Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 09 Lis 2020 22:54 

La Palma to moja ulubiona przed Lanzarote wyspa. Od momentu gdy Easyjet latał z Gatwick na SPC to był mój ulubiony kierunek na kilka dni (3,4)praktycznie co miesiąc ,dwa. Odkąd nie lata moim kierunkiem jest Lanzarote. LPA odpada a TFS nie trawię z nie wiem jakiego powodu.
Góra
 PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#102 PostWysłany: 09 Lis 2020 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Ile dni potrzeba żeby tak intensywnie zwiedzić najważniejsze punkty? Myślałem o oblotowce kanarów z 3 wyspy po parę dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 10 Lis 2020 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@smarzyk chodziło mi w kontekście najważniejszych atrakcji ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 10 Lis 2020 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Smrodek od Kingi z http://LaPalma.pldostałam kiedyś short listę kluczowych atrakcji wyspy. Ze względu na dotychczasowy charakter odwiedzin, czytaj rejs żeglarski - szybki objazd wyspy w jeden dzień,

"Jeśli jeden dzień, to takie skoncentrowane, zróbcie tak:

Santa Cruz -> samochodem na drugą stronę przez El Pilar - zatrzymajcie się przy Llano del Jable (znane też jako Llano de las brujas) i obejrzyjcie widok, jeśli nie ma chmur - Los Llanos - El Time - W Tijarafe przed kioskiem w centrum bardzo ostry stromy zjazd w lewo, do końca, mimo, że wygląda jak droga dojazdowa do posesji dla samobójców, do samego końca (Poris de Tijarafe/ Poris de Candelaria) - zejść piechotą na sam dół do jaskini - ogarnąć szczeki z podlogi - wjechać z powrotem, kierunek Obserwatorium (przed odbiciem w gore można zjeść dobrze w El Bailadero - polecam kozie mięso) - Obserwatorium - zjazd w druga stronę do Santa Cruz - po drodze zjeść kolacje w Chipi Chipi, tam się zjada np. królika a na deser Principe Alberto.

inne rzeczy:
- Fuencaliente i odsalarnia na południowym krańcu, Wulkan San Antonio i Teneguia, ciastka migdałowe i wino malwazja w barze Parada we Fuencaliente, a piękne miejsce do zjedzenia w Los Quemados: EL Quinto pino. Fajna plaza dla surferów: La Zamora.
- Las Los Tilos i kanały, potem San Andres, chillout w Charco Azul, gorzelnia rumu w Puerto Espindola, w porcie tez można zjeść świeżutką rybę - a potem La Fajana de Barlovento, La laguna de barlovento - można zrobić grilla, a jeśli chcecie zobaczyć prawdziwe, totalne zadupie gdzie czas się zatrzymał, to jedzcie do końca El Tablado, i zjedzcie do puntu widokowego na drugi największy wąwóz wyspy - jak macie lornetki to może jakichś hipisów na dole dojrzycie

Na La Palmie jest tego tyle do zobaczenia ze ciężko to pomieścić w krótkim czasie :)"

Pod czym obiema rączkami się podpisuję :) i zaklinam rzeczywistość, aby franca grudniowych lotów mi nie odwołała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 10 Lis 2020 10:15 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@Akna, to Ryanair lata na La Palmę? Z jakiego lotniska i kiedy ? Bo napisałaś "franca" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 10 Lis 2020 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@ewaolivka nie, nie lata, lecę na Teneryfę i stamtąd prom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 23 Lis 2020 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Akna

Loty chyba teraz tańsze niż prom, chyba że jesteś rezydentką.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 23 Lis 2020 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@nick hmm faktycznie ceny się obniżyły w stosunku do tego, co było miesiąc temu, zastanawiam się tylko na ile pewne są loty, bo promy wiem, że kursują praktycznie zawsze.
Tylko do dojazd z tfs do tfn trochę robi wyprawę z tej imprezy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 23 Lis 2020 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Akna

Loty są pewne, komunikacja między wyspami działała, działa i będzie działać jak zawsze, covid nie ma na to żadnego wpływu. Ludzie codziennie latają do pracy a rząd dopłaca do ich lotów konkretne pieniądze, samoloty są pełne tak jak były. Dojazd tfs-tfn to godzina w pustym autobusie i jakieś grosze, coś ok. 3 Euro teraz kosztuje. Możesz też wziąć auto z wypożyczalni i oddać na tfn (niektóre mają to w cenie).
Ceny lotów moim zdaniem wzrosły, ale to pewnie zależy od terminu i zniżek na OTA.

