Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 21 Lis 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Te papugi są piękne, to modroara, zamieszkują głównie Brazylię.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#62 PostWysłany: 04 Gru 2016 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hejka :)

czy ktos będzie w Tazacorte i przywiozl by mi ... okulary? :) :) :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Gru 2017 23:49 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Jakoś nie mogę znaleźć opcji rezerwacji wizyty w obserwatorium? Nie ma już takiej możliwości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Sty 2018 11:43 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 38
Niestety, wygląda na to że są wstrzymane:
"
...
Pivate visits: Temporary we are reorganizing, to improve, the current system of visits to the Roque de los Muchachos Observatory, which will be resumed soon.
...
"
Napisałem do nich (jeszcze nie mam odpowiedzi), bardzo mi zależy na odwiedzeniu tego miejsca a lecę już za miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 01 Sty 2018 18:12 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Daj znać jak Ci odpiszą. Ja lecę jeszcze w styczniu i pewnie nic z tego nie wyjdzie a też mi bardzo zależało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Sty 2018 09:44 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Czy ktoś z forumowiczów jest obecnie na wyspie? Jak z pogodą? Jest szansa na opalanie i kąpiele w ocenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 17 Sty 2018 15:34 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Cześć kolego Dyzio1, 23 lecę na La Palma, od tygodnia obserwuję kamerki online. Generalnie na zachodniej stronie Tazacorte i Puerto Naos codziennie na plaży ludzie opalaja się i kapią. Prognozy 23-30 niby 20 stopni, także mam nadzieję że pogoda dopisze.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 21 Sty 2018 16:38 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Jestem na miejscu i potwierdzam, to co widzisz online. Dziś i po drugiej stronie wyspy (Santa Cruz, Los Cancajos) przepiękna, bezwietrzna pogoda zachęcająca do plażowania. Woda chłodna, lecz cieplejsza niż w Bałtyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Lut 2018 22:42 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 38
Witam serdecznie,
w tym tygodniu wróciłem z La Palmy i chętnie podzielę się kilkoma spostrzeżeniami.

Pogoda - bardzo zróżnicowana, właściwie można powiedzieć że jednocześnie występują tam wszystkie 4 pory roku. W Puerto de Tazacorte czy Puerto Naos - lato (słońce nieźle grzeje, gorący piasek) temperatura w cieniu ok 21-22 stopnie. W Puerto de Tazacorte kąpałem się bez problemu, woda chłodnawa ale nie zimna. Spokojnie po wyjściu z wody pomimo wiatru nie było zimno. Na plaży prysznice (na innych plażach też). Niestety woda mętna. W Puerto Naos woda nieco zimniejsza ale paru ludzi sie kąpało (ja niestety nie wziąłem ręcznika i kąpielówek, byłem tam nieplanowo).
Przyjemne temperatury są także w Fuencaliente, Los LLanos, Santa Cruz.
W San Jose - wczesna wiosna, słonecznie acz chłodno (ok 10 st.), kwitną wiśniowe sady :)
Na północy (Barlovento, San Andres) sporo deszczu i zachmurzone prawie cały czas. Na wschodzie (mieszkałem w Villa de Mazo) pogoda w kratkę, temperatury przyjemne ale dość często padało, przy czym to nie są deszcze ciągłe ale takie kilkuminutowe przelotne opady. Niestety kłopot z wysuszeniem prania :(
Na południu (Fuencaliente, Los Canarios) słonecznie i ciepło ale dosyć wietrznie.
Roque de los Muchachos - totalna zima. Spadło ok 30cm śniegu, droga była oblodzona i dodatkowo osunęły się jakieś głazy. Przez cały tydzień trasa była zamknięta. W ostatnim dniu otwarto drogę od strony pólnocnej ale już nie mieliśmy czasu tam jechać :( Drogi są zamykane także z powodu dosyć częstych osunięć ziemi. Ja dzwoniłem pod numer +34 922 43 76 50 (Centro de Coordinación insular) i tam można było sie dowiedzieć jaka jest aktualna sytuacja, niestety ani razu nie natrafiłem na osobę mówiąca po angielsku, więc trzeba się troszkę przygotować do konwersacji po hiszpańsku. Można też zapytać w biurach Informacji Turystycznej.
Uwzględniając pogodę i bliskość najbardziej atrakcyjnych miejsc na wyspie uważam że najlepiej zatrzymać się w okolicach Tazacorte lub Los LLanos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Dla przebywających na La Palme - dzisiaj obowiązkowo wyprawa na Los Indianos w Santa Cruz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 29 Cze 2018 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jak oceniacie potrzebę posiadania butów trekingowych vel adidasów, żeby pochodzić po szlakach na La Palmie? Trochę mi się nie chce ciągnąć butów trekingowych a jednak zamierzamy pochodzić.
Patrząc z perspektywy wizyty na Maderze- wziąłem ale bez nich też bym sobie poradził. Z góry dzięki.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 29 Cze 2018 12:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Cze 2018 12:28 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Na szlakach jest różnie, są utwardzone, są takie gdzie jest dużo luźnych kamyków oraz takie ze żwirem. Generalnie polecam jakieś zakryte buty. Byliśmy zimą, więc wzieliśmy trekkingowe za kostkę (przydały się w podróży), ale gdybyśmy jechali teraz, to chcąc zaoszczędzić miejsca skończyłoby się na "adidasach".
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 29 Cze 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Tak jak już napisane, są różne szlaki i też trzeba uważać bo stosunkowo łatwy szlak po opadach, które tam są nie do końca przewidywalne i potrafią być intensywne, staje się ciężki.
Co istotne to jeżeli byś się wybierał w okolice wulkanów, to lepiej brać adidasy, których nie będzie Ci szkoda, a zresztą w innych okolicach można trafić na błoto.

