu, bo tam byłem) o wiele lepsze, niż te na Air

#10 PostWysłany: 25 Lip 2015 01:35 

zgadzam się z przedmówcą :-) jak chcesz ładne plaże, widoczki, folklor itd rwij na południe do kuty, skuter pod tylek i 3 dni albo więcej. tylko że nie ma miejsc na snurki itd bo miejscówka typowo surferowa. a na gili..bylem na meno, też ciekawie, też folklor, ale plaże nijak się mają do tych zdjęć z internetów :-) ale i tak jest zajebiście! nurkowanie, snurkowanie, pływanie, opalanie, nic nierobienie itd. Ciężki wybór :-)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 12 Wrz 2015 18:46 
Awatar użytkownika

Loty: 191
Kilometry: 348 077
niebieski
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z wycieczką do krateru na Rinjani (na 2700 m) na własną rękę? Wszędzie się czyta o przewodnikach i tragarzach, z tego co słyszę wszyscy na miejscu bardzo do tego namawiają, mówią nawet, że to niemożliwe, ale da się znaleźć parę relacji, z których wynika, że wejście samemu wcale nie jest bardzo wymagające. Nie chodzi mi nawet o dość sporą opłatę za przewodnika, ale zwyczajnie nie lubię być tak prowadzony za rękę i skazany na czyjąś dodatkową obecność. Z tego co czytam to szlak jest oznaczony, poza tym idzie nim cały czas sporo osób, więc zgubić się specjalnie nie da. To co mnie interesuje to wynajęcie namiotu i spędzenie jednej nocy w okolicy krateru.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 19 Sty 2016 03:52 

miki_fly
We wrześniu 2015 na miejscu od znajomego, obecnie przewodnikna Rinjani, dowiedzielismy sie że wejscie 3dniowe, tzn 2 nocki bez szczytu to koszt..od 800k za osobe do 2000000 (czyli za 800k da rade, w ubud chcieli 3000000 hehe ). I teraz sobie policz..wejscie do parku za dobe to 250k...a na 3 dni wody troszke trzeba, a i jakies jedzenie, no i sprzet (namiotu nikt ci nie wyporzyczy, to nie alpy)...czyli conajmniej 20kg na glowe...ja wiem ze wskoczyc w dzicz to fajna sprawa ale...to nie sa rysy, z tego co mi Dani mowil to 70procent ludzi odpada w pierwszym dniu podejscia. No chyba że hardcore i plecaki 20kg na grzbiet, wskok do parku przed otworzeniem kasy (5am?), ...tez mialem taki plan ale czy to ma sens?? Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 19 Sty 2016 04:34 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
niebieski
wszedzie wpychaja przewodnika zeby dodatkowo zarobic, tak samo na Lombok idac na wodospady mowia ze musisz miec przewodnika, sciema taka i tyle.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 21 Sty 2016 23:10 

fortuna..poszedłeś z przewodnikiem i teraz masz żal się dałeś wycyckać, czy żal Ci tych biednych, nieświadomych białasów?:-)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 22 Sty 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
niebieski
nie poszedlem tam w ogole bo bylem za krotko, ale nie lubie byc oszukiwany
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 22 Sty 2016 00:15 
Awatar użytkownika

@miki_fly zgadzam się z @kwach77. Robiliśmy Rinjani w wersji 2dni/1noc i podejście pod krater naprawdę daje w kość. Samemu trzeba by się zaopatrzyć w namiot, karimatę, śpiwór, kuchenkę, żywność, dużą ilość wody i cieplejsze ciuchy. Dodatkowo trzeba liczyć się z czasem na przygotowanie posiłków. Jeśli taka opcja Ci odpowiada to śmiało. Nie ukrywam, że ostatni odcinek (już na zmęczeniu) przed obozowiskiem to hardkor nawet bez całego tego osprzętu. Wszystko zależy od tego czy idziesz z kimś/kim? i jaką masz kondycję.

Pozdro!
SNAPCHAT: stohistorii
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 01 Kwi 2016 11:51 

Hej! Ja planuje odwiedzić Indonezję w maju i zbieram informacje o trekkingu na Rinjani:) Pamiętacie może ile zapłaciliście za taki 2 dniowy trekking i jaka ewentualnie jest różnica cenowa między 2 i 3 dniowym trekkingiem? Szliście z Senaru? Przewodnika znaleźliście już w Senaru?
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
Pozdrawiam
Aśka
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 22 Sie 2016 01:49 

Czy ktoś z was wybierał się na ten trekking (Rijnani z Sembalun) bez przewodnika? Z zaczerpniętych przeze mnie informacji wynika, że jest to mocno niewskazane, jednak nie wiąże się to chyba z otrzymaniem żadnej kary. W sieci pojawiło się kilka relacji od osób, którym udało się jednego dnia wejść na szczyt i zejść do wioski przed zmierzchem. Sama chcę dojść do poziomu ~2600 (krateru/jeziora) i wracać tego samego dnia.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 28 Wrz 2016 08:47 
Awatar użytkownika

srebrny
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... e.html#MT2 :/
 Relacje PM off
cypel uważa post za pomocny.

#20 PostWysłany: 29 Wrz 2016 09:12 
Awatar użytkownika

srebrny
"Zgodnie z doniesieniami NBC, w czasie erupcji na wulkan wspinało się co najmniej 389 turystów, z czego 333 było cudzoziemcami. Wybuch miał miejsce we wtorek po 15 czasu lokalnego, do dzisiaj udało się bezpiecznie ewakuować 120 osób. Indonezyjskie serwisy informacyjne twierdzą, że większość z pozostałych turystów zdołała sama opuścić rejon parku narodowego, w którym znajduje się wulkan, jednak lokalne władze mają trudności w ustaleniu ich dokładnej liczby.

Co najmniej 250 osób nadal uważa się za zaginione, trwa akcja poszukiwawcza prowadzona przez ekipy ratunkowe z całego regionu Nusa Tenggara. Wszyscy, którzy zdołali się ewakuować z wulkanu są w dobrym stanie i ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Odwołane zostały niektóre loty z i na Bali, ze względu na dym i popiół unoszący się w powietrzu, który uniemożliwia bezpieczne latanie."

Erupcja dotyczy wulkanu Barujari, który znajduje się w kraterze Rinjani.
 Relacje PM off  

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości