Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Lis 2016 18:38 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Witam, ja z rodziną ruszamy 15-22 listopada :) Mam nadzieję że pogoda dopisze bo dziewczyny szykują stroje kąpielowe :) jak wrócę podzielę się informacjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#42 PostWysłany: 04 Lis 2016 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Polecam blog la-palma.pl Dziewczyna, która go prowadzi mieszkała na La Palmie. Znajdziecie tam dużo informacji o wyspie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Lis 2016 13:13 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 18
Loty: 19
Kilometry: 40 230
bierzcie jak najbardziej stroje kąpielowe :) my właśnie wróciliśmy, byliśmy 1-8.11 i kąpaliśmy się i w oceanie i w tych basenach naturalnych. Pogoda jest tam na tyle dynamiczna, że zmienia się w dosłownie minutach. Lał deszcz, poszlismy zjeść obiad, wychodzimy,a tam bezchmurnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 10 Lis 2016 14:47 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
@‌AnnDwo‌

Jakieś porady ? miejsca warte zobaczenia, knajpy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Lis 2016 19:03 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 18
Loty: 19
Kilometry: 40 230
Generalnie warto poczytać o miejscach gdzie się wybrać, na wyspie jest mało oznaczeń.
Plaża warta zobaczenia:
- Playa de Nogales (trzeba trochę dojść)
- Los Cancajos

Obserwatorium astronomiczne - trzeba zrobić rezerwacje, koszt: 9/9,5 e na osobe, fajne miejsce, warte uwagi. My akurat trafiliśmy na meeeega brzydki dzień i niewiele widzieliśmy poza wnętrzem obserwatorium

Restauracja:
- W Santa Cruze de La palma - https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187476-d4061669-Reviews-Enriclai-Santa_Cruz_de_la_Palma_La_Palma_Canary_Islands.html
Jest to najmniejsza restauracja na wyspie - 5 stolików - warto wcześniej zarezerwować. Bardzo miła obsługa, bardzo smaczne jedzenie. Gotują na bieżąco, wszystko świeże. Mają ograniczone menu, nie ma tam karty, tylko obsługa mówi co akurat dziś mają. Jeśli chodzi o ceny, my za 4 osoby płacilismy 110e. Danie główne średnio koło 12-15e, wino lokalne z La Palmy - 16e za butelke.
- W El Paso - https://www.tripadvisor.es/Restaurant_Review-g1142642-d5776339-Reviews-La_Abuela-El_Paso_La_Palma_Canary_Islands.html Tam mają bardzo smaczną paelle (do wyboru z mięsem albo owocami morza). Czeka się na nią około 30 minut, ale warto. Ceny: przystawki koło 4-7e, paella na 2os - 24e.

Lokalny browar: warto się tam zatrzymać na piwko i tapas - Cervezaría Isla Verde in Tijarafe Tapas w cenie ok 3-5e, piwko 1-2e

Baseny naturalne: na pewno Charco Azuro oraz La Fajana

Jeśli chodzi o ścieżki między wulkanami czy górskie. Jest ich bardzo wiele. Mieliśmy w planach Roque de los Muchachos, ale pogoda nam na to nie pozwoliła :/ Zrobiliśmy 1/2 roque de volcanoes. Polecam też caldera de taburiente national park, łatwe i przyjemne ścieżki. Warto zrobić wcześniej rezerwację Centro de Visitantes de La Caldera de Taburiente lub przez internet, bo wtedy można wjechać samochodem na sam początek ścieżek. (Jest ograniczona ilość wjeżdzających samochodów).

Jeśli chodzi o samochód, my mieliśmy wypożyczony z CICAR - najpopularniejszy na wyspach. Za 8 dni 1-8.11 płaciliśmy 154 euro z 1/4 baku. Potem dotankowaliśmy 60 euro (ale jeździliśmy na prawdę dużo). A jeszcze nam 18e zwrócili za zostawienie cos w baku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 11 Lis 2016 17:50 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
[@AnnDwo
Witam, Czy byla Pani w obserwatorium? Chciałem wybrac sie z corka ale widze ze jest limit wieku 12 lat a corka ma 7. Czy faktycznie pilnuja tego? Z czego wynika taki limit wieku? Pozdrawiam i dziękuję za info z góry.