PS. Dzięki za odświeżenie list z La Palmy, przydała się :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@nick raczej chodzi o pogodę, niż covid :)
Sprawdziłam na titsie, autobus kosztuje koło 10 euro pp, auto 30 :)

Mam nadzieję mocno rozszerzyć listę lapalmowych atrakcji, bo ja tę wyspę pokochalam od pierwszego Los Indianos, tylko nigdy nie było mi dane zagościć tam dłużej niż 1.5 doby :D
Teraz szykuję się na 12.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 24 Lis 2020 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Akna
Musisz być wyjątkowo szybka w zakochiwaniu się, ja po trzech tygodniach jeszcze nie rozpakowałem dobrze walizek, a po pół roku pobytu w zeszłym sezonie i wielu "dwutygodniówkach" w poprzednich latach wciąż mam mieszane uczucia, a wygląda na to że kolejne pare miesięcy trzeba będzie tu jakoś przebidować skoro Azja zamknięta :lol:
Póki co w ramach atrakcji ulokowałem się w towarzystwie imigrantów z Am. Południowej -po pwenym czasie uznałem, że to znacznie ciekawsze towarzystwo niż "kanarce" (tak ich nazywa mój kolega Rosjanin i jakoś mi podeszło) którzy nigdy się stąd nie ruszyli.
Liczę że po pobycie podrzucisz na forum jakieś ciekawe miejsca.


Coś słabo sprawdzałaś te busy ;)
To za 3 osoby:
Załącznik:
113.png
113.png [ 59.88 KiB | Obejrzany 3631 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 24 Lis 2020 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@nick a zaliczyłeś Los Indianos? :D :D :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 24 Lis 2020 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Naturalnie - plastikowy złoty łańcuch, białą marynarkę , spodnie i Panamski kapelusz mam w gotowości, choć spodziewam się, że w 2021 show mogą zabrać medycy w białych kitlach i osoby testujące wiadomo co 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 24 Lis 2020 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@nick widzę, ze mocno w klimacie
Btw odpiszesz mi proszę na PW ;-) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 05 Sie 2021 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Cześć,

był ktoś ostatnim czasem i rozeznał się ws. odwiedzin obserwatorium? Udaje się odwiedzić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 05 Sie 2021 12:15 

Rejestracja: 11 Sie 2017
Posty: 22
Loty: 92
Kilometry: 217 198
Wg informacji na stronie:

https://www.iac.es/en/observatorios-de-canarias/roque-de-los-muchachos-observatory/visits

zwiedzanie do połowy sierpnia sa zawieszone
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 05 Sie 2021 12:37 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Wróciliśmy niedawno. Gdyby kogoś interesowały np. szlaki, to pytajcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 18 Sie 2021 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
W tym tygodniu ogromne upały. Wczoraj pomiary wykazały w zależności od miejsca 42-45 stopni w cieniu. W związku z powyższym od kilku dni zamknięte pozostaje większość szlaków turystycznych. Ponadto, panuje kalima, która powinna ustąpić za około 2-3 dni.
Wczoraj doszło do pożaru lasu w El Paso. Kilka rodzin zostało ewakuowanych. Przewiduje się, że do końca tygodnia sytuacja się uspokoi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 20 Wrz 2021 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
No to mamy atrakcję pt. wybuch wulkanu. W nocy widać nawet z północy Teneryfy.

https://rtvc.es/en-directo/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 22 Gru 2021 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 364
Kilometry: 811 852
Jako że ostatnio byłem i dostałem pytanie od jednego z forumowiczów napisze wam moje miejsca do oglądania wybuchu i ławy na wyspie:

a wiadomości - Re: La Palma
Autor Wiadomość
mikiek831
Temat wiadomości: Re: La PalmaKatalog: Wysłane (nieodczytane)
Hejka

Moje ulubione miejsce to tutaj. Blisko słynnego Mirador de Tajuya, ale tam jest traszny tłok. Dropped pin
https://maps.app.goo.gl/k2AkYE6EzvYMD4BP8
Siedzieliśmy sobie na takim zbiorniku na wodę.
Parkowaliśmy na drodze LP3 bo prawie wszystko pozamykane dla nie-lokalsów. No tu: Dropped pin
https://maps.app.goo.gl/h8AUdxKde5dqfpyw7

Stąd widać najbardziej jak spływa lawa ale tak dość z daleka. Musisz próbować zaparkować przed dojazdem tam czyli bardziej na północny zachód. Parking Poris de Candelaria
https://maps.app.goo.gl/qnTZr5M3WG6xcYUp8

Z portu najbardziej widać jak się unosiły opary z lawy wpływającej do wody. Puerto Tazacorte
https://maps.app.goo.gl/bYWkPcyCJk46fgjXA

Tylko no to było 2 miesiące temu teraz ta ława może mieć trochę inną trajektorię. Ale myślę że będzie ok. Coś zobaczycie. Szczególnie po zmroku. Pozdro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
klapio uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group