Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ijen 2024
#1 PostWysłany: 15 Mar 2024 00:41 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Hym... Wyczytałem właśnie, że od stycznia aby wejść na wulkan Ijen, oprócz obowiązkowego przewodnika trzeba mieć badania lekarskie poświadczające dobry stan zdrowia. Kosztuje to niewiele ale trzeb zrobić na miejscu np w Banyuwangi. Ponoć niektórzy organizatorzy wycieczek pomagają w tym - cokolwiek by to nie znaczyło. Trochę słabo, bo myślałem że zwiedzę wulkan we własnym zakresie - nie koniecznie ze wschodem słońca. A tu jeszcze te badania. A jako wymogi:

Nie masz problemów z układem krążenia,
Nie masz Astmy
Nie ważysz więcej niż 100 kg
Nie jesteś w ciąży
Masz więcej niż 3 lata :-)

Mam listę miejsc gdzie można te badania wykonać ale może ktoś ko przerabiał już w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Ijen 2024
#2 PostWysłany: 15 Mar 2024 11:39 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
przerabialem w styczniu 2024. zmirrzyli nas, zwazyli, zmierzyli cisnienie, zapytali o alergie, astme, choroby krazenia i tyle. kosztowalo niewiele i trawlo pare minut. wszedlem z synami 8 i 10 lat, ale chlopaki maja mega kondycje. przewodnik, mlody gosc, ze 4 razy odpadal. wejscie naprawde jest calkiem wymagajace, ale warto wg mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ijen 2024
#3 PostWysłany: 16 Mar 2024 23:20 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Ale robiłeś to we własnym zakresie i dalej wynająłeś przewodnika przy wejściu na wulkan, czy też badania robili w ramach wykupionej wycieczki? Jeśli tak to jak to wyglądało organizacyjnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ijen 2024
#4 PostWysłany: 17 Mar 2024 10:07 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
w ramach wycieczki, zawiezli nas z noclegu do "przychodni", odwiezli z powrotem, a pol godziny po polnocy ruszylismy na wulkan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ijen 2024
#5 PostWysłany: 19 Mar 2024 17:26 

Rejestracja: 20 Sty 2024
Posty: 21
Loty: 193
Kilometry: 430 530
Ciekawe info, może mieć to związek z ostatnią śmiercią na szlaku polskiego nurka Krisa Sieniawskiego. Ciekawi mnie jak to będzie egzekwowane w rzeczywistości jeśli chodzi o samodzielnych podróżnych. Znając indonezyjskie załatwianie utrudnień na szlaku, wystarczy kilka rupii "zadatku" ;)
_________________
Image
Pokazuję innym jak smakuje świat na https://www.szamane.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ijen 2024
#6 PostWysłany: 19 Mar 2024 18:11 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
KAS zmarł 15 lutego 2024 a nowe regulacje są od połowy stycznia, impulsem był atak serca i zgon Indonezyjczyka 30 grudnia 2023
nie mam pewności czy jest opcja samodzielnych (w znaczeniu bez agencji) podróżnych na tym szlaku
kiedy ja usłyszałem o tym nowym wymogu od agencji, myślałem że nowa forma łupienia turystów, żeby nie tracić czasu zaproponowałem że zapłacę i niech agencja załatwi kwity bez zawracania głowy badaniami, ale byli nieprzekupni i badanie musiało się odbyć. Nie było to uciążliwe, miało nawet jakiś koloryt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group