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lis 2016 20:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
AnnDwo lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 13 Lis 2016 23:09 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 18
Loty: 19
Kilometry: 40 230
Byliśmy w obserwatorium. Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy pilnują. Wizyta wyglądała tak, że podjechaliśmy w miejsce zbiórki. Tam Pan, który oprowadzał nas sprawdził listę obecności ( Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja przez internet). Dalej opowiadał o tym jakie są tam obserwatoria i na czym to wszystko polega (około 45min). Później każdy swoim samochodem jechał wyżej do jednego obserwatorium dostępnego dla zwiedzających i tam oprowadził po tym i mówił, jak to wszystko działa. Całość trwała 1-1,5 h. Pan, który nas oprowadzał opowiadał po angielsku i hiszpańsku. Niestety, bo nie zawsze to co powiedział po hiszpańsku powtórzył po angielsku, albo już nie było czasu albo zapomniał co miał powiedzieć. Powinny więc być dwie osobne godziny dla każdego z języków. Czy to jest dobra wycieczka dla dziecka 7 letniego i czy wpuszczą, ciężko stwierdzić, bo . Podczas naszej wycieczki byli sami dorośli. Może warto napisać do nich.

-- 13 Lis 2016 22:11 --

P.S. Warto się bardzo ciepło ubrać. W samym obserwatorium panuje temperatura jaka jest w nocy. Czyli kolo 2 stopni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Lis 2016 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Może ktoś coś mi doradzić na temat noclegu? Znalazłem super nocleg w Villa de Mazo, będę na wyspie 5 dni, będę miał auto, chciałbym zobaczyć jak najwięcej i nie wiem czy będzie to dobre miejsce "wypadowe". Co sądzicie? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Lis 2016 22:38 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
suszek napisał(a):
lecimy we wtorek a zaraz po nas zaczynają się następne "turnusy" jest coś na co wrócić uwage, czegoś się dowiedzieć dla was przed waszymi lotami?


a Ty wróciłeś czy było na tyle fajnie,że zastaniemy Cię jeszcze na miejscu w przyszłym tygodniu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Lis 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Na środku wyspy góry więc naturalnym jest mieszkać na wybrzeżu, atrakcje wyspy są i w centrum i nad oceanem, obojętnie gdzie się nie ulokujesz to wszędzie podobne odległości. Jak cena dobra bo brać .
Ja lecę w sobotę na tydzień, bazuję w Los Cancajos .
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 19 Lis 2016 22:38 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
ktoś wie jak się dostać na Arco de los Tilos ? czy to jest na szlaku na wodospady ? Można na ten most wejść?

Załączniki:
70176_hiszpania_la_palma_los_tilos.jpg
70176_hiszpania_la_palma_los_tilos.jpg [ 69.26 KiB | Obejrzany 2782 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Lis 2016 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
@‌klimas‌

przez ten most przechodzi droga z Santa Cruz na północ, najlepiej widać go zjezdzająć na Charco Azur (baseny), albo dokładnie tak jak na tym zdjęciu-> skręcająć do parku nar. - Los Tilos (uwaga w tym parku na osuwające się kamienie!! tam po drodze, już na szlaku, pojawią się znak, że dalej wchodzisz na własną odpowiedzialność. nie bez powodu. NIgdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyłem.