Ps. nie braliśmy trekkingów i dało radę, raz musieliśmy zmienić plan ze względu na błoto podeszczowe, bo dalej w naszej ocenie nie dało się iść bezpiecznie (ale minął nas miejscowy uprawiający biegi górskie - więc to kwestia wprawy i indywidualnej oceny), no i buty trochę się sponiewierały na żwirkach wulkanicznych
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Aron, 29 Cze 2018 13:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:02 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Planując wędrówki, kontrolowaliśmy pogodę na tej stronie http://lapalma.hdmeteo.com/ . Możesz sprawdzić, czy akurat pada lub padało w okolicy, do której się wybierasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
To jeszcze pytanie czy ktoś wybierał się na Roque de Los Muchachos na nocne oglądanie nieba? Zastanawiam się czy warto się zebrać i pojechać? Widoki nieba z dołu już są całkiem zacne ale po coś tam te obserwatoria zbudowali ;) Był ktoś tam nocą ? Albo w innym punkcie? Jeżeli tak to który polecacie ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hanysek81 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 04 Lip 2018 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Gaszpar nie byłam, ale wydaje mi się, że warto. Nie będziesz miał miejskich zanieczyszczeń światłem.
Mialam okazję odwiedzić podobne miejsce na półkuli południowej i było wow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 19 Sie 2018 17:27 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 38
-- 19 Sie 2018 18:09 --

Ze względu na zamknietą drogę na Roque de Los Muchachos nie udało mi się tam dotrzeć na nocną obserwację nieba. Ale byłem tutaj https://www.google.pl/maps/place/Mirador+Astron%C3%B3mico+del+Llano+del+Jable/@28.617622,-17.8487317,19z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0xc6bf20c6a87a13b:0x8e2037d22330882d!2sLa+Palma!3b1!8m2!3d28.7133828!4d-17.9057813!3m4!1s0x0:0xb6ff06e048c25d3c!8m2!3d28.6173021!4d-17.8483978 i widoki były super !!!
Na wyspie z resztą jest sporo punktów określanych wlaśnie jako Mirador Astronomico.

