Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Maj 2014 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 193
niebieski
Witam,

jakiś czas temu zakupiłem bilety na trasę Lwów - Kutaisi na sierpień, jak wiadomo ta trasa nigdy nie wystartuje. 2 tygodnie temu czyli z tego co mi wiadomo po tym jak trasa została skasowana, dostałem e-maila że... zmieniają mi się godziny odlotu. Wyraźnie jednak widać że trasa zostaje ta sama. Dostałem 3 opcje od Wizza:

1. zaakceptować zmienione godziny
2. dostać 120% zapłaconej kwoty na bilety WizzAir Ukraine
3. dostać zwrot.

Najchętniej bym został przy tych samych biletach ale przecież ta trasa nie będzie obsługiwany.

Co powinienem zrobić?

Nie obędzie się bez kontaktu z infolinią?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 01 Maj 2014 17:13 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 416
niebieski
Zażądaj zmiany na WAW-KUT lub KTW-KUT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Maj 2014 21:31 

Rejestracja: 12 Cze 2012
Posty: 14
Odpowiedź znajdziesz tutaj:
wizzair-zaczyna-sie-zwijac-z-lwowa,18,45859
skasowanie-polaczenie-a-zwrot-za-rezerwacje-wizzair-ukraine,225,44435
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Maj 2014 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
adamuto napisał(a):
Zażądaj zmiany na WAW-KUT lub KTW-KUT


to Wizz Hungary. chyba nie da rady...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Maj 2014 23:04 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 6
Loty: 6
Kilometry: 11 322
adamuto napisał(a):
Zażądaj zmiany na WAW-KUT lub KTW-KUT


Żądać można, ale Wizz proponuje zmiany w obrębie Wizz Air Ukraine, czyli można zamienić na Kijów - Kutaisi - Kijów (średnio opłacalne wliczając dojazd do Kijowa), a w ich siatce do Gruzji został tylko Kijów.

Czasami mam wrażenie, że Wizz Air Ukraine, zastosował dźwignię finansową. Stwierdzili, że opłacalne będzie wycofanie tych połączeń zwłaszcza (kurs hrywny spadł na łeb). Wystarczyło, że wcześniej przewalutowali środki (co zapewne uczynili), a teraz mogą oddawać za rezerwacje w hrywnach. Może to teoria spiskowa, ale widzę, że sporo osób zarezerwowało loty z Ukrainy. Połączenia zlikwidowali w "dogodnym" terminie. (ze względów operacyjnych, jak to ujęli).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Maj 2014 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 193
niebieski
Dziękuję za odpowiedzi, aczkolwiem mam wrażenie że nie do końca zrozumieliście o co się pytałem. Jakie opcje mam to wiem, bardziej chodzi o to czemu mnie nie poinformowali o skasowaniu połączenia? Z e-maila wynika że lot się odbędzie, tylko w innych godzinach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Maj 2014 18:57 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 416
niebieski
Nie zgłaszaj się do Wizza w takim razie. Jeśli przewoźnik nie poinformuje Cię o skasowaniu rejsu lub poinformuje na mniej niż 2 tygodnie przed wylotem, będzie Ci przysługiwać rekomensata (zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Maj 2014 19:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
adamuto napisał(a):
Nie zgłaszaj się do Wizza w takim razie. Jeśli przewoźnik nie poinformuje Cię o skasowaniu rejsu lub poinformuje na mniej niż 2 tygodnie przed wylotem, będzie Ci przysługiwać rekomensata (zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004).

Od kiedy Ukraina jest w UE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group