Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Mar 2013 18:45 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Witam, Wybieram się 18 kwietnia w okolice Wenecji, przez Czechy, Wiedeń, Graz. Będę podróżował autostradą
Proszę o radę na jakich oponach jechać, czy mogę zmienić już na opony letnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
#2 PostWysłany: 25 Mar 2013 19:07 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Wiadomo że zimówki na śnieg :)
Jeśli chodzi o Włochy to raczej śniegu na drogach nie będzie, obawiałem się tylko jak będzie w Austrii, w końcu to wysokie góry i choć dbają o autobany to trochę się waham. Jakbym nie jechał do Włoch to już bym miał w Polsce założone letnie opony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Mar 2013 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
mi sie raczej wydaje ze nie chodzi o ugrzezniecie w sniegu, a prawda jest taka ze opona letnia ponizej +5st C zachowuje sie kiepsko w porownianiu do zimowki,, warto wiec uwzglednic wachania, i spadki temp nocami..

kolejnym probleme moga byc przepisy w danym kraju, ze jezeli na drodze jest snieg, opony zimnowe sa wymane (np. w chechach do 31.03), a jak bedzie jechach przez gory w austri, to nie wiem czy nie bedzie potrzebowal lancuchow..


ja osobiscie ze wzgledu na stan opon zionowch zalozylem juz letnie, przy temp dochodzacych -14st (ostatnie pare dni) nie zbyt pewnie sie czuje,,
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Mar 2013 19:40 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Jeśli chodzi o przepisy to W Austrii chyba do 15 kwietnia należy obowiązkowo stosować zimówki, ale nie mam pewności, przez Austrię będę jechał wczesnym rankiem ok godz 3,4 więc myślę że temp. będzie raczej na plusie., czyli letnie wskazane,
Hmm naprawdę nie wiem.
Ważne, jest to że resztę trasy będę pokonywał we Włoszech, Mestre, Bolonia i tu na pewno potrzebuje opon letnich, bo temp. w tej chwili przekracza 8 stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Mar 2013 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
lepiej posprawdzaj dobrze przespisy, szczegolnie jezeli bedziesz jechal gorskimi drogami,, tak zeby austriacki mandat nie kosztowal tyle co komplet nowych opon;)

zreszta nie rozumiem, szkoda ci opon?? wydaje mi sie ze lepiej miec zimowki jak jest nie za cieplo, niz letnie jak jest za zimno..

edit:
zapraszam do przejrzenia: http://www.oponeo.pl/artykul/wymiana-opon-przy-7-stopniach-prawda-czy-mit

a takze: http://www.austria.info/us/plan-your-trip/driving-regulations-in-austria-1084578.html

i jeszcze pogoda:
http://www.yr.no/place/Austria/Vienna/Vienna/long.html

..no i przede wsztkim na Czechy pozbieraj sobie zapasowe zarowki, kamizelke, apteczke
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image


Ostatnio edytowany przez p14c3k, 25 Mar 2013 20:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Mar 2013 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
@jacek69: no troche sie czepiles, juz poproawilem ;)

widzisz niestety nie tylko jestem modem, ale takze normalnym czlowiekiem, ktory siedzi wlansie w robocie i w wolnych chwilach proboje pomoc komus na forum,,

co do do Czech/na Chechy,, to pozostalosci z gwary, tak jak jedni chodza na pole, a inni na dwor, u nas sie chodzi i jedzi 'na Czechy' ;)

tyle OT..
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Mar 2013 20:35 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Jeśli chodzi o Czechy, Austrię to jeżdże często do Wiednia więc już tam coś wiem :-), a opon nie jest mi szkoda tylko chodzi o bezpieczeństwo. Teraz sprawdzałem pogodę w okolicach Graz i jest ok -2 stopnie, będę śledził pogodę i zadecyduję przed wyjazdem. Dzięki za wszelkie sugestie. Program Gismeteo na Win.Phone się sprawdza wiec już mam kafelka na pulpicie więc pogoda jest na bieżąco.

Wyciąg z przepisów
"W okresie od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązek wyposażenia pojazdów w opony zimowe. Opony zimowe winny być zamontowane na wszystkich kołach i być oznaczone symbolem M+S lub M&S o głębokości rzeźby bieżnika min. 4 mm. Jeżeli ogumienie pojazdu nie spełnia ww.warunków należy wozić
ze sobą łańcuchy przeciwślizgowe."

Ten co ustalał te przepisy to chyba już przewidział jaka pogoda jest średnio poi 15 kwietnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Mar 2013 21:36 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Chyba już postanowione, Pepiki mnie zaskoczyły:

"Czechy – od 1 listopada do 30 kwietnia (w razie wystąpienia lub prognozy nadejścia warunków typowo zimowych) i w tym samym okresie na drogach oznaczonych specjalnym znakiem" źródło regiomoto.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Mar 2013 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
FelipoF1 napisał(a):
Chyba już postanowione, Pepiki mnie zaskoczyły:

"Czechy – od 1 listopada do 30 kwietnia (w razie wystąpienia lub prognozy nadejścia warunków typowo zimowych) i w tym samym okresie na drogach oznaczonych specjalnym znakiem" źródło regiomoto.pl


i to jest bzdura, takich info szukaj najlepiej na stronach danego kraju

Kod:
Winter tyres obligatory in the Czech Republic

From 1st November to 31st March, vehicles must be fitted with winter tyres if there is a specific road sign or if weather conditions require so. These tyres must be fitted on all wheels when roads are covered in snow or ice. The obligation applies also when the drivers can expect bad weather conditions. The tread depth to be considered a winter tyre is 4mm.


a tutaj wykaz drog:
http://infografika.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/mapa_zimni_vybava.html
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Mar 2013 21:52 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Właśnie doczytałem hehe. pospieszyłem się z informacją.
"Używanie opon zimowych obowiązuje od 1 listopada do 31 marca"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2019 14:19 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
Zrób lepsze zdjęcie, ale prawdopodobnie to tydzień i rok produkcji opony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2019 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
byłem kilka lat temu w kotlinie Kłodzkiej pod koniec kwietnia, było prawie 30 C, żona musiała wrócić do pracy, więc nie zostaliśmy na weekend, po weekendzie znajomi wracali z Pragi, i utknęli w korku, bo spadło 20 cm śniegu, a wszyscy już zmienili opony,
miesiąc temu jechałem autostradą z Pragi i były znaki; albo opony zimowe albo łańcuchy w bagażniku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group