Wróciliśmy w środę, i mimo, że ciut ciut ale ciut swiata widziałem, to wyspa moim subiektywnym zdaniem jest prze-piękna! przez tydzień nie będziecie się nudzili.
Woda na pierwszy dotyk chłodna, ale jeżeli tylko pozwolisz się zanurzyć - po paru sekundach robi się idealnie :)
najlepsze było to, że mieszkaliśmy blisko stolicy, w San Pedro, i gdy po tej stronie wyspy robiło się pochmurno i i spadł deszcz, to po drugiej stronie wyspy w Tazacorte (piękna plaża) było już pełne słońce, 25-27 st. :) - a z Tazacorte wyjazd na kawę do Mirador el Time - widoki to jakaś abstrakcja!
w ogóle to też jest wyspa tęcz - jedna za drugą, tęcze nad Tobą ale i pod Tobą, zobaczyć jeden i drugi koniec tęczy to żaden problem na tej wyspie :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 21 Lis 2016 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Ja siedzę aktualnie w Los cancajos. Super miejscówka La caleta polecana przez kolegę na początku postu. Pogoda tutaj bez szału, nie pada ale o plażowaniu można zapomnieć. Idealnie żeby odpocząć i pozwiedzać. Dziś atakujemy dalsze części wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 21 Lis 2016 13:23 

To się cieszę, że " La caleta" i Cancajos przypadły Ci do gustu. ;)
Ja byłem tam parę lat temu w grudniu i pogoda była taka sobie. Na 2 tygodnie pobytu z 6-7 dni było słoneczne. A reszta pobytu pochmurno. Nieraz mocno lało i wiał meega silny wiatr , że nawet duże gałęzie palm fruwały w powietrzu.
La Palma to jednak nie południowa Teneryfa czy GC. Tak jak pisałem w poście założycielskim tego wątku. Najbardziej deszczowa z wszystkich 7 wysp. Na typowe plażowanie raczej się nie nadaje. Zresztą zapewne zauważyłeś , że plaże to tam rarytas. Jest ich mało i są niewielkie.

PS. W dniu wyjazdu parę dni przed Bożym Narodzeniem pogoda totalnie się załamała. My jeszcze wylecieliśmy , ale poznany tam Niemiec pisał nam póżniej, [ miał wylot następnego dnia] że już nie poleciał. Tylko prze Teneryfę się jakoś bujał i miał 2 dni opóżnienia. Warto to też brać pod uwagę.
Góra
 PM off  
      
#55 PostWysłany: 21 Lis 2016 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
pytanie ile plaż człowiekowi potrzeba :) my znaleźlismy cztery mega fajne i piekne z czego na trzech zawsze było słońce!
- Playa y Puerto de Tazacorte (piasek)
- Playa Escondida (piasek)
- Playa Echentive (kamienista)
- ta nad lotniskiem - tu niestety zakaz kapania, ale idealna do posiedzenia wieczorami gdy mieszkamy blisko :)
wystarczająco mysle.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Lis 2016 13:45 

Mi tam akurat żadna nie potrzebna. :D
Na tej wyspie jest tyle ciekawych miejsc, że plażowanie można sobie odpuścić na inne okazje.
Tak na marginesie to od strony Cancajos mieliśmy blisko pod lotnisko. Dobry punkt obserwacyjny. Lubiliśmy sobie tam podjechać autem [ mieliśmy na cały pobyt , bo ceny dobre] i oddawać się obserwacji jak lądowały i startowały.
Ot taka niewinna mania. Człowiek po prostu kocha te latające, stalowe ptaki. ;)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 21 Lis 2016 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
przypomniało mi się! wielu z nas kupuje kartki pocztowe a takie mega znaleźlismy w Salinas de Fuencaliente - 3D za 2 euro sztuka ale są rewelacyjne!
zdjęcie tego nie oddaje.

Załączniki:
IMG_20161109_153952.jpg
IMG_20161109_153952.jpg [ 141.51 KiB | Obejrzany 2572 razy ]
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Lis 2016 15:24 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Kurcze przydałaby się jakaś relacja :) ,albo przynajmniej więcej fotek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Lis 2016 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
suszek napisał(a):
przypomniało mi się! wielu z nas kupuje kartki pocztowe a takie mega znaleźlismy w Salinas de Fuencaliente - 3D za 2 euro sztuka ale są rewelacyjne!
zdjęcie tego nie oddaje.

W realu tez takie papugi mozna zobaczyc?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Lis 2016 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
nie widziałem ani jednej ... :) może tutaj są https://www.google.pl/search?q=maroparq ... e&ie=UTF-8 albo zle szukaliśmy :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group