-- 19 Sie 2018 18:27 --

Odnośnie adidasów - można spokojnie w nich chodzić po górach dlatego że wiekszość terenu jest tam usypana z takiego żużlu wulkanicznego (na zdjęciu poniżej widac to w przekroju) - więc podłoże jest stosunkowo równe i miekkie.
Załącznik:
_SAM_0833.jpg
_SAM_0833.jpg [ 373.04 KiB | Obejrzany 3056 razy ]

Niestety, tak jak już inne osoby wspominały, lubi się osypywać. Odgłosy i widok obsypującej się ziemi na szlaku nie należą do rzadkości :(
Z tego powodu istnieje z resztą zagrożenie obsuniecia sie południowo zachodniej części La Palmy do morza i powstania mega tsunami

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
Gaszpar napisał(a):
Jak oceniacie potrzebę posiadania butów trekingowych vel adidasów, żeby pochodzić po szlakach na La Palmie? Trochę mi się nie chce ciągnąć butów trekingowych a jednak zamierzamy pochodzić.
Patrząc z perspektywy wizyty na Maderze- wziąłem ale bez nich też bym sobie poradził. Z góry dzięki.

Osobiście, zwykle wędruję w porządnych butach, chociaż spotykam czasem na trasie ludzi w lekkim obuwiu - to już kwestia upodobań.

Garść zdjęć z naszych wypadów na La Palmę: pierwsza wizyta oraz druga wizyta.

A wyspa jest piękna:

Załącznik:
LP2.jpg
LP2.jpg [ 181.78 KiB | Obejrzany 2551 razy ]


Załącznik:
LP3.jpg
LP3.jpg [ 240.16 KiB | Obejrzany 2551 razy ]


Załącznik:
LP1.jpg
LP1.jpg [ 369.96 KiB | Obejrzany 2551 razy ]


Załącznik:
LP4.jpg
LP4.jpg [ 140.81 KiB | Obejrzany 2551 razy ]


Załącznik:
LP5.jpg
LP5.jpg [ 193.12 KiB | Obejrzany 2551 razy ]


Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 21 Mar 2019 18:18 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 92
Kilometry: 157 441
Byłam w ostatnim tygodniu listopada 2018 easyJetem z Berlina. To moja trzecia Wyspa Kanaryjska i co nowsza, to coraz fajniejsza :) pogoda - w cieniu bywało chłodno, w słońcu upał (w Santa Cruz najgoręcej, 1 grudnia dostałam udaru słonecznego :D), spaliśmy w Los Cancajos, co mega polecam, super mieścinka (tak tak, malutka), chętnie wybrałabym się tam w porze letniej na plażowanie.

Oto plaża w Los Cancajos:
Image

plaża w Santa Cruz w weekend :D
Image

Moim zdaniem jeśli chodzi o plażing to tylko wschód. Tutaj jeszcze mój top, mega super extra Playa de Nogales, warto zejść po tych schodkach!
Image
tego nie widać na zdjęciu, ale jest ogromna, a woda była nawet ciepła wtedy pod koniec listopada (jakiś pan się kąpał). Pewnie jeszcze fajniej wygląda rano, jak jest oświetlona przez słońce

Po zachodniej stronie były strasznie wielkie fale, więc nadawały się tylko do podziwiania widoków (bo faktycznie fajnie położone, ale kąpać to się w ogóle nie dało)
Puerto de Tazacorte:
Image

Puerto de Naos:
Image

Playa Echentive:
Image


Wrócę jeszcze do tego wątku, bo La Palma, mimo tak małej powierzchni, ma moc atrakcji i strasznie mnie zachwyciła!

Gratis jeszcze wschód słońca z widokiem na Teneryfę z Los Cancajos :D
Image
a tak na serio to widok na Teneryfę był, z innych miejsc i zbierałam szczękę z ziemi w niektórych przypadkach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Mar 2019 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Z ciekawostek- na La Palmie kręcą właśnie netflixowego Wiedźmina
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group