Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2023 01:15 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 10
Witajcie :)
2 kwietnia mam prawie 4h przesiadkę na KWI. Lecę z bagażem podręcznym z BOM IndiGO, przesiadka na Turkish do Stambułu SAW.
Bilety kupione oddzielnie, choć wyszukiwarki znajdują te połączenie i teraz rodzą sie pytania.

Dam radę zrobić to bez wizy do Kuwejtu? Czytałem o wizach tranzytowych ale mało jest informacji.

Turkish w KWI jak się nie mylę wydaje karty pokładowe przy Check in, jak ja uzyskać nie wychodząc na landside?

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam Przemek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 21 Lut 2023 10:47 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 10
Ktoś, coś wie :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2023 10:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
A sprawdziłeś czy Turek pozwala na elektroniczne Boarding passy?
Skontaktowałes się z KWI czy pozwalają na transit?
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Lut 2023 11:06 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 10
wg https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... n-options/ nie.
Więc nie uniknę wyjścia na landside? Przepraszam za takie pytania, pierwszy raz mam taką sytuacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lut 2023 11:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Jest szansa ze bilety byś dostał w gate, ale nie wiem jak działa transit w KWI, czy trzeba mieć boarding pass czy po prostu po wylądowaniu jesteś wolny zrobić co chcesz.
Inna opcja to poprosić w BOM, o wydrukowanie Boarding Passu na Turkisha, ale tez to nie ma na 100% gwarancji czy się uda.
Więc dobrze być przygotowany ze może będzie potrzebna wiza zeby się odprawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lut 2023 12:12 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Jakbyś miał boarding pass to mógłbyś pójść prosto z samolotu trafić do swojego gate'u bo na tym lotnisku tak to wygląda. Po wyjściu z samolotu idąc do wyjścia trafisz na transfer desk i tam zapytasz. Jeśli Ci się nie uda to po lewej jest stanowisko wizowe. Wątpiłbym jednak, żeby to się udało - tam wszystko muszą 10x ostemplować łącznie z boarding passem.
Góra
 Profil Relacje PM off
przemek2f uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2023 14:18 

Rejestracja: 23 Maj 2023
Posty: 1
i jak udało się bez wizy? Możesz napisać jak wyszło? Mam podobną sytuację we wrześniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2023 14:55 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 10
Tak, bezproblemowo. Na airside masz transfer desk gdzie wszytko załatwisz. Tylko załatwiają sprawy w kolejności odlotów, trzeba czekać na swoją kolej.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Cze 2023 19:51 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Co do lotniska KWI to pewnie jak każdy się spodziewał lecąc W6 mimo uzyskania karty pokładowej online trzeba podejść do check-in odstać swoje w kolejce i agent drukuję kartę pokładową. Jak by się wydawało podobnie jak w AUH i regionie płyny powinny przejść - otóż nie. Bardzo szczegółowa kontrola bezpieczeństwa, płyny powyżej 100ml nie przejdą. Co ciekawe żadnych napojów itp.. nie wniesiemy do samolotu bo przed boardingiem jest kolejna kontrola bezpieczeństwa... Wyrzucają wszystko znowu, często przed te specyficzne procedury samoloty łapią opóźnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Cze 2023 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
@Kacper Szymanski Czyli lecac LCC W6 trzeba w przeciwienstwie do legacy TK (jak opisal powyzej @przemek2f) wyjsc koniecznie na landside i niestety nie obedzie sie bez wizy?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lip 2023 15:02 

Rejestracja: 11 Lip 2023
Posty: 1
Witam czy mogła bum prosić o kontakt żeby dopytać o wizę ? Tez mam przesiadkę w Kuwejcie i totalnie nie wiem co mam ogarnąć żeby było dobrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2023 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Z używaniem słowa "bum" zalecam daleko posuniętą ostrożność - szczególnie na lotniskach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Lip 2023 21:10 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Nati89 napisał(a):
Witam czy mogła bum prosić o kontakt żeby dopytać o wizę ? Tez mam przesiadkę w Kuwejcie i totalnie nie wiem co mam ogarnąć żeby było dobrze


Wszystko nt. tranzytu jest opisane wyżej, wystarczy przewinąć. Nawet jeżeli będziesz musiała wyrobić wizę to przecież nie jest Arabia Saudyjska, tu wiza kosztuje 45 zł nie 450.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Sie 2023 13:38 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Czy ktoś leciał ostatnio przez KWI? Ile czasu na transfer mniej więcej trzeba się spodziewać obecnie w godzinach popołudniowo-wieczornych? Przylot Wizz, wylot dalej Air India. Zakładam, że zrobię check-in online i będę miał boarding passy. Chodzi o sam transfer z lotu na kolejny lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Sie 2023 17:06 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Niewiele potrzebujesz, bo lotnisko niewielkie i wszędzie blisko. 10 minut ma od wyjścia z samolotu do najdalszego gate.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Gru 2023 21:08 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Dobra wiadomość a propos tranzytu na KWI - przylecieliśmy AirIndią z MAA jednego dnia wieczorem, a dopiero następnego dnia rano mieliśmy Wizza do AUH. Z przylotu wysiadka oczywiście na strefę, nocka w saloniku, a rano, 2h przed lotem podeszliśmy do transit desku i bez problemu zostały nam wydrukowane karty pokładowe na landrynę. Niech nie zmyli nikogo fakt, że po odprawie wygenerują się w apce normalne mobilne bp z kodem - nie akceptują ich, i i tak trzeba druknąć papierowe. Oczywiście w obu przypadkach podróż tylko z podręcznymi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Gru 2023 01:33 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Dzięki temu, że się generują mobilne BP da się odwiedzić salonik. Inaczej byłaby nocka na lotnisku. Wiele legacy, nie dopuszcza do odprawy online.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group